1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM Omurilik felçliyim. Sürekli üşüyorum!?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

20 yaşındayım ve omurilik felçliyim. C3, C4 seviyeleri kırılmasının sonucunda boynumdan aşağısını kullanamıyorum. Beni fazlasıyla rahatsız eden bir üşüme sorunum var. En büyük etkenin hareketsizlik olduğunun farkındayım. Bunun bir çözümü var mıdır?

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bLaCkRaCe

Bende çok hareketsizim ama çok üşümüyorum belki başka bir sorun olabilir. Kan tahlili yaptır istersen.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

Allah yardımcınız olsun öncelikle...

yapabildiğiniz ne, nasıl bir hareket/hareketler varsa basit filan demeden o hareketi/hareketleri sık sık ve setler halinde yapın... mümkünse ve hareket kolaylaşırsa hareket tekrar etme sayısını artırın... elinizi açıp kapatabiliyorsanız onu, kolunuzu oynatabiliyorsanız, kaldırıp indirebiliyorsanız onu, yapabildiğiniz hangi hareket varsa yapın...

artı olarak derin nefes alıp verme egzersizi yapın... ciğerlerinizin kapasitesini tümüyle dolduracak şekilde derin nefes alın ve yine ciğerlerinizdeki tüm hava bitinceye kadar verin, sonra yine alın-verin, bunu 10 kez yapın, sonra 20-30 kez normal soluk alıp verin, sonra yine 10 kez derin alıp-verin...

bir de şu anda mevsim geçişindeyiz, bu gibi dönemlerde vücudumuz değişen mevsim koşullarına adapte olmaya çalışır ancak havanın abartılı değişkenliği, bir gecede 5-6 derece sıcaklık düşümü, gündüz vakti güneşle birlikte yine 6-7 derece sıcaklık artışı bünyemizi zorlar ve üşümemize sebep olur...

son olarak, sadece siz değil bütün hareketsizlik ve dolayısıyla üşüme sorunu olan ortopedik engelli arkadaşlarımızın kış mevsimi kıyafetleri normal sağlıklı insanların kıyafetlerinden daha kaliteli ve sıcaklık izole eden türde olmalı... normal sağlıklı insanlar hareket etme yoluyla vücut ısılarını sürekli üretirler, ayrıca ani soğuk rüzgar gibi çok ani ve şiddetli soğuklardan kolayca kapalı bir mekana kaçıp kendilerini korumaya alabilirler ama benim gibi akülü sandalyesiyle uzunca bir yolda giden bir engelli o ani soğuk rüzgarı kemiklerine, iliklerine kadar yer... o yüzden bizler kış kıyafetlerimiz için daha büyük bütçe ayırmalıyız...

üşümeyeceğin bir kış geçirmeni dilerim...

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM

Öncelikle bedenimin hiçbir yerini hareket ettiremiyorum. Günde 2 kez fizik tedavi yapıyoruz ve istemsiz şiddetli kasılmalarım var, bunlar az da olsa vücudumun hareket etmesini ve kan dolaşımını sağlıyor. Ancak bunlara ve tüm gün battaniyeye sarılmama rağmen çoğunlukla üşüyorum. Ayrıca üşümeye bağlı kırık yerimde kasılmalar oluyor ve fazlasıyla ağrıyor. Yardımınız için teşekkür ederim.

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat

jandarma erol

Kardeşim Mevlam şifalar versin İnşaallah, her gün bir adet coraspirin iç az da olsa faydası olacaktır üşümene ve kan dolaşımına da olumlu etki yapacaktır.

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM

Tamamdır teşekkür ederim.

Mathmen

Cihazlarin varsa muhakkak hareket et veya ayakta dur hareketsizlik baska turlu problemlere de yol aciyor...ayni sorun bendede var...corapsiz yatamiyorum...altta battaniye ustte yorgan,yorgan ustu battaniye islem tamam )hareketsizlik bizim gibi olanlarin en buyuk sıkıntılarından biri.. ayak bisikletleri var voit oxcycle tavsiye ederim...pedallara afo da yaptirdinmi ayaklarinda cikmiyor...hareket hareket hareket...gecmis olsun...

Sakin_Reis

idrar yolu enfeksiyonundan dolayıda üşüme belirtileri olabiliyor halsizlikle beraber

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM

Pasif bisiklet ve afo var, sürekli kullanmaya çalışıyorum. İdrar yolu enfeksiyonu için "Cipro" kullanıyorum, işe yarar değil mi?

cicikıs

Doktora muayene olmadan, tahlil yaptırmadan ilaç kullanmak doğru değil.

Sakin_Reis

doktor konrtolü altında idrar kültürü vererek sonucunda antibiyotik kullan kardeşim aksi taktirde zararı daha fazla olur

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM

Haklısınız ancak her doktor Cipro veriyor.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt

dostempati

Hareketsizliğin yan etkisi sanırım. Vücudumuzun en çok ısı kaybeden yerleri olan baş, eller ve ayaklar kapatılmalı.

Kafaya yün başlık takınca çok faydası oluyor. Allah şifa verisin ...

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

CCM

Sağol kardeşim

Üye
    akyıldız01 Avatarı

Gerçek Adı
    beytullah akyıldız
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    adana

akyıldız01

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende terleyemediğim için tam tersi , yanıyorum hava biraz sıcak olsa.üşüme hiç olmuyo şu an tişörtle duruyorum benimde boyun kırığı c5 c6

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri