Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 231 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞLAR BANA 1YIL ÖNCE KALÇA PROTEZİ TAKILDI.ŞİMDİ GEVŞEME YAPTI VE YENİLENECEK.KALÇA PROTEZİ OLUP PROTEZİ YENİLENEN ARKADAŞLAR VAR MI? ÇOK KORKUYORUM....

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Gevşeme olduğunu nasıl anladılar. Flimde belli oluyor mu? Mr çekilmesi mi gerekiyor. Bana doktorumun dediği gevşeme olursa istirahat ağrısı olurmuş. Yani otururken bile şiddetli ağrı olurmuş. Uykudan uyandırırmış.

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

slm arkadaşlar. ben de romatızma hastalıgı nedenıyle kalcalarım kirecleme meydana geldi. 6 ay önce cerrah paşada amalıayat oldum. her 2 kalcaya protez amalıayatı oldum. hem de 20 gün arayla oldum.. biraz canım yandı tabi.
    canımın yanmasıda söyle sebebı şuydu 12 yıldır kalcamın birisi bukuk bir şekılde duruyordu amalıayat sırasında kaslarımı acdılar o yüzden kaslarım agrı yaptı tabi bir muddet sonra agrılarım gitti bol bol egzersiz yaptım çok şükür şu anda çok çok iyyim, kalcalarımda hiç bir sorun yok. şu anda 2 tane kalındiyen kullanıyorum dr bastonun birini bırakabilecegimi söyledı. bastonu
    kalca protezi amalıayatı korkulacak hiç bir yanı yok, bence hiç cekınmeden yaptıbilirsiniz. tabi bu iyi bir dr elınden gecerse. benım hocam çok iyi bir dr du tavsiye edrim. bu amalıayatı olmak isteyenlere (PRF DR NAFİZ BİRSEL ögretim üyesi cerarrah paşa ortapedi servisi calişiyor özel muanehanesı yok. sanırım sadece polıkınlıkte bakıyor. ücret almıyor yanlız amalıayatı yaparken benden kalca başına 2,430 ytl ödedim. ssk li oldugum halde bu parayı alıyorlar haberiniz olsu.n yanlız sadece persembe günü polıkınlık günü, o gün mune edediyor. çok sabahtan oarada olup sıra alabilirsiniz saygılarımla
    iletişime gecmek için selocan_3452@hotmail.com ekleyebilirsınız
    http://www.ortopedikbilgi.com/kalca.php?altbaslik=2
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2006-01-13
    bi lınklere bakabilirsınız

Üye
    cadicik39 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2009
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 ay önce kalça protezi takıldı bana acaba bu operasyonu geçirmiş olan arkadaşlar ne kadar ayakta kalabiliyorlar? yarım saatten fazla ayakta kalamıyorum

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Total kalça protez ameliyatı olalı 7 ay oluyor. Hâlâ eski sağlığıma kavuşamadım. Doğuştan spastik olmam iyileşme sürecini uzatabilirmiş. Hele bir 12 ayı atlatalım...

Ben bir ayağa kalkabilsem süresini ölçecem de ayağa kalkamıyorum. Şaka şaka, ayağa kalkıyorum da süre olarak hiç dikkat etmedim. Yalnız yarım saat bana çok iyi gibi geldi. Sağlam insanlar ne kadar süre ayakta durabiliyorlar ki?

Ayağa kalkabiliyorum, durabiliyorum. Tahminen zorlasam kendimi 10, hadi şimdilik en fazla 15 dakika durabilirim sanırım. Bence önemli olan ayakta durabilmek değil yürüyebilmek. Bastonsuz az da olsa ayakta durabiliyorum ama bastonsuz ya da destek almadan şimdilik yürüyemiyorum. Diz ile kalça arasında tam olarak nerede oduğunu bilmediğim bir ağrı oluşuyor adım atarken...

Ağrı kesici olarak Rantudil tablet kullanıyorum. Çok iyi geliyor. Bazen ağrı kesicimi almadığım zamanlarda ağrı çok oluyor, üzerine hiç basamadığım günler de oluyor.

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hem diz hem kalça protezi olmuş biri olarak ben o yarım saatleri aştım mesela dün hastaneye gittim 6 saat dolandım inanın....

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun,kalçaprotezi taktıranlar uygun zamanda fizşk tedavi eksersizlerine başlayıp kaslarını kuvvetlendirmeleri gerekir.Ayrıca deksa testiyle kemik yoğunluğunu ölçtürüp yoğunlukta düşme varsa düzeltecek ilaçları almaları gerekir.PROTEZ TAKILAN KORTİZON VEYA BAĞIŞIKLIĞI BASKILAYICI İLAÇ ALANLARIN ENFEKSİYONDAN KORUNMAK İÇİN DİŞ TEDAVİSİ VE DİĞER MÜDAHALELERDE ANTİBİYOTİK ALMALARI GEREKİR. BAKTERİLER PROTEZE YERLEŞİRŞE KEMİKTE İLTİHAP YAPIYOR. SEVGİLER.

Üye
    senelo Avatarı

Son Giriş
    16.06-2011
    Saat
    00:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam.Bende femur boyun başı ameliyatı oldum. Kalça protezi takıldı.Sekizinci aya girdi.İlk dört aydan sonra iyiydim. Ağrılar fazla hissedilmiyordu.On beş gündür dayanılmaz ağrılar çekiyorum. Yürürken zorlanıyorum. Bu arada dizimde de ağrılar oluyur. Daha önce yürüdüğüm yerlere yürüyemiyorum. Aynı sıkıntıları yaşayan varmı? bunlar normalmı? Proteze bişe oldu diye çok korkuyorum.

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelkle hepimize allah şifalar versin.. bende avn hastasyım ağrılarım yürüken oturup kalkerken çok oluyor psikolojm de çok bozuldu.. doktorlar total kalça protezi için erken dior bi taneside bu ağrılara dayanamıosan ol ddi.. çok kararsızım şimdi olsam bana ne gibi zararı olacak 22yaşımdayım.. çok kararszım ama ii olmak istyorum hiç bu yaşnda(22) ameliyat olan war mı aramzda arkadaşlar lütfen beni aydnlatrsanz çok memnun olurum..

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Doktorlar ameliyat olmadan iyileşme olasılığı veriyolarsa bekle ama yeteri kadar zaten beklediysen yaşının küçük olmasını falan düşünme derim. Eğer öncesinde sağlam bir kişi idiyseniz protez ameliyatından fayda görmeniz çok mümkün. Ben avn öncesinde de zaten özürlü olduğum için tam iyileşme sağlanmadı. Fakat öncesinde sağlam olupta protezi kalça olan koşan ve futbol oynayabilenleri bile duydum. Futbol derken amatör futbol tabii...

Protez ömrü her ne kadar 25 yıl dense de doktorum son kontrole gittiğimde "bunu sen ömür boyu kullanırsın" demişti. Ameliyata karar verme sürecinde yaşı düşünme. Zaten vücut kendi kararını veriyor. Ben avn ye yakalandıktan sonra bir yıl bekledim. Ağrılar öyle bir çoğaldı ki ameliyata hemen ok. dedim. Şu an kalçamda herhangi bir sorun yok. Ağrılar tamamiyle geçti yalnız dizimde bir ağrı oluştu ve halen gecmedi. Ameliyat öncesi dizde ağrı yoktu. Doktorlar her ne kadar dizdeki bu ağrının protezle alakası yok dese de ben zaman zaman "Acaba mı?" diyorum.

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır, doktorlar iyileşme olasılığı vermiyor.. 21yaşında aşılama ameliyatı oldum şuan 22yaşındayım ve bacağım yarım cm kadar kısaldı ve avn olan bacak, sağlam bacağa göre daha zayıf.. yani avn olan kemik hem kısaldı hem inceldi.. Doktor ağrılarına dayan gittiği yere kadar gitsin diyor proteze erken diyor.. ama bende gencim şimdi sağlıklı yürüyemiceksem ne zaman yürüyecem ben talasemi hastasıyım (akdeniz anemisi) normal insanlarda protez 20-25 yıl dayanırmış ama ben kansızlık hastasıyım diye protez 10 yıl gidermiş bende.. yani her 10 yılda protez değiştircem.. salı günü tekrar doktora gidecem.. bu kez başka bi doktora gidecem profesöre, bakayım o ne diyecek.. yine buraya yazarım..

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büyük ihtimalle haftaya ameliyat olacam.. ameliyat sonrasında ki dönemden çok korkuyorum.. nasıl ağrılar olacak diye.. ya yanlış bişi yaparsam da protez çıkar mi die korkuyorum yapmam dikkat ederim ama korkuyorum işte.. allah hepimizin yardımcısı olsun..

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Protez kolay kolay çıkmaz, korkma. İyi bir doktor, iyi bir hastane, hastane ve ameliyathanenin steril olmasına dikkat et. Ameliyat sonrasında bir miktar ağrın olacak, ağrı kesicilerle hafifletecekler merak etme. 3. veya 4. gün ayağa kaldırırlar. Şimdiden geçmiş olsun...

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah öle olur.. hastane yeni açıldı, özel bi hastane ve profesör yapacak ameliyatı..22yıllık doktor ve kalça üzerine çalışıomuş.. Adana'da ortopedia hastanesi. artık allah'ın izniyle olacam inşlllah aksilik olmaz.. teşekkür ederim sizede allah iyilikler versin.. ayrıca bilgilendirdiğiniz içinde çok teşekkür ederimm..

Üye
    xsomebody Avatarı

Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0