Sayfa 84 / 97 İlkİlk ... 347480818283848586878894 ... SonSon
Toplam 1445 mesajın 1.246-1.260 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Natalina233 Avatarı

Gerçek Adı
    Natalia Petrova
    Son Giriş
    08.08-2014
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba!) 9 eylül universitesinde ameliyat(düzeltme,uzatma) olan arkadaşlar bana yazarmısınız lütfen masrafınız ne kadar oldu?Bağkur varken...

Arkadaşlar,ben forumu okuyorum şoka girdim açikçası Estetik uzatma 40000dolar,120000bin liradan bahsediliyor.Şok şok şok...Kim veriyor bu kadar para?Rusyada bir kaç iyi bi hastaneler var.Profesyonel doktorlar çalışıyorlar.İsteyen varsa bana yazın yardımci olurum.

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Natalina'cim, Rusya'da cogu hastane klasik Ilizarov yapmiyor mu peki? Fiyati makul cok haklisin ama o cihaz bacakta 7-8 ay kalmiyor mu? Rusya'da LON yontemi yapan varsa, biliyorsan soyle lutfen. LON her turlu Klasik Ilizarov'dan iyidir, bacakta yalnizca 3 ay kaliyor hic degilse.Bu arada onceki sayfalari okumamis kisiler icin yine yazayim. 6 Ocak'ta Dr.Muharrem Inan'a estetik amacli cift tarafli uzatma ameliyati oldum. Fitbone (internal motorize civi) yontemini kullandik. 75 gun tekerlekli sandalyede kaldim. Ameliyat tarihinden itibaren 4,5 ay gecti. Su anda normal yuruyebiliyorum, normal hayata devam ediyorum. Spora gidiyorum. Fiziksel durumuma dair bir video kaydettim bugun. Linkten ulasabilirsiniz trim.shNaSL - Video Dailymotion. Foruma cok bakamiyorum, sorunuz olursa ozelden ulasabilirsiniz. Ciddi anlamda ameliyat olmayi dusunen varsa Istanbul'da sizinle bizzat gorusebilirim, durumumu kendi gozlerinizle gorursunuz.

Üye
    hüseyin01 Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende hasan hoca da ameliyat oldum ve çok memnnum kendisi ilizarovun üstüne çok şey katmış yeni protezler geliştirmiş bana da yeni geliştirdiği protezleri uyguları çok memnunum boyum 8 cm uzadı bir de akadaşlar sanırım hasan hocayı orda çekemeyen başka hocalar varmış ben ilk aradığımda hoca amerikada 6 ay sonra gelecek dediler daha sonra hocayı kipada gördüm inanamadım kendisi ile görüştürmemeye çalııyorlarmış ve karalamaya çalışıyorlarmış kendisinin özel sekreteri var ondan aradığınız zaman ulaşabiliyorsunuz bence hasan hoca hm dr olarak hemde şnsan olarak çok iyi

Üye
    evrimege Avatarı

Gerçek Adı
    evrim
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstat video'yu izledim süpersin bu kadar kısa sürede bu kadar sağlıklı olacağını ben şahsen hiç düşünmüyordum. Harika çok mutlu oldum senin adına ve biraz daha ümitlendim. Desteklerin ve bize rehber olduğun için ayrıca teşekkürler..

Hüseyin merhaba, Estetik amaçlı mı ameliyat oldun dostum ve 8 cm uzama sonrasında normal günlük hayatına ne kadar sürede döndün. Cevaplarsan sevinirim.

Üye
    Natalina233 Avatarı

Gerçek Adı
    Natalia Petrova
    Son Giriş
    08.08-2014
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, rayc)))Onu tam anlamadım amma.Nasıl bir yontem o?Kemik içine demir mı takıyorlar,anlatırmısın?Amma şunu kesin biliyorum İlizarov cihazları evet biraz uzun bacaklarda takılı oluyorlar da,ama onlarile iyi garantili sonuç olur.Hem bacaklar çok düz değilse düzeltme yapabilirsin.Sen yaz buraya o yontem ilgili.Benim bilmedim bişeyse.Araştırırım bizim rus forumlarda.Haber veririm buraya)))

Üye
    masivayi Avatarı

Son Giriş
    02.01-2016
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın rayc, iki bacak birden kaç santim uzadı yada uzayacak. senin durumunu hakikaten merak ediyorum. maliyeti ne oldu acaba. bilgi verirsen sevinirim. sağlıcakla kal.

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese, cok tesekkur ederim Motorize civi yonteminde kemik icine bir civi (nail) yerlestiriliyor. Su anda piyasada kullanilan iki motorize civi var, Amerikan Ellipse Tech tarafindan uretilen Precice civisi ve Alman Wittenstein tarafindan uretilen Fitbone civisi. Kemik kirilan noktadan gunde yaklasik 1 mm birbirinden ayrilarak arasi aciliyor, uzatma boyle gerceklestiriliyor. 8 cm yaklasik 80 gun suruyor. Uzatmanin ardindan aradaki bosluk kaynama icin birakiliyor ve o boslukta kemik kaynayarak orayi dolduruyor. Yeterli kaynama gerceklestiginde yavas yavas basip yurumeye basliyorsunuz. Uzatma boyunca ise tekerlekli sandalyede kalmaniz lazim. Ben cift bacagi 7 cm uzattim (her iki femur'u), toplam 75 gun tekerlekli sandalyede kaldim, ardindan yavas yavas walker ve plastik alci destegiyle yurumeye basladim. Bir sure sonra walker'i birakip koltuk degnegine gectim. En sonunda da desteksiz yurumeye basladim. Su anda ameliyat tarihinden itibaren yaklasik 4,5 ay gecti. Kosabiliyorum. Ziplayabiliyorum. Topla SUT cekebiliyorum. Normal hayata devam. Fitbone/Precice yontemi icin yaklasik 150 bin lirayi, LON yontemi icin yaklasik 45 bin lirayi gozden cikarmaniz lazim. Maalesef maliyetli bir ameliyat.

Benimle Skype'tan gorusmek isteyenler ekleyebilir:Skype ismim: dr.inan.assistant

Üye
    evrimege Avatarı

Gerçek Adı
    evrim
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler rayc her anlamda çok yol gösterdin bize, somut bir örnek oldun ve çok hızlı iyileşmen ayrıca umutlandırdı bizi.
    Ben araştırma yaparken kozmetikboyuzatma.com siteye denk geldim. Mehmet Küçükkaya zaten bu alanda ünlü bir doktor. Yeni bir yöntemden bahsediyor. Precice - Manyetik Rod Teknolojisi daha önce bununla igili bir video da vardı çocuk 20 cm kadar uzatılmıştı sanırım bu yöntemle. Ancak çok pahalı olduğu için sanırım türkiyede şu anda yaptıran varsa bile çok azdır. Ancak Mehmet Küçükkaya 'nın belirttiğine göre ilerde bu yöntem ucuzlayabilir diyor. Ve bu yöntem estetik boy uzatma için çok ideal diyor. Ancak ucuzlaması seneleri bulur diye düşünüyorum.. Yinede araştıran arkadaşlara bir yol göstermesi için paylaşmak istedim.

Bence şahsi fikrim estetik amaçlı boy uzatacaksanız dışarıdan takılan external deniyordu sanırım izarow gibi yöntemleri düşünmeyin.

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evrimege tesekkur ederim. Precice ile kimseyi 20 cm uzatamazsiniz Yeni cikan Precice civisinin uzatma limiti 8 cm'dir. Bu da tek ameliyatla olur. Yani Precice veya Fitbone kullanarak bir kisiyi en fazla 16 cm uzatabilirsiniz, bu da iki ameliyatla olur. Iki ameliyat ucreti odemeniz gerekir. Iki ameliyat arasinda iyilesme suresi gecmesi gerekir. Hem uzun zaman, hem cok para. Bahsettiginiz doktorun ismi bu arada Metin Kucukkaya. Precice da yeni bir yontem degil. Yeni bir civi markasi sadece.

Üye
    evrimege Avatarı

Gerçek Adı
    evrim
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım üstat teşekkür ederim. Peki ikinci bir ameliyat olmayı düşünüyor musun?

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evrimege;

Acelem yok ama dusunuyorum.

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rayc bende Muharrem beye ameliyat olacam yakın zamanda seninle nasıl iletişime geçebiliriz?

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ozel mesajdan ulasabilirsiniz, telefonumu veririm gorusuruz

Üye
    Histerik Avatarı

Gerçek Adı
    Buse
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rayc;

Rayc merhaba ;

Öncelikle bu kadar çabuk toparlaman mükemmel . Yalnız benim anlamadığım ameliyatın üzerinden 4.5 ay geçmesine rağmen koşabilmen , rahat hareket edebilmen. 2.5 ay kemik uzatma kalan 2 ayda kemik oluşumu tamamlandı ve sen yürüyebiliyorsun koşabiliyorsun öyle mi ? Mükemmel gerçekten . Yaşınız kaç bir de ?
    Benim çivi için bütçem yeterli değil klasik ilizarov da gözümü korkutuyor , klasik ilizarovun fiyatı ne kadar peki muharrem beyde bir bilgin var mı ? Ben 10 cm kadar bir uzama istiyorum lon yöntemiyle de çivi yöntemi gibi hemen toparlanmam mümkün mü sence ?

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Buse selam, aslinda 4.5 aydan fazla oldu. 6 Ocak'ta ameliyat oldum ben, Haziran ortasina geldik. Normal yuruyebiliyorum, kosabiliyorum ama eskisi gibi degil, hala toparlamam gereken seyler var. Yasim 23. Muharrem hocada LON yontemi yaklasik 45 bin lira, bunun biraz daha asagisi da olabilir. Doktorun klasik ilizarov yapmak istedigini sanmiyorum (civiler bacakta cok uzun sure kaliyor, pratik degil). 10 cm uzatirsan toparlaman da yaklasik 10 ay surer. Ama uzattigina da degiyor, inan bana.

Sayfa 84 / 97 İlkİlk ... 347480818283848586878894 ... SonSon

Başlığın Etiketleri