Sayfa 32 / 97 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon
Toplam 1445 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet ama doktor bana işimiz 10 cm için 5 ayda biter dedi.dısardaki aleti cıkardık mı olay bitmiştir nerdeyse dedi.sonra yuruyebilirsin dedi.2 yıl surer demedi.2 yıl sonra içerdeki civiyi alırız istersen dedi.bilmiyorum.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 yıl sürmez zaten ben olalı 2 yıl oldu . temmuzda oldum şubat da çıktı cihazım arada bide greft yapıldı. Sonrasında başka operasyonlarda geçirdim. Dizdeki platin için bana kalsa bende çıkarttırmıcam da bilmiyorum bakalım önümüzdeki şubat mart gibi bi kontrole gidip konuşmayı düşünüyorum.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki doktor dedigi dısardaki fikasatoru aldıgımızda is bitti diyor? anlamadım uzama sorunlu sonransı rahat dedi.yani ben iki bacagımda eskisi gibi hersey yolunda giderse yuruyebilecekmiyim.ya zaten olacaz iş yerine falanda soyledim gecici biri geliyor yerime inanın cok korkuyorum.ama bilmiyorum.156 dan 166 olmak cok degistirecek hayatımı kendime guvenim gelecek en azından gozzu ısırmıcam gene kısa olacam ama.deger gibime geliyor.ama sans tamamen hersey olabilir hicbirseyde.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle söylim cihaz çıktımı değnekleri atıp hadi yürü demedi tabiki bana. cihaz varken ben değneksiz yürüyodum aksayarak da olsa evde falan. Çünkü o kemiği tutuyodu. Cihaz çıkınca bastırmadı hatta bir süre gene iki değnekle yürüdüm ama çok kısa bir süre birkaç gün sonra teke döndüm yeniden. Tamamen değneği bıraktığımda mayıs başıydı sanırım. Doktorum değneksiz yürü bas artık diyodu korkudan basamıyodum aksıyodum gene mart sonlarına doğru arabayla gidiyosak değneğim arabada kalıyodu öyle geziyodum arabasız çıkıcaksam yanımda gezdiriyodum çünkü birde çarşıya çıkarken falan tedirgin oluyodum hızlı yürüyemediğimden ya biriyle gidiyodum yada tek değneğim oluyodu. Yorulduğumda kullanıyodum onu aksıyodum çünkü. Güvencem olduğumdan bırakmam uzun sürdü benim doktorumdan gizli gezdiriyodum yanımda

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ameliyatı oluyorum 1 ay oldu.daha ayağının üstüne basamıyor.şu ana kadar ameliyattan sonra 3,5 gün zor geçiyor. uyku konforun bozluyor.
    geniş zamanın varsa , tedavi esnasında sana bakacak biri varsa gerçekten kısaysan istiyorsan olab,lirsin gözlemlediğim şimdilik

merhaba moonlike , bana yardımcı olabiliirmisin lütfen ben şuan boy uzatmak için bir bacağımdan ameliyat olalı 1 ay oldu, içten motorlu çivi uzaktan kumanda yöntemi ile 9 eylülde öğretmenim yaz tatili müsait bizim için. sen bu boy uzatma ameliyatını yazından tam anlayamadım ama olduysan bundan sonraki süreç nasıl geçecek. 8 cm civarı kaval kemiğini uzatma ameliyatı. lütfen paylaşırmısınız veya yardımcı olmak isteyen herkes bilgilerini pylaşsın bizimle, bana da sorunuz olursa cevaplarım

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamben hala olmadım iş yeriyle ilgili sorunlarda anlasılan sen bana allah rızası için yardımcı olacan en korktugum evreyi atlatmıssın.girmek ve cıkmak ve sonrasında ne oldugu ben dısardan olacagım cunku senn boy kac bilmiyorum ama icerden hem boyle tek tek oluyor hemde 8 cm maximum.senin sanırım hasan hoca yaptı.durumun nasıl dayanılmaz acılar ıcındemısın keske olmasaydım diyormusun yoksa bumuymus ya mı diyorsun ?

bu aradaben erkek 31 yas 156cm im

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş, içerden ameliyat olan arkadaşımız emre2535. ona sor sen sayfanın başında iletişim için adresde vermiş ordan ulaşabilirsin.
    moonlike sen çıkınca noluyo falan çok araştırma bence hiç kolay olmuyo çünkü sırt üstü uyumaya alıştırabilirsin kendini. Sen bide iki bacakdan aynı anda olucaksan bir tarafa dönme durumunda olmıcak. Şöyle söylim ben narkozu tamen vücudumdan atana kadar bulantım olduğundan ilk 2 günüm felaketdi bide tam dalıcakken saat başı nerdeyse hemşire gelip tansiyon ateş ölçüp durdu kabus gibiydi :S 2. günün gecesi bulantım geçti ama sırt üstü yatmaya alışkın olmadığımdan 5 derece bi yan dönebildim dikişlerimde vardı benim diz kapağımda o yüzden dünyalar benim oldu öyle uyudum. sonra zaten vücut mecburen alışıyo 2. gün doktor pansumana gelmşti cihazı o zaman gördüm üstünde sargı bezi vardı çünkü. 3. gün fizyoterapist geldi geliceğine pişman ettim adama da sinir oldum yolladım onu ilk üç gün böyle geçti benim. ilk gün uyuyamazsın ama pek sonrasında gece bir kere falan geldi ikide olabilir ama ilk gece saat başı hemşire geldi sabaha kadar :S tansiyon, ateş ölçümü falan. birde senin diz üstüne mi takılacak cihaz diz altına mı?

birde ağrılarım bir ara çok artmıştı morfin verdiler azıcık lokal olduğumdan belimdeki o iğne falan çıkartılmamıştı ordan verildi birkaç kere ağrı kesici

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne demek yardımcı olrum inşallah bu da abir sağlık proplemidir.benim y. 27 b162 şimdi evt hasan hoca ameliyatı yaptı.hoca hangi yöntemi olmana karar veriyor. boy uzatacaksan içten yapıyor galiba içten uzatma daha konforlu yani banyonu yapanbilirsin 1 ay sonra suda değebilir enfeksiyon olmaz. bu çok önemli enfekssiyon dışardan olanlarda enfeksiyon kapabilir.ameliyet oldum belden aşağısını uyuşturdular istersen tam bayıltıyorlar ameliyet 2-3 saat sürdü. ha benimde refaketçim yok bu ara. birisini buldum para verdim. narkozun etkisi 4-5 saat içinde geçiyor narkozun etkisi geçmesiyle baya bir acı çektimayağım sızladı odun gibi oldu sonra ödem oluştu ayağımda şişkinlik yanio gece inledim kah durdum öyle geçti tuvaletini lazımlıkta .. yapıyırsun 1 , 2 gün sonra o bir alet var tutarak yürüyorsun sonr akoltuk değnekleriyle yürüyorsun. acıyı narkozun etkisi geçtikten sonra oluyor. ayağımı zorlarsan acıyor ters hareket yaparsan benim dışardan geldim ne refakatçim nede kalacak yerim vardı buranın yabacısıydım onun içinsıkıntı çektim. bir hafta fialan dahada az hastanede yatıyorsun ondan sonr ataburcu oluyorsun.ben 10 cm filan uzatmak istediğimi ssöyledim seni 14 cm uzatacağız dedi hasan hoca. istersen dedi 7-8cm kadar kaval kemğinden uzatırız. bir uzaktan kumanadlı cihaz verdiler derriye tutuyorsun ışık yanıp sönüyor öyle 20 defa 5,6 saat aralıklarlla yapıyorsun. hoca senin hangi yöntemle uzayacağına karar veri. 1 hafta aralıklaral gidiyorsun film çekiyorsun gittim yalnız ben ayağıma yüklendiğim için ufak bir çatlak oldu ayak bileğinde bir de benim ayağım yavaş uzuyor dedi hasan hoca 13 günde filan 0,8cm en son durum bu .................................sağlam olsaydım şimdi gidip yapmazdım ben yalnızım zor oluyorda ondan ama bir kez bu işin içine girdim şimdi tedaviyedevam ediyorum. işine koltuk değnekleriyle 20-30 gün sonra rahatlıkla gidersin lütfen sayfadaki arkadaşlar bilgilerini paylaşsınlar

iki bacaktan uzatacaklar önce sağ bacak uzatılyor 50 gün falan geçiyor ondan sonra diğer bacak ameliyatı oluyırsun.yoksa ikiis birden olmaz.

emre kardeş seni msn ekledim tabi kabul edersen bu ameliyet hakkında bizi aydınlatırsan sevinirim..

emre sen içerdenmi uzaktan kumandaylamı oldun hasan hocaya mı oldun.bir kaç sorum var .kaç cm uzattın bacağını . bu cihazı ben de kullanıyorum 20 günde 1 cm bile uzamadım hoca günde 6 saat arayla 2o kere yap dedi ben yaptım hatta daha fazla yaptım yavaş uzuyor bacağım. ilk 10 gün 11 er sefer iki defa yap dedi sonra 20 ye çıkardı. sen kaç kere uzaktan kumadayla yapıyorsun belkide senin farklı bir cihazdır. ayağında uzama bittikten sonramı üzerine bastın yoksa uzama devam ederken koltuk değneksiz yürüyebiyormuydun.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat sonrasında ödem gayet normal ki benimde bacağım şişdi diz kapağım falan belli değildi kasıkdan bileğe kadar. yatak egzersizleri veriyolar zaten bacağını kaldırıyosun indiriyosun falan sağa sola hareket ettiriyosun kendin kaldırmaya çalışıyosun öyle öyle ödemde geçiyo. Ağrın olursa niye çekiyosun ki o kadar ağrı kesici yapılınca geçiyo zaten kuvvetli ağrı kesiciler tabi. Yanmam olmadı hiç mesela. duşu bende 1-1.5 ay sonra almıştım. Bacağı komple streç filmle sarıyosun öyle yıkanıyosun. İlk birkaç duşda çok tedirgin oluyodum ya bişey olursa diye sonra alıştım gayet rahat girip çıkıyodum.Duşdan sonra hemen bir pansuman yapıyosun su değmemiş olsada önlem amaçlı. Benimki de çok çok yavaş uzamışdı 5 ayda azıcık yer dolmuşdu kontrole gittiğim bigün doktorum greft yapalım sana dedi 1 hafta sonraya gün verdi ön kalçadan alınan kemikler boşluğa konuluyo çokda işe yaradı doktorum önceden yapsaydık keşke demişdi hatta. Kalçadan geçirilen operasyonlar daha ağrılı oluyomuş güya ama benim hiç ağrım olmadı dizimde olmuştu ağrı.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat kardes butun moralimibozdun yaa burda tam havaya girmiştim.bukadar kotu durum hee.bende biliyorum icerden yapalım dediler banada metinkucukkaya oda dedi 7 ve 7 ama yok dedim cok sıkıntılı içerden tek tek olması bana dısardan ikisiaynı anda bitiricez isi dedi.bide hangi hastane seninki ve suvar en korktugumiste oluyor o kadar acı beni 10 cm uzatacakkisen 162 sin ben 156 cm mim.nasıl oalcakbu iş ya. arkadaslar gene butun hayallerim yıkıldı.dısarıcıkıcamsuanevde bir saniye duramam.olacagım 166 utu imkansız zaten.arkadassı 14 cm demiş.demekki170 altı işe yaramıyor.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak kardeş moralin bozulsaydı hiç yazmazdım anladığım kadarıyla bu iş birden hepsini uzatalım olmaz. tek tek olur. işinede gidersin.ama sana bakacak tutup kaldıracak yardımcın varsa bilelmem. ben metin hocanın nasıl tedavi yaptıpını bilmiyorum birde merak ediyorum iki bacağa aynı anda uzatılcacaksa nasıl ayağa kalkabilecekmisin yürüyebilecekmisin bu dışardan uzatma yöntemi ile ayakalrının üzerine basabiliyormusun
    bunları metin hocaya veya yanındakilere sor.benim şu anda tek ayağım uzuyor rahatlıkla işimi görüyurm ağrı yok tabi değneklerle veya sekerek. ben 9 eylülde izmirde hasan hocaya ameliyat oldum. 14 cm şöyle şimdi sağ kaval kemiği uzuyor , ameliyattan 40-50 gün sonra sol kaval kemiği ameliyat oluyor. 5,6 ay sonra bu cihazlar çıkarılıyor. istresen uyluk kemiğindenyine sağ, sol ayrı ayrı oluyor. ben şu an uyluk kemiğinden olamyı düşünmüyorum istersen uyluk kemiğinden de yaparız dedi hoca 14 cm dedi ama ben 6-7-8 cm de bıraakbilirim bu ara bacakalrımda orantı bozukluğu olmayacakmı bakacağız. moralini bozma ya üzülme işin içine girdinmi biraz sabredersen günler su gib geçer iyileşirsin ben şimdi rahatım ağrı yok yatıyorum..

merak ettiğim iki bacağa dıştan takılan cihazla nasıl yürüyeceksin veya yürüyenebiliyormu yani 1 ay ageçtiği zaman.? şimdi sen bu dıştan uzatmaylada 14 cm uzarsın.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike birilerinden bişey duyduğunda bu kadar çabuk pes ediceksen olma zaten. Hazırdın hani? bana başda babam diyodu yok sakat kalırsın yok yürüyemezsin diye aynı evin içinde ikide bir hemde. bende sakat kalma riskleri yokmuydu aynıları bende de vardı. Ayrıca sen dışardan olucaksın içerden olanların işlemlerine ne takılıyosun ? Senin yaşıcakların, operasyonların, bakımın farklı onlarınki farklı. Hala hazır değilmişsin zaten böyle diyebiliyosan olma

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok stress altindayim.inanilmaz sanki bile bile olume yada sonumu hazirliyorum.sakat kalicaz.arkadaslar bilmiyorum.muratkardesin yazdiklarina.gelince metin hocada aynisini dedi ve 200bin dedi.bak murat kardes o aletler 10kg.fazla tartmiyor ondan tek tek ki digerine.guc ver ve uretimi 8 cm zaten benim,yontem igrenc ama agirlik serbest ve 12cm e kadar gidiyor.peki sen suan agrilar icindemiin birde dostum sakin fazla acma.daha beter olmazmi agrin sizin cok yok diyorsun orda birsey.hissetmiyormusun doktor.agri olmuyor.dedi.ama hastaneden ve o girme.evresinden.kokuyorum sapa.saglamsin uyutucaklar sanada.emboliden bahsetiler mi?bu sislikler cok mu ya birde agri icin morfin yok mu ya ben.heralde.bakamam.bide bende metaller demire giriyor da deriye igrenc yani off birde benim en cok taktigim muratkardes 162sin ben 6cm daha kisayim.60gunden fazla onra sana yetisicem iste.10dunuyor.zaten ama bilmiyorum bu ameliata nasil giricem narkoz cikicam fena.cis.yapamazsin kalkmazsin dimi 4gun gene az ama.bna 10gun kalirsin dedi.belime alet takicakmis agri inlme olmasin diye koseye sikisi resmen

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Muhabbet koyuymuş burada ya Murat kardeş benimde ameliyatımı Hasan Hoca yaptı çok memlunum 7 cm uzattılar benimkini ocağın 3ünde oldum uzamam bitti kemik arasının oluşşmasını bekliyoruz gecen gittiğimde kontrole duydum seni haberim var yani iki bacağından olacakmısın haberler geliyor bana merak etme gelelim benim yönteme benimkide içeriden uzuyor ama uzaktan kumandalı değil uzama sürecince bazı diz haraketleri yaptım öle uzadı zorluk geçkmedim yani Murat uzama bittikten sonra ayağının üstüne basmaya başlıyorsun yavaş yavaş şu anda basma kesinlikle içerideki cihazı kırarsın basa dönersin Murat korkma hiç Hasan hoca işini bilir sadece sabretmemeiz gerekiyor hee sunuda çok rahat içeriden olanlardan rahat
    yatıyorsun yüz üstü yan sırt üstü banyo yapıyosun daha neler neler ameliyatta sonra ilk 5 gün sırt üstü yattımda uyuyamıyor insan YÜRÜMEYİ ÖZLEDİM YAAA DÜŞÜNÜYORUMDA TEDAVİ BİTTİĞİNDE NASIL YÜRÜCEM BEN UNUTTUM BASMAYA KORKUYORUM Murat msn ye geldiysen eklerim seni fazla açmıyorum o msn yi face kullanıyorsan okankirogluizmir2535@hotmail.com bunu ekleyebilirsin eğer yok kullanmıyom dersende emre2335@hotmail.com msn ye ekle yada dur 0546 935 80 63 ara dahada ulaşamadım deme

MOONLİKE kerdeşim korkulacak bişey yok sabretmen lazım şunu düşün tedavi bitikten sonra çok muttu olacaksın

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar,arkadasın 20 günde bir cm bile uzamamıs ama burdan sormak isterim arkadasa zaten 10.gün başlıyorlar uzatmaya ve birde o daha cok acmıs ki bu cok tehlikeli hic uzamaz.o zaman.emre kardes senin kac mmm uzadı gunde birde ben bu ameliyattan cıkmasından cok korkuyorum ayak 10 kat sisiyormus butun bacak birde bende teller olacak dısarı dogru yandık yani.ma sonuc 10 cm tabi işte bu kemik uzarsa ne yapıcam bilmiyorum cok istiyorum cok korkuyorum.yardım

Sayfa 32 / 97 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon

Başlığın Etiketleri