Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay

lovest42 Omurilik yaralanması sonucu omurgama takılan platin her zaman takılı mı kalacak?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb ben omurılık fellısıyım sırtıma t9 dan baslayarak t10.t11.t11.l1.l2 ye kadar uzunlugunda platın attılar bu platın hep sırtımda mı kalcak, yoksa belle bı zaman gectıkten sonra cıkacak mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Ekstra bir terslik olmadığı sürece platin çıkartılmaz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay

lovest42

benım platınım oturdugum zaman on tarafa dogru egılmemı engellıyor

karikutal

Bu bilgiyi en sağlıklı doktorlarınızdan alabilirsiniz.
    Neden o şıkkı denemiyorsunuz?
    Ama sanmıyorum ki çıkartılsın. O bölge'nin bir organıymış gibi vücuda uyumluluk gösterecek zamanla.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    09:20
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

idosente

platin vücuda uyum sağladığı sürece çıkarılmaz benimde boynumda var 7 yıl oldu vücuduma uyum saladı bir sorun yaşamıyorum

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya

sanalcos

bendede var L1, L2 hemde vidali takili kalacak problem yok dedi doktorlar..

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri

mırro

Bendede platin var bir ara çıkartırdım.Ama pişman oldum,çünkü omiriliğim çöktü tekrar taktırmak zorunda kaldım hemde daha uzununu 12 adet vidası var.Titanyumla kaplı vücuda uygun ama yinede soğuklarda ağrı yapıyor.
    Ama ALLAH göstermesin herhangi bir düşme sonucu omirilikte kırık olan yeri daha iyi korunma sağlıyor.

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir

Ayşe

Geçmiş olsun Platin arasında kalan kemikler yaklaşık 5 senede tamamen kemikleşir kımıldamaz hale gelir .
    Ağrıların vss olursa ondan sonra çıkartılabilir .

izmirgüzeli

Benimde 10 yıldır takılı vücuduma uyum sağladı hiçbir problem yaşamıyorum.

garraro

yav bırak tek derdin platin olsunsana zararı yok.sen ayağa kalk da platin de nazar boncuğun olsun.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay

lovest42

ah keşke ayağa kalksam sırtıma bır cuval demır yuklesınler koymaz valla keske herkez yuruyebılse

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    19:30
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya

yeday

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gün gelecek omurilik felci denen illetin çaresini bulacaklar. Çoğu için imkansız gibi görünen bu tedavi bana göre tıbbın ilerlemesiyle kolay tedavi edilebilir bir hal alacak. Düne kadar, kalp nakli imkansız gibi görünen bir operasyondu ama bugün nerdeyse bizim evin yanındaki sağlık ocağı bu operasyonu yapar duruma geldi gibi... Bana göre hiçbir şey imkansız değildir.