Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulentk Avatarı

Gerçek Adı
    BÜLENT KIRAN
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    ist

bulentk

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 41 yaşındayım , doğuştan kalça çıkıgı ve kapalı spina bfidam var dıye biliyordum ama 36 yasında mr ile gergin omurilik oldugumu öğrendim, Memet Özek e 1 hafta önce muayene oldum ameliyat dedi, yalnız gergin omurilik tek basına olusan bır anormallık degıl baska dogumsal anormallıklerınız varmı ? gergın omurılık cogunlukla spına bfıda, syrıngomıyelı ve split cord ( diastometamyelı ) gıbı anormallıklerle beraber gorulur

saygılar

bulent kıran

gokhanhoyrazli

@canacan

Gergin omurilik ile askerlik yaptın yani sen.Peki hangi Gata da muayene oldunuz.
    Birde ameliyat sonrası ne gibi sorunlar yaşanıyor.

canacan

İstanbul GATAda muayene oldum. Yürüp yürüyemediğine bakıyorlar. Ayakta aksaklık yoksa spor yapamaz raporu verip askere sevkediyorlar. Tabi ben asker 2006da gittim. Sağlık mevzuatlarını değiştirmiş olabilirler. Ameliyattan sonra arazlar ortaya çıktı: Ayağımda his yok güç yok aksama var kaslarda erime var, düşük ayak rahatsızlığı var birde monoplejim var..

Üye
    kunal87 Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çnegelköy

kunal87

Doğuştan spina bifidalıyım, 28 yaşında hayata tüm hızıyla bağlıyken gergin omurilik olduğumu öğrendim.1 senedir nice doktorlara gittim. Herkes %50 felç kalırsın dedi ve hiçbir doktor ameliyatımı üstlenmedi.

Ağrılarım iyice arttığından dolayı araştırma yaparak İstanbul Medistate Kavacık Hastanesinde Dr. Cevdet Gökçek'i buldum. Kendisi Ankara devlet Hastesinde sayısızca bu ameliyata girmiş bir doktordur.
    Gergin Omurilik Sendromu tanısı taşıyan ve ameliyat olan..?

Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fbeee Gergin omurilik erişkin yaşta

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar ben 22 yaşındayım bundan yaklaşık 1.5 yıl önce ağır spor sonucu bel ağrılarım oldu ve doktora gittim emar tomografi sonucunda bende gergin omurilik olduğunu söylediler devamında bacaklardan emg skolyoz tetkitleri böbreklere idrar tutup tutamadiğımı sordular tüm tahlillerde problem çıkmadı doktor gergin omuriliğin seni etkilemediğini ağrının beldeki defektten kaynaklandığını zamanla geçeceğini ama yılda bir kontorol yaptır dedi 1.5 yıl geçti aradan bel ağrısı hiç geçmedi ama düzeyi çok şiddetli değildi sürekli vardı özellikle uyumak için uzandığımda belim çok ağrıyor ağrıyan yer kuyruk sokumunun 10cm yukarısı hep orası ağrıyor yatakta 4 dönüyorum ve bu son 1 haftadır yürümekten aşırı ayakta kalmaktan iyice ağırmaya başladı yürürken ayakta dururken otururken ağrı ahım şahım değil ama uzanınca feci ağrıyor bu meret nasıl geçer aynı durumları yaşayan varmı benim tek problemim şu ağrı 1.5 senedir hayatım kaydı resmen şuan üniversite son sınıf öğretmenlik okuyorum ağrı kesici içen biride değilim ne önerirsiniz bunun için illa ameliyat mı gerekiyor hani ilk başta doktor emarı görünce şaşırmıştı bu yaşına kadar hiç sorun yaşamadın mı diye ki 7-8 sene profesyonel futbol oynadım bi bendemi bu yaşa kadar çıkmamış ne yapcağımı bilmiyorum 1-2 yere yazıp baktım ameliyatında sakat kalma riski fazlaymış korktum açıkçası

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12