Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bladex, bu konuda yanlış ameliyat söz konusu olacağını sanmam. Ameliyat sonrasında mesane iç basıncını azaltıcı ilaç kullanmaya başladın mı: Omurilik felcinde idrar kaçakları için en iyi ilaç sizce hangisi?

Üye
    bladex Avatarı

Son Giriş
    12.07-2012
    Saat
    01:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

bactrim force adli ilaci verdiler fakat söle bişi war. hastanede 3 ay yattm enfeksiyon dolasıyla ardından taburcu olmaya yakın hortumları cıkardıkları zaman normal penısden idrarımı yapabiliyordum ve buna iyi dediler . 6 saatte bır boşaltcan dedıler mesenayı ben boşaltıyordum fakat gene penısden kaçıyordu ıdrar yanı acıkcası bı ıse yaramadı sora kullanmamaya basladım kapandı mesaneye gıden ufak delk.

bide birşey soracağım . extrofia vesica olan hastalarda penıs boyunda herhangibir şikayeti olan warmı benım warda tedavasi warmıdır acaba ?

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar banada bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ben geçen gün ürodinami yaptırmak için gittim sonda girmedigi için ürodinamim olmadı muhtemelen senin üretranda darlık var dediler bunu anlayabilmek için sistoskopi yapmamız gerkiyor dediler henüz aletler kurulmamış kuruldugunda gidecegim ama benim merak ettigim sistoskopi başlı başına bir ameliyatmıdır yani ben ultrason gibi birşey sanıyor bunun sonucunda üretramda darlıkmı var yokmu anlayıp ondan sonra darlık varsa olası bir ameliyatta yatacagım diye düşünüyordum bu sorumu cevaplarsanız sevinirim sistoskopi ameliyat biçimimidr degilmidir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

Sistoskopi, penisin ucundan incecik bir makas ve kamerayla girilip üretranın gözlenmesi ve darlık varsa o darlığın tıraşlanması yöntemidir.

Ama darlık var diye hemencecik tıraşlama yapılmamalı. Çünkü tıraşlama hiç bir şekilde kesin çözüm değildir ve neredeyse mutlaka tekrar eder daralma.

Tıraşlama yapmadan önce -olabildiğince büyük çaplı- sabit sonda takılarak üretranın genişletilmesine çalışılabilir.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk ederim abi verdiğiniz bilgiler için çok yararlı oldu inanın.

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Ben 82 Doğumluyum. 2000 yılından bu yana yaşadığım Nörojen Mesane hastalığım var.
    2004 Yılında asıl inceleme boyutunda tetkikler yapıldı öncesinde enfeksiyon bile yok ama yine de antibiyotik yazalım tarzı yaklaşımlar oldu. 2004 ten bu güne birçok ameliyat ve tedavi yöntemi denendi hacettepede tedavi için 2-3 yıl bulundum ama doktorum yapacak birşey yk dedi.
    Benim durumum farklı Mesanemin sinir dokusu harap söylendiğine göre bu güne kadar kullandığım ilaçların yan etkisi.
    şu an mesanemde sinir ağrısı çekiyorum diğer adı ile nöropatik ağrı. sol kısımda daha çok sol kasıkta yaşıyorum ağrıyı. ağrılı anda idrar hissim hiç yok satlerce kıvrandığım aluyor. daha sonrakı anlarda yani ilk wc ye gittikten sonra ise 10 dk. bir bile idrar hissi oluyor yanı mesanemin kapasitesini de kullanamıyorum. zaten kapasitem 147 cc ama bunu da kullanamıyorum.

Son yapılan ameliyat sol kalçamın üstünden bir delik açıldı elektronik bir cıhaz takıldı. bu cihaz deneme amaçlı olarak kablo ile mesaneme ulaşılarak 1 ay denendi. Ama netice olumsuz olunca cihaz çekildi. ogün bü gündür sadece nöropatik ağrıya iyi geldiğine inanılan LYRICA adlı ilacı 2 doz her dozda 300mg şeklinde alıyorum. ama bu halde bile ağrılarım devam adiyor.

doktorumu arayınca bir gelişme yok bekliyce diyorlar.

Üye
    nurnur Avatarı

Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    kirgizstan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 1 sene once sagligindan hic sikayetim yoktu, ve 1 sene once dogum yaptiktan sonra galiba bir enfeksiyona yakalandim, ve idrari hic tutamamaya basladim, mesane ceviz kadar kuculmus, bobrekten mesaneye gelen kanal tamamen tikandi, ve idrar bobregin yanindan disari cikiyordu, nefrostomi katateriyle, ve ankarada fatih universitesi hastanesinde ameliyat oldum 12 saatlik, barsaktan tamamen yeni idrar kanali yapildi ve mesane de barsakla buyutuldu, simdi onceki idrar kacirma problemimden kurtuldum 300 cc den fazla degilse kacirmiyorum, halime cok shukur, benim ozel durum oldugu icin her 2-3 saatte idrar yapmam gerekli, niye ozel dedim cunku idrar kanali de barsaktan oldugu icin idrar yukari bobrege kacabilir ve enfeksiyon tasiyabilir, ama idrar kanali normal ise oyle problem olmamasi gerekir diye dusunuyorum, ameliyattan cok memnunum, hayatim degisti, doktorlarimdan da Allah razi olsun, sizlere de acil sifalar dilerim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

nurnur, deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hükümsüz_hayatlar Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    03:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"mesane-genisletme-augmentasyon" barsaktan parça alınarak yapılan bu ameyatta bi sorun var aslında ama kimse deyinmemiş gibi bu konuya ya da sadece bendemi var? arkadaşlar bağırsaktan alınan parçayla yapılan bu genişletmede ilerde ömür boyu yaşanacak bir problem daha ekleniyo aslında hastalığa oda barsak parçasının idrarla temesından oluşan barsak parçasının kendi doğası gereği ürettiği bi madde ki buna idrarda görülen partiküller deniyo ilerki zamanlarda bu partiküller mesane içinde taş oluşumuna sebep oluyo ve bu oluşum ömür boyu devam ediyo. bunun taşa dönüşmemesi için bazı doktorlar izotik sodyum klorür diye bi tuzlu su serum öneriyolar ve günde 1 veya 2 kere bu serumu tak yolundan mesane içine zerk edip o partikülleri temizleme gerekiyo yoksa taşa döüşüyo mesane tası yani. böyle bi durum var ama kimse söylememiş?? ayrıca bu idrarda oluşan madde yüzünden boşaltım sorunları oluşuyo bunları doktorunuza bi söyleyin bakalım ne diyecek. bununla ilgiliğ agız içerisinden alınan dokuyla yapılan mesane iç yüzeyi bu tas oluşumunu engelliyomuş böyle bi teknikte duymuştum. İnşallah düzelirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

Bu, idrarda görülen partiküller konusu sanırım mesane haline getirilen parçanın kendini hala barsak sanması ile ilgili. Kendini barsak sandığı için o salgıyı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Benim bildiğim, en başta mesaneyi izotik sodyum klorür ile yıkamak gerekse de, zaman içinde bu salgı azalıyor ve bol su tüketerek, salgının mesanede kristalize olmasına izin vermeyecek sıklıkta TAK yaparak mesanede taş oluşmasının önüne geçilebiliyor.

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yaşadıklarını paylaşırsa biliglenmiş oluruz hepimiz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    RUÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCİ
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm 27 yasında beden 2000 yılında hattat kınigine gitdim bulet hocay tanışdım ve onun dedigi gibi ameliyat oldum ince bagırsakdan mesane yol yapdılar ordan tak çıkar yapıyorum 13 senedir yapıyor halada farklı doktolara gidiyorum fikir almak için abi senin bu konuda bilgin var bana bir doktor onerme sansın varmı yardım olursan sevirim

Üye
    ahmet1967 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet erzincanlı
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

selam metin bey şu anka durumunuzu bilmiyorum ama kaderiniz benim oğlumla 1994 de mesane extrofisi olarak doğdu mesane açıktaydı 7 kez cerrah paşada ameliyat oldu en son 2008 deydi kaçırma devam etti yeni bi doktor arayışını girdik allah yüzümüze güldü ankara gata da öğretim üyesi profesör--- murat dayanç--- şonuç mu 8inci ameliyat hiç kaçırmazıs tak sız böbrekler temiz mesane 500 cc yeni türkçesi tamamen iyileşme oğlum şu an 19 yaşında yeniden hayat buluduk tüm aile olarak sana tavsiyem kesinlikle bu doktorla görüş hayata yeniden başla

selam tacim şu anka durumunuzu bilmiyorum ama kaderiniz benim oğlumla 1994 de mesane extrofisi olarak doğdu mesane açıktaydı 7 kez cerrah paşada ameliyat oldu en son 2008 deydi kaçırma devam etti yeni bi doktor arayışını girdik allah yüzümüze güldü ankara gata da öğretim üyesi profesör--- murat dayanç--- şonuç mu 8inci ameliyat hiç kaçırmazıs tak sız böbrekler temiz mesane 500 cc yeni türkçesi tamamen iyileşme oğlum şu an 19 yaşında yeniden hayat buluduk tüm aile olarak sana tavsiyem kesinlikle bu doktorla görüş hayata yeniden başla

selam şu an hala durumuz devam ediyormu anı şekilde biliyorum hala mesane büyütme ameliyatı olmamışsanız şunu söyliyim doğru ellerde başarı şandı yüzde yüz fakat tüm doktorlar yapabildiğni söylüyorlar bence türkiyede çok çok az eminmin uzun yıllar araştırdım mesane konusunda tek bir isim söleyebilirim şimdiye kadar 66 kişinin mesane büyütme ameliyatınıyapıp başarı sağlamış biri gata profesör murat dayaç daha fazla bilgi isterseniz ahmet@puntops.com

Üye
    RUÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCİ
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ardaşlar mesane ameliyatlar hangi doktolara gitdinizz yazarsanız sevrim

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara numune de süleyman bulut yaptı benim mesane genişletme ameliyatını 4 ayı geçti neden hala kaçak oluyor bıktırdı bu kaçaklar

Üye
    RUÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCİ
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Böbrek kaçak olur diye biliyorum tabi kaç terek kaç kere kaça olur yorki

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon