Sayfa 69 / 97 İlkİlk ... 195965666768697071727379 ... SonSon
Toplam 1445 mesajın 1.021-1.035 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @zeynep
    @umudum25

merhaba bende aralık 15' te femurdan uzatma düzeltme ameliyatı oldum dışarıda yan tarafta ilizarov var içeridede çivi
    şu ana kadar 2cm uzatma yaptık ve doktorum banada diz bükme hareketlerini yapmamı söyledi, 10 gün sonra kontrole gideceğim
    30-40 derece kadar bükmem lazımmış yoksa fizik tedaviye gönderecek galiba ama bende çok zorlanıyorum olsa olsa 10-15 derece bükebiliyorum şu anda ve dizimde çok sert ve geriliyor
    sıcak havlu koysammı diye doktoruma sordum izin vermedi çivi diplerinde enfeksiyonu arttırabilirmiş
    çivi dibi dertlerine uzatmaya filan alıştım ama bu diz bükme muhabbeti cesaretimi kırdı biraz (zaman az olduğu için)

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umudum25 ben kasımın ikinci haftası ameliyat oldum 2 ay oldu yani..hala çiviler içerde evet..hareketleri çok sık yapmaya çalışıyorum..dizimin yukarsındaki halka zaten fazla bükmeme engel oluyo istesemde zaten 90 dereceden fazla bükemem..halkaya bacağım değdiği için..ameliyatımın ilk zamanları halkaya değene kadar büküyordum sonraları halkaya varamaz oldum. gerçi halkada geriye gitmeye başladı ama işte yinede daha iyi yapmalıyım..bir çok teknik deniyorum arkadaşlar kaltintas sende yeni ameliyat olmuşsun sayılır hiç boşlama egzersizleri..doktorun sıcak havlu koymanı uygun görmediyse sende benim gibi sıcak su torbası koy..demir diplerin ıslanmayacağı için enfeksiyon riskide olmaz böylece hem kuru hem sıcak olur..sakın umutsuzluğa kapılıp boşvermeyin
    kaltintas bende senin gibi herşeye alıştım ama canımı en çok diz bükememe olayı sıkıyo ama pes etmiyorum canım yansada yapabildiğim kadar yapıyorum..sizde yapın muhakkak..umudum 25 sende bu şekil dene..sıcak su torbasını tavsiye ederim dizi ısıtmak isteyip havludan çekinen herkese..hepimize Allah acil şifalar versin

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaltintas; arkadaşım sana da geçmiş olsun allah şifalar versin sıkıntımız ortak ne yazık ki aynı şeyleri yaşıyoruz ben çok zorlandım ta başından beri dediğim gibi ne kadar uğraştıysamda bükemedim sen pes etme başındasın daha dr.un fizik tedavi vs. ne düyorsa uygulamaya çalış inş. bu diz bükmede çok sıkıntı yaşamayız çiviler fazlasıyla canımızı yakıyor zaten bu arada nerde ameliyat oldun?

zeynep; kemikte uzama oldukça hareketler daha çok kısıtlanıyor diz daha az bükülüyor bu süreçte ne yapıp yapıp geri gitmemeli zorlamaya çalışmalısın derim yapabilirsen tabi eğer benim sıcak havlu sıkıntım yok yaralarım tamamen kapandı iyileştiği için sıcak havlu koyuyorum günde iki kere masaj falan yapıyorum fırsat buldukça termal sulara giriyorum bunlara yeni başladım bu şekilde çözmeye çalışıyorum ne kadar faydası olur bilemem sen nerede ameliyat olmuştun?

Allah her kese acil şifalar versin.

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzme de diz açmada çok etkiliymiş..çeşitli yöntemleri denemekte fayda var..umudum25 senin bükmene engel olan dizin mi? benim dizimden çok demirlerin girdiği yerler acıyo.. üst taraflar, cildim falan..yani dizim de acıyor tabii ama diğer yerlerde rahatsız ediyor işte..dediğin gibi uzama oldukça bükmek zorlaşıyo..sen ameliyattan önce sorun yaşıyormuydun bükmelerde? ben adana ortopedia da ameliyat oldum sen?

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ameliyat öncesi bükmeyle ilgili sorunum yoktu tamamen bükebiliyordum ameliyatla başladı bu sorun benim de demiler takılıyken diz, üst tarafları ve diğer bölgelerde ağrıyordu şu anda diz bölgemde egzersiz yaparken çok ağrım var ve o bölgede sıkıntı yaşıyorum bükmede zorlanıyorum tabi bu kireçlenme, doku ve bağlarla alakalı olduğu için hareketler kısıtlı ve çok ağrıyor şu anda bol bol sıcak su, havlu , egzersiz ve masaj uyguluyorum çok rahatlatıyor ağrıları hafifletiyor ve az da olsa faydasını görüyorum
    ben ankara da asker hastanesinde ameliyat oldum adana oropedia ya gitmiştim ankarada olmaya karar verdim mesafe de önemli orası uzaktı bana.

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki yürümende sorun yaşıyormusun? bende hala demirler takılı olduğundan ve gerekli uzama henüz gerçekleşmediğinden yürüyemiyorum..

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende tavsiye etmiyorum ama skolyoz bende de vardı deniz yaşını öğrenebilirmiyim eğer yaşın küçük ise sana skolyozu öneririm samatyada prof dr mustafa canikoğlu internettende araştırabilirsin skolyoz ve kalça çıkığı ameliyatlarında son derece iyi bir dr dur ama illa olmak istiyorsan uzatma ameliyatı 2.5 sene gibi bir dönem zarfında çok acı çekeceksin ağrılar kapanmak bilmeyen yaralar intihaplar kırılmalar 4.5 cm kısalığım vardı 1 cm yine kısa kaldı ayrıca dizim %100 bükülürken şimdi %70 bükülüyor ve bu da merdivenlerde basamak basamak çıkmama neden oldu yani bükülmediği için birde ayrıca cihaza mahküm oldum lanet olsun samatyadaki dr ahmet doğan a Allah inş beni öbür dünyada bir araya getirirse ona burda soramadığım hesabı orda soracağım %100 verdi uzatma ameliyatı için ve sonra ameliyatım başarısız olunca bana her ameliyatın bir riski vardır ben seni iyi yapsam kiminle uğraşacağım gibi bir kelime kullandı adam beni sanırım kobay olarak görmüş Allah eğer hakediyorsa belayı ben Allahıma havale ediyorum

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demirlerden hala yürüyemiyorum derken günlük yürüyüşünü falan yapmıyor musun? tek değnek mi iki değnek mi kullanıyorsun değneklerle de olsa bol bol yürüyüş yapman gerek biliyorsun, günlük ne kadar yürüyüş yapıyorsun? ben tek değnekle yürüyorum yürüyüşüm iyi sıkıntı yok gibi kemik henüz hassas olduğu için çok zorlayıp yüklenmek istemiyorum kötü bir şey olmasından korkuyorum bir anda olmasın yavaş yavaş yükleneyim diyorum. dizimi biraz bükebilsem yürüyüşüm daha rahat olacak değneğide bırakırım yakında inşallah. Yaralarım 6.5 ay içinde iyileşti şükür açık bir yara kalmadı izler var o izlerde zamanla beyazlaşacağından çok belirgin olmaz.

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki değnek kullanıyorum..gün içerisinde az yürüyorum toplasan yarım saat falan..yürüyüşüm esnasındada ameliyatlı bacağıma ağırlık veremiyorum..henüz çevirmeler yapıyoruz yani kemiğim kaynama aşamasına geçmedi..ama günde 3 kez falan egzersiz yapıyorum..birşey soracağım sen demirler bacağına takılıyken bacağını kendin indirip kaldırabiliyormuydun yoksa yardımmı alıyordun? ben şu an kendim kaldıramıyorum bacağımı..normalmi bu

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günde yarım saat yürüyüş çok az kemiğin oluşmasında yürüyüş çok etkili kemiğin oluşmasını sağlıyor dr.um bana günlük en az 3 saat yürümen gerekli dediği zaman kendimi buna şartladım ve çok yürüyüş yaptım dışarı çok az çıktım maalum demirler takılıyken o halde çıkmak istemezsin ama evde ihmal etmedim günde üç saat yürüyüşümü yaptım faydasını da gördüm kemik kısa zamanda oluştu dr.um kontrollerde bunu görünce şaşırmıştı da anlayacağın yürüyüşümü aksatmadım sende ağırlık ver bol bol yürü yavaş yavaş ağırlığını ver yüklen bacağına korkma ben 2 ya da 3 ay sonra tek değnekle yürümeye başlamıştım ağrıların olacak ama zamanla azalacak ne olursa olsun yüklenmekten korkma demirler değnek görevi yapıyor kemiğine birşey olmaz.

Başlarda bacağımı kaldıramıyordum çok ağır geliyor değilmi dr.um kaldıracaksın dediği zaman imkansız gibi geliyordu bana ama sonra dan gördüm ki oluyormuş, ilk 3 ay kadar kaldırmadım sonra yavaş yavaş kaldırmaya zorladım ve kaldırmak kolay geldi artık rahatlıkla kaldırıyordum sende yavaş yavaş denemeye başla zorla biraz olacak inşallah.

Üye
    isa06 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    16:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım öncelikle merhaba.benim ilirazov ameliyatını yapan doktor ankara ibnisina hastanesinde dr.hakan kınıktı.yalnız özel muaynehanesine gitmeniz gerek.ben 2007 yılında bir miktar parayı hastanenin döner sermayesine yatırmıştım.benim ayağımda önce kısalık oluşturuldu sonra uzatma yapıldı.her hangi bir rahatsızlığın yoksa tedavin uzun sürmez.romatizma hastası olduğum için bir yıla yakın sürdü iyileşmem.demir çivilerle uğraşmak zor öncelikle enfeksiyon kaptırmamanız gerek.

prf.ilker çetin en son 2009 da ankara ufuk üni.rıdvan ege hastanesindeydi.

Üye
    kermejen Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    20.01-2013
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    Antalya Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 13 kasım 2012 de ısparta eğirdir kemik hastanesinde kalça protezi ameliyatı oldum kesinlikle tavsiye ederim ağrı denen bişey kalmadı ve eğirdir hastane gerçekten 4*4 özel hastane bile bu kadar iyi olamaz hepsi iyi doktorlar ama tavsiyem mücahit ilhan

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umudum25 verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim..şu an imkansız geliyor kaldırmak ayağımı, hiçyapamıyorum çünkü..ama ameliyat olalı 2 ay oldu belki zamanla daha iyi hissedebilirim bilmiyorum..inşallah herşey yolunda gider..

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben ameliyatımı Avrupa Florance Nightingale Eğitim Araştırma Hastanesinde (İstanbul Bilim Üniversitesi diye geçiyor) oldum doktorum Prof. Metin Küçükkaya

az öncede doktorumla konuştum bu diz bükme işini biz beceremiyoruz diye, pazartesi kontrolüm var kontrolden önce bir fizyoterapiste gönderecek beni bir seans deniyecez bakalım

doktorum dizi bu erken aşamada bükmek lazım (şu anda 25mm civarı uzattık) yoksa 5-6cm uzama olduktan sonra daha zor olur, yine fizyoterapist gerekir dedi bakacaz artık, kendimiz yapamadığımız işi tahminim böğürte böğürte yaptıracaklar

bu arada bacağımı kaldıramıyorum demişsiniz, kastettiğiniz otururken yada sırtüstü yatarken komple kalçadan bacağı yukarı kaldırıp indirmekse ilk başta banada zor gelmişti ama şimdi bir başladımı arka arkaya 15-20 kez yapabiliyorum, bunu yaparken gerinirmiş gibi bacağınızı gerip sıkarsanız daha rahat oluyor

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zeynep; rica ederim ömenli değil bir birimize elimizden geldiğince yardımcı olacağız elbette gördüğüm kadarıyla bizim dışımızda ve bir iki arkadaş dışında bu diz bükme ile ilgili kimse bize bir fikir veremeyecek yardımcım olacak kimse yok baksana oysa bu ameliyatı olmuş ve bu tür sıkıntıları yaşamış çok insan vardır acaba bizim durum artık geç kalnmış zor bir vakka da onun için mi kimse bir şey yazmıyor?

dediğim gibi zorla kaldıracaksın bacağını başlarda imkaansız gibi gelir ama biraz zorlarsan olacak inan.
    kaltintas; arkadaşım sen de kontol ve fizyoterapistle görüştükten sonra durumla ilgili bilgilerini burada bizimle paylaşırsın umarım bizim durumla ilgilide fizyoterapiste sorarsın demi 9 ay önce ameliyat olmuş ilizarov yeni çıkmış hastalar diz için ne yapmaları gerek diye, umarım "umutsuz yapılacak birşey artık yok" demez.

Sayfa 69 / 97 İlkİlk ... 195965666768697071727379 ... SonSon

Başlığın Etiketleri