+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 90 mesajın 1-15 arasındakiler
Ankilozan spondilit'de kullanılan ilaçlar..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

intimate_78 Ankilozan spondilit'de kullanılan ilaçlar..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    agrılarım asırı derecede cogalmaya basladı kullandığım agrı kesiciler artık fayda etmiyor bu konuda bana daha etkili agrı kesici varsa yardımlarınızı bekliyorum

remicade diye bir ilac cıkmıs bununla ilgili bilgi almak istiyorum eger bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Ben endol kapsül kullanıyorum buda bas dönmesi yapıyo ankilozan spondilit tedavisi gören arkadaslar bu agrı kesicişden baska hangi agrı kesicileri kullanabilirim

Ankilozan P.Böceği

İntimate_78 arkadaşım;
    Endol ve benzeri ağrı kesiciler ve salozoprin benzeri ilaçlar tedaviye cevap vermediği zaman Remicade,Emrel tedavisine başvuruluyor.Bunun içinde Karabük'te varmı bilmiyorum. Romatoloji uzmanına başvurmalısın.Gerekli görüldüğünde Üniversite hastanelerinden(önceden devlet hastaneleride verebiliyordu şimdi kabul edilmiyor)alacağın sağlık raporu ile ilacı temin edebiliyorsun.Emekli Sandığı,Bağkur ve SSK ilacı karşılıyor.Oldukça pahalı bir tedavi.
    Ben bir yıldır Remicade kullanıyorum.Ağrılarım kesildi ama ilacın yan etkilerinin olduğu söyleniyor.Bu konuda en iyi cevabı sana doktorlar verir sanırım.
    www.ashad.org sitesindende bu konuda bilgilenebilirsin.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

cuneytbil

mehabe ben endol ve salazoprin kullanıyorum şimdilik bir sorunum olmadı allaha çok şükür.Ama arada bir ağrım oluğu zamanlarda Melox Fort kullanıyorum ve ağrılarımı kesiyor.Remicade adlı ilacı daha önce duymadım ama bir araştırırım ileri düzey de A.S. olanlar için mi kullanılıyor bu ilaç Ankilozan P.Böceği??

Ankilozan P.Böceği

Aynen öyle kardeşim.Salozoprin vb. ilaçlar yetersiz kaldığında öneriliyor Remicade ve Embrel.Bu ilacın kullanımı içinde Devlet Hastanelerindeki Romotoloji uzmanları ve Devlet Hastanelerindeki sağlık kurulları artık karar veremiyorlar.Temmuz 2006 dan buyana bu ilaçların kullanımına Üniversitelerin araştırma hastanelerinde, Romotoloji Uzmanlarının önerisi ile sağlık kurullarında karar veriliyor.
    Benim Bursa Devlet Hastanesinde başladığım Remicade tedavisine yeni rapor için gittiğim Uludağ Üniversitesi Hastanesinde son verildi.Yeniden salazoprine dönüş yaptım.
    [/url]http://www.ashad.org/ tan bilgilenebilirsin.

Üye
    Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    11.12-2014
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Blog Mesajları
    1

salim52 mrh

merhaba arkadaşlar bende ileri derecede as hastasıyım sadece endol süpazituar kullanıyorum ama genede çok agrılarım var şu günlerde iyi bir tedavişye başlayacam sizleri gelişmelerden haberdar edecegim saygılar

cantürk01

arkadaşım merhaba bende AS hastasıyım ve ağrı kesici ilaçlarla hayatımı idame ettiriyorum bilmiyorum sende işe yararmı ama ben kulandığım ağrı kesicileri birer ay değiştirerek kullanıyorum uzun süre kullandığım zaman vücudum bağışıklık kazanıyor herhalde ağrılara cevap alamıyorum onun için sürekli değiştiriyorum naprosen,dolarek.endol vb.ilaçları sırayla kullanıyorum ara sıra kas gevşetici takviyesi yapıyorum mümkün olduğunca ağrı kesicileri günde bir taneden fazla içmiyorum hatta dayanabilirsem ağrılara süreyi uzatmaya çalaşıyorum sağlıklı günler + ağrısız günler dileğiyle iyi günler

ec1453mail

bendeuzunsüre endol ve salazopryn kullandım. fakat mide ve bağırsaklar iflas etti. şimdi sadece voltaren 75mglık ve lansor kullanıyorum. voltaren endole göre biraz daha etkili bir ilaç ama tam as hastaları için değilmiş sanırım. fakat mide sorunu olanlar voltaren kullanabilirler...

legendfb_34 ankilozan

herkeze slm ve gecmiş olsun ben 1992 yılında yakalandım 2006 yılına kadar istanbulda gitmdigim hastane kalmadı. kullandıgım ilaclar endol salazoprin indosit. deltakotril. bunlar sadece hafifletiyo. öncelikle ÖNEMLİ ROMOTOLAJİ bölümün ilac almanız için üniversite hastanesine gidin. ben suan 2006 dan beri ENBREL kullanıyorum. cookkk şürük cok iyiyim. ignenin tanesi 300. ytl. ama ünv.hastanesinde rapor cıkarta bilirsiniz. ben cok cektim siz cekmeyin msn legendfb_34@hotmail.com saygılar.

ahmet18

salazofrin en tablet
    endol 25 mg

EBRU AKSOY

ben 32 yaşındayım 11 yaşından beri as hastasıyım salozoprin voltaren birde humira iğne kullanıyorum genede kendimi iyi hissetmiyorum her yerim ağırıyor ağrısız nasıl yaşanıyor unuttum çok şükür iyi bir eşe sahibim allah bütün hastalara şifa versin hepinize ağrısız günler diliyorum

Üye
    Gerçek Adı
    selin harputlu
    Son Giriş
    12.12-2014
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

PİSİ

oksijen tedavisini deneyen bazı as hastalarının iyi olduğu bilgisini aldım hiperbarik doktorundan, bunu bilen doktor sayısı az olduğundan pek üstüne düşülmüyor öellikle yurt dışı kaynaklarında bir arastırma yapmanızı öneririm.

Üye
    Gerçek Adı
    Muammer ULUÇAY
    Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    samsun

mulucay

Selam intimate_78 ankilozan ağrılı bir hastalık bunu hafifletmekte senin elinde.Bu hastalık tembellik sevmez,yan gelip yatmayı sevmez,her ilacı denemeyi sevmez,mevsim dönüşlerini sevmez,sert topuklu ayakkabıyı sevmez,moral bozukluğu ve stresi sevmez.Egzersiz ve pozitif enerjiyi sever.Bende igne ilaç kullandım ve sonuç:Keşke hiç kullanmasaydım.Ben bisiklet kullanıyorum ve gece agrı içinse naprosyn fort 500 ec kullanıyorum...( 17 yaşında ortaya çıktı 19 yıldır yarenlik yapıyor.kimi ilacı karaciğerim,kimi ilacı midem,kimi ilacı böbreğim kabul etmedi.Kaslarımı hesaba katmadım.Şimdi bütün mücadelem kaslarım için) Arayın ğörüşelim yada ben sizi arayayım.Bakın ben satıcı vede umut taciri değilim.Ankilozan ömür boyu benimle.Ankilozan vücudu terk etmez. Saygılarımla

danyal

muammer bey kaslar demişssiniz ,biraz bahsedermisiniz bu atrfofiye sebep oldumu.öezelliklede ayak ve tabanında bi sorun oluşdumu

Üye
    Gerçek Adı
    Muammer ULUÇAY
    Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    samsun

mulucay

Selam danyal.Herhangibir büyüme ve küçülme mevcut değil.Bana Ankara gata 1995 yılında balon şişirmemi önermişti ve bende çocukmuyum diye esgeçmiştim şimdi anlıyorum balon şişirmenin faydasını.Balon şişirmek ğöğüs kafesini rahatlatmakta ve kasları kuvvetlendirmektedi.yaptığım 5 dakikalık egzersiz bile beni 5 saat rahat etmemi sağlamakta.Baş ağrısına boyun eğzersizi.Ğöğüs ağrısına balon.Bacak agrısı ve takılmalara bisiklet.Her 5 saniyedebir korkuluk gibi durmak omurgayı rahatlatmaktadır.LÜTFEN SORUN SÖYLEYEYİM.SÖYLEYİN TECRÜBE EDİNEYİM.Saygılarımla Muammer

danyal

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ben şöyle anlatayım,aslında mümkün olsada önceki iletilerimi bi okusanız,polinöropati ile ilğili.banada as teşkisi edildi ,kan değerelerim normal olduğu için salazoprin kullanmadım ,direndim .bilmiyorum hata mı ettim ,ama her tür romatizmal ilaç kullandım ,endolde kullanamadım,çok yan etki yaptı yani benim her iki bacak arkadan kasıyor,bel fıtığı falan yok ,en çokda sol bacağım,ve bu sol ayağımda ,içe doğru kavisleşmiş ,ve tam o ayak çukuru çok belirgin ve bi soğuma oluyor orada .aslında soğumalar 2 yıl önce bacakdada vardı nöropatik tutulum dendi,bu yıl 3 defa çekildim ,normal sinir iletimi deniyorbi ara bu soğumalar bayağı şiddetlendi ,felç oluyorum diya korkdum,,nörolojik bi şey yok dediler ,şu an xanax da kullanıyorum ,o yaygın soğumalr şükür yok ama ayağımın iç kısmında hep var ,bu durumda a.s. lı olan hiç duydunuzmu ,yoksa kas hastalıkları falan bi gideyim diyorum

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon

LinkBacks (?)

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye