Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini iddia eden Doç.Dr. Cahide Topsakal'a dair..? - 2. Sayfa
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 ... SonSon
Toplam 162 mesajın 16-30 arasındakiler
Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini iddia eden Doç.Dr. Cahide Topsakal'a dair..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ismayil

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    arkadaşlar,
    özellikle kocaman harflerle yazıyorum.
    biriniz demiş ki önyargılı olmayalım.
    ben de diyorum ki bu habere hiç umutlanmayın.
    böyle bir çözüm olsa bu konuda yayınlar yapılır, abd dekilerin haberi olur mesela, yer yerinden oynar.
    muhtemelen bu dr hanım az uçtu. Ya da bir hesap yaptı, bu kadar hasta vizite ücreti 200 tl den bir hesap yaptı. Sonra bunun tahlil tetkikleri var. Dünya para.
    bizim gibi 3- 4 bin kişi başvursa ve hiç birşey yapılmasa, muayene ve tahlil-tetkik ücretleri bile bu dr hanımın hastanesine bu ekonomik krizi atlattırır.
    yani bir işe yararız.
    umutlanmayın.
    bu arada ben de doktor'um
    20 yıllık of'luyum. Halen çalışıyorum.

ÖNDİŞ

Bu doktorla yaklaşık 1 ay önce eşim için bizde görüştük.İstanbula gidip,kontrol olmamızı ve bunun sonucunda karar vereceğini söyledi.Ama açıkçası ben randevu almaya korktum.Çünkü eşim kazadan bu yana yani 1,5 yıldır bir takım iyi gelişmeler gösterdi ,kazandıklarımızı tekrar kaybetme korkusu var.Sonuçta bu ameliyatlar riskli.Gelişmeleri bende merakla bekliyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

hasankoc

faruk34
    tamam kimseye inanmayalim her seyi elimizin tersiyle itelim tekerlekli sandalyede kôs kôs oturalim

Murtaza

Böyle Şeylere İnanmayın.Ben İki Tane Doktora Emarlarımı Gösterdim Bana Kök hücreyi Bekliyeceksin Dediler.Bu Doktorlarda Kaliteli Doktorladı Benden Muayne Parası Bile Almadılar Böyle Herkesede İnanmayın Dediler.

OturanBoğa

Giden gitsin tabii ki. Ama ben bi dost tavsiyesinde bulunuyorum ve kaygılarımı belirtiyorum. Yüzlerce kişinin hayal kırıklığına tanık oldum... Yazık ki bundan sonra da tanıklıklarımız sürecek...
    Omurilik sinirlerindeki hasarın iyileştirilmesine dair literatürde tek bir gelişme yoktur. Her şey hala deneysel aşamadadır. Ve bu, üzerinde tartışma olan bir konu da değildir maalesef...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

OturanBoğa

Mehmet, arkadaşın durumu ile ilgili olarak aşağıdaki bilgileri teyit eder misin lütfen. Yanlış varsa düzeltelim. Kayıtlara geçsin...
    Geçmiş:
    2000 yılında geçirdigi tarfik kazasında T7 T8 den sonucu parapleji, platin takılmış. Platin takıldıktan 3 ay sonra ankara fizin tedavi merkezinde kalmış ve bu hastanede tam 4 kez yatmış ve bu arada oluşan boşluklarda çorum devlet hastanesinde sürekli fizik tedavi ve ev programını eksiksiz tamamlamış..

Sonuç (yaralanmadan 5 gün sonra ne idiysem bugün yine aynı durumdayım)

His:
    - ilk zamanlarda gögüs hizasının az üzerinde olan hisleri ve sol kolunda oluşan az his kaybını sonra zamanla düzeltmiş ve tam gögüs hizasına inen hisleri ile devam etmekte.. gögüs hizasından yukarısı 10/10 ama gögüs altından hiç yok kessen acımaz. kasılma ve his belden aşagıda 0/10

Hareket:
    kollar omuzlar ve t7-8 hisasına kadar önceden 7/10 olmasına ragmen şimdi yani geçen 9 yıl sonucunda degil ilk 2 yıl içinde 10/10 luk seviyeye yükselmiş.
    - Göğüs hizasının altında hareket 0/10

Genel sağlık durum:
    - yukardada belirttigim üzere aldıgı uzun fizik tedavi ve ev programı almasına karşın, kemik erimesi önüne geçemedikleri için kesin suretle ilk günde bu gune kadar ayaga wolker ve kanadyenle kalkması yasaklanmış
    - Genel anlamda gayet iyi, çok aktif. hergün çıkıp akülü arabasıyla geziyor. gögüsten yukarusu çok iyi ,kollar çok iyi, mesene genişletilmediginden daimi sondalı, motor hissi hiç yok, saglıgında yemesinde içmesinde hiç bir sıkıntı yok..

Ayrıca, bu doktorun müşterisi baya çok olacak, öyle anlaşılıyor... Rica etsem, benim kendim ile ilgili yazdığım gibi, Mehmet'in bu konuyu açmasına vesile olan arkadaşı hakkında yukarıda yazdığı gibi, sizler de tüm sağlık detaylarınızı yazar mısınız lütfen.
    Öncesinde ne durumdaydınız, bu doktorla olan tüm ilişkini ve sonra da sonuçta ne hale geldiğiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mehmet YALCIN

ewet bülent ykarda yazdıgım çorumda 55 yaşında olan parapleji bi tanıdıgımın eksiksiz bilgileri ben şimdi kendi bilgilermi yazayım...

Mehmet Yalçın
    Geşmiş
    26 mart 2006 tarihinde 3 metre yüksekten düşme sonucu T12 seviyesinde trawmatik parapleji.
    düşmeden hemen 10 dakika sonra kaldırıldıgı kırşehir devlet hastanesince felç oldugu tespiti yapılmış olup yaklaşık yarım saat ilk müdehalelerden sonra kayseri erciyes fakültesinde acil yogun bakıma alınmış.
    3 nisan tarihinde beline platin çok başarılı bir şekilde takılmış ve akabinde sag elmacık kemiginde oluşan kırıklar iste 8 nisan günü yin platin takma vasıtasıyla ameliyatları bitirilmiş olup taburcu edilmiştir.
    kazadan felç olmasıının yanıda kafanı çarpma sonucu sag kulakta işitme kaybı halen devam etmektedir.
    bu olaydan yaklaşık 4 ay sonra ankara fizik tedavi merkezinde 3 ay kaldıktan snra uzun yürüme ortizi ile paralel barda yürümesi uygun görülmüştür.
    sonra açılan yatak yarasından ameliyaet edilmiş ve sürekli yatak yarası sorunu olmuştur.
    bunun akabinde 3 kez aynı hastanede yatmıştır..

hareket;
    göbek hizasının 4 parmak altına kadar his olup bu kısma kadar olan yerin üzerinde hareketler 10/10.
    bu kısmın altında hareket 2/10 ilk gün ile gelinen bu gün hiç degişen birşey olmamıştır.
    uzun yürüme ortizi ile paralel barda yaklaşık yarım saat yürüyebiliyor.

his:
    göbekten 4 parmak aşagıya karında oluşan şişlik gibi durumları hissetmekte olup bu kısmın yukarısında hisler 10/10.
    bu kısmın altında ayaklarda bacaklarda istem dışı kasılmalar olsa da hisler doktorlarca hep 2/10 olarak tespit edilmiştir..

sonuç;
    ilk gün nasılsa şimdi halen aynı durumdadır.

genel durum:
    mesanede sürekli kullanılan sondaya baglı oluşan mesane taşları halen devam etmekte olup bası yarası yeni kapanmıştır. bunların haricinde saglıgında hiç bir sorun yoktur..

amasra_peace

Arkadaşlar ben o doktoru tv de 2 kere izledim.Hastaya kök hücre uygulamıyormuş.Bazı arkadaşlar öyle zannetki galiba.Ben biraz araştırma yapmıştım.Almanyadaki kök hücre merkezi içinde kesin bir uyarıda bulunmuş.Biz inansak bunu zaten kendi ülkemizde yaparız diye bir yorum yapmış.Ama bizde sözünü ettiği tedavi daha farklı.detaylı olarak tvde izlediğimde anlatmıştı.Filmler ve mr lar incelendikten sonra yeni ameliyatla yürüme şansı olursa ameliyat ediyormuş.ben başka bir sitede kendisine sordum benden filmlerimi istedi.Ne kadar doğru bilemem ama bekleyip görücez artık.

DeFnEx

arkadaşlar,doktor ameliyat ederek gerekli yerlere yani bası olan yerlere platin koyarak işlemini gerçekleştiriyormuş.yani kesinlikle KÖK HÜCRE NAKLİ DEĞİL.doktorun sitesindede açıklamaları var.

Mehmet YALCIN

ben doktorun cep telefonundan bir kaç gün içinde görüşme yapıp nasıl bir tedavi uygulayacagını konusacagım sizlere aktarırım tedaviye giden arkadaşımda cep telefonu varmış doktorun ben arayacagım sizlere bilgi veririm..

amasra_peace

evet arkadaşlar bende onu vurgulamaya çalıştım.kök hücre uygulaması kesinlikle yok.hatta en çok öncesinde yapılmış olan başarısız omurga ameliyatlarına değiniyo.kendi sitesindende araştırabilrsiniz. Doç.Dr Cahide Topsakal

ismayil

geçiniz....
    benim omurilik kesim olmayacak da, vertebra kemiklerinde düzensizlik nedeniyle omuriliğime bası olacak ta, işte dr hanım bunu düzeltecek.
    hikaye...
    omurilikte kesi ve oluşan bası nedeniyle hasar varsa çaresi yok arkadaşlar....

parapleji33

bu doktorun sitesine baktım. hiç öyle olağanüstü birşey yazmıyor. her tıp fakültesinde yapılan bilinen tedaviler var. demiyor ki: '' bu dr medulla spinalis i birleştirmeyi başardı'' ya da '' en basitiyle '' kesi olan omuriliği onardı, birleştirdi''.
    bi de sitede bizim medyadan konu ile ilgili haber videoları gördüm. felçli bir futbolcu tekrar yeşil sahalara dönmüş. daha neler... medyamız omurilik felcini hala eski yeşilçam filmlerindeki gibi sanıyor. çok cahiller...

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin

yalinayak Beyindeki Sinir Hücreleri Gerçekten de Kendilerini Yenileme Yetisinden Yoksun mu?

Beyindeki Sinir Hücreleri Gerçekten de Kendilerini Yenileme Yetisinden Yoksun mu?

Beyindeki sinir hücrelerinin kendilerini yenileyebilme yetisinden yoksun olduklarını gösteren çalışmaların öncüsü 1960'larda yaptığı çalışmalarla ismini duyuran bir sinir bilimci: Dr. Pasko Rakic. Nitekim felç ya da diğer beyin zedelenmelerinde hastaların kaybettikleri konuşma ve yürüme gibi yetileri daha sonradan tekrar edinememeleri de bu bulguları destekler nitelikte. Ancak başlangıcı 1965 yılında sıçanlar üzerinde yapılan deneylere dayanan ve son yıllarda hız kazanan bir takım çalışmalar, beyindeki bazı bölgelerde sinir hücrelerinin yenilenebildiğini gösteriyor. Özellikle de belleksel işlevleri olan hippokampüs bölgesi ile makaklar üzerinde çalışılan üst düzey bilişsel işlemlerden sorumlu ve evrimsel gelişimde son sırada yer alan düşünme, koklama ve duyma ile ilişkili korteks bölgelerinin kök hücreler sayesinde sinirsel yönden yenilenebildikleri bulgular arasında. Ancak bilim insanları, bu çalışma sonuçlarının Alzheimer ya da Parkinson gibi sinir hücreleri kaybı içeren bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılabilmesi için klinik ve uygulamaya yönelik daha çok çalışma yapılması gerektiğini söylüyorlar.

ismayil

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    hah tamam oldu şimdi,
    bu bölüme ''yalınayak'' da geldi.
    ne güzelll.........................

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye