Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 45 mesajın 1-15 arasındakiler
Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

zeynocan Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    slm.
    yeğnim 19 yaşında erkek epilepsi hastası. sağlıklı bir gençti temmuz ayında yazlıkta arkadaşlarıya alkol vede zanaks hap içmişler.
    kalbi durmuş beyin oksijensiz kalmış haftalarca yoğun bakım makinalara bağlıydı. şimdi evde vucudu mermet taşı kadar sert boğazı açık nefes alıyor. sadece gözleri açık ne kadar bizi görüyor bilmiyoruz şur kapalı.

bir çare bir ışık bir yol,açın bana allah aşkına insanlık aşkına bir çare bir ışık tutun bilgisi olan varsa arasın beni lütfen....!

05362809186. zeynep istanbul

Hasan DURMUŞ

öncelik olarak Allahtan ümit kesilmez Allah şifasını verir inşallah.
    doktorlar size bir şeyleri söylemiş olması gerekir.
    olay bahsettiğiniz şekilde ise söylemeyede kıyamıyorum ama aynı olay çalıştığım kurumda mesai arkadaşımın başına geldı oda aynı şekilde ilk müdahalede belki sizinki kadar geç kalınmadı ama sonuç yatalak oldu 5 sene yatalak yaşadı hiç konuşmadan sonrası sizlere ömür. olayda gümüşhanede oldu ilk müdahale burda yapıldı hemen erzuruma sefk edildi tevavi orada fakültede oldu.
    bunu sadece sizin bilmenizi isterim ümitsiz yaşamak acı olsa gerek.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

zeynocan

merhaba arkadaşlar.2009 aylül aylarında buradan mesaj bıraktım duyarlı arkadaşlarımıza.
    yeğnim 19 bitkisel hayat makinalara bağlıydı kalbi durduktan sora beyni oksijensiz kalmış. şu an yeğnim şuuru tamamen yüzde yüz açık. yemek yiyor tuvelet ihtiyacını söylüyor. eski sağlıklı günlerdeki gibi muhabbeti istekleri herşey çok güzel.

bedensel olarak hareket edemiyor vucudu hala mermer taşı kadar sert ve de kıvrılmıyor.
    fizik tedavi görüyor ama faydasızmış beyinde hazar dan dolayı kasılı bedeni.

ameliyat olacak birkaç ay sora el ve kol eklemlerinden ağır bir ameliyat ve de çok kanlı bir ameliyat olacakmış.
    bu ameliyatı olan yada bilgisi olan var mı

lütfen bilgilendirin bizi lütfen.05362809186.zeynep.İST

şevin Yardımcı olun lütfen!!

16 YAŞINDAKİ KARDEŞİMİZ GÖLDE BOĞULMA SONUCU BİR AYDAN BERİ ANESTEZİ YOĞUN BAKIMDA YATMAKTADIR. BEYNİN BİR SÜRE OKSİJENSİZ KALMASI SONUCU BİLİNCİ KAPALI OLARAK YATIYOR.

BAŞINDAN BÖYLE BİR OLAY GEÇEN VE DAHA SONRA İYiLEŞEN BİRİLERİ VARSA BİZE ÖNEREBİLECEĞİNİZ DOKTOR, HASTANE VEYA İLAÇ VE TEDAVİ VARSA ALLAH RIZASI İÇİN BİZE YARDIMCI OLUN.

(0551 212 4141 VE 0507 342 2972 )

faruk34

Kardeşimiz inşanlah eski sağlığına kavuşur.

zeynocan

merhaba. bir ölüme çare yok.arkadaşlar yeğnim ömer yaşı 20.yoğun bakımda kaldı bitkisel hayatta yaşadı şuursuz yaşadı aylarca.
    şimdi şuur tamamen açık.tüm türkiye şehir şehir gittim filimler sonuçlar götürdüm gözterdim.hiç ama hiç umut yok dediler.
    istanbul yedi tepe hastanesi doktor eve gelmek istemedi nekadar yaşar bilinmez yaşam boyuda bitkisel hayat şuur kapalı yaşayacak dediler.allaha şükür aslanlar gibi artık!!!.yarın neler olur kimseler bilemez hep umutla yaşayalım.ölüm hariç herşeye çare var.herkeze geçmiş olsun.zeynocan

semaa_

benim ablamda akciğer enfeksiyonuna baglı kalp krizi gecirdii hiç birseyi yokkenn.. 2 bucuk ay yogun bakımda kaLdıı suandaa ewde yanımızda ama hala bilincii yok bizi ne kadar görüyor duyuyor bilmiyoruzz..bugün tam 5 ay oLdu burdaki yazıları okuyunca bana yardımcı oLabileceginizi düşüündümm basından böle olay gecenler tedawii sürecii nasıl oluor tekrar tam anlamıyla bilinçlenme ihtimali falan warmıı bu konuyla ilgilii benii biraz bilgilendirirseniz cok sewiniriMMM ((((

SERPOL79

herkese iyi günler. benim 4 yaşındaki kızım bunda yaklaşık 2.5 sene önce 1.5 yaşındayken,boğazına fındık kaçması sonucunda solunumu ve kalbi durarak ex oldu. hastanede uzun uğraşlar sonucu hayata döndürdüler. gecen sürede kızımın ağır beyin tahribati gerçekleşti.şuanda kimseyi tanmıyor, algılayamıyor. yemesi içmesi içmesi yok. boğazı açık oradan nefes alıyor. fizik tedavisine götürüyorduk oradaki fizyoterapist yapılan uygulamaları alamadığını ve sadece kireçlenme olmasın diye yaptıklarını söylüyordu. çocuğun kalçaları kasılmadan dolayı çıktı.şu anda çok ağır durumda.hiçbirşeyi yok ken böyle bir olay başımıza geldi. çok sabır isteyen bir hastalık. şuanda tedaviside yok. ama ALLAH 'dan umut kesilmiyor. ALLAH tüm hastalarımıza acil şifalar versin.
    not: beyin tahribatı hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.

MELEKDERYA

Allah acil şifa ve sabır versin,bol bol dua ediniz,moralinizi yüksek tutunuz,inşallah iyileşirler...

kaptansener

benim kardeşimde 02.08.2013 tarihinde de kalp krizi sonucu beyni 10-12 dakika oksijensiz kaldı.yaklasık 70 gün yoğun bakımda kaldı.suan evde bakıyoruz.boğazından nefes alıyor ve mideden besliyoruz tepkileri ilk günlere nazaran çok güzel.ileriye dönük umutla bekliyoruz.bu olayın ne kadar zor bir durum olduğunun farkındayım hastanelerde beklemenin heleki böyle bir durumda.allah bütün hastalarımıza sifa versin.konuyla ilgili bir durum yasayıp ilerisi için bilgi verebilecek hasta yakınlarından tavsiyeleri olan varsa lütfen yazsın.herkese acil şifalar.dualarımızla insallah.

Üye
    Gerçek Adı
    mehmet ender topakaş
    Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Alanya/ANTALYA

mendertopaktas babamda aynı şekilde rahatsız

Ankara Yıldırım beyazıt eğitim ve araştırma hastahanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini tavsiye ederim.

bize çok faydası olamadı ancak erken tedavi bu konuda çok önemli, ayrıca oksijensiz kalma süresi.

babam 3 senedir rahatsız bilgi almak isteyenler eposta atabilir

H.Nur

Benim oğlum şu an 3 yaşında. 10 Mayıs 2013 te suda boğuldu. Kalbi durdu. Hastaneye yetiştirilip kalbi çalıştırılıncaya kadar beyni oksijensiz kaldı (yaklaşık 30 dk.) 71 gün yoğunbakımda yattı. Şu anda evde ev tipi mekanik ventilatöre bağlı. İlk zamanlar hiçbir refleksi ağrılı uyarana tepkisi yoktu, beyin ölümünün olabileceğini söylediler. EEG ve Beyin anjiyosu sonuçlarına göre beyin ölümü olmadığı açılandı. MR sonucuna göre talamusta hasar var denildi. Önce gözün ışık refleksi geldi. Sonra ağrılı uyarana minimal tepki vermeye başladı. Sonra ayak parmaklarını oynattı. Bilek, el, kol derken şu anda eklemlerinden sadece dizlerini oynatamıyor. Uzuvlar hareket yeteneği kazandıkça kasılmalar azaldı. Şimdi etrafı izliyor tepkileri günden güne çoğalıyor. Öğürme ve öksürme refleksleri gelmeye başladı. Kendi solunumu iyi, inşaallah yutması ve bilinci de gelince makinadan çıkacak. Umudumuz var çünkü Allahu Tealanın yarattığı devası olmayan hiçbir hastalık yoktur. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Eşimle Ankara'da bir fizyoterapi merkezinde yüz ve ayak refleksoloji eğitimi aldık. Düzenli yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca Ozon Terapi yaptırıyoruz. Evde fizik tedavi hareketlerini yaptırıyoruz. Müzik dinletiyoruz. Bakımını kendimiz yapıyoruz. Asla ümitsizlik yok. İmtihanı olan insanlar Allah'ın güçlü gördüğü insanlardır. Oğlumun gelişmelerini buradan paylaşacağım inşaallah. Dualarım bütün şifa bekleyenler için...

Oksijensizlik hasarından sonra iyileşenlere örnekler:
    İnanılmaz kurtuluş! Kalbi 39 dakika durdu - TG
    Milli Gazete - Hak Geldi, Batıl Zail Oldu | Kızını ''anne şefkati'' ile bitkisel hayattan kurtardı
    Donny Winn | Video | Traumatic Brain Injury from Hypoxia - YouTube
    Video17 Aaron Discusses What Part of then Brain was Affected By the Hypoxic Injury.mp4 - YouTube
    lp de dirilmek ne zaman mmkn | YediRenkHaber.com

H.Nur Bilinç Bozukluğu Tedavisi

Konu ile ilgilenenlerin aşağıdaki linki tıklayarak videoyu izlemesini tavsiye ederim.

Bilinç Bozukluklarının Özgün Tedavisi - YouTube

H.Nur

Anestezi, annem bahsettiğiniz bitkisel ürünleri kullanmamız için girişimlede bulunmuştu ama ben güvenmiyorum. Mesela Ginko biloba adlı bitki beyne kan akışını hızlandırıyor işlevini artırıyor ama sadece bunu okuyup kullanmaya başlasaydım Allahu alem çocuğum bu günlere gelemezdi. Çünkü bu bitki aynı zamanda epilepsiyi tetikliyor. Oğlum hakkında bilgisi bir paragrafı geçmeyen bir şifalı bitki uzmanına nasıl güvenebilirim? Para tuzağı... Kullanılan ilaçlar kimyasal da olsa modern tıp daha güvenilir. En azından olumsuz bir durumda hesap sorabileceğin merci var...

Ckarabulut Merhaba,

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Tum arkadaslara oncelikle merhaba ve gecmis olsun..
    Benzer bir durumla bende ic iceyim suan, 26nisan 2014 cumartesi gecesi
    Babam kalp ritmi bozulmasi sonucu sanirim kalbi duruyor ve yaklasik 30-40 dk
    Beyne oksijen gitmiyor, kalbi zor calistiriyorlar ve hemen ankara numune hastanesinde yogun bakima aliniyor, entube ediliyor, suan 11 gun oldu Baslangicta yuksek ates ve vucudunda enfeksiyon vardi fakat kisa zamanda vucut kendisini toparladi, devaminda gecen hafta agrili uyarana tepki vermemesine ragmen bu hafta el kol ve ayaklarindan tepki vermeye basladi ancak ses ve gorsel uyaricilara halen tepki vermemekte, sali gecesi tekrar yuksek atesi cikmis ve beraberinde tansiyonu dusup vucutta enfeksiyon baslamisti ancak onu da bugun kontrol altina almislar, anjiyo, emar ve tomogrofi cekilmis lakin herhangi bir sknti gozukmemistir, sadece uzun sure oksijensiz kalmaya bagli olarak sanirm bilinc kaybi yasiyor.. Doktorlar umitsiz.. Bizim de umidimizi kiriyorlar.. Bugun bi noroloji uzmaniyla gorustuk ancak o da hastanizin durumu kotu diyor.. Beyin eeg'si cekildimi bilmiyorum.. Yardimci olabilecek, yol gosterecek birileri varsa sevinirim...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye