+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Sık idrar hissi ara ara gelip gidiyor. Neden olabilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

reaction Sık idrar hissi ara ara gelip gidiyor. Neden olabilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba.

yaklaşık 1.5 ay önce bir anda çok sık tuvalete çıkma ihtiyacı ortaya çıktı. okulda duramaz oldum çünkü 40 dk lık ders bile çok uzun sürüyordu. bu konuda 5 doktor gezdim. defalarca kültür testi falan yapıldı mikrobik birşey yapılmadı. ultrason çekildi. en son sistometri yapıldı. doktorlar hiçbir sorun bulamadı ama benim böyle bir derdim vardı.
    doktor ürispas adında bir ilaç verdi. nasıl olduysa 2 hafta önce sorunum oldukça inanılmaz şekilde azaldı. kötü olduğum zaman ilaçtan içiyorum ve yine iyi oluyorum. bu ne olabilir? böyle birşey yaşayan varmı hiç?
    işin ilginç yanı eskiden bir sorunum yoktu. bir anda başladı. hala şuan bile uzun yolculuklara çıkamıyorum. herkes üzerime geliyor abartıyorsun psikolojik diye.

şimdiden teşekkürler.

bu arada bunlarda sistometri sonuçlarım;

ertugrul01

endokrin doktorlarına göründünüzmü

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

reaction

yok hayır. böyle birşeyden haberim yok. bunu bana biraz açıklar mısınız? ama 5 ürojoli doktoru gördü böyle birşey demedi. mesane kapasitemin çok düşük olduğunu düşünüyorum bu konuda ne düşünüyorsunuz?

falim

inkon tinanas hastalıgı olabilir ya ni avans bozuklugu bu mesane avansı oluyor bendede var mevsimden kış ayları çoğalıyor yazın azalıyor bide yapay tatalandırıcılı içecekler tüketme bunun da etkisi var geçmiş olsun diyorum

reaction

teşekkür ediyorum. bu hastalığın tam adı nedir. internetten aradım bulamadım. birde şu endokrin meselesi. o konuda yardımcı olabilecek varmı

faruk34

Ürodinami testi yapıldımı, mesane kapasitesi ölçüldümü, işerken içerde idrar kalıp kalmadığı, ultrason cekildimi ? mesanede taş, tümör benzer oluşum olup olmadığı, bazı sistit denen hastalıklarda bu duruma yol açar, şeker hastalığınıda buna katabiliriz.Sık idrara cıkarken yanma şeklinde az bir şekildemi cıkıyorsunuz yoksa normalmi yapıyorsunuz ?Bazen beldeki sinir sıkışması, bel fıtığı, vb. hastalıklarıda idrar akışını azaltır aklıma gelen bunlar ,ben bunları yaşadığım için bilgi vereyim dedim.Bazen doktorların gözünden hastalıklar kaçabiliyor.Yalnız raporda mesane kapasitesi 120 diyor az bu normalde 250-300 cc. tutman lazım.

ertugrul01

diyabet olan hastalarda idrara sık sık çıkılabiliyor. kan tahlileri yaptırabilirsin. kan şekerini ölçtür

faruk34

reaction;

Aşırı aktif mesane olabilir.

OturanBoğa

Arkadaşlar zaten herşeyi yazmış... Ben de ilk okuduğumda şekerle ilgili bir şey olabilir mi diye düşündüm. Gizli şeker dahil bu konuda testler yaptırılabilir diye düşünüyorum

reaction

şeker olduğunu sanmıyorum bana sivilce ilacında dolayı zaten her ay tahlil yapılıyor. bazen otururken yada otobüste çok sıkışıyorum. bir iniyorum yada ayağa kalkıp geziniyorum tuvaletim falan yok. bu ne olur? bu arada gece hiç tuvalete kalkmıyorum. hiç kaçak da yok

OturanBoğa

Bir fikrim yok maalesef. İyi bi ürologa daha görün bence.

Üye
    Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım

anestezi18

Üroloji bölümünün takibiyle ortaya çıkabilir.Şeker yoksa aşırı aktif mesane,nörojen mesane de olabilir.Sinirsel bir rahatsızlığınız varsa,MS ,Felç yada kullandığınız bir ilacın (kalp,uzun salınımlı tansiyon ilaçlarının)yan etkiside olabilir.Üroflow testi ve sonrasında yapılan ultrasonla kalan idrar miktarına göre ilaç yada sonda işlemine (TAK) başlanabilir.İşeme testi sonunda mesanede idrar kalıyorsa oda enfeksiyon ve ateş yapabilir.Bendede aynı sıkıntı vardı.Bu durumu detrusitol 2 mg ve TAK sistemiyle çözüme kavuşturduk.Şuanda çok memnunum.

reaction

bu sonda işleminde amaç ne? altıma bez bağlarım o sondadan takmam. doktorun okul için yazdığı kağıtta aşırı aktif mesane yazıyor. tedavisi mevcutmu?

OturanBoğa

Sonda sabit sonda değildir. Sıkıştığında mesaneyi boşaltmak için anlık takıp çıkarılan sondadır (Temiz Aralıklı Kataterizasyon / TAK).

Doktor TAK yapman gerek diyorsa, bu konuda seçme şansın yok. Mesanede idrar kalıyor, tam boşaltlamıyor ve böbreklere idrar kaçma riski ortaya çıkıyor olabilir. Doktorun bunları gözönüne alıp öyle değerlendirmiştir...

Dediğim gibi, bir doktora daha görün ve yapılması gerekenlerden emin olup onu yap.
    Böylesi sorunlar zordur, ama daha da zor olmaması için yapılması gerekenleri yapmazsan iyice can sıkıcı bi hal alabilir. Bol sabır...

gokhansrfglu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    mesanede idrar kalıyomu kalıyosa kac cc

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye