alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1 2 3 4 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Bası-Yatak Yarası tedavisi için CATRIX toz kullanımına dair deneyimler...
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Tüm yaralar için tedavi edici olduğunu sanıyorum.

Yara durumunda protein zengin beslenmek çok çok çok önemli. Ben kasaptan diz kemiği alıp onun suyuyla yapılan çorbayı içiyorum. Çok çok iyi geliyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe

fikri

ya bu catrix tozu bulamıyorum. İstanbuldaki satan eczane artık hastanelere veriyoruz hastaneden alın diyo hastane ise vermiyo. Yerine başka bişey verdi eczane yara dahada büyüyüp derinleşti. Bana tozu bulacağım bi adres verirmisiniz. ben orduda yaşıyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    SITKI YUMURTACI
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

SITKI35

merhabalar benimde yaram var biraz derinliği olmakta acaba bu ilaç etkili olur mu korkuyorum başka bi ilaç da kullanmaktan ama sormadan da edemedim etkili olabilecek ilaç konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim zor durumdayım..

OturanBoğa

Tüm yaralar için yararlı diye biliyorum. Telefon edip konuya dair bilgi edinin derim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

TOEYDROP

Sevgili arkadaşlar ;
    Bu forumdan bize ulaşan herkese CATRIX ile ilgili detaylı bilgileri sunarak, yaralarının kapanması hususunda çok başarılı sonuçlar aldık.
    Başta Bülent Bey olmak üzere ilgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkürlerimizi sunmak isterim.

Bası yarasından muzdarip tüm arkadaşlar VENTO MEDİKAL - CATRIX BOVINE KOLAJEN POWDER TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ- olarak bize rahatlıkla ulaşabilirler;

Onur YAYALAN
    Web : www.ventomed.net
    Mail : onur@ventomed.net

karaangel

Merhabalar,bende bu forumda gördükten sonra babam için kullanmaya başladım.İnşallah iyi gelir.
    Babamın sağ tarafı felçli,yoğun bakımda yatarken bası yarası oluşmuş.Daha sonra cerrahi bir operasyon geçirdi.
    İlk zamanlar yumruğum içine giriyordu düşünün artık.Şu an 5 ay oldu bayağı bir toparladı fakat üzerine yattiğında yine gerileme oluyor.Şu ana kadar bactroban ve novuxsol krem ile pansuman yapılıyordu,birde hemşirelerin hastaneden getirdikleri birden fazla kremin karıştırılarak gazlı bezle yoğurdukları bir karışımda kullanıldı.

Üye
    Gerçek Adı
    SERKAN KÖKSAL
    Son Giriş
    31.01-2013
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

nakres

babam 5 senedir felç nedeniyle yatalak.yatak yaraları için tetra yaprağı aldık.kaynatıp suyunu yara olan bölgelere sürüp yaprağını yapıştırdık.bir hafta içinde yaralar iyileşti.tavsiye ediyorum.ALLAH tüm hastalara şifa nasip etsin.

Üye
    Gerçek Adı
    SITKI YUMURTACI
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

SITKI35

benim de kuyruk sokumu kısmında, 2 senedir mevcut ve hep pansuman ile tedavi ettim derinliği oluşmuştur biraz iş dışında da müzikle ilgilendiğim için dinlendirme şansı olmuyor bazen nasıl bir ilaç önerebiirsiniz bu cadrix tozu ne kadar işe yarıyor, etkisi nedir?, bu tetra yaprağını öneren arkadaşım, etkisi nasıl oldu bende toparlasın istiyorum, ozon tedavsi olmuştm geçen sene ankara gata da ondan sonra başka tedavi görmedim lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

HAYAT SAĞLIK ÜRÜNLER

Sıtkı Bey;şayet yaranızda enfeksiyon yoksa Catrix işe yarar.

Catrix vücutta bulunan bir protein.Tip1 kolajen,şayet enfeksiyon olursa proteinle beslemiş olursunuz,Bu yüzden enfeksiyonun mutlaka ortadan kaldırılması gerek.

Erzurum,Erzincan,Bayburt,Kars,Ağrı,Iğdır ve Van'da yaşayan tüm arkadaşlar bize ulaşırlarsa CADRİX KOLLOJEN TOZU için yardımcı olabiliriz.Ayrıca firmamız yanık ve yara bakımında perakende ürün çeşitliliğiyle Doğu Anadolu Bölgesinin en geniş yelpazeye sahip firmasıdır.

OturanBoğa

Bu ürüne dair neredeyse tüm kullanıcılardan olumlu referans duyuyorum. Kullanan arkadaşlar burada deneyimlerini paylaşırsa, herkes için çok yararlı olacaktır...

mırro

Bendede aynen kalçaların birleştiği yerde çok ufak ama Bülent beyin tavsiyesine uyarak catrix siparişi verdim kullanmayay başlayınca buraya yazarım
    ama bu öyle aksi yerindeki yaranın üstünü nasıl kapatacam düşünüyorum

OturanBoğa

Yaraya tozu döktükten sonra eczanelerde satılan STERİL SPANÇ denilen gazlı bezi yaranın üstüne örtmek yeterli (spançın dört bir tarafı yapışkandır. Bu haliyle yapıştırırsanız yara hava almaz. Onun için, spançın karşılıklı iki kenarını yapışkan kısımlar atılacak kadar kesin. Böylece o ki kenardan hava almaya devam eder yara). Eğer gazlı bezi alırken yaraya yapışma olursa, steril su ile ıslatıp yavaş yavaş yaraya zarar vermeden sökmek lazım.

Not: Spançlar boy boydur. Geniş olanı almak senin kullanımın için daha uygun olabilir mirro.

mırro

Catrix tozu aldım 4 adet yarama uyguladım tarif edilen şekilde yaranın üstünü bantladım hakikaten 1 haftada yarayı azalttı kapanmak üzere yaram biraz makat bölgesine yakın olduğundan dolayı 2 günde bir açıp tuvalete oturdum.yara ufaldığından dolayı açtığım tozun tamamımını kullanamıdığımdan dolayı geri kalan tozun agzını kapatıp kilitli buzdolabı poşetine koyup tekrar kullanıyorum.1 hafta oldu.gelişmeleri paylaşacam
    Bülen tbey ve Onur beye teşekkürler

cicikıs

Ben de annem için sipariş ettim bu gün geldi tek paket aldığım için kargo ücreti de ödedim (!) İlk defa uyguladım bu gün. Uygulanacak bölgeyi batikon ile temizledim tozu yaranın üstüne az bişey (zira 1 gr lık paket gibi gıdım gıdım kullanmak lazım ) döküp steril spançla kapadım. İnşallah iyi gelir.

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Aman ha, yarayı tümden kapatıp havasız bırakmayın. Dediğim gibi, iki ucu açık iki ucu yapışık olsun ki yara hava alabilsin.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye