Sayfa 49 / 97 İlkİlk ... 3945464748495051525359 ... SonSon
Toplam 1448 mesajın 721-735 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Murat bu hayat kalitemi acayip dusuruyor bende full insan dolu olacak yardimci annemler herkes ve ozel hastanede bir aay kalicam ama dedigin gibi saglik da onemli sen 163sun ben tam156yim hergun oluyorum.bilmiyorum kafam karisik ama murat hala yasiyorsa buda biseydir ben birine giremiyorum.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu doktorlara güvenilmez moonlike şimdi ameliyatlı bacağıma bakıyorum inşallah kısa kalmamıştır.bacak kaynamayabilirde.burda bir kız çocuğu var 14,15 yaşında onunda plak koymuşlar kaynamamış doktor bas demiş basmış bacağı kırılmış ve kısa kalmış şimdi uzatıyor. annesiyle konuştum aman dedi doktor dese bile bacağını yere basma, doktorlar başarızılıklarını gizler. bana diyorlar ki senin bacağında sorun var. hasan hoca sistem arızalı diyor. bırak uzamayı kısa kalmasa bacağım bari. sana tavsiyem boy uzatan ayakkablar var anlaşılmıyor ve konforlu 9- 10cm e kadar var

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike;

Evet kardeşim risk almam ama son bişey daha diyeyim hastanen özel doktorun çok iyi bakımında çok güzel olacak keşke herkez senin gibi olabilse

Murat dediğimiz gibi işte zararrın neresinden dönülse kardır çektiğin acılarla kaldın bu sana iyi bi tecrübe olmuştur ayaga kalkıp yürümem 1.5 ayı bulur sağlam sekilde bide boy uzatan ayakkabı var demişsin ben inanmıyorum onlara öyle bişey olsa kısa insan kalmazdı memlekette

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre yanlış anladın , ayakkabıyı giydiğin zaman uzuyorsun, ama dışardan anlaşılmıyor. yani ayakkabını içi yüksek topuğu normal,

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ayakkabılar bot gibi oluyo ama genelde tom cruise kullanıyomuş haberlere çıkmıştı bi ara ayrıca morarma cihaz dizin altında da olsa üstünde de olsa oluyo. Emre bana diyodun sen de başlamışsın artık diyorum yani taş olsa çatlar. adam şimdide morarmadan korkuyomuş. ben artık onun yazılarını okumamaya karar verdim en sağlıklısı bu olucak konuşursam iyi olmıcak çünkü artık.

bu ameliyatla ilgili bilgi amaçlı giren arkadaşlar da moonlike arkadaşn yazdıklarına takılmayın boşuna

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o bilgi almak amacıyla girenlerden biride benim..bende moonlike a bişey solemek istiyorum..moonlike herşey inançla alakalı..bikere Allaha inanıp ona güveneceksin O istemezse alanının bir numaralı doktoru gelsin yine işler ters gider ve başarısız olunur..bununla birlikte bide ameliyatın başarılı geçeceğine kendini motive etmelisin..bunun tam tersi şekilde yönlendirirsen beynini, vücudunda sana yardımcı olmaz ve iyileşemezsin..yani ilk önce Allaha sonra kendine güven

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

Pardon yalnış anlamışım evet öyle yöntem var bildiğim kadarıyla

melikeee;

Psikolojisi bozulmul Aycan arkadaşın kafasına çok taktığından herhalde Zeynep çok güzel bişey demiş Muratın öyle oldu bak uğraştı o kadar olmadı olmadımıda bırakacaksın herşeyde bi hayır vardır deyip...Olmadımı olmuyor

Üye
    melikeygursoy Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Ameliyatı 5 hafta önce olan biri olarak bende deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. 15 yıl öncesi geçirdiğim trafik kazası sonucu sağ bacğımda 4 cm'lik bir kısalık oluştu. Bende sizler gibi iyi bir araştırma yaptıktan sonra ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatımı Ankara Etimesgut Hava Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Macit Uzun'a oldum. Hayatımda tanıdığım en mükemmel insanlardan biri, çok ilgili ve çok anlayışlı. Konusundada çok iyi bir uzman. Ameliyat olmayı düşünen varsa kesinlikle kendisini öneririm. Hem insanlığı hem de bilgisiyle mükemmel bir doktor. Ameliyat sonrası yaşadıklarıma gelince. Ameliyatı blok dedikleri tek taraflı uyuşturma sayesinde hiç bir şey anlamadan atlattım. (Ameliyat olmayı düşünen varsa kesinlikle blok olmalarını tavsiye ederim) Blok sayesinde Ameliyatsonrası 12 saate yakın hiç bir ağrı sızı hissetmedim. Böylece en ağrılı dönemi atlatmış oldum. Ameliyat sonrası yaklaşık 1 haftada uzatmalara başladık ve benim neredeyse uzatmalar bitmek üzere.. Uzatma sırasında ağrıdan çok rahatsızlık hissi ve kasılmalar yaşanabiliyor. Özellikle de bu huzursuzluk geceleri daha çok artıyor. Ama zamanla hepsi normale dönüyor. Korkulacak birşeyyok kesinlike. Ameliyatın ertesi gün yürümeye başladım(iki değnekle) artık tek değneklede yürüyebiliyorum. Banyo sık sık yapıyorum (bacağım sarılı halde) doktorum bacağımı ıslatmamı tavsiye etmedi. Pansumanlarımı hergün kendim yapıyorum. Batikonla tel diplerini temizliyorum. Dizlerimi kırmakta sorun yaşamadım ama ayak bileğim biraz sorunlu. Ama zaten ayak bileğimdede geçirdiğim kaza sonrası kırık oluşmuştu ve ameliyat öncesi zaten biraz sorunluydu. Buna rağmen herşey gayet iyi durumda çok şükür. Ameliyat olduğuma hiç pişman olmadım. Allah pişman etmesin.. Sorularınız olursa yardımcı olmak isterim. Herkese acil şifalar..

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre;
    valla onun psikolojisi hep bozuktu ben hiç iyi, olumlu şeyler yazdığını görmedim ki. Bu ameliyatı olmadan gittim görüştüm doktorumla risklerini falan öğrendim kendimi hazırlamam içinde 3-5 ay zamanım oldu sonunda da olucam dedim girdim oldum. etrafımdaki herkese sorabilir isteyen bir kere onun dediği gibi ya şu olursa ya bu olursa demedim ben. tek bişey sordum hep olmasam noluur olsam nolur cevaplarım beni tatmin etti onun bunun yaşadıklarına göre hareket de etmedim. Bunu herkes biliyo birine iyi gelen başkasına kötü gelebilir. Kader kısmet yani. bende sakat kalabilirdim bende de sorun olabilirdi. Kısa bacakla dolşamaktansa o riskleri alcak kadar cesaretliydim. O bu işin başından beri korkuyo adam hep olumsuz hep olumsuz benim burda sinirimi bozdu artık kendini o hale getirmesi çok normal yani.

Üye
    Aslıbilge. Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.
    Bende arka arkaya iki ayağımdanda aynı ameliyatı geçirdim. Ama dizlerimde kıvırma problemi yaşıyorum.
    Bir yandan fizik tedaviye devam ediyorum ama tam olarak aktif kıvıramıyorum.
    Siz dizlerinizin daha kolay kıvrılması için özel bişeyler yapıyormusunuz acaba ve ameliyattan sonra dizlerinde kıvrılma problemi olanlara ışınla kireçleri kırma yöntemi kullanılabiliyormuş galiba... Aranızda bundan yaralanan veya bilgisi olan var mı ? Hepinize geçmiş olsun teşekürler.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslıbilge.;

Geçmiş olsun Aslı benimde sağ dizimde kıvırma problemim var yarıda kalıyor gecenlerde konuştuğum bi abi zeytin yağı ile ovaladıktan sonra yumuşuyor dedi acı hisstmiyormuşsun ilk baslarda fizik tadavimi her gün yapıyordum 4 5 gün yaptıktan sonra acı hissetmemeye başladım sonra bıraktım ama diz ameliyatı olacağımdan eğer kesin çözüm istiyorsan ayağındaki cihazlar cıkacağı esnada hocana söylersin kireçlemeyi halleder diz üstündeki kasları kesiyorlarmış zaten basit bişey Melike arkadaşımızdada aynı sorun vardı oda yardımcı olur size İyi günler

melikeygursoy;
    Geçmiş olsun Melike Allah şifa versin bende oldum ocak ayında tamamlandı süreç bastonlarıda attım 3 ayın kaldı kemiğin sertleşmesini bekliyorum Moonlike diye bi arkadaş var bilgi almak ister senden

melikeee;
    Ben Moonlikeye bişey dememeye karar verdim artık kendisi bilir

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslıbilge;

ben fizyoterapiste bile gitmemiştim ona kızdığım için. ağrı için bi krem vermişti tanıdığımz onu sürüyodum ama ne kadar işe yarıyodu muamma. doktorumun korkusuna 90 derece açmıştım 4 günde ama yani ağrısız acısız değil ağlayarak çalışırdım. zaten evde de çalışsam aynı olucakdı fizyoterapistle çalışsaydmda aynısı olucakdı. sıcak havlu koymakda işe yarıyomuş. 90 dereceden gerisini de merdiven ine çıka açtım diyebilirim özellikle merdivenlerde zorluyosun bacağı ister istemez. 130 dereceydi en son sonra düştüm geçenlerde bayağı bi açıldı az birşey kaldı diğer bacağıma göre

Üye
    1-İZMİR Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    19:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba melikeygursoy geçmiş olsun ...umarım bir an önce iyileşirsin. Ben de tarih belli olmasa da ameliyat olacağım İzmir'de. Sağ bacağımda 5,5 cm lik kısalık var. Ben yıllardır araştırıyorum ... Bu defa kesin karar verdim ameliyata. Yalnız hangi yönteme olcağına daha karar veremedim. Senin hangi yöntem ...(İlizarof, fiksatör, vida....)Kendin mi karar verdin yönteme? Bir de tek taraflı uyuşturma nasıl oluyor? Sadece vücudun sağ tarafı mı uyuşturuluyor? Tekrardan geçmiş olsun...

Üye
    Aslıbilge. Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben fizik tedaviye gidiyorum diğer ilizarov önce çıkan ayağım için ama çok fazla kıvıramıyorum bir türlü
    90 derece bile kıvıramıyorum galiba henüz ve bu nedenle açamayacağımı düşünmeye başladım. Bazen ağrım çok fazla olmuyor ama ne yapsam
    fazla kıvıramıyorum. Eğer açılmazsa yapılabilecek şeyler hakkında bilgisi olan varmı ?
    Narkoz altında kıvırma operasyonuyla kıvırma yapılabiliniyormuş galiba

Üye
    melikeygursoy Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Emre 2535. Zaten deneyimlerimi paylaşmak için buradayım. Ameliyat öncesi sizin yorumlarınızdan çok faydalandım. Bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Teşekkür ederim İzmir. Sanada şimdiden geçmiş olsun. Benim yöntem ilizarov (dışarıdan yuvarlak demirli olan)Yönteme doktorumla beraber karar verdik. Yöntemi seçme nedenlerim ise doktorumun bu alanda kendini geliştirmiş olması, ameliyat sayısı( içeriden olanlarda aletin takılması, çıkarışması platinin konulması, çıkarılması gibi). Ameliyat sırasında sadece ameliyat olucak bacak kalçadan itibaren uyuşturuldu. Ameliyat sonrası 12 saate yakın hiç bir şey hissetmedim 12 saat sonrasında yavaş yavaş uyuşukluk geçmeye başladı, toplamda 24 saate yakın hiçbir acı,sızı hissetmedim. Birde ameliyat sırasında sedatif (rahatlatıcı) ilaçlar veriliyor. Hiçbir şey algılayamıyorsun. Çok rahat geçiyor ameliyat.

Yönteme kesinlikle artı ve eksi yönlerini konuşup doktorunuzla karar vermenizi tavsiye ederim. Gözünüzde büyütmeyin ameliyatı. Daha sağlıklı bir gelecek için birkaç ayınız biraz sıkıntılı geçicek o kadar. Herkese geçmiş olsun..

Sayfa 49 / 97 İlkİlk ... 3945464748495051525359 ... SonSon

Başlığın Etiketleri