+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Vücut kılları kasların gelişimini engeller mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

sdsby

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seker kiz Mesajı Gör
    Ben bunu çok eskiden beri duyarım.Hatta bir tanıdığım vardı futbol oyuncusu.Kas gelişimini engelliyor diye bacağındaki kılları temizlerdi.
    Futbolcuların bacaklarındakı kılları almalarının sebebi kılların teri tutması ve oyun sırasında yaralanmalara neden açması, ayrıca seyir açısındanda estetik olsun diye, kıllarını aldırıyorlar. Kas yapanlarda öyle tamamiyle estetik gözüksün diye aldırıyorlar.

Ayrıca doktor cevabı:http://www.revir.com/v01/pages/p15/1154/253007.shtml

Kılların Kas Gelişimine Etkisi

İyi günler ben 1 yıldır fitnessa gidiyorum acaba bacak kıllarının tüy dökücü yardımıyla alımında bacak kaslarının gelişim hızı artarmı.Teşekkürler...

CEVAPLANDI

Cevaplayan:Uzm. Dr. Ümit Hazar

Cevap Tarihi:7 Ekim 2009 - 04:21

Kılların kas gelişimine etkisi yoktur.
    sağlıklı günler.

Deri resminide koyalım, kıl tüylerinin irkilmeye ve terlemeye yarayan kendi çok çok küçük kasları zaten var. Tamamen vücut kaslarından bağımsızlar:

Sirine

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: baben Mesajı Gör
    bu tez doğru olsaydı; bütün çok kıllı hayvanların (örn; aslan, goril, koyun vb.) kas zafiyetinden ölmeleri gerekmez miydi?

işte mantıklı insanın verdiği cevap

ayrıca erkeklerin bacağında kas denen bişi olmaması gerek bu teori gerçek olsaydı kıllı bacaktır erkek bacağı

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

seker kiz

Demek kızlara hava atmak için vucutlarını temizleyip "kas gelişimini engelliyor" bahanesini bize yedirmeye çalışıyorlarmış öylemii Çok fena bu erkekler

thedarkest21

sekerkız çok fena yakaladın beni.zekana bayıldım şaka şaka

yazının linkini vereyim bu arada... http://www.vucutcu.com/forum3/printv...ca8ae0e7bfb752 ...kan dolaşımını etkiliyor kıllar bu yüzden kasların gelişimine etkisi oluyor..

birşey söylemek istiyorum..msnde konuştuğum birkaç avrupadan arkadaş var.bazen sohbet ediyoruz..bana diyor ki biz burada saçları dağınık veya bakımsız arkadaşımız olduğu zaman ona 'TURK' lakabını takıp dalga geçiyoruz diyor....ben de cevap verecek birşey bulamıyorum..doğru söze ne denir

ayyüzlü

aslında ben de futbolcuların bacak kıllarını alma sebebi estetik amaçlı değil bacak gücünü alması olduğunu duymuştum.tabiki ne kadar doğru bilmiyorum

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

Bu yaz bana da söylenmişti bu ama kaslara etkisi minimummuş yani kasları geliştirmek için kasmaya gerek yokmuş

KaRe

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bi kıl muhabbetidir almış başını yürümüş bırakın abi erkek adm kıldan rahatsızmı olurmuş kıl erkekliğin nişanındandır yerim kası kılmı kasmı cevap verirum KAS

şaka şaka tabiki KILLLL

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye