+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 7 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 95 mesajın 1-15 arasındakiler
Refleksoloji ve Kas Hastalığı
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Tuba Refleksoloji ve Kas Hastalığı

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Bana verilmiş olan egzersizleri hiç ihmal etmedim. Yazları mutlaka yüzmeye gitmeye çalıştım. Kilo almamak zaten en çok dikkat ettiğim şey. Ama kas hastalığında ne kadar uğraşsan da yeterli gelmediğini hissediyorum. Özellikle bu sert düşmeler çok çok gerilere götürüyor. Bu yüzden beni destekleyebileceği umuduyla refleksolojiyi denedim bir süredir.

Ayaktaki sinir uçlarına masaj yaparak sinirler uyarılıyor.Ankara'daki refleksoloji merkezinde 2 ay civarında zaten etkisini görmeye başlayacağım söylendi. Ben 4 ay devam ettim. Herhangi bir etkisini göremeyince fayda gördüklerini iddia ettikleri hastalarıyla yüzyüze görüşmek istedim. Fakat böyle bir hasta bulamadılar. Gayet emin olarak mutlaka devam ettiğim süreç içerisinde fayda göreceğimi söylediler. Bunu garanti etmek içinde etkisini görmeye başlayıncaya kadar ücretsiz vereceklerini söylediler. 2 ay da ücretsiz verdiler. Sonrasında da beni bıraktılar.
    Herhangi bir katkısını kesinlikle görmedim.Etki görme süreci olarak 1 2 aydan bahsedip tedavinin sonlanması olarakta 4 5 yılı gösteriyorlar.

Üyelik ücreti adı altında 300 tl sonraki seas başına 40 tl alınıyor.

Bu altı aylık süreçte orada her hastalıktan insanın geldiğini görebiledim. İletişim kurabildiklerimin hepsi de denemek amaçlı gelmişler ama hiç bir olumlu sonuç alınamamış.

Ben başlamadan önce bu konuyu internette çok araştırdım fakat kendi koydukları videolardan başka bir şeye ulaşamadım. Bu yüzden bu konuyu araştıran insanların bilgi sahibi olmasını istedim. Orada bir sürü engel grubuna sahip insan çare arıyor. Bir çok tv programına da yanlarında fayda gören hastalarıyla çıkıyorlar. Ama her nedense ben hiç öyle birine rastlamadım bu 6 aylık süreçte...

TUBA

snipercem

Bende yanılmıyorsam TGRT TV de kas hastalığını iyleştirdiğini iddia eden bir akapunkturcu yu izlemiştim 4 5 yıl önce ve sonra 19 gün kadar istanbulda tedavi gördüm hiç birşey olmamıştı diye hatırlıyorum o geldi aklıma

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

teoder

tuba neden öle dıosun ben ataksi hastasıyım gayet faydasını göruyoyum.sürekli dewam edıyom

Tuba

Sürekli derken ne kadardır deniyorsun, ve ne gibi katkılarını gördün yazarsın o zaman. Diğer mesajlarını inceledim, açıklayıcı hiç bir şey yazmamışsın. Ben herhangi bir tedaviden iyi sonuç alsaydım paylaşırdım ki diğer insanlar da yararlansınlar.
    Tedaviye başladığındaki durumunu ve şimdiki sağlık durumunu, ne kadardır refleksolojiye devam ettiğini anlatırsan sevinirim.
    Görmüş olduğun faydayı şimdiye kadar yazmayıp, ben olumsuzluklardan söz edince devreye girmen dikkatimi çekti.

KaPtAn 16

tuba
    bu nasıl bir masaş
    ellemi yoksa elektirik akımı ilemi

teoder

tuba daha önce kimse sormadıki.5 ay oldu en az 1sene en çok 2sene.bende daha önce kasılma.konuşma bozuklugu,tıtreme,isteksiz hareketler vardı ve tabiki denge sorunu.şimdiye kadar bu belirtilerin çogu gıttı şimdi sadece azda olsa denge problemı var kaç senede olsa dewam edecem çünkü 7 sene çekmişim.bence sende dewam et 2 ayda olcak şey deıl.yanlış anlama kımseyı savunmuyorum sadece sana tavsiye edıyorum.acıl şifalar

----------

ha bıde fayda görenı gormedım dıosun ben burda gordum.

Tuba

Elle sinir uçları uyarılıyor, elektirik akımı falan değil.
    Ben 2 aydır demedim. 6 aydan daha uzun bir süredir denediğimi söyledim. Umarım gerçekten fayda görüyorsundur.
    Kime ulaştıysam olumlu bir şey duymadım. O zaman sen yazarsın buraya, ilerleyen günlerde kendindeki gelişmeleri. Haksız çıkarsam çok mutlu olacağım.

Üye
    Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    6

minerva

Merhaba Tuba verdiğin bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim.Bende fayda bulmak amaçlı Ankarada özel bir fizik tedavi hastanesinde 15 gün yattım ama fayda bulmak şöyle dursun oradan çıktığımda tüm kaslarım dökülür durumda çıktım.Kötü bir fizik tedavi deneyimi yaşamak beni yataklı fizik tedaviden soğuttu.Bir ay önce Prof.Dr.Ersin TAN'a muayeneye gittim.Tekrar bir kans testi,emeg istedi ve bana evde yapacağım fizik tedavi hareketlerin devam etmemi yanısıra koenzim10 100 mg. günde 2 defa kullanmamı söyledi ve gönderdi.Kas hastasına en faydalı olacak hareketler evde kendisine verilen egzersizleri yapmak ve dediğin gibi beslenmesine dikkat etmek,kilo almamaya çalışmak.

Tuba

Merhaba Minerva haberim yoktu hastanede yattığından. Geçmiş olsun. Bazen daha iyi olalım derken olumsuz sonuçlarla karşılaşıyoruz. Ama ben 15 yıl önce de doktorlardan aynı sözleri duyuyordum. Şimdi de aynı bilgiler veriliyor. Bu durum beni çok üzüyor.O zaman ister istemez farklı alanlara yöneliyorsun. Çünkü yetmiyor, verilen öneriler. Tıp ilerliyor diye hep bir beklentideyiz. Umarım umutlarımız boşa çıkmaz.
    O zaman yorulmadan yine eski önerileri uygulayarak yola devam etmekten başka çare yok.

KaPtAn 16

benim sormamın sebebi bir yegenimiz var spastik
    turkiyeye ilk defa bursaya gelen bir cihazdı sinir uclarına hafif akımla uyarı yordu birbucuk sene sean aldı faydasını gormedi

amamasaj farklı birşey gerkesdede aynı olmuyor

bende kas hastasıyım motor noron benimkide bir ilerliyo bir duruyo

bana gore bu hastalıgın tek ilacı moral ve huzur dur

imşallah daha iyiye gidersin tuba

Tuba

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için kaptan 16.Hepimizin iyi olmasını diliyorum.

Hüsmen Refleksolojiyi denemek lazim bir umut

Iyi günler, benim 3 yasindaki oglumda dogumda oksijensiz kaldi sunada denge ve konusma bozuklugu var kaslari gevsek cok düsüyor bu tedavi özellikle oglum daha kücük oldugu icin faydali oluyormus bu tedavinin avantaji beyindeki ölü hücreler yenileniyormus ama herkeste etkisini göstermeyebilir örnegin yürüyemeyen spastik cocuklar yürüyorlar bunlari tvde cok defa gösterdiler bunlarin sahte olmasi mümkün degil asil benim canimi sikan 300 lira üyelik altinda hava parasi aliyorlar seans ücretleri haric etki göstermezse ne olacak para gidecek biraz daha hesapli olmali ben deneyecegim gelismeleri de mutlaka yazacagim.

garraro

hüsmen bende bi ara denedim o parayı da vermedim hava parasını yanii
    konuş verme bence,ben sadece seans parasına anlaşmıştım
    bi gelişme oldumu olmadı fıııssssssss
    yazık verdiğim paralara vereceğin paralara

teoder

Hüsmen bende sp ataksı refleksolojının bu hastalıga sonuç daha dogrusu gelışme verıyo

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 7 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye