Sayfa 23 / 97 İlkİlk ... 131920212223242526273373 ... SonSon
Toplam 1448 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fizyoterapistler acımasız oluyo evet ama en azından çok daha kısa sürede sonuca ulaşabiliyosunuz. evde çalışırken başlarda ben acıyo dedikçe bırakırlardı sonunda doktorumdan fırçayı yedim acıdan ağlasamda bıraktırmadım öyle sonuca ulaşdım gene fizyoterapistin dediği gibi çalıştım yani acısa da durmak yok

Üye
    şeyme06 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2011
    Saat
    00:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm melike senin ameliyat olmanın sebebi kısalıktanmıydı acaba

Üye
    kemal06 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melike;
    teşekkür ederim melike hanım az da olsa rahatladım cevabınızla sürekli kas hareketini yapıyorum hiç açılmıycak gibi geliyordu ama kırma hareketini iki haftadır aksattım yapmadım dediginiz gibi ağlasakta yapmamız lazım yürümüye başladıgınız zaman cihaz çıkmışmıydı yoksa dizinizde cihaz varkenmı yürümeye başladınız bana doktorum mayıs gibi cihazla yürümeye başlıycagımı söledi ayrıca ayakkabı konusunuda yarın kontrolde soracam

Üye
    şeyme06 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2011
    Saat
    00:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melike;
    ameliyattan sonra aksamanda düzelme oldumu yoksa az da olsa kaldımı?şimdiden teşekkürler...

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemal06;
    cihazla yürüdüm evet ama evde ve tam ağırlığımı vermeden aksayarak yürüdüm. 2 haftayı bırakın bir gün aksatsanız bacağınız açılmıyor belli bir duruma gelene kadar. başlarda sabahdan akşama çalışır kırardım dizimi sabaha kalktığımda hiç çalışmamışım gibi en başdan başlardım. çalışmalarım hiçbir işe yaramıyomuş gibi geliyordu o zaman ama devam ettikçe anladım işe yaradığını
    şeyme06;
    evet kısalık ve eğrilik vardı bende kazadan kalma. ben fark etmiyorum ama özelliklede annemin söylemesine göre bazen aksıyomuşum unutursam bacağımı aksama olmuyomuş. hız hızlı bir yere giderkende aksamam oluyor bacağımı zorladığımdan bende anlıyorum. şöyle bir durumda var bende kısalık 6 cmdi benim isteğimle 4.5 cm e kdr uzattık. gerçi 2 cm e kadar aksama olmuyomuş zaten.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ramazan bey öyle bi anlattınızki yani olacak olanlar bile sizin söylediklerinizden dolayı vazgecer uzun bi zaamn olduğu doğru benim ağrım acım olmadı yataktada değilim koltuk deynekleriyle ayağıma basmadan yürüyorum bide alçı demişsiniz bendede öyle bişey yok doktorumada sordum alçı falan yok dedi

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar,hep yazıyorum ben erkek 30 yaşında 156 cm mim ve bu ameliyatı istiyorum herkes yardımcı oluyor sağolsunlar ama bir cesaretleniyorum bir korkuyorum bu şekilde hep hüzünlü bir yaşantım olacak ama bile bilede ne olmek ister kimse nede fonksiyonu bozmak ama aşırı depresyonum var.psikoloğa gittim balık tut kitap oku çevreyle ilgilenme kızlarla bakma dedi 60 yaşındayım ya.boyle yasıyacagım ameliyata olurum daha iyi.tek anlamadıgım Mehmet kocaoğlu olsun hacı kutlu olsun ağrı yok dedi.6 ay işe gitme dediler ki mümkün degil 1 ay icinde işe gidemezsem istifa edicem.zaten.gerçi işim banka ama şube degil işe gitsem yerimden kalkmasam bişey olmaz bütün gün oturuyorum yani.arabayla goturup getirirlerde sorun yok.ama doktorlar mı yalancı para için beni sakat mı bırakacaklar yada 6 hatta 4 ay dedikleri 10 cm için 2 yıl mı sürecek.lütfen yardımcı olun arkadaşlar.acayip mutsuzum......bi çare.........

Üye
    nizo5 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre2535;

yeni sistem derken içerde oluşu yeni bi teknikmi ben ilk kez duydum

Üye
    basakaslan Avatarı

Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    10:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Moonlike öncelikle geçmiş olsun diyemeyeceğim henüz olan birşey yok gibi .. Fakat bak bu ameliyatlar gerçekten zor ameliyatlar
    Acıyı genelde yok diyorlar ama kimse sorsan böyle bir acı yok derler ..
    İşe gitmek konusunda ayağındaki aletleri ve zahmeti görünce daha iyi anlarsın özellikle uzatma bitene kadar evde olmanda yarar var uzatma bitince işe gidebilirsin .
    ayak bileği düşüklüğü falan egsersizle ile ilgili kasların normal senin herhangi bir problemle karşılaşmazsın .. İlk zamanlar kısıtlık yaşarsın fakat daha sonra egzersizle eski kas gücüne dönersin.
    Kemik uzatma süresi genelde aynıdır 1 Günde 1mm -10günde 1cm-100 günde 10cm ama kaynama süresi çok farklı onu doktor önceden bilemez bazılarında 40 günde 1cm lik kaynama oluyor bazılarında 60 günde
    işine yararmı bilmiyorum ama kafayı bukadar takmana gerek yok . sonuçta tüm riskleri sapasağlam vucudun için almana gerek yok bak tekrar diyorum ağrı çok ama öldürmüyor ..

emre2535 nasıl ayağına basmadan yürüyorsun genelde en azın %40 güç vermen istenir . Ayağına basmadan ve fiziktedavisiz uzatma süreci geçirirsen sonrası senin için daha zor olabilir. Ama durumunda bir farklılık varmıdır bilmiyorum . geçmiş olsun tekrar

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler basak hanım.dısardan oyle duruyor ama beni gorseniz tek eksik o hayatım boyuncada yuzume vuruldu. o sebepten boşandım hzursuz ve mutsuzum.çalıştıgım yerde 2000 kişi var inanın en kısa erkek benim birde engelli arkadaslar var 2 tane birisi 140 gibi o ssk dan olacam diyor digerinin ise bacaklar yok tabiki kotusunu goruyorum ancak eger dişimi sıkarak ömrüm boyunca 5-6 ayın ardından mutluk olacaksa isterim.156 ciddi bir kısalık.165 olsam başka birşey istemem zaten o kadar yapacak mehmet bey ama iş konusu sıkıntı sizde gidemezsiniz diyorsunuz.evde oturmmakla burası arasında nasıl bir fark var bilemiyorum.ama dediginiz dogru ancak öncedende buraya bilgi vermem gerekli zor bir durum acıkcası.ve ayak sarkması tutulma benimde aklıma geldi sağlıklı kaslarım var zayıflık yok zaten gün aşırı eve fizik tedavici gelecek gene pansumancı gelecek mehmet bey bu işi yapıyor bir hastası hatta 169 dan 179 olmus ki arkadasa sasıyorum.ama birkaç şey daha var yağ embolisi mesala ameliyattan sonra cıkıyor ve felcten kalp krizine kadar hersey olabiliryor.cunku mehmet bey hem ic hem dıştan yapıyor ki buda standart ilizarovdan daha zor bir ameliyat.ama dedigi bu yuzden acı az hatta ilk haftadan sonra yok dedi.bilemiyorum sadece dısardan yapsam kaynama dahil bacakta o aletler evet 10 ay civarı kalır.sadece icerden hic yuruyemiyormus.ikisi birden oldumu iyileşme daha kolay ama bu seferde riskler artıyor bilemiyorum.ama takıyorum hergun 24 saat 10 yıldır gulmuyorum hic.cok sey kaybetttim.cunku ne maddi ne de baska bi sorunum var beni gorseniz zaten fizigim cok duzgun yuzum baya iyi ama bu boy inanılmaz bir sans.belkide fazlasını istiyorum ama istiyorum işte çook teşekkürler cok iyi bir cevap yazmıssınız.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşım yeni bi sistem bu doktoruma ilk gittiğimde secenek sundu bana dıştanmı içtenmi diye bende içeriden olsun tabiki dedim(yeni sistem yeni olduğu için medikalciler ücretsiz verdiler cihazı)doktoruma danıştım tabiki yeni denenen bi cihaz riski varmı diye dışardakine oranla risk 0 dedi onun için oldum

slm basak hanım evet doktorum ayağına kesinlikle basmıcaksın dedi kırarsın cihazı dedi fizik tedavilerim var tabiki aralıksız yapıyorum yarın gidecem kontrole az az bastıracam demişti gecenlerde bakalım artık bu arada 2cm kaldı uzamasına

Üye
    recep_63 Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    10.03-2011
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: denizince Mesajı Gör
    ben bacakta kısalığım var 8 cm ve bunun için her doktorada gitmek istemiyorum.b unun için tavsiye edebilirsiniz yanıtlar
    Kardeş bak googlede ilizarov üzerine video arıodum sırf bu yazını gördüğüm için girip üye oldumki sana şunları söylim sana gözün kapalı benim doktorumu tavsiye ederim istanbulda prof.dr.mehmet kocaoğlu bu adam beni hayata yenıden bağladı benımde ayagım 8 parça oldu 7,5 cm kısaldı allaha çok sükür tek amelıyatta sapa sağlam yaptı uzattıkta smdı ıkısıde aynı sukurler olsn 8 ay once amelıyat oldm kısmet olursa 4 ay sonra çıakracklar hatta çok begendıgım ıcın facete ben hocamn adına sayfa açtm bakablrsnde lınk bu Welkom bij Facebook - Meld je aan, registreer je of ontdek meer
    şiddetle tavsiye ederim türkiyede ilizarov üzerine fransada master yapmıs doktor dur...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2000 yılında oldum. 6,2cm uzattılar. çok memnunum. yaklaşık 8,5 ay demirlerle yaşadım ama normal hayatım kısıtlı da olsa devam etti. korkacak bişey yok. olmak isteyen gözü kapalı gitsin...

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne kadar sürede bitiyor tamamen bu tedavi benim uzama bitti 7cm kemiğin arası ne kadar sürede dolar acaba

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kemiğin dolması için net bir süre veremez kimse zaten hastadan hastaya değişir bende greft yapılmışdı ondan sonra daha çabuk toparladım mesela . yediklerinize dikkat etmeniz ve egzersizleriniz düzenli yapmanız daha çabuk dolmasını sağlıcakdır.

Sayfa 23 / 97 İlkİlk ... 131920212223242526273373 ... SonSon

Başlığın Etiketleri