Sayfa 2 / 31 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 460 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uysalsaritas Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ben Kayseri'de ikamet etmekyeyim.Benim sizi burda bu kadar yormamın asıl sebebi ameliyattan başka çözüm yollarının varlığını öğrenmektir.Çünkü eğer yavrum üroloğun yaptığı yöntem sırasında dayanabilseydi ameliyattan kurtulacaktı.Doktor öyle söylemişti, fakat uyuşturmadan yapmıştı ve yavrum dayanamadı.

Fakat durum şudur ki yavrumun idrarında artma oldu ve sanki delik biraz genişledi.

Son sorum şudur ki; Kayseri'de tanıdığınız iyi bir ürolog varmıdır onada göstermek isterim çocuğumu.Yardımlarınızı bekliyorum.

Üye
    euysal777 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

..::ÜRETRA HASTALIKLARI::.. adresinden alıntı yaptığım bir yazıyı gönderiyorum. bilgi amaçlı işe yarayabilir.

Normal idrar yapabilmeyi sağlayabilmek için, üretra daralmasının tedavi edilmesi gereklidir, ameliyat uygulandığında, bu işlem sistoskopa bazı özel aletler takarak gerçekleştirilir.
    Üretrotomi interni yöntemi üretra darlığı tedavisinde kolay uygulanan, güvenilir ve ilk başvurulan yöntemlerden biridir, darlık içerisinden geçirilen klavuz tel üzerinden üretrotomi interni ile açılarak geçilebilir.
    Günümüzde tedavide dilatasyonun ve holmium YAG lazer uygulamasının yeri vardır. Lazer ile darlığı oluşturan doku temizlemekte ve idrar yolu açılmaktadır. Duruma göre açık cerrahi yöntemde gerekli olabilir.

Üretrotomi interni yöntemini bilen veya yaptıran varmı?

Üye
    demokan Avatarı

Son Giriş
    29.07-2009
    Saat
    03:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun herkeze üretra darlık tedavisiyle,ben de haşır neşir bi durumdayım.Eğer probleminiz kıllı üretra + darlık ise benim bildiğim kadarı ve geçirdiğim kadarıyla ağız içi mukoza nakli: agız içinden dil genişliğinde bir doku parçası alınıyor daha sonra dar olan üretra çıkarılıyor ve ağızdan alınan doku bölgeye cerrahi operasyonla yerleştiriliyor.Ardında doku uyumu için en az 3 ay(doktorun bana söylediği)dokunun bölgeye kaynaması bekleniyor.En zor kısım bu üç ay oluyor.Çünkü mevcut üretra çıkartıldıgı için yumurtalık arasındaki açıklıktan idrarınızı yapıyosunuz.2. seans ameliyatında ise bölgeye uyum saglayan ağız içi mukoza dokusunda yeni üretra yapılarak tedavi bitiyor.

Aklınıza takılabilecek sorullar:
    1)Ağız içinden doku alınıdığı zaman yeme içme konuşma problem oluyor mu?
    ---- İlk ameliyat sonrası ikinci gün oral beslenmeye başlıyosunuz fakat fakat ağızdaki şişlik 1-2 hafta sonra geçiyor.Konuşmada pek bir problem yaşanmıyor.

2) 3 ay açık kalan torbaların arası duş .. vb kişisel temizlik durumuna etkisi ne?
    --- İlk ameliyattan sonra 2 hafta sondanız kalıyor bu esnada bölgenin suyla temasa ugramaması gerekiyor fakat sondanız çıktıktan sonra suyla herhangi bir probleminiz kalmıyor.

3)Tedavi fiziksel olarak aksaklığa neden oluyor mu?
    --- Kısmen evet ilk ameliyat sonrası 1 ay daha kontrollü oluyorsunuz daha sonra yaraların iyileşmesi ile daha faal duruma gelebiliyorsunuz.Sadece eskisi gibi kadar hızlı hareket edemiyosunuz.

4)Üretra darlığın tedavisinde önerebileceğiniz bir doktor varmı ?
    --- İlk ameliyatımı oldum, ilk ameliyat ve sonrasında başımdan geçenler bunlar ikinci seans ameliyatımı bekliyorum dediğim gibi 3 ay yani araştırmalarıma göre benimde şuan ki tedavimi yapan doktor Doç.Dr.Selçuk Yücel kendisi Akdeniz Üniversitesi Tıp fakultesinde görevli.Akdeniz Tıp'ın web sitesinden kendisine ulaşabilir özgeçmişine göz atabilirsiniz.

Herkeze geçmiş olsun.

Üye
    euysal777 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bügüne kadar, Üretra darlığım olduğu için zaman zaman müsait olduğum kadarıyla bu sitedeki yazıları takip etmeye çalışıyorum.Sadece kısa bir kıssa anlatmak istedim. Birgün Hz.Ömer arkadaşlarıyla giderken yol üzerinde cüzzamlı hastaları görüyor. Arkadaşlarına dönerek bu insanlarda Allahın herhangi bir nimetini görütormusunuz diye soruyor.Hiç kimse cevap veremeyince bu insanlarda Allahın, idrarlarını ve dışkılarını yapabilme nimeti vardır diyor.Gerçektende zorlandığımda bunu daha iyi anlıyorumki yediğin kadar onu dışarıya çıkartabilmekte ayrı bir nimet.Allah herkeze şifalar nasip etsin.

Üye
    srvtaktrk Avatarı

Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    00:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben bu forumu internette tesadüfen buldum burada paylaşım yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum çünkü günümüzde bu kadar sağlık sorunlarının sık yaşandığı ve bi okadarda bilgi kirliliğinin olduğu bi ortamda olayı tamamen yaşamış kişilerden dinlemek bir nebze daha rahatlatıyor insanı herkese çok teşekkür ederim.....

Ve benimde sormak istediğim, bende soğuk algınlığı olduğu zaman penisin iç kısmında şiddetli bi ağrı oluşuyor ve kendi tetkiklerime göre bu ağrı üretra denilen yolda oluşuyor kanımca acaba bu olayda üretra darlığından kaynaklanabilir mi?
    bilgisi olan arkadaşlardan ricamdır.

Üye
    444 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2009
    Saat
    13:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    ben bir bayanım. omurilik felçli değilim.

idarara çıkarken aşırı yanma ve ağrım oluyor. bundan 2 yıl önce 3 kez dilatasyon yapılmıştı, faydasını görmedim. idrara çıkarken idrar akış hızım doktorların dediğine göre çok düşük, dolayısıyla aşırı yanma ve ağrı mevcut. Ayrıca yapılan üro-dinamide "aşırı aktif mesane" dendi. Ama bir şekilde acılı, ağrılı hatta 2-3 seanstada olsa mesanemi boşaltabiliyorum. hatta sanırım böyle yaşamayı öğrendim

en son yapılan sistoskopimde üretra darlığı teşhisi konuldu, zira daha sistoskopi girmemiş, dolayısıyla genişletilme yapılmış. şimdi doktorumun ne tür tedavi vereceğini bilemiyorum ama kafasından geçenin 1 yıl süre ile dilatasyon yapmak olduğunu söyledi.

şimdi ben bunu kabul ediyim mi? 4 yıldır bu rahatsızlıkla yaşıyorum. Allah daha büyük dert vermesin ama artık yoruldum. doktorlara gidip "acaba ne yapacaklar" diye stres çekmek işin cabası. Lazer ile doku temizlenmekte demişsiniz, bu yöntemi deneyen var mı? acaba bu yöntemden sonra tekrarlar mı?

birde bu daralmayı önleyen bitkisel bir karışım falan deneyen oldu mu? Daha doğrusu böyle bir şey var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

Üretral darlık için bence ilk denenmesi gereken şey 2-3 haftalık geniş ölçülü sabit sonda kullanımıdır. Bu kullanım açısından zordur evet, ama ameliyatlarda çekilen eziyete göre bence denemekte yarar var. Bunu doktorunuza sorun bence...

Üretral Darlık sorunu ve tedavi seçenekleri..?
    İnternal üretrotomi ile tüm üretra genişletilse, darlık tekrar eder mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    crazy__child Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hocam tesadufen ınternetten buldum ben sıtenızı
    benım sorum su olacak ben yaklasık bundan 7 ay felan once kıl donmesı amelıyatı qecırdım ve bana o qun belden asaqısını uyusdurdukları ıcın sonta takdılar sontayı 1 qun sonra cıkardılar o qunden berı ıdrarımda sorun yasıorum askerde olduqum ıcın o sıralar ılqılenemedım daha sonra askerden sonra ıdrarımda kı yanmalar azalmalar devam ederken komple tıkandı ve hıc ıdrar qelmedı acıle qıttım amelıyat dedıler amelıyatımı oldum ama bu yakın zamanda yıne tekrarlardı benım sorum su olcak spermden sonra bende daralmalar baslıo ne alakası olabılır acaba doktorum bı kadından kapmıssın dıo rahatsızlıqını ama sanmıorum tekrar amelıyat olmam qerekıomus bu ay ıcınde olabılırım sıze sorum bu sperm qeldıkden sonra neden oluyor ama buqunlerde bı skıntım yok sadece hafıf yanmalar oluor asırı daralma yok kendı kendıne qecme ıhtımalı varmı tesekkur ederım sımdıden kolay qelsın yasım 22 ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

Sadece sperm atımı esnasında sorun ortaya çıkıyorsa, bana sanki üretral darlık değil de, başka mekanik bir sorun olabilir gibi geldi.

Şu anda işeme konusunda sorun var mı mesela? Sperm atımında tam olarak nasıl bir durum oluyor? Doktor tam olarak ne dedi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cawresirfan Avatarı

Son Giriş
    29.03-2010
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıllardır bu sorunu yaşıyormuşum ve bundan haberim yokmuş en sonunda ısrarlarım sonucu hastalığım bulundu
    genelde ürologlar ya prostatit ya sistyada enfeksyon diyorlardı senin sorunun psikolojik diyen doktor bile oldu ama yeter dedim ve tüm tahliller yapıldı üretra ya girilerek darlık tespit edildi
    doktor 10 gün sonra gel cerrahi olarak müdahale edeyim dedi ama ben şu an şaşkın durumdayım
    internetten baya bi araştırma yaptım makaleler okudum şu an diyarbakırdayım ve nerde kime nasıl tedavi olacağım hakkında bir sürü soru işaretleri var
    tekrarlama olasılığı çok yüksek bir hastalıkmış
    bir de ben hiç bir kaza veya enfeksyon belsoğukluğu geçirmedim neden nasıl meraktayım

yardımlarınıza ihtiyacım var yaşım 28.

Üye
    PenChe Avatarı

Son Giriş
    23.01-2011
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dediğiniz gibi bende hiç kaza veya enfeksyona maruz kalmadım fakat bu hastalık bendede var şu sıralar baya bi operasyon geçirdim şuan o darlığı yok ettiler umarım bidaha tekrarlamaz.Sizin merak ettiklerinizide cevaplamak isterim...Sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz...

Üye
    cawresirfan Avatarı

Son Giriş
    29.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birincisi bu operasyon kolay bi operasyonmudur kaç gün sürer hastanedeki hayatımız operasyonun komplikasyonları varmıdır en iyi operasyon hangisidir illa cerrahi müdahale şartmıdır birde ben uzun süre tedavi olmadım bu başka organlara zarar vermişmidir siz kaç senenin sonunda farkettiniz şimdiden teşekkür ederim

Üye
    PenChe Avatarı

Son Giriş
    23.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bu olay geçen yazdan itibaren başladı ama ben bu olayı 3-3.5 ay önce doktora yansttım ve tedavi görmeye başladım.
    Bahsettiğimiz üretra darlığına heralde herkese ve bana da oldugu gbi sistoskopi denilen işlem aracılığı ile teşhis kondu çünkü yazmıssınız üretraya girilerek baktılar diye.
    Bu üretra darlıgının tedavisi için çeşitli seçenkler olabiliyor duruma göre. Benim başımdan geçen operasyon kapalı ameliyattı. (Yani idrar yolundan girdiler) ve keserek o darlıgı yok ettiler. Bunun dısında üretrayı belli süreli sabit sondalarla genişletebiliyorlar ya da stentlerle. Bu doktora kalmış hatta bana bi doktorda belirli aralıklarla TAK yaparak bu daralmadan kurtulma şansının oldugunu anlattı ama keni doktorum dediğim işlemi uyguladı kesme işlemini. Bakalım gitceğiniz doktor size nasıl bir tedavi uygulayacak.

Komplikasyonlara gelince tabi her ameliyatta her tedavide olma şansı var oldugu gibi bu durumda da var. Stent olsun sonda olsun bunlardan kaynaklanan... Başka organlara zarar gelmiş mi konusuna gelince bu darlık mesene fonksiyonlarını bozmus olabilir idrar kaçagına neden olmus olabilir (Bende bu olaylar oldu) Onları geçireceğiniz testler sayesinde öğrenmiş olacaksınız
    .Tekrarlama konusuna gelincede evet tekrarlama olasılıgı var bu bünyeye birazda şansa kalmış bişey.

Acil şifalar dilerim durumdan bizleri haberdar ederseniz sevinriz.

Sağlıklı günler....

Üye
    cawresirfan Avatarı

Son Giriş
    29.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen hafta dicle üniversitesine gittim darlığın uzunluğu tesbit edilmesi amacıyla ama gittiğime bin pişman oldum penisimden 2 gün kan geldi
    film çekebilmek için şiringayla enjekte ederken çok yıprandım doğru dürüst bir doktorla muhattap olamadım tabelada yazan ismi bulmak imkansız oraya bi asistan koymuşlar o da lanet bir insan
    şu an kendimi toparlamayı düşünüyorum en azından 1 - 2 hafta psikolojik olarakta yoruldum diğer gittiğim özel hastanedeki doktor sanırım sizinle aynı yöntemi uygulayacak soğuk neşterle darlığı açacak ve 6 ay sen kendin evde sonda kullanacaksın dedi bana darlığın tekrarlamaması için
    bakalım artık iyi doktor burlarda bulmak zor belki rapor alıp izmir e gitmeyi düşünüyorum dokuz eylül tıp fakültesinde operasyon yapılsın

destekleriniz için teşekürler.

Üye
    PenChe Avatarı

Son Giriş
    23.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dediğiniz gibi bu sondalı filmler fln çekilirken işin ehli bi asistan veya doktor lazım.Şanslıyımki bana rastgelenlerin hepsi saolsunlar işin ehliydiler.Şanssızlık sizin yanınzda olmus üzüldüm bu durumaDoktor sanada TAK önermiş ama bana kalsa her ay üretra operasyonuna yatarım ama TAK kullanamam:S doktorumda zaten aynen bunu söyledi.Bu arada Ankaraya gelme durumun varsa İzmir yerine Ankaraya gel.

Sayfa 2 / 31 İlkİlk 12345612 ... SonSon