SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
İdrar yolu enfeksiyonunun tedavisi için ne önerirsiniz?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ketıl İdrar yolu enfeksiyonunun tedavisi için ne önerirsiniz?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar bendede idrarimda agir bir koku var muhtemelen enfeksiyon kaptim anti septik ilaci kullandim bi ara gecti gibi oldu ama yine devam ediyor bildiginiz bi antibiyotik adi verirseniz cek sevinirim şindiden teşekkürler

her hangi bi saglik güvencem yok o yüzden dokturada gidemiyorum sadece sizden istegim bana idrar yollari enfeksiyonu icin bi antibiyotik ismi verirseniz cok makbule gecicek eczaneye gidsem herkesedde söyleyemiyorsunki bilader

off offff kurtarin beni şu dertten yaf arkadaşlar

Üye
    Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

biyo

arkadaşlar bol su içme işine bende katılıyorum ama bu enfeksiyon oluşamadan yapılması gerken bir önlem birde enfeksyon kapınca mide bulantısı iştahsızlık olyormu yoksa bunlar başka bir şeyemi bağlı

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

faruk34

Enfeksiyon olan kişide, ateş, mide bulantısı, iştahsızlık ,kabızlık kacınılmazdır.İdrar kültürü cok pahalı bir şey değildir, bir an önce doktora gidiniz, kafadan antibiyotik verilmez, bana iyi gelen antibiyotik, sizdeki bakteriyi besleyip ,daha güçlü hale çevirebilir, bunun yanında bol sıvı alımı ,bitkiçayı içilir.

arif 34

ketıl arkadaşım doktora gitmen lazım .kültür testi yaptırman lazım ! doktor ona göre antibiyotik veriyor.bende de idrar yolları enfeksiyonu var senede 1 veya 2 tekrarlıyor..bol bol su iç....baglı oldugun muhtarlık veya kaymakamlıga muracat et yeşil kart için... sağlık raporun var mı..

ketıl

arkadaşlar sigortali bir işte calişiyordum yeni ayrildim o yüzdende henüz yeşil kart felanda almadim şimdi benim sorunum şölel ilk siralari idrar yollarinda idrarimi yaparken yanma oluyordu ve cok sik tuvalte cikiyordum bi arkadaş su icersen gecer dedi gercektende suya yüklendim gecti ama bir süre sonra idrarimda koku meydana geldi bol su icince bir süre geciyor sonra yine tekrarliyor yaf ben doktura gitmekten korkuyorum ya başka bir hastalik var derse ya böbreklerin bitmiş derse ne bilim off ya piskolojim allak bullak

bediscebedis

Arkadaşım ben de yaşadığım için çok iyi biliyorum anladığım kadarıyla aynı şikayetler.. Öncelikle idrar kültürü gerekli o tahlil de enfeksiyonun türü çıkıyor ortaya ona göre de antibiyotik yazılıyor korkacak birşey yok ama tabii ki fazla ihmale de gelmez çok ertelemezseniz iyi olur..
    Geçmiş olsun...

OturanBoğa

1- İdrar kültür testi yaptırmalısın (idrar örneği vermeden en az 3 gün öncesinden -eğer kullanıyorsan- antibiyotiği kesmelisin ve örneği steril idrar kabında vermelisin)
    2- Kültür sonucuna göre doğru antibiyotiği (yani üreyen bakterinin Dirençli olmadığı, Hassas olduğu gruptan antibiyotiği) 3 kutu kullanmalısın. Kronik hallerde daha kısa kullanımda antibiyotik etkili olmayabiliyor.
    3- Antibiyotiği sabah-akaşam aynı saatte kullanmak çok çok çok önemlidir. Sabah 10 akşam 22 mesela. Aman saatler aksamasın.
    4- Tedavi sona erdikten 3 tam gün sonra bir kültür testi daha yaptırmalı ve bakterinin yok olduğundan emin olmalısın.

5- Günde en az 2-3 defa Protex Ultra Antibakteriyel Sıvı Sabun ile ellerini güzelce yıkamalısın.
    6- En az haftada iki defa banyo yapmalı, genital bölgenin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisin

7- Cinsel ilişkide partnerin de benzer bir enfeksiyon ya da hastalık taşıma olasılığına karşı partnerin de gerekli kontrol ve tedavi sürecinden geömesini sağlamalısın
    8- En azından o süreçte prezervatif kullanmalısın.

9- Enfeksiyondan başka bir hastalık söz konusu olabilir. Bunun olup olmadığından emin olmak için mutlaka bir üroloji doktoruna görünmelisin.

10- Eğer doktora gidemeyecek durumdaysan, enfeksiyonun dışında cinsel yolla bulaşan bir hastalık olmadığından %100 eminden: Herhangi bir doktora gittiğinde ve idrar yolları enfeksiyonuna dair belirtiler söylediğinde, %99,9'u her hangi bir test yaptırma gereği duymadan Cipro isimli antibiyotiği kullanmanı söyler. Bu antibiyotik en geniş spektrumlu antibiyotiktir.

11- Böbreklere zarar gelmesinden korkuyorsan doktora gitmelisin. Başını kuma gömmek gerçekleri görmemeni sağlar, ama aynı zamanda açıkta kalan yerleri de riske sokar!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

deruni

bülent bey peki idrar kültüründen 3 gün önce antibiyotiği kesmelisin demişsiniz bunun yanısıra kullandığımız antiseptik ilacıda kesmelimiyiz?

ketıl

önerileriniz icin herkese cok teşekkürler arkadaşlarr saolun

bülent bey sizede cok teşekkürlerimi sunuyorum verdiginiz bilgilerden dolayii

OturanBoğa

deruni, antiseptik derken, Purinol, Piyeloseptyl vb. ilaçları kastediyorsan, bence evet, onları da kullanmamak en iyisi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

deruni

evet onları kastedmiştim bülent bey teşekkürler

wedo

Ben sıksık yaşamaya yılda 5kez oldu hemen hemen bıkınlık geldi. bende böbrek yada mesnede birsorun olduğunu düşündüm hep, bu yazın başlarında hastaneye gidip böbrek mesane batında ne varsa ultrason çektirdim ne taş ne farklı birşey bulunamadı içim rahatladı tabii. Ancak tak yaptığımız içi bu sorunla sıksık karşılaşmak mümkün.
    İlk belirtisi özelikle sabah idrarında koku, ileri safhada bulantı,iştahsızlık ve bel agrısı tabii agrıyıda farklı tepkilerle hissediyorum.

Sağlık ocaklarında dahi artık tahliler yapılıyor egerki kültür gerekli ise anlaşmalı laboratuarlara gönderiyor sağlık ocakları. Sonuca göre gerekliantibiyotık tedavisi uygulanıyor.

Bu arada benım soracağım takta enfeksiyon kaçınılmaz ve okadar hijyene özen gösteriyrum (taköncesi batikon ile temızlik) buna ragmen sıksık oluyor.
    Takta farklı yöntem uygulayıp enfeksiyonu azamıye indirebilen arkadaşlar tecrubesini paylaşırsa sevınırım (Bülent ve Nova siz daha tecrübeli ve araştırmacısınız) şimdiden teşekkürler.

CAN_KUŞ

arkadaslar bende bır ıkı bılgı aktarım gecen gun bende ıdrar yolunda bakterı uremesı oldu ıkı ayrı
    antıbıyotık kullandım bırıde cıpro bıraz kokuyu ve bulanıklılıgı engelledı ama hala kacagı durduramadı
    bulent bey pıyeloseptyl kullanmayın demıs ama ben yıne doktora onu yazdıracagım cunku daha
    oncede antıbıyotık kullandım yıne ıse yaramadı yada az kullandıgımdanda olabılır ama pıyeloseptyl
    sokup attı ve cok ıyı geldı bırde temızlık ıcın kullandıgımız ıslak havluların alkollu olmamasına dıkkat edın
    alkollu olanları enfeksıyona yol acıyormuş hemsıre bılgısı

OturanBoğa

"pıyeloseptyl kullanma" demedim, kültür testi yaptırmadan 3 gün önce pıyeloseptyl ve antibiyotiği kes dedim. Böylece kültür testinin sonucu daha doğru çıkar.

Ama evet, pıyeloseptyli uzun vadede kullanmamak bence çok daha iyi. Çünkü öyle ya da böyle zman içinde bakteriler bunlara da direnç kazanıyor... Hep diyorum, eğer enfeksiyon varsa, bol bol su içip 2 saatte bir TAK yapın. Eğer çok dirençli bir bakteri değilse, 2-3 günde kurtulursunuz! Ve bakteriden kurtulduktan sonra da bol su içmeyi ve 4-5 saatte bir TAK yapmayı sakın ama sakın ihmal etmeyin. TAK arasındaki süre uzadıkça, mesanedeki bakteriler güçlenir ve can sıkmaya başlar...

Temizlik için şunu öneririirm: Vücut temizliği için antibakteriyel temizlik bezi

köşeci

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar merhaba benim bir arkadaşım bevliye bölümünde hasta bakıcı olarak çalışıyor.Bende tak yaptığım için sık sık enfeksiyonla karşılaşıyorum,arkadaşıma derdimi anlattım bir gün oda bana mesane'ni yıkıyalım dedi .Uygulayan için biraz zahmetli bir iş ama Allah ondan razı olsun yaptığı yıkamayla beni bu dertten kurtarıyor.1000 mg bir seruma 2 adet Rifosin iğne koyup 3 yollu sonda takıyor bana,1 yola serumun girişini bağlıyor .2.yola çıkışı bağlıyor.serum mesaneye giriyor ara sıra çıkışı kapatıp serumun içeriye tamamen dolmasını bekliyor sıkışma hissi olunca çıkışı açıyor serum bitene kadar bunu bir kaç kez tekrarlıyor sonra bir kaça ay rahatlıyorum.Ama şunu unutmayalım mesaneyi önerilen saatte mutlaka boşaltmalıyız ve bol su içmeyi unutmayalım.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye