Sayfa 65 / 97 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon
Toplam 1445 mesajın 961-975 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nadir99;

Vücudun yapısına bağlı birşeydir..herkeste aynı zamanda oluşum göstermez kemik yapısına göredir , en az 7-8 ay sürer kemiğin iyice toparlanması..
    Ama kiminde kemik oluşumu 3 ayda olurken bazısında 5 ayda olabiliyor kimisinde 7 ay yani demek istediğim zamanla anlayaşılabilicek birşey , zaman içinde biraz sabır gerekiyor..

Üye
    sevde nur Avatarı

Gerçek Adı
    Sevde Nur Yerlikaya
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sağ bacağımda femurda kısalık var. yeni doğduğumda gayet sağlıklıyken, henüz hastanede yatarken bir mikrop almışım. ve bu mikrop sağ femurumu yemiş. bebeklikte kemikler henüz çok hassas olduğu için bu kolay ve çabuk olmuş. ve ben büyüdükçe, boyum uzadıkça kısalık belirginleşmeye başladı. şu an 3 cm kısalığım var. ama henüz 13 yaşındayım ve boyum hala uzuyor. boyum uzadıkça sağ bacağım kısa kalıyor. 5 yaşında iken bacağımda platin takıldı. platin üzerindeki çiviyi 6 saatte bir anahtarla cevirerek uzatma yaptık. kemiğin ortası boş kaldı. ortası dolacaktı. fakat dolmadı. bacağımın ayak bileğinden bir kemik alıpp oraya konuldu. yaklaşık 3 hafta alçı, 2 ayda korse ile dolaştım. o halde okula gitmek öyle zorduki... o günleri hatırlamak dahi istemiyorum. 10 yaşında kalçama bir platin daha takıldı. 5 cm uzatma yapıldı. önceleri iki değnekle, sonra tek değnekle, en sonundada kalçamdaki o platinle değneksiz yürümeyi başardım. bacağıma basmam sayesinde, çok yürüyüş yapmam sayesinde kemik oluştu... çok başarılı bir tedavi oldu. geçen yıl yine bir platin takıldı. şu an hala var. ama bu benim suçum. kemiği kaynatmak benim elimde. bunu bile bile korkuyorum. bacağıma korkarak basıyorum fakat doktorlar basmassan kemik oluşmaz dedi. kendimi hem suçlu buluyorum, hemde yapmam grekeni yapmıyorum. 7 cm uzattık şu an kemiğin oluşmasını beklkiyoruz eğer ben bacağıma çok basarsam 2 haftada bile oluşur yaklaşık oluşmasına 1-2 cm kaldı. 2 hafta sonra gideceğiz eğer oluşmamışsa zor bir dönem daha beni bekliyor. size doktor olarak ankara gazi hastanesi ortopedist SACİT TURANLI ' YI öneriyorum. gerçekten çok başarılı bir doktor... küçüklüğümden beri ameliyatlarımı o yapıyor. gayet memnunum. size bir tavsiyemde, bunu kendim yapamasam bile, uzatma yapıldıktan sonra kemiğin oluşması için bol bol protein sebze meyve et süt yumurta.. ve tabii en önemliside spor.. özellikle rahatsız olan ayağınıza yüklenmeye calısın. bunun ne kadar faydalı olduğuna bizzat şahit oldum.. bolca kondüsyon bisikletleri sürün. daima spor yapın kilonuza dikkat edin çünkü bacağınızdaki platinin ağırlığı zaten yetiyor, birde buna kilo eklenirse bacağınız zayıf düşer ve basmakta zorlanabilirsiniz.. dışarıda gezmekten cekinmeyin... size herkesin '' bu nie böyle yürüyor '' dermiş gibi bakmasına aldırış etmeyin. unutmayın kimse 4 4 lük değil.. bu hastalığı size Allah vermiş.. hepimiz ondan geldik yine ona gideceğiz.. kimsenin gözlerine umursamayın.. tek derdiniz sağlığınız olsun.. başka kimseyi umursamayın... ben daima inanarak bu şekilde ayakta durabiliyorum.. Allah hepinize şifa versin inşallah.. ))

Üye
    furkan21 Avatarı

Gerçek Adı
    furkan
    Son Giriş
    03.12-2012
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demir ne zaman cıkıyor ameliyattan sonra

Üye
    nadir99 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kısalagın boyutuna çaplık varsa onun boyutuna kemigin sertleşme süresine göre degişir benim 7cm kısalık ve çaplık var 4ayı geçti daha uzatma bitmedi

Üye
    sevde nur Avatarı

Gerçek Adı
    Sevde Nur Yerlikaya
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demirn çıkma süreci tamamen size bağlı ne akdar çok hareket ederseniz okadar çabuk çıkar yaşamış biri olarak söylüyorum bunları D

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bize bağlı olduğu kadar yaşımıza ve gelişimimize de bağlı.İlerleyen yaşlarda kemiklerin kaynaması daha geç oluyor.Ben erken ameliyat olduğum için süre kısaydı.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

illizarov tehlikeliymiş

Üye
    sevde nur Avatarı

Gerçek Adı
    Sevde Nur Yerlikaya
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ne alakası var tehlikeliymş de ne ya ben 5 tane oldum tamamı hasta olupta mecbur olanları korkutmayın lütfen bu tür saçma şeylerle. 14 yaşındayım bugüne dek 5 tane oldum. hani nerde zarar tehlikesi neymiş güldürmeyin beni allahaşkına.

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saçma sapan yorumlar yapmayın . Ameliyat olmak tehlikeli desen anlıycam da ilazarov tehlikeli nedemek ya . Niye demirler paslanıp kalp damarlarınımı tıkıyor . Yada bucut fazla demirden patlıyormu . Bu neya .. Adamın kısalık sorun var zaten demirleri görüp görsel açıdan korkarken bide böyle yorumlar yazmıyormusunuz. Hiç bir tehlikesi yok . Yapıyorlar işe yararsa ( ki%90 yarıyor ) yaramazsa yaramıyor.

Üye
    musa29 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 22/12/2011 tarihinde Gümüşhanede Oldum. İlizarov yöntemi ile. Ben ameliyat olmadan önce yorumları okudum şahsen çok korktum ve çekindim ama sağlığım için oldum. Ama baktım ki yorumlarda yazılan gibi değil. Çok abartmışlar yorumlarda. ilk başlarda uyku sorununuz olabilir. bu sürecide ortapedici yanı sıra psikiyatrisle aşılır ben öyle yaptım şükürler olsun süreç bitti.
    İlizarov yöntemi ile ameliyat olmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum korkmayın çok rahat bir ameliyat yorumlardaki gibi ne tehlikeli nede rahatsız edebilecek durum değil. Sadece bize düşen tel diplerini temiz tutmak 2-3 günde bir pansuman yapmaktır. Pansuman yaptırırken mutlaka her pansumana gitmede İzotonikle ayağınızı tel diplerini temizlettirin sonra batikon sürdürün.
    Ben yaptırdığıma pişman değilim çok mutluyum. haa unutmadan diyeyim bu süreçte köy yogurdunu bol tüketin ))

Üye
    nadir99 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence tehlikesi falan yok 4aydan beri ayagım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ameliyat olan birinden duydum boşuna yazmadım tehlikeli diye .yaşa göre kemiğe göre değişir bu ameliyat.aylarca acıdan sızıdan uyuyamadım diyenler var ve daha birsürü şikayet .şimdi ben 2022 maaşı alıyorum ve gss den yararlanıyorum ücretsiz ameliyatı olabilirmiyim ?

Üye
    haşhaş Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nöbetçi

merhabalar sanırım hasan havıtçıoğluna tek bacağınızı uzatma ameliyatı oldunuz?şimdi nasılsınız bacağınız nasıl?ben de boy uzatma için hasan havıtçıoğluna muayene olmayı düşünüyorum.çok zor ve zahmetli bir iş olduğunun farkındayım ama psikolojik olarak da ciddi anlamda sıkıntılar çekiyorum.kendimle barışamıyorum.siz hem içerden hem dışardan sistemle olmuşsunuz.benim merak ettiğim birkaç şey var da yardımcı olursanız çok memnun olurum.ben de motorlu çivi ya da mekanik çivi düşünüyorum ama hasan bey hakkında forumda bikaç olumsuz yorumla karşılaşınca korktum açıkçası.siz hasan beyden ve ilgisinden memnun muydunuz?ben ona boy uzatan iki üç kişiyle görüştüm ve hepsi de şu an gayet mutlu ve sağlıklılar siz hasan bey hakkında ne düşünüyosunuz.istanbuldaki doktorlar içeriden sistemler için çok pahalı fiyatlar söylüyolar bu yüzden benim için en iyi alternatif hasan bey gibi görünüyo.yardımcı olursanız çok sevinirim..

Üye
    volvo Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese iyi akşamlar ben sene 99da iş kazası geçirdim benim raporumda trafık kazası olarak göstermiş doktor sol alt eksremıte ve pelvıs kırıgı mevcut kalça bolgemde 8 kırık ve suni damar takıl 99 yılından berı hiç vergi indirimi için müracat etmedım doktoruma sordum benim bu sakatlık iş kazası ile oldu dedim ama bana farketmez o yıllar ole idi dedi peki dedim vergi indirimi için heyete girdim şimdi raporumun oranı.nı bılmıyorum ama iş kazası ile trafık kazası onemlimi sizce bana yardımcı olursanız sevırım iş kazasın dan sonra gecen yıl 13 sene yüklü kamyonun altında kaldım ne şöförden nede patrondan şikayetci olmadım raporumda anlayan varsa şayet lütfen cevap beklerim pelvis fraktürü+sol iliac ven laseryonu oluşmuş ve ayrıca akut böbrek yetmezliyi oluşmuştur ve inferior vena cava-sol commen iliac ven arasına 8mm dacron greftle vena venöz greft interpozisyonu yapılmış bunu doktor dılınden anlayan varsa anlatırsa sevınırım ve ben %kaç alırım saygılarla

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: denizince Mesajı Gör
    1991/1992 yılında olmuşsun bu doktor yaşıyormu yani yada oradamı biraz daha bilgi alabilirmiyim çünkü çapa bana sene yaza gün verdi ama ameliyat olmam gerek sırt ağrılarım arttı.şakasıydı yani oo..
    ilker çetin şu anda hala yaşıyor emekli olmuş özel hastanede çalışıyor ve kendi özel muayenehanesinde muayene olabilirsiniz ben kalça protezi için doktor ararken birbirini hiç tanımayan 5 kişi bana o doktorun ismini verdi ve geçen senede arkadaşım o doktora ameliyatını yaptırdı çok memnun ve bende trabzondan kalktım ankaraya özel olarak ilker beye muayene olmak için gittim kendisiyle görüştüm büyük ihtimalle ameiyatımı ona yaptıracam benim gördüğüm ve duyduğum kadarıyla o doktor türkiyede sayılı doktorlardan birisi işini çok iyi yapan birisi eğer ameliyat olmayı düşünüreniz önce ilker beyle bi görüşün derim

Sayfa 65 / 97 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon

Başlığın Etiketleri