Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 227 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esmet Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN YILDIZKAYA
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

esmet

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle, konuyu takip eden arkadaşlara geçmiş olsun. İnsan başına gelmeyince bilemiyor. Başımıza geldi, internette dolaşırken bu siteye denk geldim. (Bu arada site yöneticilerine de ayrıca teşekkür ederim.) Başımızdan geçen elim olayı yazdıktan sonra ülkemizde de ne kadar fazla kalp kriizi vakası yaşandığını anladım. Ben bu olayı yazdıktan sonra 4 arkadaş telefonra arayarak bilgi aldı. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım.

Bizim hastamızın durumundan biraz bahsedeyim. Çok şükür hastamız yaşıyor, ancak bugün 92. gün halen yoğun bakım hali devam ediyor. Daha öncede bahsettiğim gibi bize göre var olan tepkiler arttı, mesela tuttuğu eli kendine çekebilir durumda, gözlerini açıp bakıyor, ama şuuru kapalı. Ankara'da sağlık bakanlığına bağlı bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatıyor.

HgRoyal rumuzlu arkadaşımızada büyük geçmiş olsun. Hemen hemen aynı durumlar. Yazdığınız anlamda bilgi istemişsiniz. Burada hastane ismi ve işleyiş hakkında bilgi vermem uygun olmayacak kanaatindeyim, telden ararsanız görüşebiliriz. Sağlık ve şifa dileği ile .

mhsn16

merhaba arkadaşlar
    aynı sıkıntı benım annemde de var. 12.11.2013 tarıhınde annem bir işi için çarşıya gidiyormuş. bursaraydan(metro) inmiş o an fenalaşmış birisine teyzemi aratmış kötü oldugunu söylemekiçin. sonra teyzem gediğinde bulamamış. Allahtan karşısı hemen hastane vatandaşlar acile götürmüş o an nabzı durmuş ama beyne ne kadar süre ile oksijen gitmediğini kestiremiyorlar doktarlar. hastanenin yakınında olması bir şans ama annem 4 gündüryogun bakımda ve uyutuyorlar, akciger ödemi varmış. şuanda uyandırdıklarında havale geçiriyor beyni tepki vermediği için. beyni tepki verene kadar nöbetleri azalana kadar uyutmaya devm ediceklermiş. nasıl korktugumu bilemezsiniz. annem daha 46 yaşında. bu konuda bilgi verecek olan arkadaşlar varsa çok memnun olurum. ayrıca annemözel hastanede , özel hastanelerin yogun bkım ücretlerini devlet karşılıyor. bu yüzden bazı hastaları haddinden fazla yogun bakımda tutuyorlarmış böyle bişey duydum iyice güvenim kalmadı ama elimiz kolumuz baglı yogun bakımdaki hastayı sevkte edemiyoruz. Allah herkese sabır versin ve sevdiklerini bağışlasın inşallah

Üye
    gulsahyesilyurt Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLŞAH YEŞİLYURT
    Son Giriş
    20.12-2013
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gulsahyesilyurt

geçmiş olsun benim annem 7 yıldır yatalak beyin damarlarının tıkanması sonucu felç yüksek tansiyondan. 2 yıl önce öldü diye götürdük yoğun bakımda kaldı 45 gün dekübit yatak yarası ve trakeostomi ,peg le eve gönderildik . 3 ay önce enfeksiyonu arttığı için yoğun bakıma kaldırdık tekrar kalbi durmuş gece ve beyne oksijen gitmemiş dr lar bu beyindeki hasta yaşıyomu demiş sağlam tek bir beyin hücresi yok ama o güne kadaraz da olsa gülüyodu bize tanıyomu tanımıyomu allah bilir sıfır hareket annemde dümdüz yatıyo .şuanda gözler çok kötü sabit kırpmadan 20 dakika durabiliyor kalp atışı saturasyon probunda 140 150 oluyo bazen bizim çok ilerlediği ve son evrede olduğu için bilemiyorum düzelirmi. sadece doktorlara inanmayın anneme onu yapamaz anlamaz gülemez diyolardı herşeyide yapıyodu onlar bilimsel konuşuyoo canım benim keşke iyileşse ( allah herkese şifa versin çekmeyen bilemez

Üye
    Ankatek Avatarı

Gerçek Adı
    Selim
    Son Giriş
    02.01-2014
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Ankatek

Merhaba

Annem 4 gün önce hastane servisindeyken uyku esnasında kalbi durdu eşimin görmesi ile hemşireler tarafından hızlı bir şekilde kalp masajı ve sonrasında elektroşok ile tekrar kalbi çalıştırıldı.
    Eşimin tahmininen 2 -3 dakika lık zaman içinde müdahale edildiğini eşimin fark etmediği zamanında 3 dakika olduğunu düşünerek 5-6 dakika kalbin durduğunu düşünüyorum.

Şuan annemin bilinci kapalı herhangi bir tepki vermiyor. Doktorlar durumun kritik olduğunu hazırlıklı olun diyor.4 gündür kalp atış ritminin 80-100 arasında olduğunu tansiyonunun da en düşük 11-3 en yüksek 18-5 olduğunu gözlemledim. Sadece gözü yarım açık fakat tepkisiz bakıyor. Annem de takayusu hastalığı olduğu kan pırtılaşmasından romatolojide ne kadar beyinde zarar olduğunu göremediklerini beklemekten başka çare olmadığını söylediler.

Bu konuda okuduklarımın içimi çok rahatlattı. Allahın izniyle bende annemin iyileşme evresini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öğrenmek istediğim tek şey bilinçaltı kaypı ne kadar sürer. ve Allah korusun beyin ölümü olma oranı nedir.

Üye
    kahveci Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Kahveci
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    BURSA

kahveci

Herkese iyi akşamlar, tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Annem yaklaşık 20 gün önce fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. (öncesinde bilinen hiçbir hastalığı yoktu). İlk defa hastaneye girdi. Burada aniden fenalaşıp yere yığılmış ve bayılmış. Doktorlar 3 dakika içinde suni teneffüs, kalp masajı vs yapmaya başlamışlar. en sonunda da elektro şok. ve kalp yeniden atmaya başlamış. Fakat kendinde değil, şuuru kapalı, nefes alması çok yavaş. 4 gün sonra akciğerlerinde ileri düzeyde ZATÜRRE 'ye rastlandı. tüm tedavileri buna yönelik olmaya başladı. 7. günde röntgen çekildi ve beyninin sol kısmında kanama saptandı. Bugün 20.Gününde ve hala hareket yok. Sadece arada sırada göz kapaklarını kaldırıyor sonra yavaş yavaş kapanıyor. Ara sırada göz yaşı geliyor. Ama göz kapakları açıldığında göz bebeği hiçbir yere odaklanmıyor. Doktorlar en %30, en fazla %40 felç diyorlar. Acaba gözleri zaman içinde normale döner mi?
    Çok merak ediyorum. aslında çok şeyi merak ediyorum. Allah kimseyi böyle acılarla sınamasın. çok zor.

Üye
    Hirahandan Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Hirahandan

umarım mesajımı görenler olur.
    herkese öncelikle çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletmekle birlikte Rabbim tez vakitte şifalarını gönderir İnşAllah.
    Buna benzer bir durum ile karşılaştık bizde , yeğenim 14 yaşında ve 28 haziran 2013 yılında trafik kazası geçirerek beyin kanaması ve 3 ağır ameliyt geçirdi
    9 aydır evde bakıma muhtaç , konuşamıyor hiçbir ihityacını karşılayamıyor ,bizde refleksoloji ve aynı zamanda ozon tedavisine başldık ,fakat bilmediğimiz bir srü yöntem var ,siz bu yolları aşmışsınız,bana bu konuda yardımcı olursanız duacınız olurum sizin.
    Drlar yönlendirme yapmıyorlar ve bizler hiçbişey bilmiyoruz ,biz araştırıp bişeyler bulup yapmaya çalışıyoruz fakat hiçbir tedavisi için geç kalmak istemiyoruz ,o daha küçük bir çocuk ve Rabbimin izniyle hayatına kaldığı yerden devam edecek İnşAllah.sizden büyük bir umutla yanıt bekliyorum

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Merhaba, konuya uzun zamandır cevap yazılmamış fakat bu durumda olan hastalar şimdi nasılşar acaba, inşallah daha iyilerdir. Benim babamda yaklaşık 12 gündür komada, kalp krizi sonrasj beyni oksijensiz kaldı. Şimdi uyanık ama bilinci kapalı. Umutla bekliyoruz.

Üye
    detailer Avatarı

Son Giriş
    17.10-2014
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul

detailer

Merhaba Arkadaşlar, öncelikle herkese çok geçmiş olsun şunu söylemek istiyorum ki maalesef babamı eylül ayında kaybettik ama şunuda belirtmek isterim ki kendi ayaklarının üstünde bayramda tüm yakınlarını dolaşıp ziyaret edip halalleşerek ayrıldı babam aramızdan.

İlk olarak lütfen umudunuzu hiç kaybetmyin benimde komada ki babam 40.günde hayata döndü , burda diyeceklerime bazı doktorlar kızabilir ama kesinlikle bilinçli bir şekilde işin kolayına kaçarak (umut verme riskine girmemek için koca aileleri bunalıma sokmayı risk görmeden) doktorlar asla umut vermez bizede söylenen babanız yaşasa dahi hep bitkisel hayatta kalacağı idi ama inanın öyle olmadı.

Tedavi konusuna gelince maalesef benim görüşüm tıp beyin konusunda nerdeyse sıfır bilgiye sahip dedikleri hiçbir şey tutmuyor size naçizane tavsiyem yakınınızı hiç yalnız bırakmayın günde iki dk'da izin veriliyor olsa o iki dk'da yanında olun beyni bu süreçte toparlayan en önemli güç dışarıdan aldığı etkenler, bir konuşma bir ses bir dokunuş bunları hepsi fayda sağlıyor o sizi duyuyor buna emin olun dualarınızıda eksik etmeyin bana mail adresimden ulaşabilirsiniz elimden gelen yardımı yaparım on_u_r@hotmail.com

Üye
    orhan sarıkaya Avatarı

Gerçek Adı
    selma abay
    Son Giriş
    08.06-2014
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

orhan sarıkaya

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.

benimde kızkardeşim 23 mayıs ta fenalaşıp bayılıyor fakat kalp krizi geçiriyor kalbin nekadar süre durduğunu bilen yok ama ev ile hastahane 13 dakika sürmüş hastaneye getirdiklerinde kalbi durmuş vekalp masajı ile çalıştırmıslar ama beyin oksijensiz kalmış bugün 16.gün ve doktorlar beyinin üst bölümünün hasar gördüğünü yapılan fiziksel tedavilerde ortaya çıktığını söylediler daha üçgün önce ilk defa tepki vermeye başladığını ağrılı uyarılara cevap veriyor kolunu sıkınca çekiyor diyorlardı ama bugün her şey değişti durumu kritik diyorlar.ama Allahım çok büyük ben kardeşimin iyileşeceğine inanıyorum. Biliyorum bazı aksaklıklar olacak ama kardeşim sizin Babanız gibi iyileşeceğine inanıyorum yüce Allahım rüm hastalarımızın şifasını verecek inşallah. Tekrar geçmiş olsun.

devran29

allah acil şifalar versin inşallah

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Tekrar merhaba, çok geçmiş olsun Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin inşallah. Babamın bugün yoğun bakımda 53. Günü, solunum cihazından bir hafta önce ayrıldı, ki ilk 48 saat hiç solunumu yoktu 50 günde tekrarr kendi nefes almaya başladı. Haftaya eve çıkaracağız, bir takım tepkileri olsa da bilinci hala kapalı. Fakat ben de sizin gibi açılacağına yürekten inanıyorum. Böyle tecrübeleri olan arkadaşlar varsa, paylaşırlarsa sevinirim. Çok çaresiziz. Allah hepimizn yardımcısı olsun.

Emirhan88

S.a öncelikle herkese allahtan acil şifalar diliyorum aynı durum benim dedemdede gerçekleşti 58 yaşında evde otururken bir an göğüsüm ağrıyor dedi ve ardından kalp krizi geçirdi kalbi durmuştu beyin 20 dakika oksijensiz kalmış ve en yakın hastaneye götüdüler doktorlar yoğun bakımda dedeme %2 yaşama şansı var dediler hiçte iyi birşey söylemediler ama şimdi dedem 3.5 ay oldu beslenmesi yavaş yavaş ağızdan başladı solunum cihazından çıktı ara ara çocuklarının ismini söylüyor ve yavaş yavaş düzelmeye başlıyor Allahtan ümit kesilmez dualarınız onlardan esirgemeyin ve doktorların her dediğine inanmayın ve şuan dedemin doktorları bile şaşırıyor o yüzden inanç ve sevgi meselesi yanına sık girip çıkın konuşmaya çalıştırın ve olaylar anlatın herkese acil şifalar diliyorum

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Merhaba arkadaşlar, hastası düzelen, iyileşen var mı?

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

detailer son durum ne hastanızın

ekinkeskin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Babam 17 Aralık Çarşamba 2013 günü gule oynaya hemoroid ameliyatı na girdi, ameliyat sonrası ayildiktan sonra fenalasmis kalp durmus 30 dk kalp masaji yapilmis bu zaman zarfinda bir kere gelmis ve tekrar gitmis sonra tekrar kalbi calismaya başlamış bugün 5 gün hicbir sekilde bilinc yok gunde iki kez girip konusuyoruz onunla, doktorlar umudumuzu bile elimizden almaya calisiyorlar, babam hergün spor yapan yedigine dikkat eden bir insan, kalblinde stent vardi ama stent acik dediler ve ilk kez narkoz aldi, ne yapacagimizi bilmiyoruz, perisan durumdayiz o kadar hayat doludur ki kabullenemiyoruz yakistiramiyoruz ona olumlu birseyler okumak duymak icin heryeri okuyorum, kabullenememe doneminizdesiniz diyorlar nasıl kabullenir ki insan bunlar nasıl insan Allah herkesin sifasini versin sabrinida beklemek çok izdirap veriyor hergün biraz daha gardimiz düşüyor, .....

Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14