1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

burak2

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar...

bugün on günlük sürenin ardından sondayı çıkartırdımm. doktorum ik iay boyunca günde 1x1 16 f sonda ile self dilatasyon yapmamı öngördü...
    ben dört saatte bi olan tak yapacağımı sanmıştım ama bu farklıymış gerç.i daah iyi oldu en azndan üni açılana kadr iki ay sabah takıp diğer günün sabahı değişttirecekmişim... herhangi bir torbası filan yok idrarım geldinde sondalı bi şeklde yaapcağım o kadar

sormak istediğim şu doktora sormayı unuttum: biz bunları aldık ancak ben bu akşam değilde sabah takmayı düşünüyorum acaba bi sakıncası var mıdır. yani sondasız idrar yapsam ve bi gece geçirsem darlıkta bi probleme yol açrmı ki..
    açıkcası bu akşam takmak istemöiıomm sabah olsun daha iyii..
    bi sorumda ilk kez kkullancam için doktoramı yaptırsam yoksa kendimmi yapsam bu sondanın kullanımını...

bhdr45

öncelikle geçmiş olsun sondadan bir nebze kurtulmuşsun soruna gelince yara taze olduğu için zorlamada kanaman artabilir bence akşamdan yaparsan daha sağlıklı olur inşallah ondan dakurtulursun

colak selami albayrak

ben 10 kez ameliyat oldum.geçen yıl istanbulada dr selami albayrakta ameliyat oldum.
    açık ameliyat yaptı. dedi bir daha darlık olmayaçak. başta 3 bin tl aldı benden.

1 ay sonra terar darlık oldu. bana gel dedi gittim. adam başta o kadar üratranın içini incelememişki arkada küçük bi darlık daha varmış onu görmemiş. o da 1 ayda dararmış.
    2 . kez kapalı ameliyat yaptı. dedim param yok. zaten kendisinin hatası. özel hastade olmuştum .hastanaye 1.600 tl borç çıkarmış bana .toplamda 5 bin tl üzeri para aldı benden.
    şimdi darlık tekrar oluştu
    başka dr arıyorum ameliyat olmak için. selami albayraka 5 bin tl yi borç alarak vermiştim daha borcu yeni ödemesini bitirdim .ne diyebilirim ki.
    aman öyle prf.dr muş boş işler bunların. Çok kişinin imanı para seni düşünen yok. illah bildiği gibvi yapsın.

bhdr45

arkadaşım öncelikle sana geçmiş olsun diyorum açık ameliyatta olmuşsun çözüm olmadı diyorsun bundan sonra işin gerçekten çok zor her doktor sende bir şeyler denemek isteyecek

tako21 ureta daralmasi

arkadaslar merhaba

ben yurt disinda calisiyorum kazakistandayim. burda tip cok geride internetten uzun ugraslar sonucu kendime ureta daralmasi teshisi koydum.

bendeki ureta daralmasi dogustan degil burada gecirdigim idrar yolu iltahaplanmalarindan dolayi idrar yolum deforme oldu ve su anda ureta daralmasi mevcud.

aslinda cok sorum var ama nerden baslayacagimi bilmiyorum. Benim turkiyeye gelislerim kisitli belirli kisa donemlerde istanbulda olabiliyorum. bana istanbulda gidebilecegim guvenilir ve isin ehli bi doktor onerebilecek olan arkadaslara simdiden tsekkur ederim.

tako21

Merhaba bu ureta darlıgı hakkında konusabılırmıyız yardımcı olursan cok sevınırım forumlarda sor sordum ama cevaplayan olmadı tecrubelerinden faydalanmak istiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu darlık maalesef sihirli bir dokunuşla düzeltilebilen bir şey değil. Çok büyük oranda tekrar ediyor...

İlk tedavi yöntem üretranın basit bir operasyonla traşlanması. Dar bölge bu şekilde genişletiliyor. Sonra 2 hafta kadar sabit sonda takılıyor. Nüksetmezse darlık ne ala, nüksederse aynı traşlama tekrar ediliyor.
    Eğer darlık iyileşmeyecek gibiyse, bu durumda stent uygulaması yapılabiliyor. Buna dair bir çok mesaj var bu forumda.

Hasılı, uzun süreli bir tedaviden bahsediyorsak, bir seferlik Türkiye'ye gelmenizin bir anlamı olur mu, bilemiyorum. Bence orada bir doktor düşünebilirsiniz...

Ama ille de İstanbul'da bir doktor derseniz, Cerrahpaşa tıp doktorları oldukça iyidir. Benim doktorum Prof. Dr. Bülent Çetinel'di. Ama o sadece özel hastanede ameliyat ediyor:
    Muayenehane Adres: Vali Konağı Cad. No:117 D:5 Nişantaşı İSTANBUL
    Tel: 0 212 233 88 40 - 291 74 68

tako21

oncelikle cevapladigin icin cok tesekkur ederim.bni aslinda cok rahatsiz etmiyo ama i darlik yasandiginin farkindayim tedavi ettiirmesem olmazmi cunku forumlardan okudugum kadari ile amelyat olup mutlu olan cok nadir. yani tedavi olmasam en kotu ne olur. cunku benim isten bukadar sure le uzaklasmam cok zor buradada ole bi tip yok

tekbir

Siz hemen bir ürologa gidin üretranız daha fazla daralırmı daralmazmı sebeb nedir geç kalmadan tedavinize bakın iyice daralmadan ameliyatsız çözüm bulabilirsiniz.

xpax

slm arkadaşlar 20 gün önce üretra darlıgından ameliyat oldum ayrıca mesanemde 3cm taş varmış onu aldırdım aynı anda ayrıca doktor ameliyat sırasında fark etmiş mesanem düşmüş onu da kaldırmış

sonda 1 gece kaldı doktor çıkardı ertesi gün neden çıkarıyorsun diye sordum mesanen tembel alışır dedi ama kalması iyi olur dedim gerek yok dedi bazı egzersizler yapacaksın dedi mesela işemeye başlamadan önce penisin ucunu tutacan sıkıcan işemeye başlayacan içi bayagı acıdıktan sonra salacan dedi
    1 ay süreyle kullanmam için ilaç verdi denetimli salınım tableti diye

çok şükür iyiyim bol bol su içiyorum ama ara sıra ateşim çıkıyor doktoru aradım kalçadan igne verdi enfeksiyon var dedi
    çok şükür ateşinde kontrol altında merak ettiginiz varsa sorun yanıtlayayım ben çok korktum ama korkacak bişey yok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İyi bir ameliyat geçirmene sevindim Çetin. Mesane genişletme ameliytı oldun sanırım? Öylyse, evet, tabii ki sabit sondaya gerek yok. Sabit sonda sadece üretral sorunlar için öneriliyor kısa süreliğine.

tako21

merhabalar

benim ureta dagrilim enfexyona bagli, agirir uretall hastaliklar gecirdim. Bu hastal;iklari atlattim ancak ureta deformeye bagli daraldi su anda eskisi gibi degil. tazziikte sorun var ayrica son ikinmalarda idrar cikmiyo bi iki damla cikiyo eskidenn mesanenin bu sekilde kasilmasiyla en az iki kere idrar cikardi ama simdi yok ve ereksn sorunu bu darlikla beraber basladi. eskiden daha afedersiniz sonucta asaglik soz konusu oldugu icin yaziyorum ilk ereksonda sorun yok ancak ikinci erekson eskisi gibi degil. 4 e kadar yolu vardi su anda ikincisi bile cok zor
    dedigim gibi problem sadece moral bozuyo turkiyeye gidince doktora gorunucem.

tavsiyelerinize acigim ve istanbula tavsiye ettiginiz dokorlar benim icin cok onemli.

oturanboganin verdgi doktor ile daha gorusemedim tekrar tesekkur ederim

Guray

SELAMLAR,

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun... Ben de çok sıkıntı çektim üretra darlığından. Bende yaklaşık 4 cm bi darlık vardı ve açık ameliyat(üretroplasti) oldum,şimdilik fena değilim.
    Ameliyat öncesi ve sonrasında buradan çok yorum okudum ve takip ettim. Sanırım çoğu kişi iyi bir doktor bulamamaktan ve fiyatlardan yakınıyor. Ben ankarada yasıyorum ve burada ameliyat oldum. Hem öyle özel hastanede değil ve özel muayenehaneye falanda gitmedim, iyi bir doktor tavsiyesiyle üretra daralmaları konusunda cok iyi olan bi doktor buldum.
    Doktor Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesinde Üroloji 1. kliniği şef yardımcısı Doç. fatih Yalçınkaya .

Ameliyat ve hastane masrafları toplam 3000 tl civarı tuttu. Ben gerçekten özel olmamasına rağmen memnun kaldım amelıyat ve ameliyat sonrası bakımdan.

belki sizin de işinize yarar diye paylaşmak ,istedim.....

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag

engin934

Bende aynı dertten muzdaribim dostlar salı günü sistoskopi olacagım bu operasyon dan sonra darlık varmı varsa nekadar bir darlık var o anlaşılacak sanırım inşallah sağlıgıma kavuşurum.

serkan 1980

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar bende yaklaşık bir haftadır idrar yaparken zorlanma şikayetiyle doktora gittim.
    röntgen çekildi böbrek taşı şüphesi ile birşey çıkmadı sonra işeme şiddetini ölçmek için huni altına yerleştirilmiş bir makinaya idrarımı yaptım
    işeme şiddetim yaşıtlarıma göre az çıktı sonra doktor sistoskopi yapmaya karar verdi.katajel diye bir ilaç alarak doktora gittim.ilaçla uyuşturma yaparak sistoskopi yaptı
    sonuç mesane darlığıymış normalde işerken düz çıkanken bende tümsek varmış doğuştan.ameliyat ayıpılabilir ama sperm çıkışı tamamıyle kesilirmiş yani kısır yapıyormuş.yaşım 30 daha erken ileriki yaşlarda 60 lı yaşlarda istersemde yapılırmış.

sistoskopiden sonra idrar yapmada daha çok zorlanıyorum ve kan pıhtıları geliyor ve cinsel organımın baş kısmı acıyıp yanıyor acaba geçer mi?

Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon