Sayfa 8 / 30 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mikail nedir son durum. Güncel bilgileri paylaşır mısın bizimle?

tekbir

Bende 3 ay önce 5.amaliyatımı oldum her ameliyattan sonra 2-3 ayda daralma başlıyordu şimdilik olmadı.Gerçi 2-3 günde bir tak yapıyorum ama yapsamda yapmasamda farketmiyor takıda rahat rahat yapabiliyorum.Şimdilik problem yok.Ama yinede insan tekrar başlayacak diye korkmadan edemiyor.

Üye
    erdem.karaoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

erdem.karaoglu

Öncelikle Meraba, ben 10 gün önce kıl dönmesi vardı ameliyat oldum. uyuşturdular bayıltma yok Uyuşturma olduğu için sonda takacaklar dı
    Dr uğraştı baya hem de baya uğraştı sonun da taktı .
    "Sende daralma olabilir" dedi.

Yazdıklarınızı okuyorum belli baya bilgilisiniz. Size sorum olacak: Eğer daralma varsa illa traşlama mı gerekir yoksa bunn hapla veya başka bişeyle tedavisi yok mu...

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ

gokhansrfglu

Holmium lazer
    (Genellikle, darlığın en iyi ve en kalıcı tedavi şeklidir. Darlık tekrar etmez.)

bülent bey araştırdım en iyi kalıcı tedavi bu gecmiş olsun qökhan şerefoğlu sağlık meslek lisesi

traky

selamlar ben de üretra darlığından ameliyat oldum

Sevgili forumcular,
    6 ay önce göğsümde ağrı hissederek doktora gittim ...yapılan anjiyo sonucu acilen açık kalp ameliyatı, baypas olmam gerektiği söylendi...ameliyatımı oldum . çok da başarılı bir ameliyat oldu kalbimle ilgili 6 aydır bir sorun yaşamadım.Ancakkkk ameliyattan bir ay kadar sonra idrarımı yaparken yanma ve acı hissi başladı ürologa gittim...önce antibiyotik tedavisi denedi ama sonuç vermeyince idrar yolu darlığı olabileceğini söyledi.çünkü kalp ameliyatımda takılan sonda idrar yolumu tahriş etmiş ve bu da daralmaya yol açmış.
    ürolog sonda takmak istedi ama olmadı.edirne tıp fakültesine yönlendirildim.orda da aynı tanı kondu ve normal yoldan işeyemediğim için karnımdan bir sonda takıldı ve üretrodarlığı içim kapalı ameliyat yapılmasına karar verildi.Kapalı ameliyat da sonuç vermeyince üretroplasti yapılacağı söylendi.Allahtan iyi bir hocaya denk geldim...(Hala Allahın sevgili bir kuluyum) Prof Dr. Uğur Kuyumcuoğlu ve ekibi ameliyatımı gerçekleştirdi.
    Zor bir ameliyat ama insan herşeye katlanıyor...baypas bile bu kadar sıkıntılı değil...
    Bir haftadır sondalar çıkarıldı ve normal yoldan rahat bir şekilde işeyebiliyorum.Allaha şükür...insan bazı şeyleri başına gelmeden anlayamıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Erdem ve Gökhan,

Üretral daralmanın nedeni eğer kılcal kanama veya enfeksiyon gibi bir şeyse, evet, ilaçla bir tedavi mümkün olabilir. Ama yok, daralma artık fiziksel bir vaka durumunu almışsa, bu durumda ilaçla tedavi -en azından benim bildiğim- yok.

İlk anda traşlama bence gereksiz. Gökhan'In yazdığı gibi, Holmium lazer vb. yöntemler denenebilir. Ama bu tür tedavi yöntemleri her durumda geçerli değil. Kime ne kadar etkisi olabileceğini ancak doktorlar söyleyebilir. Tedaviden fayda gören de görmeyen de... Biraz şans, biraz da darlığın yeri ve şiddeti ile ilgili bir durum...

Ama benim tecrübeme göre, ilk denenmesi gereken şey, olabildiğince büyük boy bir sabit sondanın aralılklarla takılı kalması ve bu sayede üretranın genişlemesinin sağlanmasıdır. Mesela 1 hafta takılı kalacak, sonra 3 gün çıkarılacak, sonra 1 hafta daha takılı kalacak, sonra 5 gün dinlendirilecek, sonra bi hafta daha takılı kalacak ve çıkartılacak... Geçen sürede üretra dinlenmiş olur ve yüksek olasılıkla da genişler...

Ancak bundan sonra diğer yöntemler ve en son olarak da tıraşlama yöntemi denenmeli bence.

traky, çok geçmiş olsun... sanırım size traşlama yapılmış? Dilerim bundan sonra sorunsuzca devam eder bu rahatlık...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

tekbir

Oturanboğa

Üretra darlığında olayın tekrar nüksetmesi süresi varmı belli bir süre olmazsa bir daha olmaz diye bir şey varmı.Ben bu beşinci ameliyatıma kadar 2-3 ayda daralma oluyordu hersene traşlama oluyordum, son ameliyatımdan 6 ay geçti herhangi daralma olmadı.2-3 güne bir TAK yapıyorum ama çok kolay yapıyorum, bunun etkisi olabilirmi. TAK ne zamana kadar yapacağım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bunun belli bir süresi yok. Belki bundan sonra hiç daralmayacak.. Sağlıklı bir vücut ve biraz da şans...

Enfeksiyondan uzak kalabilmek ve sık sık işemek üretranın daralmasını önler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

traky

Allah herkese yardım etsin...zor bir hastalık, kalp ameliyatında bu kadar sıkıntı çekmemiştim....
    yaklaşık on gündür sondasız işiyorum ve çok rahatım...inşallah tekrar etmeyecek....ben açık ameliyat oldum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

tekbir, diğer başlık stande özel diye birleştirmedim. Birleştirmeli miyim emin dğeilim?

Üye
    mete7 Avatarı

Gerçek Adı
    mete
    Son Giriş
    14.04-2011
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mete7

hemen konuya geçmek istiyorum
    üretra daralmasından ameliyat oldum 8 ay önce ama dünce tamamen kapandı ve çok zor anlar yaşadım.
    özel bir hastanede karın bölgemden mesaneme girilerek sonda takıldı ve o şekilde boşaltıldı.
    tekrardan üretrografi çekildi ve tamemen kapandığı görüldü. tekrardan ameliyat olacağım söylendi ama bu sürekli tekrar eder dediler.
    süresinide tam olarak bilmiyorlar.
    bende budurmdan çok etkilendim ve okudum aldığım bilgiler beni hiçte rahatlatmadı. ne yapmalıyım. çarşamba günü ameliyatım var ne yapmalıyım.

traky tek çözüm ameliyat

üretra darlıgının tek tedavisi ameliyat...kapalı operasynu fazla dert etmeyin...kesin bir çözüm omasa da....açık amekiyat biraz zorlu ve iyileşme süreci sıkıntılı geçiyor....ama daha kesin bir sonuç veriyor...

dewasal

benimde daralma olmuş üretra düvertükülden çelik emire benzer bir aletle ucunu açtılar. bunun kaynaklanması kendi teçrübemle anlatmaksa kullandığınız sondaların tek kullanımlık olması gerekir ben önceden batıkonlu kavanoz icerisinde sonda siterili yapılmasını ögretmişlerdi tak yapıcamız zaman bakterim iğne ile sondanın kaykanlaşmasını sağlamak için üzerine enjektörle sıkıyoduk bu kullanımda çok daralma yaşadım
    2002 2003 yıllarında tek kulanım sondalara geçtiğimden itibaren bu sorunla karşılaşmadım ancak butur darlık vede genişliklere sipirel purotezler dakarak sorunun onüne geçmeye çalışılıyor bende genişlik vardı düzeltildi

Üye
    mete7 Avatarı

Gerçek Adı
    mete
    Son Giriş
    14.04-2011
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mete7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dün sabah ikinci ameliyatımı oldum.
    ilk ameliyatımı 8 ay önce olmuştum. dört gün önce çok kötü bir durumda tamamen kapanmış ve mesanem patlama noktasında
    hastaneye yetiştik. istanbul dışında olduğum için gece doktorda bulamadım. karın bölgesinden keserek mesaneme girdiler o şekilde boşalttılar idrarımı.
    bugün hastaneden taburcu oldum. ameliyatım tam bir saat sürdü. 18 ml sonda takıldı ve bir hafta takılı kalıcak. artık bundan sonra
    düzenli kontrollöre gideceğim zor bir hastalık.

Sayfa 8 / 30 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon