Sayfa 60 / 97 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon
Toplam 1448 mesajın 886-900 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz4444 Avatarı

Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    6 yaşındaki oğlum ,tek taraflı femur uzatma ameliyatı oldu. Cuma günü ameliyat oldu,dün hastaneden çıktık. Şuanda yatıyor ve bacağını oynattığında ağrıdığını söylüyor.6-7 santim uzatma planlıyoruz.Bu süreçte nelere dikkat etmeliyim?

Üye
    mpjp Avatarı

Son Giriş
    29.11-2013
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaşlar şu izmirdeki iyi doktorun adı neydi söyleyebilirmisiniz ? bide ilizarov taktırdıktan sonra ve bittikten sonra cebimden ne kadar çıkıcağını ? öğrenciyim sigortalı görünüyorum , dıştan cember olanı taktırmayı düşünüyorum 2 bacağımı düzelttirmek istiyorum sadece bilgilendiren olursa sevinirim .

Üye
    ARİF DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    ARİF DENİZ
    Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın mpjp adlı arkadaşım bu izmirdeki doktorun adı hasan havıtcıoğlu dokuz eylül üniversitesinde o dediğin çempere bir ayağı geçen yıl mart ayında 5 binliraya içerden takılan yeni yöntemide 10 binliraya takırım demişti ama ben cesaret edipte ameliyat olmadım

Üye
    mpjp Avatarı

Son Giriş
    29.11-2013
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk dışında kendisine istediği fiyat dimi bu ben 2 tane taktırcamda çemberden

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz4444;

Dışardan olan ilizarov sistemiyleyse pansumanlarına,doktorun dediği şekilde uzatma olayının yapılmasına..Daha çok erken olduğu için ilk zamanlar ağrılar daha çoktur alışana kadar..birde uzatma fazlalaştığı zaman gerilmelerden uzamadan çok ağrı olabilir..
    Enfeksiyon kaptırılmamasına..iltihap gibi birşey hissettiğiniz durumlarda doktora danışılmalı..ona dikkat edilmeli..
    Ağrılar olduğunda ağrı kesicilerle filan geçirilebilir,ters hareket yapılmamasına da dikkat edilmeli..
    Onun haricinde kolay bi süreç olmadığını az çok biliyoruz sabır gerektiriyor baya..Ama geçiyor inşallah sonu güzel gelir,Çok geçmiş olsun..

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkdaşlar ben ameliyatımı olalı üç gün oldu.Agrılarım hafif azaldı.yürüteçle ayagımın üstüne basabiliyorum.Ama çok acıyor.Ne kadar sürede deyneklerle yürümeye başladınız.

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık 10-15 günü bulabiliyor..bazende 20 günü 1 ayı da çok uzun bir süre değil..
    Zamanla daha çok alışırsınız..Geçmiş olsun..

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzatmalara 2 haziranda baslanacak.Çok mutluyum.Bugun hastaneden çıktım.Çivi var içinde.Dışındada çember.

Üye
    sakini Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar. Forumda yazilanlari butun haftasonu okudum, dusundum. Doktora gorunmeye karar verdim. Sag ayagimda dogustan 3 cm kisalik oldugunu dusunuyordum. Mehmet kocaoglu ve metin kucukkaya ya gorundum. Meger bacagim neredeyse 6 cm kisaymis. Ve ameliyat sart gibi gorunuyor. Ama nasil olacagi belli degil. İyi dusunup karar vermek lazim...@bahar88, merak ettim. Senin ne kadar fark vari, nerede alemiyat oldun, kim yapti, ne kadar ucret vereceksin?@polly, sen ne zaman ameliyat oldun, ne kadar fark vardi ve surec nasil ilerliyor.. Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler ve gecmis olsun...

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mpjp;
    mpjp merhaba ben oldum bu ameliyatı Hasan hocada Arifin dediği gibi içeriden olanı su anda 10 bin tlye takıyor ben 2011 ocak ayında oldum ama 5 bin tl vermiştim o zamn öyleydi, ilk gittiğimde hoca bana ilizarav'u devlet karşılıyor dedi içeriden olan özele giriyormuş ben o kadarını biliyorum su an nasılsın dersen bomba gibiyim bitti hersey normal hayatıma döneli çok oldu gayet başarılı gecti herkes için aynı olurmu bilemem söyleyeceklerim bu kadar arifle daha önce konuşmuştuk msn de çekindi o olmadı ameliyatını bu arada benim tek bacak kısaydı 7cm

deniz4444;
    Mrb Deniz öncelikle çok gecmiş olsun ilk başlarda ağrı olur zamanla hafifler 6 7 cm uzatma toplamda 6 7 ayda tamamlanır diye düşünüyorum sonrada cihazı çıkarırlar dikkat etmen gereken tek sey hijyen bide beslenmesine dikkat ettirin en önemliside mutlaka keçi sütü bulabilirsen ondan içir cok ama cok faydalı

bahar88;
    Bahar çok geçmiş olsun arkadaşım dikkat et kendine

Üye
    deniz4444 Avatarı

Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

POLLY;
    dışardan takılı ,çivili sistem.ameliyat olalı bir hafta oldu.oğlum dün oturmaya başladı.eeee nazlanıyor birazda ,elletmiyor demirlerini.
    iki kez pansuman yaptık,pek kolay olmuyor tabii.Bu gün doktorumuza gidicez,neler yapacağımızı anlatıcak.umarım sağlıklı bir şekilde atlatırız bu süreci.

emre2535;
    doktorumuz,3 ay sonra demirleri çıkarıp içeri platin takacağını söyledi.çocuk küçük olduğu için demirleri mümkün olduğu kadar erken çıkaracaklar.

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakini;

Benim boy uzatma olduğu için tek ayak değil..en son Kasım'da ameliyat oldum..sürecim sorunsuz devam ediyor şükür..Ameliyat dönemi sancıları,uzatma sancıları oluyor tabi ki..ama sabredilirse üstesinden geleniyor herşeyin..
    Benim doktorum Metin Küçükkaya..Çok memnunum.İnşallah verdiğiniz karar sizin için en doğrusu olur...

Üye
    sakini Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkurler Polly!

Metin Kucukkaya da Mehmet kocaoglu da bana guven verdiler. Ancak metin bey uzama suresi için 5 ay, mehmet bey 1 ay dedi. Bir iki doktora daha gorundukten sonra kararımı verecegım sanırım..

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakini metin bey doğruyu söylemiş egerki 6 cm ise ayda 3 cm uzuyor zaten doktorlar kemik olusumunu söylemezler sana 6 cm uzatma toplamda 7 8 ayını alır kemik olusumu falan tamamlanır her doktor farlı sey söyler zaten

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakini;

Güven çok önemli tabi ki...Psikolojide önemli bu ameliyatlarda..Ben Metin Bey'e çok güveniyorum ameliyat olduğumda kötü bişeyle karşılaşma olasılığımı düşünmüyorum bile..Hiç de karşılaşmadık bi sorunla , sürecin sıkıntısı oldu tabi ki çok kolay bi dönem değil...Ama sabrettikten sonra herşey oluyor zamanla...

Sayfa 60 / 97 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon

Başlığın Etiketleri