Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm msjlarınızı gördüm ve moralim bozuldu 4,5 aydır sağ kalça protezi oldum ve halen koltuk değneğiyle yürüyorum onu bırakınca aksıyorum egzersizlerimi çok zorda olsa yapıyorum ve fizik tedavi doktorum bırakma dedi yürüteçi 3 ay kullandım..

Üye
    hatice75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm üzülmeyin bende ameliyat oldum 6 gün sonra 4 ay olacak bende halen baston kullanıyorum. Bastonu bırakınca aksiyorum doktorum endişe etme dedi egzersizlerini yap kaslarını güçlendir dedi. Kasların güçlenDigi zaman yürümen de duzelecek dedi. Egzersizlerini düzenli olarak yap kasların guclensin edişi etme inşallah düzelir. Allah şifa versin inşallah

Üye
    pasa_43 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:54
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende diz pretezi ameliyatı oldum,ameliyatın 2. günü ayağa kalktim 10 gün sonra bastonsuz yürüyebiliyordum ama doktorum 1,5 ay bastonla yüreyeceğimi söyledi..şuan çok şükür çok memnunum.tabi kalça protezi biraz daha sıkıntılı diz gibi değil,sakın egzersizlerinizi aksatmayın ve moralinizi bozmayın.mücadele bizden taktir mevladan..Allah şifa versin,yardımcınız olsun..

Üye
    Tuna tuna Avatarı

Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce konusunu açmıştım , 89 yaşındaki Alzheimer ve şeker hastası annemin kalçasına protez uygulandı , 1 yılı geçti Allahımıza şükür bir sıkıntısı yok zor da olsa yürüteçle yürüyebiliyor , sabır diyelim Allah şifanızı versin.

Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşk ederim sizede allah şifa versin

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam merak etme yürürsün alttaki yazımı oku belki cesaret gelir,

bu arada forumu 5 ay önce okudum çünkü doğuştan kalça çıkığım varmış engelli olduğum için farketmedik taa ki 2 yıl önce ağrılarım başlayana kadar yürüyemez olmuştum. neyse forumu baya okudum ama gördüm ki işi biten morali bulan terk etmiş hiç biri yazmamış bir daha neyse sağlık olsun. ben 3,5 ay önce sol kalçamdan başarılı bir ameliyat oldum protez takıldı ertesi gün ayaklandırdı ameliyatımı yapan doktorum özel medikabir hastanesinden ömer faruk bilgen süper bir insan hiç korkutmadı 15 günlükken kontrole gittim sinirsel doğuştan hastalığım olduğu için düşerim diye tekerlekli sandalyedeydim kalk ülen ne oturuyorsun dedi yürüttü ve biraz alçak olan koltuğa otur dedi ben alçak dedim otur dedi doktor dediğin korkutmayacak bu yüzden doktorum süper diyorum. bana basma yada yürüme demedi ben düşen biriyim hocam korkuyorum dedim o bir şey olmaz deyip moral verdi ki normal insan bile düşer sakın düşme yasak demek kadar saçma bir şey olamaz bunu okudukça morali bozuluyor her insanın. neyse benim hareketlerim normal olsa şu an her işimi yapardım ki zaten kendim yürümeye başladım baston yada başka bir alet kullanamadığım için ilk 2 ay annem veya ablam komşum bastonum oldu ağrım hiç olmadı dediğim gibi normal insan olsaydım rahat rahat yürürüm burada okuyorum 4 ay geçmiş hala bastonla yürüyen sinirsel hastalığı olmayan insanlar var yapmayın şükredin ben baston tutamıyorken 3 ayda desteksiz yürümeye başladım tabi doktorum çok iyiydi artı kaslarım güçlüymüş doktorumun dediğine göre. artı 2,5 cm kısalık varmış oda gitmiş fakat uzadığı için hiç ağrım olmadı sadece baldır üstünde biraz gerilme vardı oda 1 ayda geçti. inanın hareketlerim normal olsa hep yürürüm ama yine de düşerim diye fazla yürümüyorum 4 ay olacak 15 gün sonra umarım uzun yıllar yada ömrümün sonuna kadar sorunsuz gider protezim. şuan sadece fazla oturunca ameliyat bölgesinde ayağa kalkınca acı oluyor yürüyünce geçiyor birde kaslarım eskiden beri kalça çıkığı ve 2 yıl ağrıdan dolayı zorlandığı için acılar tutulmalar oluyor ama kıpırdayınca geçiyor. yani ben bu durumda yürüyorsam sizler rahatlıkla yürürsünüz yapmayın karamsarlık ben doğuştan sipastik engelliyim aniden düşebiliyorum ama korkarak ta yaşanmaz. birde şunu diyeyim ağrınız yoksa sadece görsel olarak aksamadan yürümek amaçlı protez taktırmayın insanın kendi parçası gibisi yoktur kıymetini bilin keşke aksayarak yürüseydim de ağrım olmasaydı diyorum. herkese acil şifalar dilerim

Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar hepinize tesk ederim moral oldu biraz 5 aya girdim halen bastonla yuruyebiliyorum bastonu bırakınca aksiyorum. Doktorumun dediklerini harfi harfine yapıyorum başta fizik tedaviye gerek yok dedi ama şimdi git diyor. Egzersiz ve fizik tedavi çok yoruldum. Hem süreçten hem yaşam koşullarından allah büyük bekliyorum dualarim sizinle lütfen sizde dua edin.

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@glsh

durumunu bilemem ama doktorun neden fizik tedaviye git diyor anlayamadım ben evde yapıyorum ki zaten hareketler belli 5 ay olmuş hala bastonla yürümen ilginç bence acı yoksa bırak bastonu varsın aksa önemli olan acı olması. benim 4 ay oldu desteksiz yürüyorum birde sinirsel durumum olmasa daha rahat yürürüm ama buna da şükür.

Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah şifa versin kardeşim

Üye
    sedatterzi Avatarı

Gerçek Adı
    sedatterzi
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğum sonrası kalça çıkığı oluşmuş, yıllarca bu sıkıntıyı çektim. fazla yürüyünce çok ağrı yapmaya başladı doktorlar ameliyatlık diyor. şimdi amaliyat olup kurtulmak istiyorum, kalça protez ameliyatı ile ilgili araştırma yapıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

-ameliyat sonrası daha mı iyi olurum yoksa daha kötü mü olurum.
    - ameliyet sonrası aksamam düzelir mi
    - kaç günde normal yürümeye başlarım.
    - Rapor veriliyor mu .
    - Tek başıma bu işin altından kalkabilirmiyim. refakatçi şart mı
    - ssk masrafları karşılıyor mu ?

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sedatterzi

öcelikle allah şifa versin. benimde doğuştan çıkık varmış ağrılar başlayınca ve yürüyemez olunca öğrendim neyse. ağrın gider eskisi gibi acı çekmezsin yürüme sana ve ameliyatı yapan doktorun iyi oluşuna bağlı artı kas gücün iyiyse çabuk yürürsün şuda var zaten ameliyattan 2 saat yada ertesi gün yürütüyorlar ve evet hastane ve evde refakatçi şart evde daha çok lazım 3 ay yere eğlmemen ve alçakta oturmaman gerek. çalışıyorsan tabiki rapor verir. aksamayı düşünme öncelile ağrın bitecek buna şükret ayrıca 5 cm ye kadar olan kısalıklar eşitleniyor kaslar alışana kadar acı oluyormuş benim 2,5 cm olunca acımadı ssk karşılarmı bilemem sorman gerek.. ağrın giderek artıyorsa ol derim zaten sonra yürüyemez oluyorsun ilerliyor.

Üye
    sedatterzi Avatarı

Gerçek Adı
    sedatterzi
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 gün 6000 adım atsam ertesi gün çok ağrı oluyor.

iyi doktor diyor herkes, demek ki doktor ve hastane bulmalı önce.

Merak ettim bir konu da 43 yaşındayım şimdi ameliyat olsam Protez ömürlük mü, yoksa 15 sene sonra değişmesi gerekir mi ?

Vucutta çok iz kalıyor mu kesik yara izi,
    Araba kullanırken zorluk yaşarmıyım, Servis şoförüyüm diyelim yoldayken kasılma gibi sorunlar olurmu

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sedatterzi

yaşın ideal daha genç olsan belki revizyon denirdi ilerde ama ideal yaştasın benimde 42 yaşında başladı ağrılar 44 yaşındayım 7 ay oldu ameliyat olalı 25 yıl deniyor ömrü ama şimdikiler ömürlük olabiliyormuş çok ters bir durum olmazsa değişim bile olmayabiliyormuş. sadece kalça tarafını kesip yerleştiriyorlar yani bacak yan tarafı iz kalmıyor benim 1 ayda kayboldu. dediğim gibi kas yapına bağlı güçlüyse çabuk geçiyor ufak tefek kas ağrısı oluyor ama oda geçiyor zamanla. durumuna göre doktorun ne der bilemem benim doktor basma zorlama demedi kasılma olmadı zaten ilacı yürümek şöförsen uzun süre oturunca ağrı olurmu bilemem sen yaşayıp göreceksin. ayrıca evet iyi doktor şart bu ameliyat için

Üye
    sedatterzi Avatarı

Gerçek Adı
    sedatterzi
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sürekli erteliyorum ama epey ağrı yapıyor, aksama da çabası ama okuduklarımdan sonra 1 yıl daha bekleme kararı aldım çünkü;

- Çok çok iyi doktor ve İyi hastane bulamam hemen
    - 2-3 ay bakım gerekiyormuş bakacak kişi ayarlamam gerek
    - Araç kullanırken risk yaşarım gibi geliyor . Sol bacak çünkü
    - Bir de SSK hastane masrafı kısmı var tabii

Ben 10-15 günde işe giderim diye düşünürken epey zor bir süreç mecbur erteliyorum.

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sedatterzi

en az 2 yada 3 ay keşke 15 olsa. neyse ağrın dayanılmaz olana kadar idare et karar senin kolay gelsin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon