Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    H.Nur Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    konya

H.Nur

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    19 Eylülde oğlumu dolaşım bozukluğundan kaybettik. Rabbim hastalara şifa versin, bu imtihanı kimseye yaşatmasın. Yatmaları da en az ölmeleri kadar ağır bir imtihan. Şimdi düşünüyorum bugün bana boğulduğu güne gitme fırsatı verilse acaba hastaneye götürmeyi ve kalbinin çalıştırılmasına göz yummayı tercih eder miydim? "Hayır" ben anneyim ona ömrümün sonuna dek gücüm oldukça bakardım asla yüksünmezdim. Ama 1.5 sene boyunca yaşadığı hayat mıydı? Cenazeye gelenlerden bir arkadaş benim oğlumun yaşlarındayken boğulmuş ve 27 yıldır hala yatan bir hastadan bahsetti. 27 sene yatmak... Bugün 10 Mayıs 2013 e geri dönebilmek elimde olsaydı oğlumun ölümünü kabullenirdim. Murat 48 isimli beyefendi İnşaallah götürürsünüz ve şifasına vesile olur.

Ben buradaki forumdan gördüm. Hasta aileleri Panamadaki merkezi tavsiye ediyorlar https://www.inspire.com/groups/cereb...ansplantation/
    Bilgisayarımız bozuldu yıldızladığım bütün linkler gitti. Panamanın adresini eski mesajlarımda aramam lazım.

Bu Çindeki merkez Wu Stem Cells Medical Center - A Leading Medical Center for Stem Cell Therapy

https://www.google.com.tr/webhp?sour...itute%20panama
    buradan Panamadaki merkeze bakabilirsiniz.

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Merhaba, herkese geçmiş olsun.
    Benim de babamın beyni 10 dakika civarı oksijensiz kaldığı için bilinci kapalı. 4 ay reanimasyon yoğun bakımda kaldı. Sonra eve çıkardılar. Şimdi evde bakıyoruz yaklaşık 2 aydır. Yani neredeyse 7 aya yakız zamandır böyleyiz. Ama umudumuzu hiç kaybetmedik. Bir takım tepkileri var. Bu tür hastalarda. Bakım, ilgi ve egzersiz çok önemli. Bize haftada 3 kez fizyoterapist geliyor. kalan günlerde ve akşamları egzersizlerini biz yaptırıyoruz. Ayrıca evde de bikaç tedavi alıyor.

Allah tüm hastalara şifa, hasta yakınlarına da sabırlar versin. Çok çok zor bir durum, yaşayan bilir. Herkese tekrar geçmiş olsun.

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:00
    Yaşadığı Yer
    anadolu

*DORLİ*

Geçmiş olsun .Rabbim şifa versın düzelsin tez zamanda . Benim doğumda olmuş oksjen gıtmemesı gec konuşma ve kekemelık olduydu . teknolojı ılerledı tıp büyüdü . inş. eskı sağlığına kavuşur tez zamanda

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Yoğun bakımdan bır bucuk ayda cıktık bılıncınde gerıye donuş olmadı mı olan hıc yok mu Allah askına ne tur tepkılerı var

Evde nasıl yardımcı oluyosunuz ayrıca cok zor bı durum

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Annem evde bakım için eğitim almıştı hastanede. Bununla başladık, zaten zaman içinde alıştık ve tecrübelendik biraz. Dediğiniz gibi çok çok zor. Kabullenmek ve bunu hem fiziki hem de manevi anlamda üstlenebilmek. Ama biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yatağını değiştirdik. Yara olmaması için kremler aldık. Sürekli çevirmeniz gerekiyor. Egzersiz gerekiyor. Babamın midesi delik oradan besleniyor. Ama biz arada sırada ağzından su, meyve suyu, yoğurt veriyoruz çok az miktarlarda. Çiğneme ve yutma refleksleri yerinde. Ses yönünde kafasını çeviriyior. Zaman zaman gözleriyle işaret veriyor. Acıyı, ağrıyı hissediyor.
    Biz bu aşamalara çok zor geldik. Solunum cihazından tamamen ayrıldık. İnanın çok uzun da sürse zaman içerisinde gelişmeler olacaktır. Biz umudumuzu hiç kaybetmedik. Siz de kaybetmeyin.

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Evde doktor cagırıp gosterıyo musunuz tekrardan emar cekılme durumu oldu mu boyle hastalar cogunlukla enfeksıyondan kaybedılıyomuş bundan nasıl koruyosunuz

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

İbrahim bey teşekkürler, sizlere de çok geçmiş olsun. Rabbim herkese şifa versin inşallah.

Evde bakım hizmetleri tahlillerini yapıyor, kontrol altında şu an bir çok açıdan. Enfekdiyonu çok şükür az. Odasına herkesi sokmuyoruz. Sürekli dezenfektanlarla temizliyoruz evi. Pansumanlarını sık sık yapıyoruz. Maske ve eldiven kullanıyoruz. ENfeksiyon bir kez kapmıştı babam, hastanede antibiyotik tedavisiyle atlattı. Şu an çok şükür enfeksiyonu yok ama bu durumlar hiç belli olmuyor bir anda her şey tepetaklak oluyor.Tekrar mr çektirmedik, ama önümüzdeki ay düşünüyoruz.

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Solunum cıhazından tamamen ayırmanız ne kadar surdu

Üye
    keeplocked Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

keeplocked

Yaklaşık 4.5 ay

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Kenan ışık bile almanyada tedavı gormesıne ragmen bılıncı hala kapalıymış bıZ bu durumda nasıl ümit edıceZ en ufak bı degısık olsun dıye nasıl sabredıp ümidimizi korucaz

Üye
    myildirim Avatarı

Gerçek Adı
    Mahsum Yıldırım
    Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    Mersin

myildirim

Merhaba hastaniza ve diger tum hastalara ALLAH'tan acil sifalar diliyorum oncelikle
    Babam yaklasik 6 gundur yogun bakimda ve henuz suuru yerine gelmedi bir kac sorum olacakti
    Vucut aciya tepki veriyor el kol ve gogus aciya duyarli bunlar iyi gelismelermi ve
    Sizin hastaniz ne durumda bilgi verirmisiniz her turlu bilgiye ihtiyacimiz var

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Yogun bakıma neden gırdı beyınde sorun varsa suur konusunda umutlu konusmuyor doktorlar ıkı bucuk aydır beklıyoruz umutla

Üye
    myildirim Avatarı

Gerçek Adı
    Mahsum Yıldırım
    Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin

myildirim

Merhaba çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin,
    Babam da aynı durumda hastanede kalbi durdu ve 7 gün oldu.
    Acıya duyarlı ama bilinci daha açılmadı.Sizin hastanızı durumu nedir acil bilgi alabilirmiyim

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Kalp krızıne baglı acıya duyarlı fakat bılınç yok

Üye
    myildirim Avatarı

Gerçek Adı
    Mahsum Yıldırım
    Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin

myildirim

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet agrili uyaranlara tepki veriyor 11. Gundeyiz suuru acilmadi daha

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.03-2015, 18:31
  2. 07.11-2010, 00:57