Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Engin ER

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent Bey merhaba, iki hafta önce üretra darlığından soğuk kesi yöntemi ile kapalı ameliyat oldum. Bir iki gündür tekrar bir daralma hissettim hiç bu kadar yakın tekrarlanacağını ummuyordum, çok moralim bozuldu, kontrol için gittim, dilitasyon yapıldı,ilaç verilip eve gönderildim, çarşamba günü bir daha kontrol daha var.
    Ne olup olmayacağı hakkında bir çok şey okudum, en son nokta açık ameliyat deniyor, risklerine bakınca daha çok panikliyorum. BENİM ÜRETRADA iki yerde daralma var. Bundan sonra ne olacağına dair yorumlarınızı merak ediyorum,teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Engin ER

Darlık kısaysa, açık ameliyatla o dar bölgeyi by-pass edip sağlam uçları birbirine dikebiliyorlar. Bu bir yöntemdir...

Ayrıca bu tür tıraşlama işleminden sonra 16-18'lik sabit sondanın takılı kalması lazım ki hem üretra dinlensin hem geniş kalsın. Size bu uygulanmadı mı?

Not: Hiç bir şey için panik yapmanıza gerek yok. Öyle ya da böyle bu sorun aşılır.

çotanak28

Herkese iyi günler bende perşembe gününden itibaren tak yapmaya başladım 14 16 18 numaralı sonda ile giriyorum bana önereceğiniz iyi marka sonda varmı ben şuan GOLDCATH marka kullanıyorum

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy

jonjon

Hi slip iyidir ve sorunsuzdur..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@çotanak28

Geçmiş olsun. Ben de hi-slip kullanıyorum.

Catheter'e aman el değmeden yapın.
    Küçükten büyüğe giderken birkaç dakika içerde kalsın mutlaka catheter.
    Geri çekerken de iterken de nazik olun.

çotanak28

Dün ilk defa kendim yaptım temizliğimizde batikonlan yapıyorum pudralı eldiven kullanıyorum umarım yanlış yapmıyorumdur

Üye
    Tamam Avatarı

Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

Tamam

Üretra darlığından dolayı kapalı ameliyat oldum.(balonla dilatasyon yapıldı). Ameliyat sonrası doktor tak sonda kullanmamı önerdi. 8 aydır falan haftada bir iki kere 18f kendinden jelli sonda kullandım. (Homecath plusve hislip plus markalar kullandım).Son 1 aydır Darlık olan bölgeyi geçip mesaneye ulaşamıyorum. Doktorla görüştüm 16f sondaya geçecem. Elimde birkaç kutu hislip plus marka 18 f DİLATASYON SONDASI(YANİ MESANEYİ BOŞALTMAYA YARAMAYAN, DELİKSİZ sonda) var. İhtiyacı olan varsa kargoyla gönderebilirim.

Not: eğer idrarınızı kendiniz yapabiliyorsanız yani tek sıkıntınız üretra darlığıysa dilatasyon sondasını tavsiye ederim. Kullanımı daha rahat. Üretrayı daha az zedeliyor delikli sondaya göre.
    Not2: ben dilatasyon sondasını uzun süre aramıştım. En sonunda özel üretim 360 adet almak zorunda kaldım.elimde çok fazla kaldı. Bu yüzden ihtiyacı olana kargoyla yollamak istiyorum
    İLETİŞİM: 0538 278 63 33

Üye
    Tamam Avatarı

Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

Tamam

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent bey merhaba. Kullanım şekliyle ilgili farklı bir bilgim var.
    ÜRETRA DARLIĞI İÇİN TAK SONDA KULLANACAKLAR SONUNA KADAR OKUSUN.

3 aralık 2015 te üretra darlığım için kapalı ameliyat(balonla dilatasyon) yapıldı. Ameliyat sonrası 10 gün sonra çıkarılmak üzere sabit sonda takıldı. 3 hafta kadar sonra kontrol için gidince doktor: "darlığın tekrarlamaması için tak sonda kullanacaksun dedi. 18f hidrofilik sonda raporum çıktı.doktorun söylediği KULLANIM ŞEKLİ:
    Sonda dilatasyon amaçlı old. İçin en az 4-5 dk duracak dedi.

ÇOK ÖNEMLİ NOT:
    SONDANIN KALİTESİNDEN YÜZDE YÜZ EMİN DEĞİLSENİZ SAKIN BU KADAR BEKLEMEYİN MAX 2 DK DURDUN. YOKSA SONDA ÜRETRAYA YAPIŞIP CİDDİ SIKINTIYA SEBEP OLABİLİR. BANA DAHA ÖNCE KALİTESİZ SONDALAR GELDİ. BAYAĞI SIKINTI ÇEKMİŞTİM.
    SONDANIN ÜZERİNDE BENEKLER NOKTALAR OLMAMASI LAZIM

Birinci ay 2 günde bir kere takacaksın.
    İkinci ay haftada 2 kere
    Üçüncü ay haftada bir tak. Sonra kontrole gel dedi. Yani önce 14 tak çıkar 5 dk sonra 16 gibi birşey denmedi. Sondayı ilk kullanacağım zamanlar da sizin bu mesajınızı görmüştüm ama o zaman olayı tam bilmiyordum. Şimdi doktorumun daha iyi bileceğini düşünerek haftada bir kullanıyorum.

Not: dilatasyon yani üretrayı Genişletme amaçlı sonda kullanacaksanız dilatasyon sondası (deliksiz) öneririm. Bu arada kayserideki çoğu medikalcinin böyle bir sonda tipinin varlığından haberi yoktu. Bayağı bir arayıp sonunda uğur MEDİKALDEN özel siparişle almaya başladım. aklınıza takılan birşey olursa mesaj gönderebilirsiniz. Sondanın kullanım şekli. Öneri marka falan gibi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12