Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 117 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aymelek64_64 Avatarı

Gerçek Adı
    aymelek
    Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum benimde tek taraflı kalça çıkıklığım var ağrım yok sadece aksama var ve ben bunun için ameliyat olmak istiyorum ameliyat olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.ameliyatla aksama düzelir mi?Göndereceğiniz msjlar için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    seckin_26 Avatarı

Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    18:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben seckin 6yasımda gecirdigim bir rahatsızlık sonucu kalca cıkıgı oluştu ve bu gün 43 yasındayın bu zamana kadar hic bir sorun yoktu bu aralar agrılarım iyice arttı eskişehirde otturuyorum siz doktorun ismini telefonunu verirseniz mumnun olurum teşekkür ederim

Üye
    altınçilek Avatarı

Gerçek Adı
    mine
    Son Giriş
    20.09-2010
    Saat
    22:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn 19 yaşındayım doğuştan iki bacağımda da kalça çıkığı var..küçükken doktora götürmeyi ihmal etmişler.ancak 8 yaşımdayken hastaneye gidebildik..ve doktorla ameliyat olursam felç riskinin yüksek olduğunu söyledi anck 18 yaşımı doldurunca gidersek ameliyat edebileceğini söyledi..bn ameliyat olma isteğiyle bu yaşımı bekledim..tabi bu arada arkadşlarım arasında çok mahcup olduğum zorluk yaşadığım anlar oldu..SABIRSIZ adlı arkadşn dediği gbi bn de bağdaş kurma ve düzgün yürüme dışında birçok hareketi yapabiliyorum..dün doktora gittik ve doktor salı günü bni hastaneye yatırcak..daha ameliyat günüm belli değil ama bu aralar olcak gibiyim..iki bacağıma da önce sağa sonra sola olmak üzere 3 ay arayla protez takılcak..bn ankarada oturuyorm ve numunede ameliyatımı olcam bazı arkadşlar başkent demiş ama orası mı daha iyidir bilemiyorum..bu doktor beni 8 yaşımdayken muayene eden doktor olduğu için 1 doktora göründüm sadece..sizce ameliyat olsam düzgün yürüyebilmem ne kadar zaman alır..bu işin 1 yılı geçmemesi lazım çünkü bu sene sırf bunun için üniversiteye gitmedim seneye tekrar gircem ve bi yere gitmeyi düşünüyorm inş.sizin fikirlerinizi de öğrenirsem sevinirim şimdiden teşekkürler.

Üye
    gctays Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLŞEN GEÇİT
    Son Giriş
    31.01-2011
    Saat
    21:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim sol bacağımda kalça çıkığı var 12 yaşında bundan dolayı ameliyat oldum ama düzelme olmadı hatta daha kötü oldubacağımda 8 cm kısalık var sürekli parmak üzerinde yürüyorum daha önce yoktu ama şimdi çok yürüyünce ve çok ayakta kalınca ağırılarım oluyor. Eğer kalça protezi ameliyatı olursam kısalıkda gidermi bunun dışında ilizarov dışında başka bi tedavi şekli varmı. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üye
    gctays Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLŞEN GEÇİT
    Son Giriş
    31.01-2011
    Saat
    21:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kireçleme var görüştüğüm bir Dr da amaliyat olamımı söyledi eninde sonunda olacaksam bu ameliyatı şimdi neden olmasın diye düşünüyorum.ama daha kötü olmasından korkuyorum...

Üye
    gülcan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    11.02-2014
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrh öncelıkle bu konuda rahatsıs olan arkadaslarıma gecmış olsun dıyorum benımde aynı sorunum çift taraftan kalca cıkıklı var 2 yasındayken götürmüşler aılem dr benı turkıyenın bır ucuna gotursenız yurumez demıs aılem hayel kırıklına uramıslar aradan 1 sen sonra allahım vermıs oldu rahatsızlımı yurumeye baslamısım ve 15 yasımdayken vakıf guraba hastanesıne gıttım ve muayne oldum ordakı dr dedı suydu 30 yasına geldınde agrıların ıcın protez takarız felan demıstı bende hayel kırıklına uradım tabıkı aradan 5 sene sonra balta lımanı hastenesıne gıttım muayne oldum ordakı dr soyledı su kılo almaagır bırsey kaldırma bır cok sey soyledı tabıkı amelıyat kesınlıkle önermıyorum dedi ne kadar gec olursan senın ıcın o kadar ıyı olur de bende dıkat edıyorum tabıkı ama bazen oluyorkı agırısı rahatsız edıcı allahıma şükürler olsun kı ben cok mutluyum tabıkı zamanın ezıklerı bır zamnlar cıkıyor ama şunu unutmayalım her saglıklı bırey özürlu adayıdır insanın basına ne zaman bırsey gelır onu bılmezsın herkese saglıklı günler dılerım

Üye
    herhangibiri Avatarı

Gerçek Adı
    cihan cihan
    Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.

suan 30 yasında bir bayanım. doguştan çift taraflı kalça çıkıgım var benim de. ama zamanında ameliyat olmuşum. 3 yasımdan 7 yasıma kadar bir çok ameliyat gecirmişim . sağ bacagım düzgün kaynadıgı halde sol bacağım yerine kaynamamış.
    daha önceleri sakat oldugumun farkında değidim . çünkü aksadıgım anlaşılmıyodu dikkatli bakınca.ben bile bunu hissetmiyodum ve farketmiyodum ama son bir iki senedir gayet farkındayım bu durumun . ayrıca agrılarımda cogaldı .artık yürüyemez oldum .sosyal hayatımı cok etkiledi.

iki bacagım arasında 2.5 cm fark varmış. bu farkında giderilmesini istiyorum ve ayrıca ağrılarımın dinmesini. hayatımı biraz dah ayaşanılır kılmak istiyorum .doktorlar olabildigim kadar zayıf olmamı söylemişlerdi. ayrıca bir ameliyat daha gercekleştireceklerini fakat bunun mümkün oldugu kadar geç olmasının benim yararıma olacagını söylemişlerdi.

bu aralar televizyonda da kalça çıkığı ameliyatlarıyla ilgili çok olumlu gelişmeler izliyorum .ben de suan amaliyat olmak istiyorum ve ayrıca bu ameliyatların cok hijyenik bir ortamda ve gercekten deneyimli tecrübeli doktorlar tarafında gercekleştirilmesi gerektiginide biliyorum
    .ben ameliyat olmaktan korkmuyorum ama ameliyatımı hangi doktorun yapması gerektigini bilemiyorum .ben ankarada yasıyorum.tv de gördüğüm doktorlar istanbuldalar. gerekirse istanbula da giderim ancak bana ankarada iyi bir doktor önerebilcek biri varsa yardımcı olursanız sevinirim .

bu cuma günü oturdugum yerdeki devlet hastanesinin ortopedi bölümündeki doktorlada görüşücem bu konuyu .

şimdiden teşekkür ediyorum ..

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önce liklen geçmiş olsun arkadaşı bende kalça kırıklığı yaşadım amaliyat oldum 5yıldır şükür bir rahatsızlığım yok seninkigibi çıkıklık deyil boyun femur kırıklığı tavsiyem bir an önce amaliyat olmanı tavsiye ederim şimdiden geçmiş olsun

Üye
    herhangibiri Avatarı

Gerçek Adı
    cihan cihan
    Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[yusuffa: cevabınız için cok teşekkür ederim .aslında ameliyatın bana iyi gelecegini düşünüyorum ama forumda bir arkadasımın yazdıgı bir mesajı okuyunca acaba dedim ..kalça kaslarım güçlü mü bilmiyorum ama düzenli olmasada yüzüyorum bir arada spor yapıyodum beni zorlamıcak şekilde tabiki blinçsiz aslında belkide hatalıydım ..neyse o yazıyı okuyunca biraz tedirgin oldum .genelde dayanıklı bir insanımdır ama arkadaş ameliyat sonrası düzelme safhasını anlatınca bu durumu psikolojik olarak kaldırabilirmiyim diye düşündüm...cuma günü doktorla ayrıntılı konusucam .en iyisi kulak dolma şeylerle değil doktorla bire bir konusmak ..ama öyle şeylerde duyuyoruzki hangi doktora nasıl güvenirim bilmiyorum .sonucta allah a emanetiz işte... hayırlısı olsun diyorum ...

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakın korkma ben izmirde amaliyat oldum allahıma şükur 20gün de yürümeye başladım 60gündü bastonları attım allah hepimizin yardımcısı olsun izmirdeysen tavsiye edebileceğim doktorlar var

kaslarla bir alakası yok kılcal damarlar var orlarda onlar da problem olmuyor

Üye
    herhangibiri Avatarı

Gerçek Adı
    cihan cihan
    Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef ankara dayım ben .tvde görmüştüm bir doktor.onu bulmak istiyorum ama oda istanbuldaymış.doktor ameliyatta giydigi kıyafeti bile göstermişti sanki astronot gibi görünüyodu.o derece steril bir ortamda çok kaliteli aletlerle gercekleştiriyomus ameliyatlarını ve 150 kadar ameliyat yapmış ve hiçbirinde sorun cıkmamış sanırım ama eger süreç bu kadar uzunsa 60 gün istanbulda yapamam.ankarada bir doktor bulmam lazım.ameliyat olmadan durumumu düzeltmeyi isterdim ama başka türlü düzelecegini sanmıyorum .ayrıca birde aksama prblemi var .tv de izkedigim ameliyat olmuş hastalar gayet memnunlardı .ayrıca iki bacak arasındaki uzunluk farkınıda giderdikleri içiin yürüyüşleri düzelmiş .birazda bunun için istiyorum.

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bede uzunluk kısalık diye problem olmadı iki ayağımda eşitbende senin gibi yüzmeyiseverim bana kas güçsüzlüğü gibi rahatsızlık vermiyor ben doktoruma sorup ankarada tanıdığı varsa sana yazarım

Üye
    herhangibiri Avatarı

Gerçek Adı
    cihan cihan
    Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yusuffa : gercekten cok teşekkür ederim.sizinki sonrdan olma bir durum ama benimki dogustan sizde fark olmaz o yüzden aslında benim bacak boyumda aynı far olmasının sebebi kalça kemigi başı dogru yerde kaynamadıgı için gittikçe oyuga dogru yaklaşıyo..yaklaştıkca daha cok sürtünme oluyo ve sürtündükçe kireçlenmede oluyo.bu yüzden fark oluşuyo..ankarada doktor ve hastane ismi verirseniz cok sevinirim ..

Üye
    herhangibiri Avatarı

Gerçek Adı
    cihan cihan
    Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar..yaınızı tam olarak bilmiyorum ama bu ameliyataı neden daha gec bi yaşta olmanız gerektigini biliyorum sanırım .ben 30 yasındayım .bende dün doktorumla konustum ve kalça protezi ameliyatı olmak istiyorum dedim .röntgen çektirdi .kalça filmlerime baktı ve gerek görmedi.benim durumum farklı olabilri ama doktorum bana bu ameliyetı bir başka doktorun tavsiye ettigini sandı ve sana ameliyat ol diyen doktorun aklına şaşarım dedi .bende kimse bana bişey söylemedi ben kendim istiyorum dedim .neden bana gerek görmüyosunuz dedim.bana söyle bir açıklama yaptı: şimdi olursam protez eriyen bişeydir . belki 3 yıl sonra yeniden ameliyat olmak zorunda kalıcaksın dedi ve bu sefer senin kemik yapın bozulmuş olucak yeni protezin yerine koyulması zorlaşıcak iyice kemigin içine giricek belkide koltuk degnekleriyle yürümek zorunda kalacaksın ev bu gününü ararsın dedi .ikna ediciydi anlatış tarzı ... yani cok sağlam protez lazım ..çok iyi bir ameliyat.bende cok kararlıydım olmaya ama düşündüm ve doktorun söylediklerine hak verdim...biraza da maddiyata baglı..

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben49yaşinda amaliyat oldum 5yıldır kullanıyorum şimdilik problem yok sonrası doktorlarımla konuştum 20yıl diyorlar sonrası allahbilir amaliyatı doktorlar bilir onlar karar verir allah yardımcımız olsun

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon