1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 5 / 30 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

cawresirfan .

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla hem doktorum hemde anastezi uzmanı bel altını önerdi bilmiyorum tamamen uyutmak istemediler bende siz bilirsiniz dedim.valla blander gibi titredim ameliyat boyunca titremekten tüm kaslarım ağrıdı ama şuan iyiyim che bu penisten ufak gelen kanamalar ne kadar sürer

PenChe

İlk ameliyatımda bendede öyle oldu yani fazlasıyla kanama.Ama 2. sinde olmadı çok.Vallahi birincisinde kackere sondanın torbasından kan bosalttığımı bilirim.Ama kanasın problem değil doktorda zaten böyle söylüyor.1 hafta muhtemel sürer miktarı aynı olmasada pıhtı şekilnde gelir torbaya kanlar Kafaya takma.

cawresirfan

valla hem soğuktu ama ilacın etkisi dedi doktor torbaya çok fazla kan gelmiyor dışardan geliyor ama ço kdeğil genelde pek kafaya takmıyorum valla ameliyatı oldum rahatladım eskiden kafada taşımak sürekli tuvalette penisine bakmak daha çok yoruyor doğrusu ameliyatı hemen olmamda siizin tavsiyelerinizin etkisi çok oldu yoksa yaza olacaktım şuana kadar tek olumsuz şey sıkışma hissi geliyor sık sık doktor mesane işlevinden dedi bu arada bana doktor 1 haftada alıcam sondayı dedi tedavi sadece buymuş banada erken geldi ama bakalım artık buradan görüşürüz
    hepinize acil şifalar

PenChe

Hmm sen torbaya giden kandan bahsetmiyosun anladım borunun dısından geleni diyosunEvet o bndede olur ama cok az oda eğilip kalkarken oturup kalkarken fln zorlanınca yani.Tedavisi kısa demişsin bunu kısa yoldan sorun çözme olarak gör yani kolay yoldan halledilmeye çalışılıyor darlık eğer etki etmezse tabiki diğer alternatifler çıkıcak karşına.Doktorum geçti karşıma bana dedi uzun ve zorlu bi tedavi süreci bizi bekliyor diye.Sıkışma hissi nasıl geliyor ya sonda mesanede değilmi ? :S

cawresirfan che

evet che doktorda senin dediklerini söledi bana tedavinin kısa sürdüğünü düşünmemin nedeni ibrahim arkadaşın söyledikleri o yazısında 15 gün en az demiş hatta ikinci sondayla 30 gün kalması gerekli demiş
    .evet sonda mesanede ayağa kalktığımda oluyordu sıkışma doktoru aradım sabah mesane fazla baskı yaptığında olur dedi ilaç verdi mesanenin aktifliğini düzenlemek için (ilacın recetesinden anladım ) şimdi pek yok ayrıca bilgin varmı che bu sonda nasıl sabitleniyor ve çıkartma işlemi nasıl yapılıyor zormudur??

PenChe

Şimdi şöyle bi durum var halk arasında 2 tane sabit sonda terimi kullanılıyor.Birisi üretra kanalına yerleştirilen (üretra darlığı tedavisi için alternatif bi yol buda)diğeri ise normal şuan takılı olan torbalı sonda hani 15 gün fln tutulunca halkda buna sabit diyor öyle biliyorum yani ben.Sistoskopi işleminden sonra kullanılan sonda tabiki en fazla 10 gün tutulur gerekirse tekrar takılır ama 1. si mutlaka çıkarılır yani mikrobik durumlara veya enfeksiyonlara yol açar diye.Sen merak etme bu işlemden sonra 10 gün tutulur en fazla fazlasınada gerek yok zaten mesaneyi tembelleştirmek iyi bişey değil Bu arada mesane için verdiği hap üropan mı?

cawresirfan che

valla verdiği ilaç spasmex 30 mg diye bi ilaç sabah aksam 1 tablet al dedi doktor sayende terimler sözlüğü olduk che bu arada sana ne diyeyim abimi kardeşmi yaş kaç memleket nere iş nedir senin?benim 29 yaş ailem izmirde ben diyarbakırda öğretmenim evliyim

PenChe

Yok asıl ben sana abi diyeyim Benim yaşım 17 daha Ankaralıyım.

cawresirfan .

Evet kardeş hemde baya baya kardeş

cawresirfan

arkadaşlar bugün sonda alındı uzun zamandan beri ilk defa böyle idrar yapabiliyorum hepinize teşekkürler ederim doktor kafana takma zamana bırakalım görelim dedi ben de bu yüzden biraz foruma girmiyeceğim gelişmelerden haberdar ederim
    msn adresim cawresirfan@hotmail.com

PenChe

Demiştim sana Hadi geçmiş olsun...

colak

bem gecn yaz istanbulda selami albayraka açık amelyat oldun. 5 binlira üzeri para harcadım .sonuç yine nafile . yine darlık var.kendi kendime diletasyon yapmsam kapanaçak.

size tavsiyem ameliyattan sonra 15 günde bir kendi kendinize 12-14 numara neleton sonda takın 1 saat kadar bekleyin sonra çıkarın.daralmayı 2 -3 yıl kadar uzatabilirsiniz.

şimdi holmiyum lazar var birde onu deniyecegim. ama bu işlemler pahalı.

profesörler çok para istiyorlar.3 -5 -10 bine kadar çıkıyor.

ama darlık sorunu çekenler mahakkak darlık oluşunca geçirtirmeden ameliyat olun.çünkü idrarı tam boşaltamama durumunda enfeksiyon oluşuyor oda böbrekleri tahrip edip işlemez hale getiriyor.

PenChe

Açık ameliyat ile düzelmemesi tam bir şansızlık açıkcası:S .Baya bi şanızmıssın hocam sen açık amleiyatlada düzelmiyorsa batsın bu hastalık yere yani:S.

colak üratra darlık

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üratra darlık sorunu olanlar revolix lazeri araştırsınlar. çok başarılı yöntenmiş.ançak türkiyede hangi hastanede var bilmiyorum. bilen varsa yazsın.

Sayfa 5 / 30 İlkİlk 12345678915 ... SonSon