+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Bol su içmeme rağmen TAK yapınca az idrar çıkıyor..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    17.04-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Blog Mesajları
    3
    Twitter Hesabım

d_iskender Bol su içmeme rağmen TAK yapınca az idrar çıkıyor..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Bir kaç gündür idrarım az çikiyor. günde 2000 cc sıvı alıyorum. önceden 1800 cc kadar idrar çıkışı oluyordu. şimdi ise 1000 cc kadar idrar çıkışı oluyor.
    bu düşüşün sebebi ne olabilir?

OturanBoğa

Benim teorim: O suyu kıçımızdan ter olarak atıyoruz
    Daha bol su içmek gerek bu sıcaklarda... Tuzlu ayran da içilmeli. Tuz ihtiyacımız da artar bu terlemeyle...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

hsynglmz07

evet bülent abi sana katılıyorum yaklaşık iki litre su iciyom 2saat sonra bi bakıyom 250 gram cıkoyo ama aşırı derecede terliyom bana kalırsan hic klimanın başından kalkmamalı ne icersek onu cıkarırız :lol:

Mehmet YALCIN

havaların sıcak olmasından kaynaklanan terlemelerle vücut sıvıyı bu şekilde de dışarı vurur bence tamamen böyledir.

Editör
    Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    06.12-2013
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    araf

Dante

Ben de aynı şekilde düşünüyorum, bu sıcaklarda terledğimiz için üretim az

Bir de genelde OF'lilerin sakatlık seviyesinden itibaren vücudunun hissetmeyen bölümleri terlemez. Vucutta en ilginç olan şey ise, insanın baş bölgesi; yüz, boyun, ense ve saç dipleri tüm vücuda oranla daha fazla ter boşaltıyor. Hani alttarafı vücudumda zaten bir başım terliyor terde atamıyorum ki doğru dürüst diye kafanız kurcalanmasın diye zamanında benim de kendi kendima işkillendiğim bir durumdu ondan eklemekte fayda gördüm.

azizkanmaz

arkadaşlar ben günde 2500 cc içiyorum hepsi çıkıyor çünkü klimanın önünden kalkamıyorum

GOODMAN

Ben bu konuyu nefroloji doktorları ile görüştüğümde aynı cevabı verdiler terlemeden dolayı idrar azalıyor.

Editör
    Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    06.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    araf

Dante

Suyun yanısıra bol bol soğuk bira diyorum. Işıl ışıl idrar, dinamo gibi çalışan böbrekler için :P

emiş

Eşimin seviyesi T 8-9 Bundan 6 ay öncesine kadar seviyenin altında terleme olmazdı. Ancak 6 aydır ayakları. kasık bölgesi cok güzel terliyor. Bunu normale dönüş olarak kabul edebilirmiyiz.

Vefat Etti
    Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz

bayke

vücut suyu sadece ter ve idrarla atmaz.
    solunum ve nefes alan deri vasıtasıyla da bir miktar suyu buhar olarak dışarı atarız.

Editör
    Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    06.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    araf

Dante

Aha can geliyor!!! :P
    Şaka bir yana, bu bende de yaklaşık 5-6 sene sonra ortaya çıkan bir durum. Vücudumun hisseden bölümleri kadar olmasa da, sakatlık seviyesinin aşağısında daha önce terlemeyen bölge artık terliyor. 5 yıl gibi uzun bir süredir de böyle olduğumu düşünürsek, ne hareket ne de hislerde en ufak bir gelişim yok, herşey aynen devam

M.Cem

Bence eşinizin terlemesi harika bir durum. Ben yazın o sıcaklarda bile terliyemiyorum ve acaip rahatsız oluyorum. Vücudum sıcaktan ateş gibi yanıyor, çok bunalıyorum. Sürekli olarak suyla ıslanıp serinlemek istiyorum.

rokopi

bende tam tersi 1600cc içiyorum 2000cc cıkartıyorum bazen daha fazla bile cıkıyor.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye