Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tutsaq Avatarı

Son Giriş
    13.12-2009
    Saat
    00:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar oncelıkle merhaba,
    sağ bacağımda buyuyen tumor sonucu sınır ağır hasar gördü.ve ayağım düştü.şu anda afo kullanıyorum.çektırdiğim emg sonuçları hep aynı ...hiç bir gelişme yok.ama ben şu anda ayağımı çok hafıf kaldırabılıyorum.ılk zamanlar hiç yerınden oynamıyordu.sizdede bu oldumu..bu durum kalıcı mı?amelıyatla düzelmesı mumkun mu?yardımcı olursanız sevınırım...sevgıler...

Üye
    helinn Avatarı

Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    19:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

ben amerikada tetheredcord tan ameliyat oldum ameliyatta sol bacagim gucsuzlesti ve ayak dusuklugude oldu..
    1 yil bitti hala sol bcagim ve ayak dusuklugum devam ediyor
    cok uzuluyorum yuruyemiyorum siddetli derecede sol bacagimda agri var
    ayak dusuklugunde iyi bir fizik doktoruna ihtiyacim var
    bana yardimci olun ..

Üye
    rolandrekord Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    18.01-2012
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar yazılanların hepsini okudum herkese geçmiş olsun allah herkese acil şifalar versin. herkesin başından büyük bir olay geçmiş,bende trafik kazası geçirdim 3 yıl önce ayak bileği kalça kol bileği ve dizimde kırıklar meydana geldi.ayağımdaki hasar dolayı düşük ayak var kazadan dolayı.8 ay sonra çeşitli ameliyatlardan sonra ayaklandım.anladığım kadarıyla büyük hasarlarda düşük ayak tedavi edilmiyor zaten doktorlarda öncelik vermiyor tedavisine.3 yıl sonra (yani şuan) tendom transferi yaptırdım şuan fizik tedavi dönemindeyim iyileşmesi ayak bileğinin rahat hareket etmesiyle alakalıymış biraz ama trafik kazası olduğu için diğer arkadaşların yazdığı şişme ağrı dolaşım bozukluğu gibi büyük hasardan kaynaklanan kas kısalmaları kireçlenme tam anlamıyla geçmiyor.yani bu sorunu olan arkadaşlar iyice araştırıp ona göre tedavilerini başlatsınlar

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bendede düşük tarak sorunu var 1993 senesinde trafik kazısı geçirdim ayak taragımın siniri kopmuş o zamanlar farkına varamadık anlamadılar doktorlarda yıllar sonra özel bi hastanede farkedildi sinir nakli oldum ama bi faydası olmadı çok gec kalınmış ayak taragım içe doğruda dönüyordu gecen sene nisan ayında oldum ameliyat ayak sabitlendi içe doğru dönmüyor sadece düşüklük var hocamın bana dediği kelime istersen ayak taragınıda sabitliyelim yere doğru düşmesin diye ben kabul etmedim su anda pişmanmıyım bilmiyorum

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de her iki ayağımda "düşük ayak" sorunu var, yani yürürken parmak kısmını yukarı kaldıramıyorum, basamak çıkarken cok zorlanıyorum, düz zeminde bile takılıp düşüyorum...daha doğrusu düşüyordum çünkü bu haftasonu düşük ayak ateli satın aldım Çalışma mantığı çok basit olan ve her türlü bağcıklı veya cırt cırtlı ayakkabı ile kullanılabilen bu atel yürüyüşümü hem kolaylaştırdı hem de gözle görülür biçimde düzeltti. Yürüyüşüm de hızlandı, ayaklarımın burun kısmını kaldırabilecek miyim diye düşünmeme gerek kalmadı.
    Aynı sorunu olan arkadaşlara faydası dokunabilir diye paylaşmak istedim. Satın aldığım ürün: Kifidis - Sağlık Ürünleri
    Not: resimde ayağın ön tarafındaki bant cıplak ayak ile kullanmak için, normalde takılmıyor - lastik kısmı ayakkabının bağcık kısmından geçiriliyor.

Üye
    tarakci Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet sait
    Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 1yıl önce 2012 nisanda damar tıkanıklıgı nedeniyle ameliyat oldum sol ayagım agırıyordu sag omuzumdabn damar cekildi 2.60 cmsag ayagında tıkalı dendi sameliyattan sonra agırmayan sag ayagım agırmaya baslad sol ayagımdahi agrı devam ediyor birde ayadımdakı agrılar beni mahvetti ayagın kopmuc dendi sonra fizikci ayak düsmesi var fizik tedavi gür güerdüm malesf bifayda görmedim ayagını kestırmen lazım ilerde daha büyük sorunlar acabiliı ilaçlarla fizik tedavie tekrar basladım v o afo dedşikleri alet ayagımdaki agrıdan kullanamazsın dediler var gectiler uzun sözün kısası ameliyatı yapanın biri ömür boyu bunu cekeceksin diyo öbür ameliyat eden cocuk hastahanesine kacıyor aynı hastahanenein doktoru bu takılan damarı cok uzattı olmaz bu kadar tıkanır tabi diyor bir yıl gectı bilegim biraz hareket ediyor ama parmaklarım calişmıyorbu konuda rapor alabilirmiyim bende doktoru mahkemeye vermeyi düsünüyorum sonuc ne olur bilgisi olan varmı bende aynen takılıyorum ayagım takılıyor parmaklarım hıs etmiyorum

Üye
    metin menderes Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

L5 Bölgesine bel fıtığına bağlı olarak sol ayakta düşük ayak oluştu 5 aydır istirahatliyim 60 gün fizik tedavi aldım ayak geri gelmedi ayak
    parmaklarımda itme var geri çekme yok.

Yalnız kalçamda incelme olup. dizden aşağısında his kaybı güçsüzlük var.
    Dostlar bana ne önerirsiniz.
    Herkese akıl sağlığı sonra vücut sağlığı dileğiyle hoşça kalın

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metin menderes, sana fizik tedavi öneririm, gösterdikleri hareketler bıkmadan yılmadan yap, düzelme olur inşallah!

Üye
    buseercan Avatarı

Gerçek Adı
    buse
    Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakınn umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlar 2011 hazıran ayında 7 kattan düştüm ve vucumdakı bır cok kırık dışında omuriliğimde agır bır zedelenme buna bağlı dusuk ayağım oldu ama suan hıc bır problem yok sadece koşamıyorum hızlı hızlı yruyebılıyorum herseyi rahatlıkla yapabılıyorum doktorlarda dusuk ayak ıcın afo verdıler ama ben kullanmadım sureklı bılek egzersızlerı yaptım once baktım sadece parmaklarım oynamaya başladı daha sonra açmaya başladım parmaklarımı ayağımı ıtmeye başladım ve yavaş yavaş çekmeye suan cok ıyıym bol bol aayak egzersızı yapın tribantlarla ayağınızı çalıştırın hep ben yaptım gectı doktorlara bakmayın calısın arkadaşlar hıc hareket yoks bıle yapın oluyor..

Üye
    keyvan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gülenyüz, Öncelikle geçmiş olsun geçen sene mayısta diz kapagı erimesinden kaynaklı bacagımda egrilme oluştu ciddi bir boyut olunca dizimden aşagıda 2 yerden kırıp düzelttiler.
    4 ay şiddetli agrılar ve demirli bir hayat sürdüm sonra iyileşmeye başladım 6 ay normaldi .
    Taki ocak ayında bigün baktım ki ayagım uyuştu ve ayagımı hiç bir şekilde hareket ettiremiyorum. daha öncesi polio sekeli geçirdigim için ilk akla gelen post polio oldu emg sonucundada ona bagladılar ben cerrahpaşa hastanesinde nöroloji birim,nde verilen isme ulaştım. yapılan emg ile ciddi sinir zedelenmesi olabilecegi ve fizik tedavi görmem tavsiye oldu yolda yürüken ayagım kıvrılıyor takılıp düşüyordum. parmaklarım düştü normal ayakkabı giyemedim .Ama fizik tedaviye başladım halende evde akım veren makine kullanıyorum ayagım hareket ediyor ve çok daha iyi bu tür ameliyatlarda sinirler zarar görebiliyormuş . Fizik tedaviyle düzelir benim düşüncem doktor olmaz desede sen fizik le halledersin eminim.

Üye
    dertler Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düşük ayak olanlar tendon tranferi yada ayak dondurma hakkında bilgi olan ulaşsın

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu açana teşekkür ederim benim yıllardır düşük ayak bileği sorunum var bunların kullanımı nasıl rahatmı kullanan arkadaşlar anlatırsa

Üye
    deniz17 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de yazayım bari. Benim eşimde de düşük ayak oluşmuştu ameliyattan sonra. 6 aylık çabalarımız sonucu ilk tepkimizi aldık ve şu anda eskisi gini her şey. Bu işin çözümü bilinçli masajdır kanimca. Tabi b vitamini ve balik yağı gibi ek gidalar da alinmali. 2 saatte bir, sicak suda yumuşatılmiş. Bacağa parmak ucundan dizin biraz üstünü de dahil ederek masaj yapın ve asla yilmayin. Tanidiğim 3 kişinin üçünde de düzelme oldu. Ortak çözüm masaj. Hissizlik de vardı bizde ve o da düzeldi bu arada. Kasların gevşemesine ve erimesine firsat vermeyin. Düzeldiğinizde lazım olacak😉

Afo kullanan arkadaşlara da bir tüyo vereyim. Kadın pedinin ortası topuğunuza gelecek şekilde afoya yerleştirin pedi. Günlük olarak değiştirirsiniz. Acıma ve nasirın da önüne geçersiniz. Daha konforlu yürüyüş garanti

Üye
    ramazankarabulut Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan karabulut
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Bende 2014 Mart ayında aort diseksiyonu (yırtılması) teşhisi ile acil hastaneye kaldırıldım ve benthall operasyonu sonrası mucize eseri 10 gün sonra hayata gözlerimi tekrar açtım. Ancak ameliyat sonrasında sağ ayağımda düşük ayak sendromu oluştu. 30 seans fizik tedavi gördüm. Ayağımda emboli vardı ve emboli hemen hemen kayboldu. En son çektirdiğim emg testi neticesinde doktorlar artık bu şekilde yaşamaya kendini alıştır ayağın için yapılabilecek hiçbir şey kalmamış dediler. Ben zaten nefes almam bile mucize olduğu için düşük ayağı pek fazla sorun yapmadım. Bir ucu dize yakın yerde cırt ile bağlı diğer ucu ayakkabı bağcıklarına bağlı klipsli bir atel ve hissizlik olduğu için burkulmalara karşı tedbir amaçlı baston kullanarak günlük hayatımı sürdürüyorum. Fakat bu konuda açılan yazıları okuyunca pes etmemem gerektiğini anladım. Daha önce düşük ayak ile mücadele eden arkadaşlar iyileşme yönündeki taktik ve yolları paylaşırlarsa çok sevinirim.

deniz 17 merhaba

Masaj derken nasıl bir masaj profesyonel bir destek mi almalıyız yoksa kendimiz veya bir yakınımızın ovalama tabir ettiğimiz şekilde yapılan bir masaj yeterli oluyor mu?

Üye
    engellianne Avatarı

Gerçek Adı
    filizmaya
    Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bende 2010 yılı mayıs 30 da omuilik disk kayması sonucu ameliyat oldum. uyandıgımda belden aşagı felç gecirdiğimi anladım. 2.5 ay yatalak kaldım. ne olduğumun farkına varamadım yattığım süre içinde ayağımda düşük ayak ilerlemiş ve 5 yıl oldu ne bir gelişme var nede ilerleme. bu şekilde yasamaya alışmak zorunda kalıyorsun. düşük ayak dışında denge sorunumda var ameliyatta yapılan yanlışlar sonucu demem o ki hem maddi hem manevi bitiyor insan. atel kullanmamı önerdi uzmanlar işl 2 yıl yerli AFO kullandım ama cok rahatsız dı. sonra karbon afo kullanırsam daha iyi olacagını söylediler. arastırdık ve aldık gercekten de faydayı var. daha rahat yürüyorum. cok pahalı yalnız ikisini 4000 TL ye aldık 1 yıl oldu. rabbim bütün hastalara yardım etsin. agrısı sızısı her zorlugu yaşayan bilir. hepinize geçmiş olsun.

bende 5 yıldır var o kadar arastırdım kimsede gelişme yok arkadaşım. çeken biliyor. bende karbon afo kullanıyorum en azından daha hafif.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon