Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 97 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende kullanıyorum fazla bir faydasını görmedim.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2 yıl kortizon kullandım,sıfır tuz kuralına uymazsınız vucudunuzda anormal şişlikler olur,bağışıklık sisteminizi zayıflattığı için enfeksiyon kapma riskiniz normal insanlara göre daha çok olur,kemik erimesi başlatır ki bunu engellemek için benim gibi uzun süre kullanacaklara d vitamini takviyesi gerekir,çok aşırı iştah açar,doyduğunuzu anlamazsınız..sakın kafanıza göre bırakmaya kalkmayın,doktor kontrölünde azar azar doz düşürülerek bıraklılr iki uçlu keskin bir bıçak gibidir bazı hastalıklar için hem vazgeçilmezdir hem de yan etkileri sebebiyle zarar verir..

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ferdi ilaç sana nasıl geldi,bende fazla bir etkisi olmadı hatta vucudumda güçsüzlüğü ve ağırlığı biraz arttırdı. 15 gun oldu kullanmaya baslayalı.

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bireysel özellikler yaşa ve cinsiyete göre değişiyor, inhaler veya sprey ilaçlardaki kortizon oranları hem düşük hemde vücuttaki etki düzeyleri lokal. kortizon başlanırken zarar ve yarar düzeyleri kontrol edilir ki bu genelde tüm ilaçlar için böyledir.

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ilaç bir çok hastalığın tedv.kullanılıyor.Bu ilaç bir taraftan yaparken bir taraftan yıkıyor.Su ve tuz tutulumu yaptığı için dikkat edilmeli.Ayrıca kortizon şekeri yükseltir,yağlanma,kilo artışı,sivilce,kemik erimesi,bulanık görme,kabızlık,mide hazımsızlığı v.s. Bu ilacın yanında mide ,kalsiyum d vit almanız gerekir. Diyetinede uymayı unutmayın.Tedv. sonrası idrar söktürücü ilaç alın.Ödeminizi alır.Bu ilacın atılması yıllar bile sürebiliyor.Tedv sonrası ilerleyen zamanda güçsüzlük yapıyor.Ben yüksek dozlarda kullanıyorum.Bir seferde 1000 mg alıyorum.Bağışıklık sistemini baskıladığı için enfeksiyon riskiniz artar.2 haftada yada ayda bir Şeker ve karaciğer enzimlerinize (ALT-AST)Baktırmayı unutmayın.

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anestezi18 ben 50mg ile tablet başladım 15 gün oldu ama fazla bir etkisini görmedim. hatta güçsüzlük ve bacaklarımda ağırlık hissini arttırdı. Polinöropati hastasıyım

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iltihaplı eklem romatizma hastalığımda dolayı şiddetli ağrılarım ve eklem tutulmalarım oluyordu bundan dolayı yaklaşık 3 yıl kortizon kullandım fakat aile hekimimiz olsun diğer doktorlar olsun Saliha hanım kortizonu artık bırakmalısınız uzun süre kullanımda organlarda ciddi anlamda hasar bırakıyor demelerine rağmen asla bırakamıyordum.2 gün içmesem 3.gün yataktan kalkamıyorum.bunun yanısıra yan etkilerini hiç yazmıyorum.kortizion tedavi edici değil sadece bir süre baskılayan faktöre sahip.şükürler olsun besin takviyeleri ile özelikle Omega3 sayesinde 6 aydır kortizonu bıraktım sağlık kalitem arttı çok çok iyiyim.çareyi doğru yerden alırsanız cevabıda muhteşem oluyor.Omega3 kortizonun yan etkilerini vücudunuzdan atmanız ve damarlarınızdaki kan dolaşımını en iyi şekilde sağlayan her yaştan insanın kullanması gereken muhteşem bir ürün.

Üye
    volkan şahan Avatarı

Son Giriş
    26.03-2012
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annemde kortızon hapı kullandı suan cıddı anlamda akılsağlıgı tehlıkede ılacı kademelı olarak bırakıyor acab duzelırmı acaba eskı halıne donermı..bılgısı olan lutfen yardımcı olsun..

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kortizon kullanan ne yememeli yazmışsınız ama ne yemeli? açlıktan ölüyorum hep diyet mi yiyeceğim? mesela tuzsuz fıstık yada meyve suyu içemeyecekmiyim? özellikle tuzsuz fıstık yasak mı? ayrıca 5 mg da kullansak tuzsuz tatsız şekersiz yağsız mı yiyeceğiz? balıktada yağ var balıkta yiyemeyecekmiyiz?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun sure Kortizon kullanmis biri olarak ;
    1: Gercekden bu ilaca ihtiyaciniz varmi ? Buna doktorla beraber karar verin.
    2: Vucudun kalsiyum ihtiyaci dogacak bu acigi Dvit damlasi ve gunese cikarak (yazin) kollarinizi sivayin ve 10 dakk gunes isiklarindan yararlanin , kisin ise peynir , yogurt vb. yiyeceklerle telafi edin.
    3: Yilda toplam 1000MG gecmemesina mutlaka dikkat edin (hekimler yilda 2000Mg derler inanma).
    4: Vucud tabii olarak zati kortisol (kortizonun aynisi) uretir, yetersiz kaldigindan disardan verilir ve bazi durumlarda kortizon hayat kurtarmasina ragmen tedavi edici ozelligi yokdur, yangini sondurur sadece.
    5: Odem yapar , mutlaka odem sokucu bitkisel yada medikal 1 seyler kullanin..
    6: Kortizon belli program dahilinde kullanilir ve azaltilarak kesilir, asla ve asla 1 ic 1 birak seklinde kullanilamaz. Istisnasi; dusuk doz kortizon iceren krem-pomat - losyon vb. haric.
    7: İstah acar ve kilo sizin icin zararli ise , diyet onerilir.
    8: Yuzunuz aydede diye tabir edilen topac gibi siser, cogu zaman bu ilaci birakdikdan sonra 6 ay icinde eskli sekline doner.
    9: Sirtinizda her yeri kaplayan sivilceler olusur, zaman icinde kaybolurlar,, Yuzunuzde killanmalar baslar bunlarda ilaci birakinca 1 sure sonra kaybolur.
    10: Mutlaka mide koruyucu 1 ilac kullanin.

Soyledigim gibi ; Hekiminize danisin,, gercekden Kortizon kullanmak zorundamisiniz. Baska care varsa Kortizon kullanmayin..

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ihtiyacım olmasa kullanmazdım zaten. kortizon yerine ivig daha iyi olur mu sizce Polinöropati(CIDP)hastası için. eşdeğermidir yani? kortizonun ivig e göre herhangi bir + özelliği yoksa neden kortizon kullanarak işkence çekeyim ki?

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kortizon kullanmayı bırakır bırakmaz hemen normal şekere tuza başlamalımıyız yoksa belli bir süre geçmesi lazım mı=?

Üye
    emine. Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

agır antıbıyotık olarak da gecer.kortezon kullanımdan sonra dıger antıbıyotık kullanımı pek ıse yaramaz ve antıbıyotık kullanımını gerektırecek baska bır hastalıga yakalanılırsa ılerde kortızonun dahada agırının alınması gereklı olabılır.asırı kılo aldırır.ve bunun vucuttan atılımı bır ıkı seneyı bulur.gerekmedıkce pek onerılmez ama zorunlu kalıncada yapılacak pek bısey kalmıo sanırım ama kesınlıkle doktor konturolunde alınıp bırakılmalı...

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kortizon iki ucu keskin bir bıçağa benzer burada yorumlar yazmışsınız faydaları göreceli ve spesifik şekilde olduğu için muhakkak hekim gözetiminde kullanılmalıdır. kortizon vucutta sıvı tutumunu dolayısıyla kilo vb. şekilde kompleks değişimler oluşmasını sağlar vucutta normalde böbrek üstü bezlerden salgılanır fakat dışardan alındığını metabolizmada bazı hastalıkların belirtilerini azaltmak için kullanılır bunu şöyle özetleyelim kortizon hastalığın seyrini özellikle akut rahatsızlıklarda rahatsızlıgın hasta üzerindeki olumsuz yönlerini maskelemek ve geçiçici bir rahatlık saglaması için verilebilir insan metabolizmasında bir tür baskılayıcı şok etkisi gibi düşünün bunu. geçmişte bu konuda izlediğim bir haberde kortizon kullanan bir kadının ilac sonrasında yürüyemez hale geldiği anlatılıyordu. eklem romatizması yada kas hastalarınada zaman zaman bu ilaç verilir veya akut nefes darlığında vs. gibi durumlardada doktorlar uyguluyorlar. sonuçta çok çok dikkat edilmeli ...

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kortizonu kullanmayı bıraktığımız günün ertesi günü artık normal yaşama dönebilirmiyiz? yoksa belli bir süre geçmesi gereklimidir yağlı tuzlu şekerli yememiz için?

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 26.04-2011, 10:53
  2. 14.04-2011, 11:01
  3. 08.11-2010, 18:35