1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fbeee Gergin Omurilik Sendorumu Erişkin yaşta öğrenen var mı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar 21 yaşında üniversite öğrencisiyim tarih öğr 3.sınıftayım şu hayatta hiçbirşey istediğim gibi gitmedi 5sene profesyone futbol oynadım beşiktaş u16 u17 de oynadım şanssızlık ayağım kırıldı sol ayak bileğimden 2 kez ameliyat oldum futbolu bıraktım hayalimdi sonra biraz gayretle üniversite tutturdum tarihi severim bu sefer bazı olaylar yaşadım ankisiyete ve yüksek kaygı başladı bende en son haziran 2015 de artık hayatıma yeni bi düzen getircem dedim ankisiyeteyi yenicem dedim ilaç kullanmıyorum spora başladım uzun süre spor yapmamıştım 1-2 sene bel ve bacak ağrılarım arttı bundan sonra geçmedi doktora gittik 3kez emg çektiler aklınıza gelebilcek her alete soktular herşey temiz çıkıyordu en son doktor belden emar çekelim dedi bi o kalmıştı emar sonucumda olumsuz olan tek şey Omuriliğin L4 de sonlanmasıydı sonra bilgisayarlı tomografi çektiler doktorum sende Gergin omurilik sendorumu var dedi çişini tutabiliyomusun vs sordu bu yaşa kadar belirti vermeden gelmen nadir görülüyor dedi ve benim 5-6 sene profesyonel futbol oynadığımı öğrenince daha çok şaşırdı.Hayatım zehir durumda arkadaşlar beterin beteri var tabi bunada şükür ediyorum neler var hastanelerde en azından elim ayağım tutuyor şuan neyse fizik muayene ettiler emgler çekildi temiz çıktı ama özellikle sağ bacağımın içinde oturunca acaip şeyler oluyor kasılıyomu bişelermi geziyo üşüyümu öyle bişey ama okadar çok rahatsız ediyorki bu durum beni ve üstüne aşırı kaygı denen bela var başımda hayatı aslında zehir eden bu meret takıyorum kafaya bunu öğrendikten sonra daha beter çoştu bu geçenlerde sağ ayak bileğimin sola göre ince olduğunu fark ettim iki bacağımıda ölçtüm baştan sona sağ ayak bileğim sola göre 1-2 cm ince acaba bundan mı yoksa sol ayaktan 2 kez ameliyat oldum ameliyat yerinin şişkin durmasımı ona taktım şimdide ürolojik testler vericem doktor onlarada bakalım dedi.

Arkadaşlar bunu erişkin yaşta öğrenen varmı ne gibi sorunlarla karşılarız
    Ameliyat olmalımıyım ameliyat riskli diyorlar bidaha hiç yürüyememe durumu olabiliyomuş
    bu ilerleyen bi durum mudur küçükken omurilik yapışıyomuş boy uzayınca problem çıkıyormuş benim çözemediğim 1.84 boyum var okadar uzadım bi problem çıkmadı şimdi uzamadığım halde nasıl çıkıyor

Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var hayatım inanın bataklıkta ankisiyete olmasa yine bi şekilde kabulleniyorsun ama bu mereti Allah kimseye vermesin terlemeler olumsuz düşünceler gülmeyi unuttuyor insana

İstanbul içinde önerebilceğiniz doktor varmı memet ÖZEK'e randevu ücretini sordum 500tl dediler ve galiba o çocuklara bakıyormuş

Üye
    zehraayaz Avatarı

Son Giriş
    26.09-2015
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    ısparta

zehraayaz

Geçmiş olsun. Allah en kısa zamanda şifa versin. Bende de gergin omurilik var 24 yaşındayken omuriliğimde tümör olduğunu öğrendiğimde tekrar mr çektirdiğimde öğrendim şuan 25 yaşındayım. Doktorum ağrıların artarsa, skolyoz veya kamburluk olursa ameliyat edelim dedi. Şuan fazlasıyla sırt ağrılarım var belimde de guçsuzluk var sağ ayağım kendimi bildim bileli diğer ayağımdan küçük ve zayıf parmaklarımı da oynatamıyorum. Şuan ben de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Ege universitesinde iyi doktorların olduğunu öğrendim bu tip ameliyatlar yapmışlar.

Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fbeee

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin benim hiçbir problemim yokken bianda başladı işte idrarda problem çıkmadı emglerde temiz çıkınca bende açıkcası ameliyattan korkuyorum bi problem yaratmadan bu yaşa kadar gelmişim şimdi niye sorun yarattı çözemedim bi nevi şanslıyım galiba bu rahatsızlığı olanlar çocukluktan çile çekmeye başlıyo ben 4-5 sene profesyonel futbol bile oynadım yani öyle böyle idare etmeye çalışıyorum ne zamana kadar dayanırım bilmiyorum ağrıları hep var bazen çok bazen az hiç geçmiyorda uzun süre oturmak uzanmak hayal artık benim için

Üye
    zehraayaz Avatarı

Son Giriş
    26.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta

zehraayaz

Benim de uzun sure oturmak sıkıntı kuyruk kemiğimde ağrı oluyor. Doktorum ilerleme kaydetmezse ameliyat yapmayalım dedi. Tuvaletimde sıkıntı yok bacaklarım da iyi çok şükür. Tek sorun son 10 gündür çok sırt ağrısı çekiyorum. Ben de ameliyat olmaktan çok korkuyorum ilerleyenler olmuş geçmeyenler olmuş ama düzelenler de olmuş tabi.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

faruk34

@zehraayaz

Öncelikle geçmiş olsun,Gergin omurilik sendromu, omurilikte tümör, skolyoz bunlar apayrı hastalıklar.Tümörün derecesi nedir ?Tümör omurilik sinirine baskı yaptıkca , önce ağrılar olur belde ,kalçada,ayakta, baldırda sonrasında bu ağrılar azalır ayaklar güçsüzleşmeye başlar, uyuşma hissizlik başladımı hemen arkasında mesane (idrarda tutukluk, zorlanma ) başlar.Eğer ayakta bilek hareketleri yavaşlamışsa acil ameliyat olunur.Ameliyata felç olmadan girmek gerekir geç kalınırsa ameliyat iyi geçsede mutlaka hasar kalır.

Üye
    zehraayaz Avatarı

Son Giriş
    26.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta

zehraayaz

7 ay önce omuriliğimde tümör vardı ve ameliyat oldum iyi huyluydu söylediğiniz duruma gelmeden ameliyat oldum. Ameliyat sonrası tekrar mr çekildiğinde gergin omurilik olduğumu öğrendim. Doktorum ameliyat yapmayalım şimdi ciddi şikayetlerin yoksa dedi skolyoz olursa ya da ciddi ağrıların olursa oyle ameliyata başvuralım dedi. Sanırım gergin omurilik skolyoza da davetiye çıkarıyor tam bilmiyorum tabi anladığım kadarıyla soyluyorum

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

faruk34

Doktorun güzel demiş de parmaklarını oynatamam tümör ameliyatındanmı hasar kaldı.Gergin omurilik sendromu olupta hayatına devam eden cocuk doğuran insanlar var.Şikayetlerınız çokta büyük değil ,biraz egsersizle sırt ve bel kaslarını kuvvetlendir faydasını göreceksin.

Üye
    narkozz Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

narkozz

ALLAH sifa versin düzelirsiniz İNŞALLAH

Üye
    zehraayaz Avatarı

Son Giriş
    26.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta

zehraayaz

Yok doğuştan diğer ayağımdan daha küçük ve zayıf parmaklarımı da oynatamıyorum.fizik tedaviye mi gitmem gerekiyor

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: narkozz Mesajı Gör
    ALLAH sifa versin düzelirsiniz İNŞALLAH
    Amin inşallah. Teşekkür ederim

Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fbeee

Banada doktorum söyledi ameliyat riski dedi açıkcası korkuyorumda ameliyattan faZla kilo alma ver dedi bide bel ve karın kaalarını geliştirmem gerekiyor ve ben bu ara kilo aldım 85 dim 90a çıktım benim salaklığım 5-6 gün ben çok ağır spor yaptım belime fazla yüklendim ondan sonra ağrılar başladı zaten uzun süre oturunca belim ağrıyor şuandada ağrıyor zaten 😄 ya ayak parmaklarım güçsüz gibi ama muayenede doktor gayet sağlıklı dedi çözemedim benimki daha çok psikolojik gibide bide bu halsizlik yaparmı benim kollarımda tutmuyo gibi b12 eksik bende ondanmıdır acep he bide sabah uyanınca ağırmayan yerim yok

Bide arkadaşlar gelişim çağından sonra öğrenilen omuriliklerde küçüklük çağına göre dha az problem oluyormuş boy uzamadığı için benim ağrılarım beldeki defekten kaynaklanıyo demişti ağrılıklardan sonra özellikle yüzmeyi tavsiye ediyorlar bende yüzme bilmiyorum kursa gidip denicem halimize şükretmeliyiz arkadaşlar daha kötü bi hastalık olabilirdi hiç yürüyemezdik ben biriyle konuştum bu rahatsızlığı olan küçüklükten beri hep hastanelerde idrarını hiç yapamayan veya tutamayan neler var

Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fbeee

Ya arkadaşlar bu bel ağrısından nasıl kurtulabiliriz uzanınca ağrıyor oturunca ağrıyor bi yürüyünce ağırmıyor lan sonunda gitcem yatcam bıçak altına korkuyorum valla yaşlı amcalar gibiyim of offf ağrı kesicide kullanmıyorum ama bakalım nereye kadar

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

faruk34

Beldeki yükü azaltman lazım bunun içinde kilo vermen lazım.Çelik korse bir süre ağrını azaltır fakat çelik korsyide 15 gunden fazla takmak bel kaslarını dahada zayıflatır.En iyi bel kaslarını çalıştıran hareket , sırt ustu uzanıp çekilen yarım mekiktir.Birde bu pozisyonda bel bastırma hareketi var.Bel bastıma hareketide nasıl oluyor dersen sırt ustu posizyonda belinle yatağa 2-3 saniye baskı uyguluyorsun.

gokhanhoyrazli

@fbeee

Emre kardeşim ilk yazını okurken sanki kendimi okuyor gibiydim.tam 7 yıl futbol oynadım 7. Yılın sonunda Antalyaspor bacaklarımı çok ince ve kuvvetsiz bulduğu için Prof transfer yapamadım ve yaş geçiyor diyerek Üniversiteye yöneldim.Futbol oynadığım yıllarda dahil olmak üzere Yıllarca hep bel ağrısı çektim doktora gittim Mr çektiler fıtık başlangıcı var ve bel kasların güçsüz dediler her seferinde.Üstelik Sırtımda Kıllanma ile birlikte sinüs açıklığı olduğu halde.

Üniversiteden sonra 2 Yıl istanbulda çalıştım ve sonrasında askere gitmeye karar verdim muayene esnasında sinüs dikkat çekti ve GATA ya sevk edildim Gata da çekilen MR sonucu gergin omurilik teşhisi koyuldu.Tıpkı senin gibi ilk öğrendiğimde dünyam kararmıştı Etkilerini araştırdıkça Bel ağrılarımın Baldır ağrılarımın kuvvetsizliğimin hep bu sebepten olduğu öğrendim aradan 1 yıl geçti ve ağrılarım sürekli artıyor. Tedavi ile birlikte şu anda bni merak ettiten nokta askerlik için neden muafiyet verilmediği.Kontrol sonrasında İstanbul Gata Komando olamaz Askerlik yapabilir raporu verdi. Gergin omurilik ile askerlik muayenesi olan arkadaşlar var ise bilgilerini bekliyorum.

canacan

@gokhanhoyrazli

Gergin Omurilik ile askerlik muayenesi oldum. EMar çekildi muayene yapıldı ve yürüyüşe bakıldı. Sekmediğim için o dönemde askere almışlardı. Tabi eğitim alanında sakatlanmayayım diye de spor yapamaz raporu verdiler. Kısacası askere alıyorlar, ancak bişey yaptırmıyorlar. ilginç. Bu arada Gergin omurilik ameliyatı oldum zorunda kalmadıkça tavsiye etmiyorum.

Üye
    bulentk Avatarı

Gerçek Adı
    BÜLENT KIRAN
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    ist

bulentk

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mrb 41 yaşındayım kapalı spina bifida olduğumu biliyordum ama gergin omurilik olduğumu yeni öğrendim bulent1975@yahoo.com

Sayfa 1 / 2 12 SonSon