Sayfa 13 / 30 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 447 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

kaderimsee çekerim..

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tüm arkadaşlarıma çok geçmiş olsun diyorum önceliklee..

kazadan dolayı kolostomi ile birlikte sistostomi de açıldı. üstelik bunlar hayatın boyunca kalacak dediler.
    kolostomi kalıcı oldu ama.
    sistostomi yi aldılar çok çükür ama çok uğraşmıştık.
    bizde çok uğraşmıştık dr ların dediği idrar yollarında kopma olmuş normal yoldan ihtiyaç gideremessin dediler. 110 taşıdım karnım da.
    hiç bir şekilde kopmayı düzeltemeyiz bu sonda karnında ömür boyu senle duracak dediler..
    araştırmalarımız sonucun da bir yrd.doc.dr bulduk onun vesilesiyle ALLAH'ımın yardımıyla kurtuldum sistostomiden şükürler olsun..

Üye
    gaza51 Avatarı

Gerçek Adı
    gazanfer
    Son Giriş
    12.01-2013
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    iskenderun

gaza51

tabiki bizim kararımız değildi.doktor öyle söyledi.6 aydır tak yapıyorsunuz eger daralma olsaydı bu sure zarfında tak yapsanız bile daralırdı ve tak çek yapamazdınız.demekki daralma olmamış dedi.artık bırakın deyince çekine çekine bıraktık.çişini yaptığı zaman, sizin söylediğiniz mesaneye tık tık vurmalar işe yarıyor olmalı mesanede idrar çok azkalıyor.ilaç hakında ve işlem hakkında çok sıkıştırdım hocayı ama kayda değer bişi anlamadım.sorunu çözme konusunda yüzde 75 lık bir başarıdan söz etti.ürodinamıyı farklı bir yöntemle ölçtü.öyle sonda sokup serumla falan yapmadı.çişini bir kaba yaptırıken çişin basıncını ölçtü.böbreklerede baktı ultrasonla.şimdi bekliyorum takçek yapmadan daralacakmı diye,tedirginim ama ...

sonbahar.44

slm arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun,abimde başkanımın bahsettigi hipostias die bi rahatsızlıkla karşı karşıya yarın allah izin verirse ameliyat olacak ama lazerle yapacagız demişler idrar yolu darlıgı ve kireçleme olmuş onu temizliyecegiz demiş doktor,arkadaşlar nasıl olur olan varmı ve sonrası ne yapması gerekir..hepinize çok geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Gazanfer bey, inşallah daralma olmayacaktır. Siz genel sağlığının iyi olmasına dikkat edin, bol bol su içsin, her şey daha da iyi olacaktır zaman içinde...

sonbahar.44, durum iyidir inşallah?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sonbahar.44

başkanım çok sagol allah razı olsun evet abim ameliyat oldu lazerli genişletme oldu yarım saat sürdü şuan sonda takılı 1 hafta dursun gel dediler,sondada yapışma olmaması için bi krem var arada bi onunla masaj yap aşagı yukarı oynatki sonda içerde yapışıp sana sorun olmasın dedi doktor..

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

CAN_KUŞ

bu uretra darlıgına sebebıyet veren bırseymı var yada kendılıgınden gelısen bır seymı

sonbahar.44

babada varsa çocuklardan birinde olurmuş,genetik oluyor araştırmalarıma göre

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Hadi hayırlısı bakalım. İnşallah sorun bu şekilde çözülür...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sonbahar.44

çok sagol başkanım teşekkür ederim..

Üye
    adanalı02 Avatarı

Gerçek Adı
    paşa
    Son Giriş
    11.03-2012
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    adana

adanalı02

Slm arkadaşlar ben 1996 yılıdnda bir trafik kazası geçirdim ve 16 yıldır bu çileyi çekiyorum göbek altı sistofixle yaiıyorum 20 e yakın ameliyat geçirdim darlıgı çözemediler actılar geri kapandı ve bugün yine gittim doktura ve olmaz dedi üratra çok uzun dedi acarım geri kapanır dedi bana yardımcı olursanız sevinirim

traky

Prof Dr. Uğur Kuyumcuoğlu benim açık ameliyatımı yaptı Trakya Üniversitesi hastanesinde....Çok başarılı bir hoca....bir de ona görünmenizi öneririm

bitmedigitti

Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık olarak 4 ay önce internal üretrotomi oldum ve o gunden beri 3 günde bir sonda ile 3 dakika genişletme yapıyorum. Allah'a şükür herşey yolunda ancak tak yaptıgımda cok azda olsa kanama oluyor. Bu norma lmidir sizce...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

paşa, sistofiks (göbekten sürekli takılı sabit sonda) çok zordur... Neden onun yerine yine göbekten mesaneye açılan bir TAK yolunu düşünmüyorsun? sistofiks deliğinin oralarda bir yere minik bir delik açıyorlar, barsaktan alacakkları bir parça ile o deliği mesaneye bağlayacaklar ve sen oradan 4-5 saatte bir TAK sonda yaparak mesaneni boşaltacaksın.
    Bende var o mucize delik, çok çok çok çok memnunum. Sistofiksten sonra "dünya varmış" diye dolanacaksın

bitmedigitti, küçük kılcal kanama olması aslında sorun değil, ama olmasa daha iyi tabii ki. Sondanın yeterince kaygan olduğundan ve TAK yaparken çok özenli itip-çektiğinden emin ol. Ayrıca günde bir kere FURACIN merhem de kullanabilirsin TAK yaparken. Normal TAK'ını yap, sadece itmeden önce sondanın gireceği yere furacin merhem sık, sondayı iterken merhem içeri girsin... Antibakteryel bi merhemdir, hiç bir zararı olmaz sana. Güvenle kullanabilirsin...
    Üretradaki tahrişi gidereceği gibi, olası bakterinin de önüne geçmeye yardımcı olur.

bitmedigitti

Oturan boğa, çok teşekkür ederim...

Üye
    sitolar Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    17.04-2012
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sitolar

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar banada üretra darlığı teşhisi koydular mesanemde kalınlaşma vardı ultrasyonda göründü.işeme testi yaptılar sonuç çok zayıf çıktı ayreten ilaçla penisimden içeri şırıngayla bişey verdiler film çektiler ve teşhisi koydular daha önce böyle sorunlar hiç yaşamadım acaba tekrar tıkanırmı ameliyat olduktan sonra idrarda hiç tazik yok yaş 28 bünyem devamlı taş yapamakta mesane kalınlığım yaklaşık 1 cm saygılarımla

Sayfa 13 / 30 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon