1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pınar20 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    01.02-2016
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    denızlı

pınar20

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamunaleykum arkadaslar oncelıkle rabbım tum sıfa bekleyenlere şafi ısmıyle sıfa versın ınsallah. bende annem ıcın burdayım 87 gun once hastanede belınden yapılan anestezı ıgnesı sonucu solunumu ve kalbı durdu 5 dk sonra kalbı calıstırılsada beyınde hıpoksı olustu ve sanıyorumkı beyınde kuculmede basladı. ve 87 gundur bıtkısel hayatta. suan hastane annemı eve gondermek ıstıyor bız 2 ay sonra eve alacagız. suankı durumu ıse vuzut tamamen felc el ve ayaklarda fafo mu ne var. acıya karsı duyarlı gozler acık fakat bılınclı degıl suuru yok. bazen ses duydugunda gozlerını acıyor. hatta 2 defa benı duyuyormusun dedıgımde gozunu kapatıp actı. doktor hatası sonucu oldugundan bıze saglıklı bılgı vermıyorlar. hemsırenın bırı arada gozlerle cevap verıyor dıyorken dıgerı yok kızım hıc oyle tepkılerı yok dıyor. onceden tamamen solunum cıhazına baglı nefes alıyordu. beslenmesı damardan yapılıyordu. 1,5 ay once bogazına ve mıdesıne delık acıldı. t tupe takılı sekılde nefes alıyor. mıdesınden mamayla beslenıyor. annem gıbı olan varmı bılgı alısverısı yapabılecegım. 2 bebegımle anneme bakacagım. caresız kaldım. savcılıga suc duyurusunda bulunduk ama umutsuzum. cum doktorlar doktor doktoru satmaz dıyerek yardım etmekten kacınıyor. bu rahatsızlıgın bır tedavısı varmıdır. asamalar nasıl. nolur yardım edın.

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Hastasının bilinci açılan yok mu arkadaşlar

sarasota

birkaç yerde okumuştum kısmi olarakta düzelenler var ama üzülerek söylüyorumki maalesef sayıları çok az Allah şifa verir inşallah

Üye
    murat48 Avatarı

Gerçek Adı
    murat yıldız
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Muğla

murat48

Benim oglum 9 yaşında elektrik çarpması sonucu kalbi durdu tekrar çalıştrıldı ama beyin oksiensiz kalmış 6 aydayı milim milim ilerleme var ama bilemiyorum dktorlar umutsuz konuşuyor türkiyede kök hücre yada tedavi şekli duyan yada bilen varmı paylaşırmısınızz 05337763267 murat yıldız

Üye
    filozof43 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir

filozof43 beyin hasarı

Allah herkese acil şifalar versin arkadaşlar.
    Literatürde bitkisel hayattan çıkan birçok vaka mevcuttur. Sayılarida az değildir ancak kötüye gidende çok vaka vardır. eger kazadan sonra ve özellikle ilk aylarda hastanın genel fonksiyonları ne kadar iyiyse gelişimide o kadar iyi olur. beyindeki hasar çok büyük değilse diğer sağlıklı sinir hücreleri ölen sinir hücrelerinin görevini büyük ölçüde ustlenirler ve hemen hemen eski hallerine dönerler. Mamafih hasar bolgeside büyük onem arz eder. Ornegin beyin sapinda ki hasarlar çoğunlukla ölümcüldur. 2 yaşından küçük çocuklarda ki beyin hasarina bagli iyilesme yetiskin hastalara nazaran yuz guldurucudur. Çünkü beyin gelişimi tamamlanmamistir ve yeni hucreler olusturabilmektedirler.
    Türkiyede beyin hasarlarina yonelik bir kok hucre tedavisi yapilmamaktadir. Bu tedaviden olumlu sonuc alanlar oldugu soylensede henuz onaylanmis bir tedavi yontemi degildir ve sonuclarida kesin degildir. Ayrica risklidir de. Umudu kalmayan,iyilesme göstermeyen hastalar icin riskler goze alinabiliyorsa denenebilir.
    Eger imkanınız ve zamanınız varsa bu hastalara evde bakmanız daha faydalıdır. Enfeksiyondan daha korunakli olacaklardır. Ancak maddi ve manevi olarak zorlanacaksinizdir. Bu aşamada devletin desteğine mutlaka basvurmalisiniz. Bu hastalar icin ilk 1 yil cok onemlidir cunku bu donemde en hizli gelişimi gosterirler ve 1 yildan sonra gelisim yavaşlar. saglik durumu stabil oldugunu andan itibaren fizik tedavi ve rehabilitasyon a baslamalisiniz. 1 gun bile cok onemlidir. Ayrica el verdigince hastayi cokta yormadan beynini sürekli calistiracak aktivitelerde bulunun. Onunla konusmak geçmişini anlatmak bile bir egzersiz sayilir. Son olarak duzenli besleyin ve beyin sağlığına faydali olan ceviz balik vs gibi besinleri duzenli tuketin. Doktor kontrolunde zerdeçal gibi heyin aktivitelerine faydasi oldugu bilinen bitkileri kullanin. Herkese geçmiş olsun.

Suat02300

Eşim 10 ay önce doğumda yapılan iğne sonucu kalbi durdu 10 15 dk oksijensiz kaldı.şu an evde bakyrz.gümüş kanülü var.mideden beslenyr.sese ve ağrılı uyarana tepkisi var.kafasını uyanıkken sürekli sağa sona çevryr.egzersizini ben yapyrm.tedavisi yok sanırım.gata ya götrdüm şuur olmadığından almadılar.hala kabullenemyrm ama elden de bişey gelmyr.rabbim herkese şafi isminle şifalar versin

Üye
    enes aladag Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir

enes aladag

Merhaba arkadaslar...Oncelikle herkese allah tan acil sifalar dilerim..
    Benimde 8 yasindaki kardesim beynin oksijensiz kalmasi sonucu 22 gundur anestezi yogun bakimda...
    Gozleri acik ama duymuyor ve bizi duyup duymadigindan emin degiliz bazen ses gelince sesin tarafina donuyor yani bazen duyuyor gibi ama emin degiliz. Eger bir bilgisi olan varsa lutfen soylesin ayni durumu yasayip iyilesen hastalari olanlr varsa hastasinin ilk adimlari nasldi soyleyebilirlemi lutfen cevabnzi bekliyorum herkese allah acil sifalar versin

Üye
    pınar20 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    01.02-2016
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    denızlı

pınar20

Enes aladag rabbim tez zamanda sifa versin insallah. Suan sana cevap vermek okadar zorki ne olumlu nede olumsuz bisey yazmaya elim varmiyor. Genel olarak duzelme pek olmamakla beraber iyi tarafi kardesinizin yasi kucuk ve nekadar kucukse duzelme ihtimali okadar yuksek. Belki eski saglikli yasamina donemeyebilir ama iyilesme yolundada ilerler insallah. Nasil bu duruma geldi? Bogazina biseymi kacti? Yada neden oldu? Doktorlari ne diyor? Gerci doktorlarada guvenmiyorum artik sorumluluk almamak icin her yolu deniyorlar. Hangi ildesiniz hastanedesiniz?

Arkadaslar bu arada ben annemi 07.10.15 te topraga verdim. Tam 1 yil 1 ay 1 hafta yogun bakimda bitkisel hayatta mucadele verdi ama daha fazla dayanamadi. git gide kotuye gidiyordu ve son haftasi cok aci cekiyordu son hafta allahim al yanina diye dua etmeye baslamistim. Solunum kaslari dayanamamis artik.

kaderortaklari

kaderortaklari

Arkadaşlar benim babam hastahabede yatarken beyin kanamasından. Aynı yerde bi aile ile tanışmıştık. Onların babasıda dukkanında kalp krizi geçiriyor , ambulans geçikince araba ile hastaneye goturuyorlar. Bunun sonuçunda beyni oksijensiz kalıyor. Noroloji yoğun bakımında 20gune yakın onlarda yattılar , benim babamla birlikte midesi delindi ama o amcanın eşi birgun yanımıza geldi eşim yemeye başladı diye. Onlar hastaneden çıktı evlerine gittilr. Biz hala babamı bekliyorduk. Bi anda amcanın oğlunu gordm. Hemen yanına gittik. Babasının arasıra aklı gidiyomuş bağırıyomyş falan . Ama onun dışında oğlu babamı tuvalete falan goturuyorum dedi . Bir de gece hiç uyumuyormuştu ilaç yazdırmak için gelmiş. Yani arkadaşlar başka bir bayan vardı onunda eşi kalp krizi sonucu oksijensiz kalmıştı 1 seneye yakındır istemsiz hareketlerle yatıyordu hiç birşy bilmiyordu.yani bayan bize öyle anlatmıştı. Eşi fenalaştıgı için hastaneye getirmişti. Yani Allah ne yazdıysa o arkadaşlar asla ama asla umut kesmeyin . Yani hastanede kalanlar bilir hastanede bir çok dost ediniliyor. Buda benim onlardan duyduklarım

Üye
    nryln Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

nryln

Merhaba Arkadaşlar;

kuzenim kimyasal madde kullanımından dolayı kalp krizi gecirdi. kalbi durdu ve beyin oksijensiz kaldı. buna bağlı olarak beyinde ödem meydana geldi ve beyin hasarı oluştu. doktorlar beyin merkez hücrelerinin öldüğünü söylediler. 2 bucuk ay yogun bakımda ve daha sonra hastanenin palyatif bakım ünitesinde de 1 ay kadar kaldı. şuan evde yatıyor. bilinç açık, mideden ve yavaş yavaş da ağızdan besleme yapıyoruz. gözlerinden biri artık görmüyor diğeri de cok cok az görüyormuş. bize tepkileri var ama ne kadar anlıyor bilmiyoruz. kasılmaları çok fazla. kollarını falan açmakta zorlanıyoruz. devamlı kolları bükük vaziyette çene altında tutuyor.
    Bu durumda hasta yakınları var mı? hastalarınızın son durumu nedir acaba? Tedavi sürecinde önerebileceğiniz doktor veya başka bir öneriniz var mı? yardımlarınızı bekliyorum. Rabbim herkese acil şifalar versin.

Üye
    mendertopaktas Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ender topakaş
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    Alanya/ANTALYA

mendertopaktas

Fizik tedavi hastahanelerine gitmenizi tavsiye ederim. Oksijensiz kalmaya bağlı beyin hasarı olmuş hastalardan konuşan kalkıp yürüyen hasta duydum( bu tür merkezler sayesinde)
    Erken tedavi daha iyi sonuç verir derler. Hastahane sorarsanız çok fikir veremem bu konuda bir çok faktör var. Sizin bulunduğunuz Yer, doktorların yeterliliği. İnternetten bakın, Ankara da çok var, en iyisi gata derler ancak bence hasta ile ilgililenen fizik tedavicilerin ilgisi önemli. Geçmiş olsun.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt

dostempati

Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez. Allah şifa versin...

Trigonometri

Merhaba hepimize geçmiş olsun Allah şifa versin bir yakınım 5 ay önce domuz gribi oldu gribi geçirmek amacıyla uyuttular 7-8 dakika gribe bağlı olarak kalbi durdu beyni oksijensiz kaldı tekrar çalıştırdılar gribi atlattı ama hala uyanamadı bitkisel hayatta evde bakıyoruz şu an boynunda gümüş kanülü var midesinden besleniyor sese sadece bakışlarıyla tepki verebiliyor refleks hareketleri biraz çalışıyor başka tepkisi yok beyninde de biraz sorun var sanırım sinir hücrelerinde tam bilmiyorum fizyoterapist geliyor umudumuz var ne zaman bilinci açılabilir tepki verebilir mi lütfen bilginiz varsa yardım edin

onuristan

Merhaba.Babam Kalp kalp kapagı degisik Addison ve parkinson hastası.2 temmuzda kalp krizi gecirdi aynı anda beyinde damar tıkanıklıgı ve pıhtı atması olmuş.15 dakka da hastaneye götürdük kalbi şokla calisti .Beyin oksijensiz kalmış.şuan 17.gün yogun bakimda.Doktorladoganr bütün beyin hücrelerinin öldüğünü söyledi dün.tutan hicbir yeri yok gözleri aşırı açık.Bizi ne bekliyor lutfen yardım edin

Üye
    nryln Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

nryln

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin. Bu durum tamamıyle beyin hücrelerinin ne kadar hasar aldığı ve hangi alanda aldığıyla alakalıdır. Yani kendinizi bazı durumlara hazırlayın. Hastanızda görme kaybı yaşanabilir. konuşamayabilir ve yatağa bagımlı kalacaktır. bu durum fizik tedavilerle önlenebilir tabi ki. Rabbim Yardımcınız olsun. bu durum kimin başından geçtiyse büyük bir sınav veriyor. çünkü çok zor bir dönem. soruların olursa başka yardımcı olabilirim. Tekrar geçmiş olsun

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.03-2015, 18:31
  2. 07.11-2010, 00:57