Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 229 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnanın sizin anlattıklarınızı ben de sizinle birlikte tekrar yaşadım, üzüntünüzü hissettim. Çünkü babam da çok sağlıklıyken bir anda oldu her şey. Biz 8 ay geçirmemize rağmen ben de hala tam olarak kabul edemediğimi farkediyorum sizinki çok normal. Ama bir tek ölüme çare yok. Biz umudumuzu hiç yitirmedik bu süreçte. Siz de yitirmemelisiniz. Emin olun böylece daha çok aşama kaydediyorsunuz. Doktorlar her zaman umut yok derler onlara da kulak asmamanızı tavsiye ederim. Bize hep hazırlıklı olun kaybetmeye dediler. Babam çok şükür solınum cihazından bile ayrıldı. Çok geçmiş olsun. Allah herkese şifa versin.

DÖNAY KOYUNCU beyin hasarı

hipoksik beyin ( beyin hasarı) olup bitkisel hayatta girmiş ama yaşama dönen hastalarımız varmı acaba.

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Merhaba, babamın 9 aydır bilinci kapalı. Hastasının bilinci açılan varsan bana ulaşabilir mi. Telefonum 05543199493 teşekkürler.

DÖNAY KOYUNCU

merhaba babanız kalp krızı ıle gelısen hipoksik beyin hasarı ılemı 9 aydır bilinci kapalı hiç bir belirti yok mu.

Üye
    Nehire78 Avatarı

Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Nehire78

Merhaba.dun aniden annemin kalbi durdu 112aradik gelene kadarda ben kalp masaji yapmaya calistim ama sanırım beyin 10dk kadar oksijensiz kakdi kalbi calisiyor ama şuur yok malesef zonaya bagli olarak bagisiklik sistemi cokmuz ve zature olmus ki zatureye ait hic bir belirti yoktu .simdi makineye bagli nefes aliyor suur kapali .doktorlar olumlu konysmuyor
    Boyle bir olay yasayip umut isigi olacak kimse yokmu.allah hepimizin yardimcisi olsun

ekinkeskin

Nehire Hanim, siz 10 dk masaj yapmissiniz ama tam olarak kac dk sonra kalbi calisti o çok önemli , acil şifalar diliyorum size biz de ayni sorundan dolayi 2 aydir bilinc kapalı yogun bakimdayiz, cok acı verici bir süreçten geçiyoruz, annenizin yadi da onemli bir etken, 2 ay icinde çok şey öğrendik kabullenmek cok zor cok aci cekiyoruz, Allah sizin de yardimciniz olsun, şu ankk durumu asil acaba

Üye
    balmemet Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    01.03-2015
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    KONYA

balmemet

merhaba babam 6 haziran 2014 te kalp krizi sonucu beynine oksijen girmemesi sonucu komaya girdi ve 9 aydır yatıyor gözlari açık bakıyor ama bizi tanımıyor tepki vermiyor bu şekilde olup uyanan varmı iyileşen varmı 05331405231

Üye
    mierbasan Avatarı

Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mierbasan

Herkese iyi aksamlar,

Paylasimlarinizi gorunce su an icinde yasadigimiz sikintilari sizinle paylasmak istedim.
    Kardesim 73 gun once 19 Aralikta okula giderken taksi carpmasi sonucunda gecirdigi travma neticesinde suuru kapandi.
    Kaldirildigi hastahaneden hastahane enfeksiyonu kaptigi icin eve sevk islemini yapamiyorlar. Eger enfeksiyon olmasa simdiye kadar girtlaginda ve bogazinda bir delikle evde olacaktik. Kardesim kazadan bir ay sonra gozlerini acti. Ancak bilincli bakmiyor. Bazen takip var ama kisa sureli oluyor, sadece bir noktaya kitleniyor. Vucudunun tamaminda hareket var. Bazen kendini kaldirmaya calisiyor. Gun gectikce guclendikce kendisine zarar vermemesi icin muhtemelen baglanacak gibi gorunuyor. Sozel uyarilara cevap veremiyor. Ama uykuya daldiginda bagirdinizda gozlerini acabiliyor. Su an muzik dinletiyor ve bilgisayardan film izletiyoruz. Isiga tepki veriyor. Film izlediginde uyuma olmuyor. Ama bilincli oldugu soylenemez tabi.

Arkadaslar 73 gun oldu 18 yasinda bir cocuk ne olacak bilmiyorum. Interette yeterli dokuman yok. Burada yasadigimiz en ufak gelismeleride paylasmayi dusunuyorum. Lutfen benzer durumda olan arkadaslarda paylasim yaparlar ve geri donuste bulunurlarsa sevinirim.

Üye
    gerenica Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    eskisehir

gerenica

Öncelikle herkese acil şifalar diliyorum.Benim babamda 25 nisan2025 de kalp krizi geçirdi. Beyne oksijen gitmediği icin bilinci kapali bugün 19.gun ve bekliyoruz.bu şekilde olupta bilinci açılan hasta yakınları var mı acaba?

Üye
    asli1 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    04:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul

asli1

oncelıkle meraba herkese gecmıs olsun,

benım babamda cok saglıklıyken bır anda kalbı durarak beynıne 15 dakıka ve uzerı oksıjen gıtmemesı sonucu beynınde odem olusmus
    gecen gun odemı dagıttıklarını soyledıler
    15. gunu yogun bakımda bılıncı kapalı yatıyor. ramazan ayına gırıs zamanına yaklasırken ve topluluk ıcınde olup bogazına kacan dılı bılınen kısı tarafından cekılmıs.
    doktorlar hep olumsuz konusuyor ve bu bızı ve aılemı yıkıyor. ozel hastanede yogumbakım gormekte babam, yanına gırıyoruz baba bızı duyuyorsan gozlerını kıpırdat dıyoruz ve o an gozlerını kıpırdatıyor bazen gozunden yas geldıgı de oluyor. bı ara gozunu acmıs fakat suur yerınde olmadıgı ıcın doktorlar her daım kotu konusuyolar.
    bı keresındede bogazına takılan boru cıkmıs bızım kulagımıza amcam tarafından kendı elıyle acısından dolayı cıkarıldıgı soylenıyor fakat bu doktorlar oksurerek cıkardıgını soyluyor
    doktorlarada ınanmıyorum sıfa veren Rabbım el saafı ısmı hurmetıne babama ve butun hastalara acıl sıfa versın Allahım. ben ınanıyorum Rabbim gonlumu ferah tutuyor ıyılesıcegıne ınanıyorum ve ınancımı yıtırmıyorum.

boyle hastası olup da ıyılesen varsa ulasabılırmı?:05380327361

Üye
    cerenpy Avatarı

Gerçek Adı
    ceren yıldırım
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Bursa

cerenpy

merhaba,

öncelikle herkese Allah yardımcı olsun, acil şifa versin. insan kendi başına gelmeyince birçok şeyi anlayamıyormuş.

Annem 2,5 ay önce Beyin Kanaması geçirdi ve ameliyat oldu. Kanama 6cm çapındaydı. 31 gün yoğun bakımda yattı. Sağ tarafı felç oldu. 31 sonunda boğazında trakeostomi ve midesinde peg ile evde bakım hastası oldu.
    Geçen 1,5 ay içinde boğazındaki delik kapandı. ancak henüz bilinç yerine gelmedi. uyanık ama bilinçli hareket etmiyor. sol tarafını kendi kendine oynatıyor, ancak komutları yerine getiremiyor. ağlama krizleri başladı ve arttı.

bu hastalığın seyri nasıl doktorlar da tam bilgi vermiyorlar. Ağlamaları bilinçli mi değil mi tam anlayamıyoruz. ağlıyor, seslenince birden susuyor. yaklaşık 3 haftadır bu krizler ile uğraşıyoruz. gecesi gündüzüne karıştı. eski hali gibi olmayacak biliyroum ama bu durumlar geçecek mi ?? merak ediyorum. Bu arada annemin yaşı 71.

aranızda benzer durumları yaşanlar varsa nasıl hastalığın seyri seyretti bilgi verebilir mi?
    teşekkürler,

Üye
    esma35 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

esma35

Merhabalar Allah herkese kolaylik versin bu üzüntüyü 4 ay önce bizde yaşadık 35 yaşındaki kaynim kalp krizi geçirdi ve yogun bakimda hiçbir reaksiyon yoktu sonra boğazından hava derken bakıyor gulumsuyor gözüyle takip ediyor ve mirildaniyor.nefes kendi alıyor burundan beslendi genelde simdi mideden sağlanıyormus Doktor çıkarabiliriz yakında demiş biz istanbul dayiz O Antalyada . diger evli abisi ben karışmam demiş düsenin dostu olmaz ya..! Annesi gecen sene vefat etti baba yaslandi bypassli istemez muhtemelen. dedim ben raziyim tek sorun ilkokul çağı iki kizim ve 3 yas oglum var.bekar idi kaynim birikmişi evi vardi bakimina harca dedim esime gerekirse hemşire ozel yatagi falan ne bileyim..neler yapicaz bilmem sevgiler

Elfinzo

Benim amcamda aynı şekilde rahatsız bana acil ulaşır mısınız? 0543 826 21 71 detailer ?

Üye
    Elektrik Avatarı

Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elektrik Babanız hakkında

@detailer

Babanıza çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin hepimizin hastasına babanız hangi hastanede yattı öğrenebilirmiyim

Üye
    drhergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin Haskul
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tayinci

drhergin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vücuttaki bütün dokular travma sonrası iyileşir. fakat sinir dokularının iyileşmesi sadece işlevsiz bir halde olur.hastanın daha sonraki hali beyinin hasar gören bölgesine bağlı olarak değişir. şuur etrafın farkına varabilme ve yanıt verebilmektir. göz açıp kapama el-kol hareketleri bilinçsiz anlam ifade etmeyen hareketlerdir. maalesef şuan ki tıp literatüründe beyin hasarını geri çeviren-iyileştiren-bir tedavi mevcut değildir.bu aşamaya gelmiş hastalarda tek yapılacak şey temel ihtiyaçlarını sağlamak. bitkisel hayat ile tam beyin hasarı farklı şeylerdir. beyin ölümü gerçekleşen hastalar genellikle 1 hafta içinde hayata gözlerini yumar.tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimle.

Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14