Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 231 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    guneşş Avatarı

Son Giriş
    06.04-2010
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    burçin merhaba geçmiş olsun ben ameliyatın nasıl geçti iyimisin problemin varmı?
    ayrıca adanadaki ortopedia hastaesi nasıl ? ne kadar ücret ödediniz benimde kalçada problemim var bilgilendirirsen çokk sevinirim selmlar

Üye
    gunce68 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    20:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar iki ayı geçti kalça protesi amalıyatı olalı ama hala acı çekiyorum doktor yürümemi söylüyor ama bastıgım zaman hem diz üstünde hemde kalçamda ağrı oluyor çok bu konuda tecrübesi olanllar varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekürller

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Protez ameliyatı için 2 ay kısa bir süre, üzerine basarken diz de ağrı olması genelde herkeste oluyor, istirahat ağrısı yoksa sorun değil sanırım. Bence 6. ayı bekle ama kontrollerini aksatma...

Üye
    marangoz Avatarı

Gerçek Adı
    kemal özarslan
    Son Giriş
    02.05-2010
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    izmir bahçelievler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşadıkların gerçekten şaka gibi yaşadıklarının hepsinin geçmişte kalmasını diliyorum.

ben de iki yıldır AVN hastasıyım yaşım 38 protez taktırıp taktırmama konusunda kararsızım
    ne önerirsin protez konusunda

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba marangoz hastalıgını tam anlayamadım ama bende romatızma hastasıyım kalacalar kırecleme sonucu iflas ettı yanı kıceçleme yaptı 2007 ye kadar cok aciler cektım ama 2007 de her iki kalcaya protez amalıayatı oldum çok şükür bugune kadar sorun yaşamadım her şimıde yapabiliyorum protez konusunda dr amalıayat kararı aldıysa iyi bir hastanede amlıayatını yaptırmanda cok fayda görecekısın gecmış olsun

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 1 yılı aşkındır avn kaynaklı ağrılarla kısıtlamalarla uğraştıktan sonra ameliyat olmaya karar verdim ayrıca romatizmal rahatsızlığımda var önümüzdeki hafta olucam hayırlısıyla çünkü bekleyerek dahada kötüye gidiyor hiçbirşeyden zevk alamaz hale geliniyor.
    Ameliyat olanların geneli çok memnun en azından bir çözüm yolu var bu sorundan kurtulmanın.Benim sol kalçam tamamen hareket edemez duruma geldi sağ tarafımda sıkıntı yoktu ama ordada kistler başlamış sağlam tarafa yük verdiğim için yani protez ameliyatı kaçınılmaz oldu. Yaşım genç olduğu için sadece ilerde revizyon ameliyatları düşündürüyor beni ama teknoloji hızla ilerliyor 10-15 yıla kadar heralde ameliyat teknikleri dahada gelisir ve sorun olmuycaktır diye düşünüyorum.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Diyelimki protezde sorun yok ama bir sebepten dolayı protezin çıkarılıp yeniden takılması gerekiyor. Vücuttaki protez tekrar kullanılabilir mi yoksa yeni protez mi takılması gerekir. Bilgisi olan var mı?

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ikisinede takıldı ilki iyi ama ikincisi takur takur ses geliyo neden anlamıyorumağrı yapıyor

Üye
    Evren Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    31.12-2016
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Her iki kalçamda total kalça protezi ve her iki dizimde bilateral diz protezlerine sahipim.Ameliyatlar yaklaşık 10 yıl once oldum..Kalça protezlerim tek bir ameliyatla takıldı yani iki kalça aynı anda )Operasyonum 10 saate yakın surdu ..Ameliyat sonrası bir komplikasyanla 3-4 unite kan kaybettim..Kalça ameliyatlarım aynı anda olduğu halde ertesi gun ayagı kaldırıldım.1 aya yakın walker ile sonra bastonlar ile yürüdüm.Diz protezleriminde ikisi aynı anda takıldı ve 3-4 ay bastonla yurudum ..Sonra fizik tedavi suresi basladı .Ama fizik tedaviyi reddetim.Çunku ters yatırıp dizlerimi bukmeye calısıyorlardı ..Çok acı cekiyodum.Dizlerim 90 derceye yakın su an bukuluyo ama tam olarak egilemiyorum..

Gelelim artılarına

1-Baston,walker kullanmıyorum
    2-Agrı cekmiyorum..İlaç kullanmıyorum..(Bazen cok ters bir hareket yaptıgım zaman bir kac gun agrı cekıyorum)
    3-Eskiden bir müddet dinlendiğin zaman olan uyuşmadan eser kalmadı yataktan veya uzun sure oturmadan sonra zınk diye kalkıyorsun..
    4-Vucudunu alıştırdıgın vakıt belli periyotlarda oturmak kaydıyla gun boyu ayakta kalabılıyorum...
    5-Omrü 25 yılmış ve sonra bır daha ameliyet olcam gibisinden kısır bır dusunceye kapılma ..Bu protezleri 25 yıl sonrada değiştirebilirsin yarında degiştirebilirsin tamamen senin kulanımınla alakalı..Ustelik 25 yıl sonra belki ameliyata gerek kalmadan protezler değiştirelibelir..Zira bir arkadaşım aşı ile protezlerinin üzerinde deforme olan yerleri düzeltmeye yonelik çalışma bile yapıyo)

Ameliyatın hijyenik bir ortamda yapılması ve
    Protezi olan arkadaşlarda ağız diş saglığı onemli.. Diş de meydana gelecek enfeksiyon protezlere inebileceği soylenmekte (Bu bir varsayım) O nedenle agız diş sağlığına dikkat edilmeli.....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

ben sol kalçamdan 3 ay önce oldum.trafik kazası nedeniyle iki kalçam kırılmıştı.1 hafta sonra sağ kalçama takılacak.yaşım 42.protez takılan tarafta hiç bir ağrı kalmadı.sabırsızlıkla bekliyorum 1 haftayı.ağrılardan kurtulacam.korkulacak bişi yok.ameliyattan sonra yoğun olarak fizik tedavi almalısın.geçmiş olsun

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    21:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben her iki bacağımdan üç ay ara ile on bir yıl önce oldum.Ameliyatın biri altı saat diğeri beş buçuk saat sürdü.Ameliyatlardan önce ayağıma ağırlık takılı şekilde on on beş gün hastanede yattım tam iyileşmem yaklaşık dokuz ay sürdü.Şimdi iyiyim bazan ayağımda protez bulunduğunu unutacak kadar iyiyim.Bazan ağrım oluyor sanki hemen gevşiyecek yeniden ameliyat olmak zorunda kalacakmışım gibi geliyor.Böylesi zamanlarda neler hissttiğimi anlatmam çok zor.Herkese sağlık diliyorum illaki sağlık olsun bundan daha önemli bir şey yok.

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben de 6 senedir AVN hastasıyım.Rahatsızlığım sol femur başında.Benimde ağrılarılarım oluyor ama 2 saat durmadan yürüyebiliyorum.Şikayetlerim ağrı hareket kısıtlığı ve aksayarak yürüme.Ancak benim anlamadığım bir şey var rahatsız olduğum sol kalça yani sol bacağım kısalca yere uzadı.biraz daha protez için bekleme li miyim.Herkese geçmiş olsun.
    Teşekkürler.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Total kalça protezi olup da kalçadan ya da kasıktan sürekli kramp giren oluyo mu? Bu kramplara bir çare bulan var mı?

Üye
    çetinkaya51 Avatarı

Gerçek Adı
    doğan
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sadece bazen tam elini cebine atıncabüyük parmağın denk geldiği yere bir sancı giriyo kramp hemen geçiyo bi an bi çarede bilmiyorum bilen varsa bende buradan takip edeceğim

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben dıyalız hastası oldugum ıcın cok girer kramp en iyi çare sıcak su torbası kasları hemen gevşetiyo protezede ıyı gelıyo yada mümkünatı varsa ayaga kalkıp sertce basmak arkadaslar hepimize acil sifalar benimde sag kalça total protez

Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19