Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 229 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    asli1 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    04:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul

asli1

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende 1 sene öncesi forumda babam için yazı yazmıştım, inancımı yitirmedim dedim bir an olsunda yitirmedim fakat 19 mayısda babamı kaybettim 40 yaşına yeni girmişti 1 sene boyunca ölüm mücadelesi verdi günahlarını döktü ve bu yalan dünyadan ayrıldı .. O yoğun bakım günleri o kadar kötüydü ki çeken bilir, çeken anlar beni. Yogun bakım kapısının önünde saatlerce beklemek, doktorun ağzını gözlemek, sağlık personellerine sorduğumuzda genel cevap "durumunda bi değişiklik yok, yada doktoruna sorunuz." çok zor çok... Onun için herşeyi yaptım yanına girdiğimde yaşama bağlamak için herşeyi konuştum günlük ne yaptıysak anlatıyordum, müzik dinletiyordum sevdiği parçalardan. Dinlesin ki daha çok yaşama sarılsın kendisini salmasın diye.. O hastanede nelerim geçti. Yemin ediyorum 17 yaşımdayım roman yazmaya kalksam yaşamım roman olur. Ne yapalım bundan sonra onun için dua etmekten ve hayr işlemekten başka yapabileceğim bir şey yok Allah daha çok sevdi ve genç yaşta yanına aldı tek tesellim bu. Şöyle bir söz vardır. Bazen babalar öpmek ister, bazı evlatlar istemez sakalları batıyor diye. Bazı evlatlar öpmek ister. Toprak izin vermez, o artık yok diye.. Babalarınız hala hayattaysa kıymetini bilin, babasızlık çok zor, bu acıyı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.. Siz siz olun ne olursa olsun Allahtan Ümidinizi kesmeyin. O kün fe yekün dediği Zaman her şeyi oldurandır.. Allah tüm şifa bekleyen hastalara şifa versin.

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

Basiniz sagolsun cok uzuldum babanizla neredeyse ayni yastaymisiz babami 2 hafta once kaybettik 9 ay dayandi bekliyorduk artik cok arastirdim bu rahatsizliktan kurtulan pek olmuyor uzun sure kapali bilinc sonucu olumlu olmuyor ben simdi daha rahatim en azindan babami o sekilde gormek aci cekiyor mu diye dusuncelerde olmak daha kotuydu simdi huzurluyum acilarindan kurtuldu diyorum ama baba iste yokluguda kotu bunada alisacagiz tekrar basiniz sagolsun acinizi uzuntunuzu anliyorum ama elimizden birsey gelmiyor boyle uzun sure yatmasida iyi degil di oyle dusunun

Üye
    terkimail Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

terkimail

uzun bir aradan sonra tekrar merhaba 24 nisanda annemin kalp krizi sonrası beyinde oluşan yaşar nedeniyle farkındaligini kaybetti 103 gün yogun bakım sürecinden sonra bakım hastasi olarak eve çıktık bugün 3.gün bu 3gün tam bir kabus ve şanssız gećti şunu belirtmem gerekir boğazında treosgomisiyle bir kısmını sgk den bir kısmını da kendimiz oduyerek aldığımız cihazlar la çıktık hava sağlayıcı cihaz bataryasiz olduğundan evinizde mutlaka 2 kwdan az olmamak kaydıyla jenaratör olmalı yoksa bizim gibi acemiligin kurbanı olursunuz tam 20saate yakin elektrksiz kaldik sagolsun ilk saatleri komsularin cabasiyla atlattik jenaratör bulduk ertesi gün jenaratör aldik ama anamizdan emdigimiz süt geri geldi diyebilirim şunu soylemek istiyorum eve çıkacaksınız kalabalık olmaniz gerekir ve egitimlerinizi tam almaniz eve cihazlarla çıkacaksınız çok iyi düşünün şu anda yogun bakimdaysaniz ziyaretlerinizi gerceklestiriyorsaniz bu sizin için tatil gözünüzü korkutmak için söylemiyorum ama malesef yeni bir hayat programı yapmak zorundasıniz yalnızsanız desteginiz yoksa cihazlarla çikacaksaniz yapamazsınız imkanlarınız yoksa bunun vicdanla alakası yok emin olun şu tarafı güzel annem evinde sanki kendini daha huzurlu hissediyor bu en güzel tarafı farkindaliginda azda olsa farklılıklar var ama bunlar çok küçük adımlar malesef beyin 3_5dakikadan fazla oksijensiz kalıyorsa malesef hasar büyük oluyor dakikalar çok önemli benim annemi 20 dk sonra döndurebilmişlerdi hasar buyuk oldu devam ediyoruz yararı olacağını düşündüğüm bilgileri zaman zaman yazmaya çalışacağım mail atabilirsiniz hayat ne gösterecek yaşayacağız herkese gećmis olsun

Naghan

Burada ve buna benzer hasta yakınları nerede lütfen yazın bugün 38. Gün gözlerini açıp kapıyor babam ama şuru kapalı şuru açılan olmadı mı hep ilk günlerinizi yazmışsınız hastalarınız ne durumda

FLORA

Sevgili Naghan size iyi birşeyler yazmayı çok isterdim.Ama maalesf benim babam 5 aydır yoğun bakımda ve en ufak bilinçlilik hali yok.Ayrıca çok yoğun bir şekilde enfeksiyonlarla mücadele ediyor.Allah onların da bizim de yardımcımız olsun inşallah canı acımıyordur diye dua ediyorum.Ama hastalarımız nefes aldığı sürece ümitli olmalıyız inşallah bizler de mucizelere tanık oluruz.Çok geçmiş olsun.

Naghan

Hiçbir gelişme yokmu ve hastahanede mi yoksa evde mi bakıyorsunuz babamda da sürekli enfeksiyon var o onu güçsüz braktı

Naghan

Sürekli enfeksiyon benim babamda da var sanki bu onu dahada güçsüz brakıyor.doktor eve götürün demiş anneme ne yapacagımızı bilemiyoruz.enfeksiyonu olmadıgı zamanlar çenesini oynakmaya çalışmış göz bebeğini döndürmeye çalışmış bu bir gelişmemi sizin hastalarda hiçbir ilerleme olmuyormuydu.sizde bilirsiniz ki çook çook zor kafda dönen sorular bizim gibi hasta hastanede hiç yok hiç yok kendi kendimize konuşuyoruz sadece o kadar bu arada siz hastanede sizin gibi hasta olupda uyanan oldumu.enfeksiyon ne derece etkili ayılmasında sizxe

FLORA

Enfeksiyonlar maalesef babamı çok geriletiyor.Ateşi düştüğü zaman gözlerini tam olarak açmaya başlıyor ama göz takibi yok.Babam gibi kardiyak arrest sonrası serebral hipoksili hastalar var bizim yoğun bakımda.Bir tane kendine gelen hasta oldu inşallah bizim hastalarda iyileşirler.

Naghan

İnşallah uyanırlar o hasta ne kadar zaman süre sonra uyandı her zaman umut varmı yoksa zaman geçtikçe umut azalıyormu

Srkn0591

Babam 1.5 yıl önce trafik kazası sonucu beyincik zedelenmesi sonucu bitkisel hayata girdi.Ne bir konuşma ne bir hareketi var.4 ay yoğun bakımda kaldı.O zamanlar burda yazılar hep bir umut oldu.İnsan çağresiz kalıyor ne yapıcağını bilemiyor.Bir sabah uykudayken zil çalıyor ve baban kaza geçirdi yoğun bakımda yatıyor diyolar sonra kulağıma eğilip durumu ciddi olum diyorlar.Önce rüya da sanıyorsun kendini ama değilsin.Sonra o uzun bekleyiş başlıyor.İlk zamanlar bir çok tanımadığın insanlar geliyor teselli etmeye sonra bir bakıyorsun tek başınasın kimsen yok...Hergün doktorlardan bir çift kelime almak için bekliyorsun ama durum ciddi fazla umutlanmayın diyolar.4 ay boyunca hergün böyle...Sonra bakım hastası diyip eve yolluyolar.Sizi duymaz görmez anlamayaz diyor doktorlar.Yaş 25 ne peynirin hangisinin iyi olduğunu ne de kavunun nasıl seçildiğini bilmiyorken bi anda yük omuzlarına biniyor ve 4 kişiyi taşıyorsun.Şu anda babam konuşamıyor ama anlıyor bakıyor hatta bazen gözlerinden yaş gelip ağlıyor bile...Diyeceğim o ki hayatta hep bir umut var.Bu dünya yalan dünyaymış...Umudunuz bitti zamab sizde bitersiniz.Bu zaman diliminde TIRNAĞIN VARSA BAŞINI KAŞI nın anlamını çok iyi öğreniyorsunuz.Rabbim tüm hastalara yardım etsin.Güneşin sözü var birgün bizim için doğacak...

Naghan

Allah bizlere metanet hastalarımıza şifa versin babamı da eve yollamak istiyor doktor fakat hep enfeksiyonu var solunumu cihazda bu durumda olup bilinci yerine gelen var mı gerçekten.yoksa çok çok düşük bir ihtimalmi.eve alamak ne kadar mantıklı bilemiyorum hepiniz bu durumu yaşamışsınız.şuan sadece korkuyorum

Srkn0591

@Naghan
    Hastanede enfeksiyon daima fazladır.Ev ortamı daha iyidir.Benim babamda solunum cihazına bağlıydı evde her zaman kullanmadık alıştırma yaptık kendi kendine nefes almasını sağladık.Bilincinin yerine gelmesi önce Allah a sonra size bağlı...Sürekli konuşun fotoğraflar gösterin çay kaşığı ile az az su vermeye çalışın...Aksi halde bu tür vakalar yutmayı bile unutuyormuş...Rabbbim yar ve yardımcınız olsun...

Naghan

Amin sagolun cümlemizin inşallah keşke yapılacsk bişeyler olsaydı elimiz kolumuz bağlı rabbime sığındık dua ediyoruz umut herzaman olmalı belki iyi hikayeler duymak çok zor ama imkansız değil.bizde bekliycez galiba.eve verirlerse bizdr almaya karar verdik

AFKT5190

Dayım bir kaç gün önce evde kalp krizi geçirdi. Kalp durması sonucu yaklaşık tahmini 45 50 dakika beyin oksijensiz kaldı. Bulunduğumuz merkez hastanede kalbini geri çalıştırdılar ama müdahale edemeyecekleri için başka bir hastaneye sevk ettiler. Özel hastaneye girerken tekrar kalbi duruyor ve ameliyata alıyorlar. Ameliyat sonra şuan yoğun bakımda. Doktorun dediğine göre diğer organlar normal şekilde çalışıyor kalbi normal beyinde ödem ve kanama yok ama uyanabilir uyanmayadabilir hazırlıklı olun dediler. hafif hareketleri oluyor ama refleks diyorlar. AMA uzun süte oksijensiz kaldığı için bir şey diyemiyoruz diyorlar bekliyoruz. Yardımcı olabilecek olan varsa minnettar oluruz. Allah herkese acil şifalar nasip eylesin

Naghan

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşallah siz kolay atlatırsınız.aksi takdirde çok uzun yoğun bakım önü belleyişi sizi bekliyor.doktorların bu söylediğini biz aylardır duyuyoruz.babamda son 3 gündür ciddi enfeksiyon var işerlemeyi tammen geriletti.şu an hiçbir tepkisi yok çoook zor bir durum bugün 47. Gün gün geçtikçe enfeksiyonla mücadele dahada zorlaşıyor.

Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14