alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1 2 3 4 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Bası yarası için ne tür ilaçlar kullanabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    1- Derhal Comfeel Plus Transparan Yara Örtüsü al ve riskli bölgeye yapıştır:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...l-urunler.html

2- roho minder kullanıp da yara olması neredeyse mümkün değil. Yüzde 99 ihtimalle (havalar ısındığı için) hava ayarı bozulmuş ve minder sertleşmiştir; ya da bi yerinden patlamıştır. Lütfen lütfen lütfen hava ayarına çok önem ver
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ENGEL TANIMAM iyileşmesi zor yaralar

şeker hastalarının iyileşmesi zor yaralarında antibiyotik pansuman yanında hiperbarik oksijen tedaviside yararlı oluyor.bu zor iyileşen bütün yaralarda geçerli.Devlet hastanelerinden heyet raporu alınırsa sosyal güvenlik kurumu ödeme yapıyor.yara yeni ise yararı daha fazla oluyor.oksijen tedavi merkezleri bazı illerimizde var.hasta bir tankın içine oturuyor,basınç arttırılıyor.maske ile oksijen soluyor.artan oksijen yaraları iyileştiriyor.SEVGİLER.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

ERK103

mrb bendede bası yarası var doktor bana günde 2 saatten fazla arabada oturma dedi ömrümüz yatarakmı geçecek bunun başka yolu yokmu roho minderin sitesine girdim bazı ebatlar soruluyor hangisini secmeliyim

ENGEL TANIMAM bası yaraları

bir yara oluştuğunda önce deri hastalıkları uzmanına gidip yaranın durumunu öğrenmek lazım. o zaten gerekli ilaçları tavsiye edecektir bunun dışında kendini tedaviye çalışmak açık yaraya yeni bakteiler ilavesine ve olayın büyümesine neden olacaktır.SEVGİLER.

mami yara

bası yaranız çıkmak üzere arkadaşım sakın sırt üstü yatma ben çünkü atlattım ameliyat oldum marmara üniversitesin de yan yat devamlı yada öbür yana arkadaşım dikkaaaaaaaaaaaaaatttttttttt

truman

merhaba
    bası yarası için araştırma yapıyorum kullandığınız yöntemlerden bilgilenmek istiyorum.ben hemşireyim ve hastalırımda oluşan yaralarla mücadele ediyorum bana destek olursanız sevinirim...

mırro

mrb truman sana önereceğim ilaç oalarak GELFİX SPREY ilk önce yarayı temizledikten sonra sıkıyorsun daha sonra özel GELFİX pedinden yara büyüklüğünde kesip üzerine koyup geniş bantla kapatıyorsun 2 gün sonra değiştiriyorsun.Sandalyede oturuyorsa roho minder kesinlikle kullanması lazım hava ayarını ağırlığına göre ayarlaması lazım.Ben 2,5 yıl yatak yaralarıyla uğraştım bu şekilde kurtuldum

fisherman73 plastik cerrahi 11operasyon

mırro;
    daha yara oluşmamış sandalyede otururken sıksık puşap yap ve kızarık bölgeye barier comfort isimli bir kırem bası yarasını oluşmadan önce engellemek için geliştirilmiş çok etkili.dikkate al arkadaşım

OturanBoğa

truman, şu bilgiler yararlı olacaktır diye düşünüyorum:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gergin Mesajı Gör
    arkadaşlar sonunda yaramı geçirmeyi başardım.Gelfix Sprey sayesinde denemenizi tavsiye ederim.

Bilgi için buraya tıklayabilirsiniz
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mırro Mesajı Gör
    Ayrıca gelfixin beraberinde aynı markanın yara üzerine konulan bantı da kullanılmasını tavsiye ederim.

Ayrıca Comfeel Plus Yara Örtüsü veya Comfeel Plus Transparan Yara Örtüsü: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...l-urunler.html

Ve, kesinlile roho minderin dışında bir şeyle tekerlekli sandalyeye oturmamak gerek. http://www.engelliler.biz/forum/enge...t-cushion.html

Yatarken yan ya da yüzüstü yatmak, C vitamini takviyesi yapmak önemli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

wedo

Selam dostlar uzun zamandan sonra yine buradayım. Malesef bendede bası yarası, henuz ilk aşamada kızarıklık ve bır noktadada yarım cm çapında kahverengilik. Bugun hemen gelfix ped aldım uygulamaya başladım, tabii yan yatma ve yuzus ustu yatacam. Tum yazıları okudum biraz içim rahatladı, yoksa moralim sıfır noktadaydı.
    94 yılında ameliyatla geçirdim ve oncesinin nasıl zahmetli olduğunu biliyorum. Bende conform mınder vardı malef tamamen patladı tamıride olmuyor artık ,sanırım yenısini alacam, SGK da artık odemıyor ya,cebımıze kuvvet malum. Herkeze sağlıklı yaşamalar.

wedo

Tekbaşına Gel fix ped (+serum fizyolojık)yeterli olurmu, yoksa spreyi ile birliktemı kullanmam gerek??

OturanBoğa

Bence sprey de alın. Garanti olsun...

wedo

Teşekkürler bulent. Ben Gel Fix ped i uygulamıştım yarın ilk pansumanı yapacam umarım iyi gelir haber veririm.

wedo

Pansumanı yaptım, ne zor ya meret gelfix i oraya tuturmak başardım ama buyuk ugraş sonucu.yara yuzeysel bir sıyrık biçimimdeydi ve orası şuan kabuk oluşmuş ince br tabaka yenıden uyguladım gel fix i c.tesi tekrar pansuman tabii.Bu ince kabuk olusumu normalmi tecrubesi olanlar? sevindirici yanı enfkte degil umarı olmazda elimden gelen hijyenı saglıyorum.

aylin2481

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bende yara var ve iki aydır iyileşme olmadı ne yaptıysam bahsettiğiniz minder ve yatak örtüsü iyileşmesini çabuklaştırırmı acaba?

----------

bu spreyler ve yara örtüsü derin yaralar içinde etkilimi ve sgk karşılıyormu?

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye