Sayfa 14 / 30 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sitolar, üretrada darlık mı oluştu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sitolar Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    17.04-2012
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sitolar

merhaba mesane ağrısıyla doktora gittim ultrasyon çektiler mesanem tahriş olmuş dediler normal mesaden farklı dediler mesanemi tam boşaltamıyon dediler sonda taktı yine boşaltamadım sonra göbetten delicez dediler git sistofiks al dediler medikalden aldım geldim almam 2 saat sürdü tabi geldiğimde doktor değişmişti bide o baktı mesaneme tamm boşaltmışsın dedi ve sonra tekrar randevu almamı söyledi işeme tesiti yaptırdım zayıf çıktı hızı 6hz sonra film çektirdim penisden içeri bişey verdiler o esnada çektiler darlık teşhisi koydular anlıcağınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Anladım. Mesanede darlık ne kadarmış acaba? Çözüm olarak ne önerdiler?

Tıraşlama yöntemi en son başvuracağınız yöntem olsun. Ondan öncesinde bir süre sabit sonda kullanmak, daha sonra günde bir TAK sonda kullanarak mesaneyi boşaltmak yöntemini denemelisin. Tabii bunları ürolog söyleyecek, bizimkisi tecrübe paylaşımı...

Ek olarak: Üretral Darlığı açmak için -deliksiz- Dilatasyon Kateter kullanımı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sitolar Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    17.04-2012
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sitolar

tıraşlama dediğin yani darlığı kesmesinlermi diyosun anlamadım ya bide doktorlar diyor sen takma kafanı bunları biz hallederiz diyor bide dedimki ameliyat olmasam olurmu olur dedi ama sık sık enfeksiyon kapma ihtimalim varmış kalınlaşmada ondan olmuş zaten tak veya sonda kullanmak istemiyorum sistofiksi ssk karşılıyormu arkadaşlar çok teşekürler cvp larınız için saygılar

birde ameliyat olduktan sonra tekrar nüksedermi dedim ihtimal yüzde 10 muş tekrarlaması yani gerçi asistan doktor lar beni muayane edenler ne kadar güvenebilirim sizce uzman doktora gitmiştim mesanemi görünce hemen sistoskopi istedi asistanlarına yönlendirdi ümraniye eğitim araştırma hastesinde saygılar

Üye
    FURKAN# Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

FURKAN#

Merhaba bende 2 defa darlık ameliyatı geçirdim , ikinciyi olalı daha 2 hafta oldu ve sonda çıkartıldıktan 3 gün sonra tekrar sikayetlerim olmaya başladı.Bu hastalığın kalıcı bi çözümü yok mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Üretral darlık nedeniyle üretrayı traşlatıp da "oh kurtuldum, bir daha hiç sorunum olmadı" diyen çok çok azdır. Maalesef traşlamada geçici olarak çözülür sorun ama bir süre sonra yine darlık nükseder.

Sistofiks taşıması çok zor bir uygulamadır. Bence öncelikli tercihiniz TAK olsun, ille de kesin çözüm derseniz, üretrayı by-pass eden ve sistofiks gibi göbeğe açılan delikten TAK yapma mantığına dayanan kontinan vezikostomi ameliyatını öneririim (öneririm derken, buna doktorlar karar verir tabii ki. Ben sadece aynı mucize delik bende olduğu için bilgilendirmek amaçlı yazoyorum).

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    05:17
    Yaşadığı Yer
    Mersin

imQ

malesef!oturanboğa doğru söylüyor bede 2 sene önce darlık nedeniyle melyat oldum 1 sene sonra tekrar çıktı yine amelyat oldum şimdi geçti inşallah bir daha olmaz...

Üye
    Gambit_1903 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    27.03-2013
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ

Gambit_1903

Selam Arkadaşlar bende 20 yaşında bir gencim çok sık tuvaletim geliyor diye doktora gittim bisürü tahlil yaptılar bişey çıkmadı ürene bakayımmı dedi bende korktum ozaaman hayır demiştim bi kapakçık yada ürede darlık olabilr demişti işin gerçeği korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Üye
    KADERE HESAP SORULMAZ Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara

KADERE HESAP SORULMAZ

ALLAH ŞİFANI VERSİN İNŞALLAH saglıgına kavuşursun abi ankara bilkent türk silahlı kuvvetleri askeri rehabilitasyon merkezinde de uzman doktorlar var bide orayı araştırmanı tavsiye ederim bülent abi tekrar çok geçmiş olsun..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Sevgili Yiğit, korkacak bir şey yok. Doktor ne diyorsa, ne tür tetkikler yapmak istiyorsa, yaptırmalısın. Önemli bir şey çıkmasa da sık idrara çıkmanın nedenini öğrenmek lazım. Nedeni belli olunca tedavisi de kolay olacaktır...

Üye
    ali1545 Avatarı

Gerçek Adı
    ali bekler
    Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ali1545

herkese merhaba,

benim sorunumda üretra darlığı.Kısmet olursa yarın sabah kapalı ameliyat olacağım.bu forumdaki hemen hemen bütün yorumları okudum ve buradan çıkardığım sonuç galiba % 20 gibi bir başarı olacak.çünkü ilk ameliyatta 100/100 başarılı olmuş bir arkadaşa rastlayamadım.işallah yanılıyorumdur.ameliyat öncesi doktorların söylemediği yapılması gerekenler varsa bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Tüm hasta arkadaşlara acil şifalar diliyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Ali bey, dilerim ameliyatınız başarılı ve olabildiğince ağrısız geçmiştir. Nedir şu andaki durumunuz?

Üye
    ali1545 Avatarı

Gerçek Adı
    ali bekler
    Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ali1545

Tekrar merhaba,

ameliyatım kısa sürdü diyebilirim.tahminime göre 5 veya 10 dakikada operasyon bitti.Epikriz raporunda ameliyat açıklaması internal üretrotami.
    08.06 da ameliyat oldum, 11.06 da taburcu edildim.fakat hem karından hem penisten 2 sonda da takılı.ameliyattan sonra penisteki 18 lik sondanın kenarından uzun bir kan akışı oldu.gün gün zayıfladı ama çok azda olsa devam ediyor.galiba onun için karından sondayı 14.06 da kan akışı idrara dönerse çıkaracaklarını söylediler.penisteki sondanın çıkışıda 18.06 da olacakmış.bu kadar kan akışının uzun sürmesi normalmidir bilemiyorum.ayrıca pansumanımı yapan doktora daralmanın tekrarlaması muhtemelmi diye sorduğumda, daralmanın penisin içinde ve biraz uzun olduğunu tekrarlamanıda muhtemel olduğunu söyledi.

Dolayısıyla biraz karamsarım.yinede H.Paşa Numune Hastanesi Üroloji-1 kliniğindeki herkese teşekkür etmek gerekir.Her türlü ilgiyi esirgemiyorlar.Her soruya o kadar çok hastaya rağmen üşenmeden cevap veriyorlar.Yani herkese tavsiye edebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Çok geçmiş olsun. Kanama olması kaçınılmaz. Sonuçta orayı bıçakla çatır çutur kestiler. Zamanla azalıyorsa, bir sorun yok. Bol bol su içmeyi ve ani hareketlerden kaçınmayı aman ihmal etmeyin. Antibiyotik kullanıyor musunuz? Oradaki kanama mesanede bakteri üremesine neden olmasın...

Ayrıca üretrada tümden kapansa dahi, merak etmeyin, bende de olan mucize delikten yaptırırsınız ve rahat edersiniz: Üretra darlığı nedeniyle ameliyat oldum. Mesaneye ulaşılamadı. Sistofiks takılı...?

Üye
    ali1545 Avatarı

Gerçek Adı
    ali bekler
    Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ali1545

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim.Evet antibiyotik kullanıyorum.hergün dünden daha iyiye gidiyor.işallah bir daha tekrarlamaz.

yorumlarınız için çok teşekkürler..

Sayfa 14 / 30 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon