Sayfa 6 / 30 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bhdr45

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar sanırım bu defa bu illetten kurtuldum gibi

daha önce 7 defa ameliyat oldum ve hiç bu kadar rahat ve ağrısız olmamıştım doktorum sayesinde kurtulduğuma inanıyorum gelişmeleri sizinle paylaşıcam 1 ay oldu ve herhangi bir müdahale etmeden şu an müthiş derecede rahatım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

bhdr45, nasıl bir teedavi olduğunuza ve sürece dair detayları paylaşır mısınız lütfen?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

bhdr45 tadavi

söyle anlatayım

ben bundan önce 2002 yılından bu yana 6 defa ameliyat oldum ve her defasında 15 gün yada en geç 1 ay içerisinde mutlaka sıkıntı yaşıyordum ve yine dilaket sonda yada buji yöntemi ile genişletmeler yapılıyordu
    fakat bu defa 6. ameliyatımı yapan doktorum öncelikle ameliyatta yerinin ve uzunluğunu görüp tedaviye o şekilde devam edeceğini söyledi bana ve yine 1 ay sonra sıkıntı olmaya başladı ve çeşitli aralarla 8 ay falan buji dilaket falan idare ettim ama çektiğim sıkıntıları tahmin edebilirsiniz
    ve geçen ay doktorum artık ameliyat olmam gerektiğini söyledi bu defa 18 mayısta ameliyat oldum ve doktorumun söylediği darlığı biraz fazla genişleterek ve 20 numara sonda taktı ve sondayı yukarıya doğru asarak sabitledi 4 gün sonda durdu sonra çıkardık ve ilaç tedavisi 15 gün devam etti
    şu an 5 ci haftaya girdim ama inanın sanki sondanın ilk çıktığı gün gibi çok rahatım ve kanamalar falan tamamen kesildi.

gelişmeler oldukça size bilgi vericem doktorumda inanın mükemmel bir insan hem insani olarak hem de mesleki kariyer olarak çok başarılı ve bu bölgede tercih edilen bir isim

burak2

herkese acil şifalar...ben geçen çarşamba yani otuz haziranda üretra darlığı sebebi ile kapalı ameliyat geçirdim (sistoskopi ile)
    perşembe günüde taburcu oldum
    .sonda taktılar ve bunun on gün durması gerektiğini sölediler. ardındanda üç ay boyunca tak uygulayacakmışım.

bende üç tane darlık tespit edildi boğum boğum olduğu söylendi ameliaytta açıldı ancak kapanması olasıymış...

öncelikle şunu sormak istiyorum sonda takılıyken ben büyük tuvaletimi yaaprken oldukça acı çekiyorum hatta kan da geliyor idrarımdan ve dışarı çıkıyor, bunun yanında bazende hiç idrar sondadan taşmıyor bu seferde inanılmaz derecede penisimde sıkışma sertleşme ve şişme oluyor bunlar normal midir
    .tuvalet dışında pek bi sorunum olmuyor sonda ile. korkum şu ki bu sonda yüzünden ameliytta açılan darlıkların tekrar daralması...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Burak, geçmiş olsun...
    Tuvaletini yaparken küçük kanamalar olması bana normal geldi. Zira bir zorlama oluyor o esnada... Küçük ve kısa süreli olduğu sürece dert etme... Ama tabii sabit sondayı çıkarttırırken doktoruna sor bu durumu...

Kaç numara sabit sonda takılı şu anda? Bu tür traşlamalarda darlığın kapanması büyük olasılıktır her zaman. Bunu önlemenin ya da geciktirmenin en önemli aracı da benim bildiğim kadarıyla olabildiğince büyük numara kateter takılması (16 olabilirse çok iyi olur mesela) ve 3-4 hafta sabit sondanın takılı kalmasıdır...
    Yani sabit sondanın bulunması darlığın tekrarlamamasına yarar. Bu açıdan "sonda geri gidişe neden olur mu" diye korkmana gerek yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

PenChe

Selam,

yazdıklarınızı okudum bende sizin geçirdiklerinizn aynısını geçiren biri olarak az çok biliyorum.
    Büyük tuvaletini yaparkenki sıkıntın doğal olarak sondanın hareket etmesinden oluyor bazen yanar,acır evet dediğin gibi etrafından kan sızar. Ama takılmamak gerekiyor diye düşüyorum ki öylede zaten. hafif zorlamadan kaynaklanan birşey bu kafana takma yani.
    Penisindeki sertleşmeyi hissetmen gayet normal dogal olarak içinde sonda var kasılmalar mutlaka olacaktır.
    Son dediğin çok dikkatimi çekti sonda darlıgı tekrar nasıl var edebilir çoğu kişide biliyorki aksine sonda açılan yerin sabit kalmasına yarar sana tedavi için uygulanacak takda bu yüzden zaten adeta ordaki doku ona alısacak ve sabit bir boyutta kalacakmış gibi düşünülebilir kabaca.

Başka sormak istedikleriniz varsa memnuniyetle cevaplarım...Geçmiş olsun.

bhdr45

öncelikle geçmiş olsun burak bu durumları bende çok yaşadım o kanamaların olması gayet normal yanlız benim tavsiyem 10 gün boyunca aynı sondayla durmaman doktoruna giderek sondanı değiştir çünkü 3 günden sonra sonda acı vermeye başlıyor tıkanıklıklar oluşuyor bu arada arkadaşlar ben 2 ayımı doldurdum ve şu an hiç bir sıkıntım yok artık ne kanama ne acı nede daralma gözlemlemiyorum gayet rahat bir dönem geçiriyorum inşallah sizlerde kurtulursunuz.

burak2

çok teşekkürler yorumlarınız için,,,bülent bey 18 numara sonda takılı şuan bu arada baahdr artık sanırsam gidip değiştirmeme gerek yok çnkü cuma günü on gün dolmuş olacak tamamen çıkaracakalr sondayı üç ay tak uygulamamı istediler...bu arada sonda çıkarken arkadaşlar acı oluyormu açıkcası gözümü korkutuyo bu durum ve cuma günü sondayı çıkartıktan sonra başka bi işlem yapıyorlarmı ilaçlı film gibi yani tekrardan darlığa bakmak için bide b uyetmez gibi doktorum takı nasıl kullncağımı göstercekmiş oda aynı gün olursa benim durum vahim tak umarım bu sonda kadar rahatsız edici bi durum değildir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Sondayı çıkartırken acımaz, merak etme. derin bir nefes aaaaaal, hoop, bi saniyede çıkar gider...
    Ama, ben olsam bir şekilde 10 gün sonunda sondayı yeniler ve bi 10 gün daha sabit sonda kalmasını doktoruma sorarım. Orada sabit sondanın 2-3 hafta kalması benim deneyimlerime göre çok faydalı... Sonuçta traşlanan alanın yeniden stabil şekilde oluşmasını sağlayacak...

Mesane yolunu (üretrayı yani) hissediyorsan, TAK yapmak ilk başta sıkıcı olacaktır senin için. Ama kısa sürede alışırsın... Tıpkı sabit sonda misali, kendinden jelli katateri penisten içeri iteceksin, mesaneyi boşaltacaksın, sonra geri çıkartacaksın. Okuması zor gelir ama, her gün 5-6 defa yapan biri olarak söylüyorum, çocuk oyuncağı
    Ek bilgi: Daimi sondadan Temiz Aralıklı Kateterizasyon (TAK)'a geçebilir miyim?
    ve: Omurilik hasarı sonucu oluşan işeme sorunu ve 6 ay sabit sonda kullanımı..?

Not: Hi-slip marka 14 numara kendinden jelli (içindeki su torbası patlatılınca kaygan hal alan) katater kullan mutlaka TAK için. Bunu günde 6 adet olmak üzere SGK ödüyor. 3-4 aylık rapor yazsın doktorun, medikal firmadan hiç bir bedl ödemeden temin edersin...
    İstanbul'daysan güvenilir bir firma: Platin Medikal (0212 635 94 51). Yok, başka şehirdeysen, sayfanın sol üstünde yer alan Oasis/Hi-slip banner'Ina tıklayıp, üretici firmadan sana en yakın medikal firmanın iletişim bilgilerini isteyebilirsin...

PenChe

Sayın bhdr45 size yapılan işlem nedir tam olarak anlamadım billdiğimiz sistoskopi ile traşlama işlemimi yapıldı yoksa açık ameliyatmı.Bende kurtulmak istiyorum bu durumdan bıktırdı açıkcası.Siz çok güzel kurtulmuşsunuz 2 ay gibi bi zaman çok güzel bi zaman bu süre içinde olmadıysa tekrarlamaz diye düşünüyorum.Çünkü bilirm her traşlamadan sonra 2 ay içerisinde ufak yanmalar başlar.Sonda çıktıktan sonra insan bi rahatlıyor oh be kurtuldum diye sonra hüsranla bitiyor bu mutluluk

burak2

penche sen ne kadar zamandır bu dertle uğraşıyorsun bende sanmıştımki düzeldin desene benimde epey çekeceğim var bende üç tane bide darlık senin durum nasıldıda bir türlü geçmedi acaba...

bhdr45

sevgili Penche kardeşim bana yapılan aynı sistoskopi sitemiyle traşlamanın haricinde doktorum üretranın daralma riskinide göze alarak daha fazla genişletme yaptığını söyledi ve dahada önemlisi 4 gün kaldığım sondalı dönemde sondayı kasığıma sabitledi ve 4 gün boyunca sondayı hiç açmadık ve üretra daki kesik bölgede kalmasını sağladı ve şu an sizde bilirsiniz ameliyat sonrası idrar başlarken o ilk acı ve yanma yok artık bende ve anında idrar kesesi boşalıyor ilk bir hafta kesit büyük olduğu için inan tanzik beni geriye atıyordu (fazla abartmış olmıyayımda anlayabilmeniz için öyle dedim) ama şimdi serçe parmağı kalınlığında ve anında boşalıyor ve ağrı sızı yok yanma yok akıntı yok

PenChe

Ya benim 2. sistoskopi operasyonumdada baya bi uğraşmışlar 2 saat falan kalmışım yani içerde ondada baya traşlamışlar ama şimdi ufaktan yanmlarım yine var nasıl kurtulacam bilemiyorum

bhdr45

valla bilemiyorum kardeş sen neredesin bilemiyorum ama bence tek doktara güvenerek devam etme benim 4 . doktorum bu ve konuyu gerçekten bilen bir kişi hatta ben holmium laser hakkında görüştüm kendisiyle şu ortamda bana önermedi ve ben onun tavsiyelerini dinledim şu an çok şükür bir sıkıntım yok

PenChe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya bende birkaç doktora danışarak götürdüm bu işi hepsi yapılanların doğru olduğunu söyledi zaten.Şuan ufak yanmalarla devam ediyoruz ilerde ne olacak allah bilir.Doktor uzun ve zahmetli bi tedavi süreci olcak bu demişti haklıymış adam.Şimdi sürekli takip altında olacam

Sayfa 6 / 30 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon