Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Felçliler için evde yapabilecekleri fizik tedavi hareketleri
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa Felçliler için evde yapabilecekleri fizik tedavi hareketleri

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Geçenlerde bir arkadaş bir siteden haberdar etti beni.... Site özellikle felçliler için düşünülmüş, ama bence herkes yararlanabilir:

Sitenin kullanımı:
    1- Tıkla:PhysiotherapyExercises.com

2- Sitenin tam ortasındaki şu resme tıkla:

3- Aşağıdaki resimden yararlanarak egzersiz koşullarını özelleştirin (ilgili kutucukların yanına işaret koyun)
    4- Sonra sağ menüde üstte yer alan "View exercises" butonuna tıklayın.

Not: Sitenin Türkçe dil desteği yok. Google ile sayfa çevirisi yaptığınızda ise sistem çalışmıyor. Onun için, aşağıdaki Türkçe çeviriden yararlanarak İngilizce siteden istediğiniz egzersiz resimlerini/videolarını süzebilirsiniz..

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

hera

arşiv olacak nitelikte mükemmel bir kaynak paylaşmışsınız ,teşekkürler

biz omurilik felçlilerin handikaplarından biri; hareket kısıtlılığı ve bunun ilerde getirdiği kemik kırılmaları riskidir

ayrıca bu konuyla ilgili ve egzersizlerin önemini anlatan bir yazıyı paylaşmak istiyorum,

HAREKET KISITLILARDA OSTREOPOROZ(KEMİK ERİMESİ)

Hareket edememeye bağlı osteoporoz, bölgesel ya da genel hareket kaybına yol açan nörolojik hastalıklarda, sık rastlanan bir komplikasyondur. Bu hastalıklarda görülen hareket kaybı kalıcı veya geçici olabilir. Osteoporoz oluştuktan sonra gelişen kırıklar ise bu grup hastalarda özürlülük ve ölüm oranlarının artmasına ve zaten bozuk olan yaşam kalitelerinin daha da bozulmasına yol açar. Mekanik yüklenmenin olmaması ve kullanılmama en sık neden gibi görülse de diyetten kalsiyumun yetersiz alımı, güneşe az çıkma, alınan diğer ilaçlara bağlı D vitamini metabolizmasında bozulma, kemikler üzerinde etkili bir takım uyarıların azalması da nörolojik hastalıklar sonrası görülen osteoporoz nedenleri arasında yer alır.

Rehabilitasyon süreci sırasında sıklıkla hareket kaybı ve buna bağlı osteoporoz ile karşımıza çıkan nörolojik hastalıklar şunlardır; omurilik felci (OF), inme, serebral palsi, poliyomiyelit, parkinson hastalığı, multiple skleroz, Guillan Barre vb.
    Omurilik felcinde kemikler üzerine binen mekanik yük aniden ortadan kalkar ve kemiklerde yapısal ve metabolik değişiklikler gözlenir. OF'den hemen sonraki akut dönemde idrardan aşırı kalsiyum atılımı ve sonrasında kan kalsiyum değerlerinde artış saptanabilir.
    Osteoporoz ve artmış kırık riski kronik OF hastalarında görülen önemli komplikasyonlardandır. Düşük enerjili travma sonrasında (egzersiz yaparken, transferler sırasında) uzun kemiklerde patolojik kırıklar oluşabilir. Komplet lezyonlarda bu kırıklar kolaylıkla gözden kaçabilir. Paraplejik (belden aşağısı felç) hastalarda üst tarafta kemik yoğunlukları artmışken, kalça ve bacaklarda osteoporoz görülür. Tetraplejik (boyundan aşağısı felç) hastalarda üst tarafta da osteoporoz gözlenir. Bel bölgesinde ise ağırlık taşıma fonksiyonu devam ettiği sürece kemik mineral yoğunluğunda kayıp olmayabilir.

Doç. Dr. Belgin Erhan
    İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

Zahra

Bu lingden video indire bilrsiniz. Belden ve boyundan felc olan hastalarin nasil egzersiz yapildagi gosteriliyor. Indirilmesi bir az uzun ceker. insaAllah faydali olur.

4shared - Felcli hastalar icin Egzersizler - shared folder - free file sharing and storage

&Nazlı&

türkçe dil çewirisi war

beyzaa Günlük Egzersizler

Günlük egzersiz ve plates hareketleri herkese faydalı ama bize ise hayati önem taşıyacak kadar faydalı. Ancak ben şahsen çok ihman ediyorum, masa başı çalışıyorum heryere arabayla gidiyorum, bu konuda bir grup kursak yaptığımız egzerszleri hareketleri diyetleri paylaşsak acaba nasıl olur?

Üye
    Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    14

Mediha

Ben 37 senelik bir omurilik felçli olarak tüm bu hareketlerin hiç birini yapmadan yaşamımı sürdürdüm bu güne kadar Ve şimdi acaba ne tür hareketler yapabilirim nasıl spor yapabilirim diye düşünürken bir arkadaşım bu bölümü gösterdi.. Bu güne kadar ben bu başlığı nasıl görmemişim bilmiyorum

ahmetdursun

mediha hanım seviyeniz kaç.ben 15 sene sonra başladım haraketlere ve 4 ay oldu başlayalı gerçekten çok faydası var. elektro terapi alıyorum. herkesede öneririm.bu arada çok geçmiş olsun.

kuşcu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bu hareketleri yapabilsem olay bitmiştir zaten..

LinkBacks (?)

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye