Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BULL2005 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    17:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.geçen gün kanaltürkte dr.aytuğ programını izliyordum.konuk olarak bir fiyoterapisti davet etmiş.ismi hürkan akkuzu.omurilik yaralanmaları yada beyin kanaması inme vs. sonucu felç olan hastaları iyileştirdiğini söyledi.bende birden heyecanlandım ve kendisini biraz internette araştırdım.iyileştirdiği hastaların videolarına denk geldim ve izledim.heyecanım biraz daha fazlalaştı.hemen telefonunu bulup kendisi aradım.ilk dönem hastalığı ( 3 ila 6 ay ) % 90 civarında eski sağlıklarına kavuşturabildiğini söyledi.en fazla kaza süresi 3 yıl olmalıki biraz daha iyi sonuçlar alabilelim dedi.benim 16 yıl oldu dedim.sana fazla birşey yapılamaz.çok zman geçmiş dedi.ama yinede yapılabilecek birşeyler vardır.mesela hasarlı bölgeye elektrik akımı vererek uyarılır artık ne kadar geri dönüşüm olur bilemem dedi.1500 ila 2000 euro arasında bir alet varmış.o bölgeye elektrik verip hasarlı bölgede eektrik geçişini hızlandırırmış.bu alet evdede uygulanırmış.hasta yakını uyguluyormuş.tabi baştan nasıl ve nerelere uygulandığını gösterecekmiş.kendisinin yeri kadıköyde imiş.muayene ücreti 300 tl imiş.gidip muayene olup olmamakta kararsızım.hürkan akkuş hakkında bilgi sahibi yada ona muayene olan arkadaş varmı acaba.yazarsanız sevinirim...

Üye
    popi Avatarı

Gerçek Adı
    zehra
    Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah olur derim sen çareni ara takdir ilahinin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

Bahsi geçen şahsı tanımam. Omurilik yaralanmalarının iyileştirilmesi için televizyonda ne demiş, telefonda ne vaadetmiş, hiç bir fikrim de yok. Ama bir fizyoterapist çıkıp da "2-3 yıllık yaralanmalarda % 90 başarı sağlarız, daha eski yaralanmalarda önemli gelişmeler sağlarız" derse, YALAN söyler. Para tuzağıdır, ciddiye alınacak hiç bir yanı yoktur!

Ne yapacakmış da iyileştirecekmiş omuriliği! İnsanları kandırmaktan başka bir şey değil. "1500 ila 2000 euro arasında bir alet varmış.o bölgeye elektrik verip hasarlı bölgede eektrik geçişini hızlandırırmış" hepsi komedi! Bu tür umut tacirliklerine kimse prim vermesin! Keşke şu ülkede etik kurul diye bişey işlemiş olsa da bu tür insanlar televizyonda konuştuğunda haklarında gerekli idari ve cezai işlemler yapılsa...

KANMAYIN, KANMAYIN, KANMAYIN!

Ara ara böyle birileri çıkar piyasaya... Profesörler de gördük, uzmanlar da, fizyoterapistler de, bioenerji uygulayanlar da, akupunktur diyenler de, kök hücre sallaması yapanlar da, dokuz takla atanlar da gördük! Hepsi aynı soydan geliyor...

Klasik fizik tedaviden başka hiç bir yöntem yoktur. Aksini söyleyen herkes yalan söyler. KAAAAAAAAAAAAAAAN MAAAAAAAAAAAAAA YIN!

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saç dökülmesini önleyen şampuanlar geldi aklıma hahaa

Üye
    erkan ateş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan ateş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞIM,hürkan akkuş ve benzeri insanlara OTURAN BOGAnın yazdığı gibi KAAAAAAAAAAAAAAAAAAANMAAAAAAAAAAAAAAYIN.

fırsatçı,para ve ün için HASTA insanları kullanan şarlatanlara para kaptırmayın.2012 de beyin kanaması sonrası erenköy fizik tedavi de 3 ay kaldım ve orda malesef tanıdım. bana ve ya bir başka hastayı iyi etdiğini görmedim duymadım. zerrin özer in davulcusuda o dönemde hastaneye yattı.O ve patronu medyatik olduğu için,hürkan nın dayısı da hastanenin başhekimi olunca aylarca hastanede ve özel ugraştı. allah onada,banada,sanada ve bütün hastalara yardım etsin.
    ama böyle insanlar onun,benim,senin arasında ayrımcılık yapıyor.o tarihden önce hürkan akkuş ismini bilen yoktu.senin,benim ve diğer hastalar gibi,stabil duruma geçmiş,fizik tedavisi başlıyan ibrahim tatlıses de duydu ve denedi. sonuç HÜSRAN.
    Biraz araştırırsan ibrahim tatlısesin de benim düşündüğüm gibi olduğunu göreceksin. Reklamın iyisi-kötüsü olmaz felsefesiyle bakabilirsin.ama bir gün,"Adamın birisini bir köpek tarafından saldırılıp ısırılması normal bir haber;bir insanın bir köpeğe saldırması ve onu ısırması"haber,bunu yakalayan haberci reklam yüzü olur. benimde tafsiyem böyle insanlara prim vermeyin.

Üye
    ahmetdursun Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet dursun
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba o elektro terapiyi kütahya yoncalıda parasız yapılıyo. fizikle birlikte ben 2 aydır gidiyorum faydasını gördüm herkese tavsiye ederim.orada bizim gibi olubda yürüyenleri gördüm.ben 18 senedir omurilik felçliyim.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kök hücre haricinde kaybedilen dokuyu geri getirebilecek herhangi bir teknoloji yok ama oda henüz muamma ! Zaten yapılabilse de 100 Milyarlar la ölçülür fiyatları ! Sonuçta işin içinde gençlikte var!

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim derdim de başka ben kanmıyorum da etrafımdakiler rahat durmuyor ; yok derdine çare aramıyorsun yok hareketle sadece olmaz yediler beni. hayat devam ediyor her şey iyileşince mi olacak arkadaşlar. bırakın umut tacirlerinin peşinden gitmeyi hatta etrafınızdakilere de kulak asmayın. fizik tedavi iyileşme sürecinin %90 nını oluşturur. eğer gözle görülen gelişmeler olursa elektro terapi hidroterapi akapuntur yardımcı destekler sağlar. hayata ak elinden geldiğince güzel düşün hastalığınla barış aranıza kimse girmesin. sev hastalığını başkalarında az olan çünkü o senden olduğu için farklısın sen. millet fark için ... yırtıyor.

çok mu pozitif oldu

eğer ahirete iman olmasa pozitif de olamaz insan. ahirete iman eder ve yaşamımıza sokarsak kolaylaşıyor hastalık, acı, keder... destek olalım birbirimize, bırakmayalım yanlız etrafımızdakileri de. vah vah çılardan uzak duralım.

kök hücre için mücadele edenlere dua etmeyide unutmayalım ve kendimizi hep hazır tutalım yarın ne olur Allah bilir...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yapmayın arkadaşlar her halukarda fizik tedavi ve elektro terapinin faydası vardır.Ama sinir kesisi oluşmuş bir kişiye iyileşeceksin diye birşey vaad edemezsin bu dolandırıcılık olur.İnsanın iyileşme umudu olmasa bile bu tür tedaviler kasları güçlü tutar ilerde ne olacağı bellimi bir bakmışsın sinir kesilerinin çaresi bulunmuş e bulunmuşta vatandaş yan gelip yatmış ayaklar deynek gibi incelmiş o zaman caresiz kalırsın.Bu tedavilerin yapımını devlet desteklemezse sadece vatandaşın masraflarla başa cıkacağını sanmıyorum.Vatandaş en fazla hastalığın ilk bir iki senesinde fizik tedavi görüyor baktıki gelişme yok bırakıyor zaten hastalar yatar durumdan tekerlekli sandalyeye geçmiş oluyor.Bunada mobilize diyorlar.

Üye
    ahmetdursun Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet dursun
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet butür tedavileri zaten destekliyor.biraz araştırmak lazım.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fiziktedavi ben de görüyorum 10 gündür...içeriğinde elektroterapi de var...etkili olduğunu düşünmeme rağmen,iki terapist de aslında placebo etkisi diyorlar) ee madem öyle ne diye yapıyorsunuz bu tedaviyi diyorum...ses yok bence yanılıyorlar...ben fayda gördüğüme inanmaktan öte, biliyorum..yanlız tuhaf yan etkileri var....şuan sağ bacağımda kuvvet kaybı/felç var...akut bir durum...bir yere 15-20 dakika boyunca sürekli elektrod bağlayıp elektrik verilince,vucudun diğer sinir ağları ile örülü kısımları tuhaf tepkiler geliştiriyor....gece uyurken elektrik çarpmalarına benzer tuhaf tikler, ayağınızı çime toğrağa bastığınızda diğer felçli olmayan bacağınızdan toprağa inen ve bariz hissettiğiniz elektrik akımları...toprağa indiğine bizzat şahit oluyorum.... yani etkisi olmayan bişiyin bu denli yan etkisi niye olsun ki,,,bence saçma...o kullandıkları makineler de 4-5 bin liralık makineler üstelik...ftr merkezleri niye yatırım yapsınlar ki madem etkili değilse fakat şunu biliyorum....manuel pasif aktif exersizler çok daha önemli,,,elektroterapi sadece bir destek,,herkese acil şifalar dilerim...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan vucudundaki sinirler ufak elektrik akımıyla çalışır.Tens aletleri bunları taklit eder.Yapay elektirik akımlarıyla kaslar çalıştırılır.
    Diyelimki hastalıktan veya kaza sonrası felç geçiren bir hasta bu tedaviyi yaptırmazsa ne olur.Bu tür yatar hastalarda hareketsizliğe bağlı olarak kaslar önce gevşer ve hızla erimeye başlar (kas atrofisi ) hastanın belli bir süre sonra sinir hasarı düzelsede kaslar geri gelmediğinden hasta yürüyemez elini kolunu oynatamaz.Bu terapiyi herkez kendi veya ailesi yapabilir.Önemli olan elektrodların hangi bölgeye kaç dakika uygulanacağını bilmek.Piyasada 50 lira ile 2.000 lira arasında tens cihazları var.Ben senelerdir ucuzunu kullanıyorum o bile fazlasıyla etkili.Yatar hastalar , nefes egsersizi, karın egsersizi, pasif egsersiz ve bu tens cihazı ile yapılan elektro terapi olmazsa olmazlardandır.Konuyu açan arkadaş 16 yıl sonra bu cihazdan haberdar olmaması çok tuhaf.Benimde 20 sene oldu ilk günlerden beri fizik gördüğüm için bilgim var.Burada bas bas bağırıyoruz omurilik felçlilerinde o kadar çok sorun varki, yatak yarasından tut, mesane sorunları, diğer psikolojik sorunlar ,forum sayfalarında bu konularda cok detaylı bilgiler paylaşıldı.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34

merhabalar....şu elektroterapi cihazlarından orta hallice olanları hb.com sitesinde satılıyor....terapistlere soruyorum alıyımmı bir tane,faydası olur mu diye.....bizdeki randımanı asla veremez.,,miliamper volt değerleri çok farklı diyorlar....siz fayda görmüşünüz nispeten....ben de bu cihazlardan alıp almama konusunda kararsız kaldım...çok tipi ve modeli var.....o siteden yada başka bildiğiniz marka model tevsiyeniz olabilir mi? bir de tecrübelerinize dayanarak soruyorum.....yüzme havuzu mu bu cihaz mı kısa vadede(3 ay) daha etkili olabilir kasları aktif tutmada....(siniri hasarım var bacağımda)...teşekkürler...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Plusmed PM-TE01 Tens Cihazı -EMS Elektrik Stimülatörlü Fiyatı

ems destekli olması iyidir.bu uygun gibi ,tedavi gördüğünüz yerde yapışkanların hangi bölgeye uygulandığını öğrenmişsinizdir.Fizyoterapise danışmakta fayda var.Bu cihazları sporcular yıllardır kullanıyor yan etkisi yok.Dediğim gibi yapışkanları ,yüze, kalbe yerleştirmezsen sorun cıkmaz .Ayaklarda ben kullanıyorum.Daha önce bu konu ile başlık açmıştım.

Tens cihazı ve fizyoterapi tekniklerinde edindiğiniz tecrubeler

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben hastanelerde portatif kullanılanlardan evde kullanmak için kendime aldım. kullandım da. hiç bir şey yapmıyorsa bile evde kilerin ağzından kurtuldum. sıkıştırıp duruyorlarya o iyidir bu iyidir diye.
    kas kitlesini korumaya yarayan yani artrofiyi önleyen modları var kullandığım cihazı bir çok hastanede ve tedavi merkezinde kullandıkları için aldım. rehab 400 adında türkçe menülü kolaylıkla risksiz kullanılabilen bir cihaz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon