Sayfa 16 / 30 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ahmetdn

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    üretra darlığında türkiyede bir tane doktor var(BENCE) prof dr murat TUNÇ,yada kontinan vezikostomi ameliyatı için doç dr orhan ziylan. yıllarca süründürdü beni üretra darlığı denen illet,en sonunda orhan ziylan hocanın yaptığı kontinan vezikostomi ameliyatı ile kurtuldum oh ne rahat.arkadaşlar benden size tavsiye baktınız üretradan hayır yok hiç uğraşmayın.

sevencloves 1

arkadaşlar öncelikle hepimizi allah bu hastalıktan bir an önce kurtarsın..

ben yaklaşık 2 yıl önce üretra darlığından ameliyat oldum, malum hastalık yine nüksetti ve 1 buçuk ay önce bir ameliyat daha oldum fakat ilk ameliyatım beni 1 buçuk yıl idare etmişti, ikinci ameliyatımı olalı 1 buçuk ay olmasına rağmen tekrar daralmaya başladı..

1. sorum: doktorun verdiği kateterleri kullanırken kateteri belli bir süre peniste tutmak gerekir mi (ben yaklaşık 5 dakika falan tutuyorum, bunun zararı olur mu)
    2. sorum: kesin çözüm olarak açık ameliyat mı yoksa holmium lazer mi önerirsiniz

ahmetdn

sevencloves;

kardeş nerede tedavi görüyosun. ben binlerce kez kataterle o işlem yaptım en 4 5 saat bekle bence

sevencloves

kardes bursada tedavi gordum. iki ameliyatımı da özel hastanede oldum, bunun kesin çözümü hangi ameliyatsa onu bilmek istiyorum Ahmetdn kardeş

ahmetdn

ben bu illetle yıllarca uğraştım benden sana tavsiye 2 tane doktor var bence üretra darlığında uzman biri çapa tıp fakültesinde prof murat TUNÇ diğeri ankadara demokan erol. bursa da bu işi çözecek adam yok bu lafıma inan

sevencloves

peki kardeşim dediğin doktorlardan hangi tedaviyi öneriyosun holmiyum lazerle mi tedavi olayım. bana daha ayrıntılı bilgi verirsen çok sevinirim kardeşim

ahmetdn

sevencloves;

özel mesaj attım sana mesaj kutusuna bakarmısın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

sevencloves, katarei içerde tutmanın bir zararı olmaz. Yalnız, içerde uzun süre kaldığında kayganlığı giderse, katateri çekerlen içerde tahrişe nedne olabilir. Buna dikkat ettiğin sürece, içerde ne kadar kalırsa kalsın, dert değil. Bilakis, üretranın geniş kalmasına yardımcı olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sevencloves

oturanboğa ve ahmetdn kardeşim teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, allah hepimizin yardımcısı olsun, zor bi hastalık. holmiyum lazer ve kontinan vezikostomi tedavisi hakkında daha geniş bilgiye nasıl sahip olabilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ahmetdn

kontinan vezikostomi ameliyatı tam bir mucize bence

Üye
    çuha Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    türkiye

çuha

Bu formu nette arama yaparken tesadüfen buldum benim de 3 yaşındaki oğlum mesaneyi bazen tam bazande tam boşaltamıyordu sistoskopi yapıldı sistoskopi sonrasında dört gün sondalı kaldı sonra çıkarıldı.Raporda mid üretreda hafif darlık postterior üretrada tip 3 valf mesaneboynu dar olduğu görülmüş her üç bölge soğuk bıçak ile kesilmiştir 10 F sonda takılmıştır yazıyor,doktor detaylı bir anlatma yapmadı sadece tekrarlayabilir üç ay sonra kontrol dedi mid üretra nedir okuyorum hep darlık tekrarlamış oğlumda mı tekrarlar bu tak ne için yapılıyor oğlum her hangi bir travma falan geçirmedi doğuştan mıdır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

GEçmiş olsun Hakan bey. Üretral darlık genellikle tekrarlayan bir rahatsızlıktır. TAK yapıyor musunuz? Bu sayede üretranın geniş kalması bir ölçüde sağlanabilir.

Üye
    çuha Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    türkiye

çuha

hayır tak yapmıyoruz yeni stoskopi yapıldı zaten çocuk küçük tak nasıl yapılırki bizde korkuyoruz ilerde yapılması gerekir diye.

sevencloves

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben tak yaptıktan kateteri çıkardıktan sonra 2-3 dakika bir yanma oluyo bu sizde de oluyo mu bunun için ne yapmam gerekiyo..

Sayfa 16 / 30 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon