Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Kas seğirmesi (titremesi) nedir? Neden olur?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

snipercem Kas seğirmesi (titremesi) nedir? Neden olur?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Selam arkadaşlar yine ben Bir sorum olacak ben hastalığıma teşhis konduğundan beri yani taa ilk baştan beri kaslarımda seğrime(titreme) oluyor ve o bölge kendi kendine hareket ediyor.

Örneğin parmağım kendi kendine hareket ediyor ve kendi kendine duruyor seğrime yani canı istediğinde duruyor

Bunlar neden oluyor?
    Bu erimenin işareti olabilirmi?
    Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar ve seğrimesi olan arkadaşlar yazarmısınız tşk

umut38

evet bu yazmış oldukların bendede var.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

ebediyata

evet bende de arada oluyor genelde kürek kemiği ve kollarda.

bunun nedeni erimekte olan kaslarımızın yanında erimemiş ve çok az miktarda kalan küçük zerrecikteki kasların sürekli hareketsiz kalan bedenimizinde sıkıntısıyla kendi kendilerine harekete geçip diğer kaslarımızıda harekete geçirmek istemelerinden kaynaklanıyor olabilir

işin ilginç yani bu titremeler esnasında insan mutasyon geçirip hulka filan dönüşeceğini zannediyor.

yamakasi10

bende friedreich ataksi hastasıyım. bendede olurdu ama şimdi olmuyor pek.

biz buna erime demiyelm
    şöle diyelm: mesela ayak kemiğin çıkarsa ayak altındaki kaslara parmağıla basarsan seyret atar damar gibi atar. bu beynin komut vermediinden o bölge kendi kendine çalışıristemsiz.

bizdede böle oluyor.beyin komut vermiyor.sonrada o seyreyen bölgeler istem dısı hareket ediyor seyriyor. yorulduğu anda duruyor kendisi.buda vucud kendi kendini yoruyor bizim isteğimiz olmadan.

ii günler

snipercem

ebediyata;
    Kriz

bütün kas hastalarında oluyormu acaba ?

hnm18

Benim parmaklarda kendi kendine seyirme yok ama kol ve bacak kaslarımda ara ara seyirmeler oluyo..............mutasyon geçirip hulka dönüşmek güzel benzetme çok güldüm

snipercem

Arkadaşlar benim kendimden tespit'ime göre ilk hastalığa yakalandığım zamanlarda KAS SEĞRİMESİ daha çok oluyordu şimdi 4 5 ayda bir kez gibi sizdede öylemi?

Baben

Şurada böyle diyor:
    minarel eksikliğiğinden oluşan hastalıkları yazar mısınız?

MİNERALLER Vücudun kendi kendine oluşturamadığı inorganik maddeler olan mineraller, vitaminler ile birlikte çalışarak vücutça en fazla ihtiyaç duyulan bölgelere etkin bir şekilde ulaşmalarını sağlarlar. Dolayısıyla insan vücudunun en az vitaminler kadar minerallere de ihtiyacı vardır. Kan basıncında, kalp ritminde, kas fonksiyonlarında, vücuttaki sıvı dengesinin devamlılığında, üremede oldukça önemli rol oynayan mineraller ayrıca kan oluşumunu ve sağlıklı sinir fonksiyonları gelişimini de kontrol ederler. Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda mineral eksiklikleri oldukça büyük sorunlara neden olabilmektedir:
    ...
    Magnezyum: En yoğun olarak kalp, böbrek, beyin ve karaciğer gibi metabolizmalarda olduğu için, magnezyum vücudun enerji üretiminde çok önemli bir rol oynamaktadır. Dolayısıyla magnezyum yetersizliği birçok enzim sistemini etkiler ve metabolik sonuçları ortaya çıkarır. Halsizlik, iştahsızlık, huzursuzluk, uyku bozuklukları gibi genel belirtiler, öğrenme kapasitenin azalması, dalgınlık, hafıza zayıflığı ile beyin fonksiyonlarının etkilenmesi, kas seğirmeleri, titremeleri ve kalp çarpıntısı gibi problemler yaşanabilir. Yaşça daha küçük bebeklerde ise havale nedeni olabilmektedir.
    Devamlı bir ilaç kullanıyor musun, Snipercem? İlaçlardaki magnezyum, seğirmelerin azalmasını sağlamıştır.

snipercem

Baben Ben yaklaşık 7-8 tıldır hiç bir ilaç kullanmıyorum

Baben

Kesin bir yorum yapacak tıbbi bilgim yok ama yediğin yiyeceklerle de ilgisi olabilir. Kanındaki magnezyum miktarını ölçtürmekle başlayabilirsin..

ELWAN*

21 yıldır kas hastasıyım o duyguyu çok iyi biliyorum
    kaslarda seğrime gevşeme ve erime belirtisidir.
    asla hareketlerini bırakma egzersiz ve hareket erimeyi
    yavaşlatır tek çaresi hareket ve egzersiz bıraktığın anda ilerliyor.
    çok geçmiş olsun.

snipercem

ELWAN tşk ama egzersiz yapmıyorum. Arasıra kollarımı çalıştırıyorum
    Baben Hemen hemen tüm kas hastalarında oluyor sanırım seğrime, sadece bende olmuyor + 2001 de bir kez üniversiteye gittim birdaha gitmedim doktora kas hastalığı ile ilgili gitmeyide düşünmüyorum Gittiğim zaman hayal kırıklığı ile gelmek dahada kötü oluyor

ELWAN*

Kas hastalığında zaten tek başına hareket edemezsin yardım olmadan hareket yapılamaz.Ayrıca hiçde hayal kırıklığına uğrama hastalıklarla yaşamayı bilmek gerek. Neyapalımki başa gelen çekilir. Herkez sağlıkla yaşamak ister. olmasada üzülmem Allahın işi mücadele etmetken başka çare yok.
    Dilerim Allahtan kök hücre herkez için Şifa olur sabretmek en güzeli mevlam neylerse güzel eyler. vardır bir bildiği.

Baben

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Cem, doktora git demedim Bir laboratuvarda kanını tahlil ettirebilirsin. Magnezyum oranı eksik mi, normal mi baktırabilirsin.. Daha sonra ilaç kullanman da şart değil! Magnezyum içeren gıdalardan bolca yemekle durumu kurtarabilirsin.

"Tüm kas hastalarında" olması bişey değiştiremez.. Demek ki, kas hastalarının vücudunda bir "magnezyum canavarı" var.. Ya da magnezyumu tutan bişey eksik.. Kas erimelerinin nedeni de bu olabilir..

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye