Sayfa 21 / 30 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905 sonda takımında üretrada darlık oluşurmu

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar sonda takımında üretrada darlık oluşurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bir sonda takma ile darlık oluşmaz. Üretral darlık için sürkli bir tahrişe maruz kalması lazım...

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905

kalça ve akciğer ameliyatı oldum yakında gene olcam sonda takcaklar söylesem takmazlarmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Öyle kısa süreli sonda takmaların bir zararı olmaz. Merak etme... Ameliyatta sonda takmak zorundalar zaten.

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905

bülent abi tahlil sonucunda doktor kum ve enfeksiyon var demiş işeme zorluğum bundan mı sence

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    aksaray

gençlik

slm bülent bey sizi uzun zamandır takip ediyorum bendede üretra daarlığı var bir defa amaliyat oldum tekrar nükseddi şimci açık yada helyum lazer amaliyatı olmak istiyorum aksaray da olduğum için ankara yada istambulda bu amaliyatları araştırdım fatih ünüverstesi tıp fakültesi prof coşkun şahin bey in yazılarını okudum açık amaliyatı öneriyor bu alanda bilgisi olan yada açık amaliyat olan varmı. birde ben hala normal yolla tak yapıyorum ama idrar yolumda hem kanama hemde enfeksiyon oluşuyor darliğımın uzunluğu 3 mm kadar sizce hangi amaliyat bana uygun teşekkürler.

Üye
    Cem Selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Cem Selçuk

Saygılar ben iki kere kapalı yontem ile internal uretrotomi ameliyati oldum. Darlik her defasinda nuksetti. 14 Mayıs gunu gecen hafta Canakkale 18 Mar Universitesi Egitim ve arastirma hastanesinde acik ameliyat oldum. Benim darligim bulber uretra denilen yerde idi. Darlik 2cm'den kisa oldugu icin bende uc uca dikme yani Uc uca anastomoz ( saglam uclarin bir araya getirilmesi ) dar olan kisim kesilip alindi.

Sizlere tavsiyem eger ki vaktiniz ve zamaniniz varsa hic vakit kaybetmeden Doç.Dr.Cabir Alan ve Prof.Dr.Ahmet Resit Ersay'a gozukup bu ameliyati olmaniz. Cunku kapali yontemlerle hic bir sonuc alamazsiniz. Kesin cozum Üretroplasti denilen acik ameliyat. Bu ameliyat genel anestezi altinda yapilmakta,darligin uzunlugu,yeri ve fibroziz denilen dokunun yogunluguna gore 2 ila 4 saat arasi surmektedir. Uzerinizde sonda 21 gun kalmakta. Testis atindan mercedes isareti olan ucgen seklinde kesi ile yapilmakta.

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

gençlik

slm cem selçuk dediğiniz hastane özelmi devletmi birde yeni olmuşun sonuç ne olacak biraz bana doktorun söylediklerini paylaşabilirmisin

Üye
    Cem Selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Cem Selçuk

Gençlik kardeşim devlet hastahanesi ve bu konuda duayen doktorlar. Sen bi araştır istersen. Ama bu darlıklarda uzman ellerde gerçekleştirilen ince işçilik yani detay çok önemli. Her üroloji uzmanı yada doktoru bu ameliyatları yapamaz. Bu tip açık ameliyatlarda tecrübe ve birikim çok önemli. Üretroplasti ameliyatı. Şu an sonda üzerimde 21 gün sonra alınacak

Uzman ellerde yapılan açık ameliyatlarda hastalar %95 oranında sağlıklarına kavuşabilmekte. Üretra darlığı sorun olmaktan çıktı artık. Kapalı ameliyatlarda zaman kaybı yaşamaktansa açık ameliyatla sağlığınıza bir an önce kavuşun. Saygılarımla

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

gençlik

cem çok teşekkürler birde sen istanbuldasın kardeşim ben istanbulda fatih ünüverstesi tıp fakültesi coşkun şahin bey in internette çok bu konuda mekalelerini okudum sen internete yazdınmı (üretranın kesin çözümü açık amaliyatmı ) dedim coşkun şahin bey en çok çıkan link senden ricam sondadan sonra inşallah sağlığına kavuşursun seninle tekrar mesajlaşalim saygılar.

Üye
    Cem Selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Cem Selçuk

Çok teşekkür ederim kardeşim varol. İnşallah sende en kısa zamanda sağlığına kavuşursun. Fatih Üniversitesi hastanesi özel diye biliyorum. Yüksek meblağ isteyebilirler. Ben İstanbul'dayım evet. Sana şiddetle tavsiyem benim ağbim gibi çok sevdiğim çok değerli insan olan Doç.dr. Cabir Alan'a bir görünmen. Kendine ait internet sitesi de var. Doç.dr.Cabir Alan yaz çıkacak. Ve ekibi hem insanlık adına hem hasta ilişkilerindeki sıcaklık ve samimiyetle diğer doktorlara adamlık dersi verir. Benim sana tavsiyem müsait bir zamanda Çanakkale'ye gidip Çomü'de,Üroloji polikliniğindeki Doç. Dr. Cabir Alan'a görünmen. Ekibinin başında da duayen bir profesör var. Prof. Dr. Ahmet Reşit Ersay. İstanbul'daki doktorlar tam bir kurt çıkar peşinde. Ben iyi olacağım bir daha bu rahatsızlığı yaşamak istemiyorum diyorsan sana tavsiyemdir kardeşim. Çünkü bu hastalığın nemenem bir şey olduğunu ben çok iyi bilirim. Ben burada dürüst bir şekilde benim gibi üretra darlığı hastası olan ağbilerime ve kardeşlerime yardımcı oluyorum. Saygılarımla.

Üye
    gençlik Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

gençlik

senin yeni ve tecrübenden faydalanacağim çok sağolasın kardeş.

Üye
    Cem Selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Cem Selçuk

Sevgili kardeslerim ve agbilerim. Uretra Darligi dedigimiz hastalik yorucu ve psikolojik olarak bireyi etkiler.

Kapali yontemler ile gecici cozumler elde edersiniz. Nuks kacinilmazdir. Darligin nuksetmemesi icin yapilan Benike Buji Dilatasyon ve yumusak uclu kateterler darligin sadece gelisme surecini kisaltir. Bu rahatsizliklarda ikiden fazla kapali yontem dedigimiz ( İnternal Uretrotomi) darligin direk gorus altinda,saat 12 istikametinde, Uretrotorm denilen alet ile kesilmesidir. İkiden fazla kapali yontem dusunulmemeli hastalara darligin yeri ve boyutuna gore acik cerrahi onerilmelidir.

Acik cerrahi gerek bilgi ve birikim gerekse ince iscilik arz ettigi icin uzman ellerde yapilmasi cok daha saglikli ve darligin bir daha nuksetmemesi icin onemli bir kriterdir. Uretroplasti denilen bu acik ameliyatla hastalar sagliklarina % 95 oraninda kavusabilmektedirler.

Ben iki kere kapali yontemle denedim fakat darlik tekrardan nuksedince gecen hafta 14 Mayis gunu ÇOMÜ'de, Doç.Dr.Cabir Alan ve Prof.Dr.Ahmet Resit Ersay'in gerceklestirdigi acik ameliyat ( Uretroplasti ) oldum. Cok sukur ameliyatim cok basarili gecti. Darliga sebep olan doku kesilerek alindi. Saglam uclar birbirine birlestirildi. Uc uca anastomoz yontemi ile. Uzerimde sonda birakildi. 21 gun sonra cikarilacak. Bu surecte uretranin kaynamasi ve sondanin etrafinda yer edinmesi saglanicak.

Sonuc itibariyle uzman ellerde bu rahatsizligin cozumu var. Saygilarimla.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

bilgeadam

5 senedir ilaç tedavi kullandım hiç bir sonuç alamadım 5 sene sonra sistoskopi sonucu üretrada darlık olduğu tespit edildi haydarpaşa numunede 20 gün oldu kapalı ameliyat olalı şu an durumum çok iyi inşallah bir daha tekrar etmez bol bol su içiyorum şimdilik

Üye
    Metrocity Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    09.11-2014
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Metrocity

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende oldum suan iyiyim ama kötü yani bir daha cocuğunuz olmuyor...

Sayfa 21 / 30 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon