+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
İdrar yolu enfeksiyonundan kurtulamıyorum. Ne yapmalıyım?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

nedenben İdrar yolu enfeksiyonundan kurtulamıyorum. Ne yapmalıyım?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    slm arkadaşlar ben de sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyor ilac iğne kullanıyorum geciyor ama 3 5 ğün sonra tekrar yeniliyor ilc kullanmaktan bıktım artık ne yapmalıym fikir verin bana

MeTePe

Sonda vs. kullanıyorsanız temizlik kurallarına had safhada özen göstermelisiniz.

Enfeksiyonlar doğru tedavi edilmezse tam iyileşmeden yeniden canlanır. O yüzden doğru dürüst detavi olduğunuzdan emin olun.

Bunlara rağmen enfeksiyon yaşanıyorsa profilaktik (koruyucu) antibiyotik kullanmanız lazım. Bu da genellikle düşük doz baktrim'dir. Üroloji veya nefrolojiye başvurursanız koruyucu tedaviye başlarlar.

Ayrıca Purinol veya piyeloseptil gibi üriner sistem antiseptiğide kullanabilirsiniz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    13.12-2014
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

besalti20

ılk zmnlarda aynı sıkıntıyı bende cekıyordum...enfeksıyondan ılac kulanmadan kurtuldum cok sukur..6 ayda bır tahlıl yaparım genelıkle temız cıkar.
    BOL BOL SU ICMEK...

jonjon

Forumda bununla ilgili öneriler var araştır biraz.. bende burda okuduktan sonra kullanmaya başladım solgar c vitamini 1000mg lık.. akşamları yatarken al bitane .. bir aydırda buna ek olarak yaban mersini kullanmaya başladım .. şimdilik hiçbi sorunum yok çok şükr..

Zahra

Selam aleykum. Ben ilac kullanmiyorum enfeksiyon icin. Bu forumda okumusdum, bir arkadas yazmisdi, sarimsak ve limon karisigi yediyini. Enfeksion hiss edince hemen 1 buyuk koy sarimsagi ve bir limon suyunda dograyib yiyiyorum, 2-3 yapinca hemen bakteri rahatsizligi keciyor. Denekde fayda var, hem doal bi sey. Allah her kese sefa versin

hatic09_1984

maydonoz suyuda iyi geliyor arkadaslar bilginize.

OturanBoğa

Benim önerilerim aşağıdaki gibi....

Ben olsam, 5 gün sabit sonda kullanırım ve o arada bol bol bol su içerim. En çok 2-3 saatte bir torbanın mandalını açıp mesaneyi boşaltırım. Bu arada 5 gün boyunca her gün 1000 mg C vitamini içerim.
    Ayrıca her gün bol bol Yaban Mersini tüketirim. Çay şeklinde de olabilir, kapsül şeklinde de...
    • Her TAK öncesi antibakteryel sıvı sabunla ellerinizi yıkayın (Lifebuoy Antibakteriyel Sıvı Sabun öneririm).
    • Kateterin girdiği yeri TAK öncesinde sabunlu bezle temizleyin, bu mümkün değilse Antibakteriyel Vücut Temizlik Bezi vb. ürünlerle temizliği sağlayın.
    • Haftada 3-4 defa duş alın ve genital bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Eğer duş alma olanağı yoksa, bol sabunlu bir bezle genital bölgenizi sabunlayıp, güzelce durulayın. Penis eğer aşağıya düşüp anal bölgeye değiyorsa, bu da oradan bakteri bulaşmasına neden olur. O teması önleyecek bir yol bulun mutlaka.
    • TAK için hi-slip plus vb. su kitli kateter kullanın.
    • TAK yaparken katetere asla asla asla asla el değmeyin; bir an bile değmişse kateteri çöpe atıp yenisini kullanın. Kateteri ambalajının arasına sıkıştırın ve ambalaj yardımıyla tutup itin/çekin.
    • Üşütmeyin. Üşütmek enfeksiyonu tetikler
    • 4 saatte bir TAK yapın. Daha uzun süre mesaneden idrar kalması bakteri üremesini arttırır. Asla ama asla (gece dahil) iki TAK arasında 5 saati aşan bir süre olmasın.
    • Kendi başınıza -mesane üstüne tık-tık küçük vuruşlar yaparak- TAK yapmadan işeyebiliyorsanız, her seferinde TAK yapmayabilirsiniz. Kendi başınıza işeyin, günde birkaç sefer de TAK yapın (Tabii işediğinizde mesanede ne kadar idrar kaldığına bağlı bu önerim)
    • Kesinlikle günde 2-3 litre su için.
    • Enfeksiyondan şüphelendiğiniz zaman haftada 3-4 defa Solgar 1000 mg'lık C vitamini için. Ya da şurada andığım ürünlerden birini de özellikle enfeksiyonun oluşmaya başladığını hissettiğinizde günde bir adet olmak üzere için: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...li-haplar.html
    • Bakteri ürediğinde kültür testi yaptırmadan asla antibiyotik kullanmayın! Doktor verse bile kullanmayın! Kültür testi yaptırın ve onun sonucuna göre doğru antibiyotiği doğru süre kullanın. Dirençli bakteri söz konusu ise 21 gün antibiyotik kullanmanızı öneririm. Asla kafanıza göre geniş spektrumlu antibiyotikler kullanmayın! Kullanırsanız bakteriler dirençli hale gelir.
    • Mesane iç basıncını azaltıcı Mictonorm vb. bi ilaç kullanın.
    • Enfeksiyon ağırsa, 3-5 gün sabit sonda kullanılabilir. Bu sayede sıvı tüketimi arttırılabilir ve mesanenin temizlenmesi sağlanabilir. Ama, idrarın sürekli torbaya akışını engelleyen mandallı sonda kullanın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Blog Mesajları
    1

pacebaby

maydanozda kullandım sarımsakta soganda kiraz sapıda işe ya ra ma dı yine üredi yine üredi yine üredi . . .kafayı yicem artık bıktım yaaaa . . .

idosente

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pacebaby Mesajı Gör
    maydanozda kullandım sarımsakta soganda kiraz sapıda işe ya ra ma dı yine üredi yine üredi yine üredi . . .kafayı yicem artık bıktım yaaaa . . .
    bendede aynı sorun vardı ürologlar hep 2 haftalık antibiyotik tedavisi uygulayıp gönderiyorlar 1 hafta sonra yine enfeksiyon oluyordu sonra bi dahiliye uzmanı koruyucu antibiyotik tedavisi önerdi 3 yıldır onu uyguluyorum 4-5 günde bir antibiyotik içiyorum yinede enfeksiyon oluyor ama çok az o zamanda 3-4 gün devamlı içiyorum geçiyor oda 5-6 ayda bir yoksa baş edilmez bu enfeksiyonla herkes kendince bir çare buluyor benimkini kötü yanı ilacın yan etkileri 4-5 ayda bir antibiyotiğin değiştirilmesi lazım yoksa kaşıntı ve kabarma yapıyor deride sende sor istiyorsan doktora bu koruyucu tedaviyi sendeki enfeksiyona göre antibiyotik yazsın 15 gün kullan sonra 2 hafta ara ver devamında aynı antibiyotiği 4-5 günde bir 1 tane kullan alerji yaptığında da gidip ilacı değiştirteceksin sonda kullanan hekesde oluyor bu enfeksiyon doktor ne yaparsan yap hep enfeksiyon riski var dedi sonda kullandığın müddetçe ve de bol su içeceksin ama o zamanda kaçaklar artıyor işte böyle bir şekilde alışıyorsun... bende ki üreyen bakteri e.coli büyük ihtimalle sendekide odur genelde bu bakteri ürüyor idrar kültürü testinde yazar
    geçmiş olsun inşallah faydası olur.

Üye
    Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Blog Mesajları
    1

pacebaby

ismail çok teşekkür ederim yazdıkların için bende de e.coli üredi yine 100.000 olarak çıktı . . . sen benden daha şanslısın ben daha hastanede ilacı kullanırken ılac reaksıyon gosterebılıyor ve entübe olmaya kadar gidiyorum . . .en son fransadan bı ılac getırttık . . . bugun yıne agrılarım ıstıfralarım artınca dr a gıttık kultur vs yaptı sonuclarını beklıyoruz . . . bu arada da foley takılı . . . benım durumum ıdrar yolu enfeksıyonu degıl ama piyelonefrit dıye bır sey bobreklerde enfeksıyon olusmus . . . o yuzden bu kadar rahatsız edıyormus benı: /

idosente

rica ederim ne diyeyim Allah yardımcın olsun o ağrıların nasıl olduğunu bilirim her şey in bir çaresi vardır ta ki biz buluncaya kadar inşallah sende bulursun...

Üye
    Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe

fikri

ben çözümü suda buldum. günde en az 3 litre su

idosente

fikri;

su iyide fikri kaçaklar ne alemde bende çok içiyorum ama çok da kaçak oluyor

OturanBoğa

Sudan daha koruyucu ve temizleyici hiç bir şey yok! Ben bazen enfeksiyon var gibi hissetiğimde, normalde günde 5-6 defa tak yaparken, su tüketimini bi arttırıyorum, günde 10 defa TAK yapar duruma geliyorum. Bu sayede bakteri varsa da çoğalamayıp idrarla birlikte mesaneden kapı dışarı ediliyor! 3-5 gün böyle devam ettiğimde ne bakteri kalıyor mesanede ne başka bişey!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Blog Mesajları
    1

pacebaby

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaslar yıne hastaneye yattım cıktım sıkıldım artık bu durumdan . . . bır sey sorucam sızlerınde bu pıyonefrıt ve norojen mesane yuzunden bacaklarınızda agrı üşüme oluyormuydu . . . benım ara ara berbat derecede agrım oluyor ve kımı zmn ustune dahı basamıyorum : /

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye