Sayfa 29 / 30 İlkİlk ... 19252627282930 SonSon
Toplam 447 mesajın 421-435 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

kaderimsee çekerim..

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Abi sistoskopi gitmeyince sonda hiç gitmez dedi o bundan daha kalın dedi. Sonuç olarak şu an evdeyim. Hemen ameliyatla keselim dedi ben uzak durdum son anda caydim.

Ayrıca şunu da sordum dr a sabit sonda ile yeni yol yaptirabilirmiyiz dedim. Önce kesmemiz lazım dedi sonra yeni yol olur dedi. Tekrarlar mi diye sordum garanti veremem dedi.

Ben bu darlığını bobreklerim den taş aldırırken kataterlerin veya sonda ların yan etkisi ile oluşmuş olacağını düşünüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kaderimsee çekerim..

E şu anda mesane nasıl boşalıyor?

Bugüne dek tıraşlama yapılıp da kısa sürede nüksetmeyen hiç kimseyi duymadım! Bence çok çok fululi bir uygulama. Aşırı zaruri ve acil değilse, töbe uzak durmak lazım

kaderimsee çekerim..

Abi normal iseyebiliyorum. Fakat bazen yagmurlama gibi ve yanma oluyor. zaten forumda okuduklarimdan dolayı olmadım ameliyat.

Sonunda kadar beklemem mi lazım ameliyat için?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kaderimsee çekerim..

Beklenebilir. O arada dilatasyon sonda uygulaması ile darlığın ilerlemesini durdurmaya çalışabilirsin: Üretral Darlığı açmak için -deliksiz- Dilatasyon Kateter kullanımı

kaderimsee çekerim..

Bu malzemeyi nerden temin edebilirim ve kaç tl acaba?

Tmm buldum nerden temin edeceğimi. Çok teşekkür ederim bülent abi saygılar.

Üye
    farukch Avatarı

Son Giriş
    05.04-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul

farukch

Öncelikle merhaba ismim faruk 3 aydır üretra darlıgına dusmus ve neyapıcagını bılmıyen bir bireyim burda deneyimli abilerim ve kardeşlerim oldugunu gordum ve sorunumu yazmak ıstedım ;

Bundan 3 ay önce hpv denilen virüsün penisimin etrafında cıktıgını fark ettım ve hemen hastaneye gittim 3 -4 adet et beni tarzındaki virüsü yaktırdım ve eve geri döndüm bir kac gün içinde idrarımı yaparken yanmalar basladı ve üretramın içinde 1 cm derınınde bı et benı daha fark ettım tekrar hastaneye gittim ürologum benı dermotolojının bu ısı cozucegını soyledı dermotolojıdekı doktor bakırkalay karısımı bı cubuk yardımıyla ordakı et parcasını yaktı ve 1 ay sonra o bolgede gozle gorulur bıcımde darlık olustu ilk önce doktora gıtmek ıstemedım gecer dıye dusundum takı idrarımı ıgne delıgı kadar bıyerden yapana kadar artık ıdrarımı nerdeyse yapamıyodum ve 4 gun once kapalı amelıyat oldum 2 gun hastahanede sonda takılı olarak yattım doktorum 1 hafta sonra ampul verıcem ve kendın genısletme yapıcaksın dedı bu evdekı ıkıncı gunum ve sankı yıne bı daralma varmıs gıbı hıssedıyorum yıne damlamalar oluyo sizce bu normalmı? 1 cm derılıgındekı bı darlıgın ıyılesmeme durumu olabılırmı? internal üretrotomi ile hiçmi düzelen bi darlık maduru yok bunları cok merak edıyorum cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@farukch

Darlık bi anda oluşan bir şey değildir çoğu zaman. Eğer bir anda darlık oluşmuşsa, oluşmasına neden olan koşullar ortadan kalktığında yine darlık düzelir diye umulabilir. Onun için hpv'ye dair tedavi sonucu veya enfeksiyon varsa antibiyotik tedavisi sonrası bir düzelme olabilir...

Darlığın tıraşlanması hiç bir zaman kalıcı bir fayda sağlamaz. Açık ameliyat olmak, mümkünse dar bölgeyi by-pass eden bir yöntem uygulamak, bunlar mümkün değilse bir üstteki mesajımda aktardığım gibi dilatayon sonda ile TAK yaparak dar bölgeyi geniş tutmaya çalışmak fayda sağlar.

kaderimsee çekerim..

En çok merak ettiğim dilatasyonu kendim yapabilirmiyim.

Konu ile ilgili li ki okudum ama yapamam gibi hissediyorum. Ya daha fazla zarar verirsem?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kaderimsee çekerim..

Kendin yapabilirsin tabii. Hepimiz her gün defalarca TAK yapıyoruz... Başta insana zor gelir, can sıkıcı olur, ama zamanla alışırsın. Hele omurilik felçlilerde his olmadığı için, çok çok kolay bir işlemdir.

Üye
    batuhan320 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ

batuhan320

@OturanBoğa
    Oncelikle merhaba birkac gun once uretra darligi nedeniyle operasyon gecirsim. 15 gunluk bir sabit sonda taktilar. Ve sormak istedigim birkac soru var.
    1. Sonda sayesinde idaririm bosaliyor ama cogu zaman tuvalete cikma ihtiyatim varmis gibi hissediyorum bu normal mi ?
    2. Buyuk abdestim geldiginde yaparken sanki on taraftanda birsey cikmaya calisiyor gibi oluyor ve canim aciyor. Bu sirada penisimin ucundan kan gelebiliyor. Buyuk abdestimi yapmami kolaylastiricak bir yontem varmi veya boyle olmasini bir zarari varmi ?
    3. Ve son sorum sonda takili iken peniste serrtlesmenin bir zarari varmi ? Ozellikle bu nedenle geceleri uykumdan uyaniyorum hafif serlesmeye baslamis bir penis ve ufak bir aciyla karsilasiyorum. Bunlar normal seylermi yardimci olursaniz cok sevinirim

Üye
    Hazeyin Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Hazeyin

Merhaba Batuhan penis idrar çıkış yerini devamlı temizle ve orada kan kurumasın çorba iç devamlı büyük abdestte çıkma fazla diye iç diyorum kuru yiyip kabız olunca daha kötü oluyor sonda takılı iken idrar gelir gibi olması normal yanma normal büyük abdest yaparken kendini zorlama kanaman olur sondan hastanede ne tarafta tuttunsa evdede otarafta tut @OturanBoğa abimizde bilgi verir sana geçmiş olsun @batuhan320

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@batuhan320

1- Sabit sonda idrar hissi verir. Ayrıca işlem esnasında üretra yorulduğu için mesaneyi kasılma yönünde tetikleyebilir. Normaldir. Sondayı çıkarttıktan 3 gün sonra geçecektir.

2- Sonda takılıyken bu da olabilir. Çok dert etme. Daha yumuşak beslen ve tuvalette zorlanmamaya çalış.

3- Bu da kaçınılmaz. İdare etmeye çalışın.

Nasıl bir yöntemle üretradaki darlığı açtılar?

Üye
    batuhan320 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ

batuhan320

@OturanBoğa

Tekrar merhaba bu gun sondam cikti ilk idarimi yaparken biraz agri oldu ve birkac damla kan geldi fakat sonrasinda hersey normale dondu. Su an cok iyiyim 4-5 aydir nasil bir his oldugunu unutmusum. Ameliyati kamera ile girerek soguk bicak yardimi ile yaptilar. Doktorum tekrarlama ihtimali oldugunu soyledi ama umarim tekrarlamaz. Tekrarlamamasi icin alabilecegim onlemler varsa yardimci olurmusunuz simdiden tesekkurler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@batuhan320

Geçmiş olsun diyelim Nüksetmemesi için, günde birkaç defa dilatasyon sonda işlemi yapılabilir. Bunu doktorunuza danışabilirsiniz: Üretral Darlığı açmak için -deliksiz- Dilatasyon Kateter kullanımı

Üye
    Hazeyin Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Hazeyin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese iyi akşamlar bugün bi abi ile tanıştım onun üretra darlık sorunundan ameliyat olmuş 2 ay sonra ise yine yanmalar başlamış arkadaşı ona demiş yaban mersinini sabahları su bardağına koy sıcak suyu ekle 5 dakka beklet iç ve meraininide ye demiş her sabah uygula idrar yolu enfeksiyonları atıyor daralmayı 8 ay uzatıyor ben denedim oldu demiş ameliyat olmasamda kurtarırdı demiş bu abi denemiş darlık ameliyatı olalı 1 sene oldu diyo çok az azalma var diyo tanzikli idrarım geliyor diyor duyan kullanan varmı acaba

Sayfa 29 / 30 İlkİlk ... 19252627282930 SonSon