Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 227 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ahmet Eres Avatarı

Son Giriş
    05.03-2016
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa

Ahmet Eres

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rabbim şifa versin sizlerede sabırversin benim babam da kalpkirizi geçirdi ve şuan yoğun bakımda yatıyor yaklaşık 5 hafta oldu suan gözleri açık bakıyor ama şuru yok birazda kipirdama var daha doğrusu hissediyor el ve ayaklarını tutumda canı açıyor doktorlar hiç güzel birşey söylemiyorlar oysa biz inanıyoruz ki rabbim şifasını verir bek doktorların dediklerine inanmyoruz demem o ki herşeyin ilacı zaman hiçbir zaman ümidimizi yitirmyoruz rabbim şifa versin

Üye
    Seftonik Avatarı

Gerçek Adı
    Gürcan
    Son Giriş
    05.07-2016
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Seftonik

05436862979 benimde babam aynı durumda 2-3 dakika arası oksijensiz kaldı bilgi verebilirmisiniz

Üye
    Seftonik Avatarı

Gerçek Adı
    Gürcan
    Son Giriş
    05.07-2016
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Seftonik

Bugun 21. Gün 21 gündür en ufak bir belirti en ufak bir hareket dahi yok yanına her girdiğimiz konuştuğumuzda kalp atışları 140a kadar çıkıyor bizi hissediyor inanıyorum fakat tepki oluşturamıyor

Üye
    betül25 Avatarı

Gerçek Adı
    betül öztürk
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul

betül25

bana ulaşabilirmsiniz acaba
    tel 05316031240

Üye
    terkimail Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

terkimail

herkese öncelikle geçmiş olsun 24 04 2016 tarihinde annemin kalp krizi sonrası beynin 20 dakika oksijensiz kalması sonrasında şuuru kapandı 12. gundeyiz refleksler var ağrılı uyarılar var suur hala kapali solunum cihazina bagli olarak nefes alabiliyor doktoru durumunun rutine döndüğünü bitkisel yasam olasiligin en yuksek oldugunu soyledi suur acilmasinin cok dusukte olsa uzun zaman surecegini söyledi artik bizi yavas yavas evde bakima hazirliyor benzer olaylar yasayanlarin tecrubelerine ihtiyacimiz var lütfen burada yazarsaniz iyi gelismeler detaylar ortaya ciktikca yazmaya devam edecegim

muhammet1997 oncelikle gecmis olsun allah acil sifalar wersin

@ceto454545
    benim babamda ayni durumda 2012nin eyluk ayindan beri durumunda bi degisiklik war mi babanizin acaba numaram 05051282747 lutfen beni arar misiniz

@detailer
    selamun aleykum abi benim babamda senin baban gibi hala suur kapali numaram 05051282747 lutfen beni arar misin

@Bilal öksüz
    abi oncelikle gecmis olsun benim babamda ayni durumda numaram 05051282747 lutfen bi arar misin

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır yazıları takip ediyorum artık birşeyler yazma gereği duydum. Babam 8 ay önce kalp krizi sebebiyle ( pil takılı olmasına rağmen ) 20 dk kalbi duruyor hastane de çalıştırıyorlar. Beyine oksijen gitmemesi sebebiyle beyin ağır hasar alıp 8 aydır bilinci kapalı, hareketsiz, durumunda gelişme olmadan yoğun bakımda yatmaktadır. Doktorlar bu süre içerisinde gelişme olmaması durumunun ağır ve büyük olasılıkla düzelmeyeceği konusunda hemfikirler. Son 2 aydır sadece gözlerini açıyor ama ifade ve takip yok sadece bir noktaya odaklanıp bakıyor. Tanıma ya da göz ile takip yok. Mideden besleniyor, cihazlara son 3 aydır düzenli bağlanmıyor sadece gerek duyulduğunda bağlıyorlar. Tek tesellimiz umarım hiçbirşeyin farkında olmadığı ve acı çekmediği yönünde düşüncelerimizdir. Çaresizce hiçbirşey yapamamak bizim için çok acı bir hal almaya başladı. Artık bu şekilde yaşaması yerine ölmesi bu eziyetten kurtulmasını bile düşünüyoruz. Evde bakım için de öneride bulundular birazda zorlama diyelim ama işlemler için çok uğraştırdılar. Bürokrasi ve formalitelerle uğraşmaktan onay verdiğimize pişman ettiler. Durumu belli yoğun bakımda olan hasta için tekrar tekrar doktor kontrolleri heyet raporları oradan oraya koşturmacalar bir sürü evrak imzalatmaları ülkemiz gerçeğini birkez daha görmemizi sağladı. Ayrıca evde bakım için devletin bakım parası yardımı ve tüm cihaz, malzeme vs... desteği yalandan ibaret. Babamın emekli maaşı ve evi dışında birşeyi yok sadece bakıcı tutmak için bakım parası desteği talebinde bulunduk net bir cevap veremediler. Cihazlar ve malzeme desteği olacağı söylendi bütün cihazların tarafımızdan alınıp faturası ile kuruma başvurup ne kadarı ödenip ödenmeyeceği belli olmayan bir işlemden sonra bekleyeceğimiz söylenip ödememiz gereken fatura tutarının yaklaşık 30.000 TL olduğunu öğrendiğimizde vazgeçtik. Babam emekli sandığından emekli 25 yıl devlete hizmet vermiş prim vergi ödemiş şimdi siz bakmak zorundasınız diyerek onayımızı geri çektik. Vicdanen rahat değiliz ama bu kadar cihazları alsak bile evde hastane ortamı ve güvenliği kuramayacağımız için ne kadar yaşatabiliriz nasıl yaparız emin olamadık. Bu kadar uzun uzun yazdım 8 aylık tecrübelerim bu durumda hastası olan kişiler için umarım faydası olacaktır. 0 553 329 58 19 numaram merak ettikleriniz ya da önerileriniz için arayabilirsiniz, herkese geçmiş olsun umarım iyi haberler alırsınız.

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

@terkimail

Merhaba, benim babamda 20 dk kalp durmasıyla beyin hasarlı bilinci kapalı 8 aydır yoğun bakımda. Yine sizin umudunuz olsun 12.günde refleksler ağrılar var ise iyileşme ya da bu durumundan daha iyi olma olasılığı yüksek. Hastane stabil duruma girmiş hasta için evde bakım önerisinde bulunur karar size kalmıştır zorlayabilirler ama hasta tamamen iyileşmeden taburcu da edemezler. Karar size aittir, evde bakım çok zordur hem maddi hem manevi ağırdır. Ayrıca hastanedeki kadar güvenli de olmaz. Acil müdahale durumunda uzman gerekir. Fakat hasta tamamen cihazlara ve ekipmanlara bağlı olmadan yaşamını sürdürebiliyorsa işiniz kolay tabi ki. Babamın durumu daha ağır ve gelişme olmadığı için cihazlara zaman zaman ihtiyaç duyuyor aralıklı olarak kalp krizleri geçiriyor bu yüzden evde bakımını riskli bulduk ayrıca malzeme ve ekipman masrafları çok fazla çıkardılar ( yaklaşık 30.000 TL ) ki parayı versek bile evde ne kadar yaşayabilir bunun sorumluluğunu alıp alamayacağımızdan emin olamadık. Her iki türlüde vicdanımız rahat değil açıkçası. Biz umudumuzu yitirdik ama siz yitirmeyin anlattığınız gibi ise gelişme yaşanıyor umarım kısa sürede sağlığına kavuşur çok geçmiş olsun.
    Konu ozgurT tarafından değiştirilmiştir (16.06-2016 Saat 15:32 ). Gerekçe: yoruma cevap

kaderortaklari

@ozgurT eve çıkarmanız için hangi makinelere ihtiyacınız var

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

@kaderortaklari
    Aspirasyon cihazı
    Ventilatör cihazı
    Oksijen tüpü ve başlıkları
    oksijen konsantratörü
    Oksimetre cihazı vs... başlıca olanlar

kaderortaklari

@ozgurT Bizde evde bakıyoruz 2 seneyi geçti aspire cihazının bi kısmını devlet karşıladı cok uç bi fiyat değildi. Mama makinesinide devlet veriyordu ama poşetlerini biz almak zorundaydık aylık 500 liraydı geri donuşumlı devlet gene bi kısmını verdi. Ventiletor cihazı sıkıntı bizde çıkaramadık ona bağlıyorlardı nefeste problem olunca , aynı şekilde oksijende oyle allahtanki sonunda düzeldi nefesde çıktık eve. Umarım sizin hastanızdada geliiimler olur allahın izniyle. Gerçekten zor ve çaresizce geçen günler. Eve goturseniz evde birşey olsa omur boyu vicdan azabı keşke çıkartmasaydık diye. İnşallah kısa zamanda rabbim bi ışık yakar .

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

@kaderortaklari
    2 sene içerisinde bir gelişme oldu mu iyileşme yönünde olumlu ilerleme gibi ?

Yasaklı Üye
    velespitli velet Avatarı

Gerçek Adı
    Velespitli Velet
    Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    07:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

velespitli velet

Merhaba Arkadaşlar Benim rahmetli babamda kalp krizi geçirmişti beynine oksijen gitmemesinden dolayı ambulans gelse de belirli bir dakikadan sonrası beyin ölümü gerçekleştiriyormuş.Babam 40 günü aşkın yoğun bakımda yattı Almanya'da uyanmadı fiziksel olarak hiç bir şeye tepkisi yoktu solunum cihazlarına bağlıydı ama sadece bakıyordu doktorlar umut yok diyorlardı 20 günü aşarsa umut var diye biliyoruz biz bir umut bekledik organlarını da bağışlamadık Rabbim nefesini alana kadar hiç bir şekilde hayati fonksiyonlarına müdahale etmedik. Bazen sadece daha hırçın oluyordu yatağa bağlamışlardı artık kendine zarar vermesin diye. Bir evlat biz kız kardeşimle bunları gördük.Bir eş olarak annem bunları gördü ve çok yıprandı.Zordur beklemek gözünün içine iyileşecek mi diye bakmak. Biz mucize bulamadık İNŞALLAH sizin hastalarınız bulur dua edelim çok..

FLORA

Babanız nekadar yaşadı velespitli velet ?

Üye
    ozgurT Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ozgurT

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bundan 9 ay once buradaki yazilari okumaya basladim ayni durumda olan babam icin bir cevap ya da care teselli bulurum umuduyla kisa bir sure once de babamin durumunu yazmistim beklemedeyiz durumunda degisiklik yok diye maalesef babam 9 aylik mucadelesine yenik dustu dun sabah kaybettik anladimki bu durumda olan hastalarin cogu kurtulamiyor artik umut edecegimiz birsey yok herkese tekrar gecmis olsun umarim iyi haberler alirsiniz

Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14