Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaşlar allah yardımcınız olsun bole bır olay basımagelmedı ama okuyunca gelmıs gıbı hıssettım allah hepınızn yardımcısı olsun dualarım hepınızle...

adnan Büyüktürkmen

Iyi akşamlar. Oncelikle geçmiş olsun. Benim babam da aynı durumda. Gırtlak kanseriydi ameliyat oldu. Ameliyat sonrası sapasağlamdı. Daha sonra pet çekilmeye gitti kalbi durdu beynine 15 dk oksijen gitmedi. Şimdi 20 gündür yoğun bakımda yatıyor. Bilinci kapali.Evde nasıl bakarız bilmiyoruz.bize evde Bakım hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.size ulaşabileceğimiz telefon numarası verirseniz arayalım görüşelim. Tekrar geçmiş olsun. Cevabınızı bekliyorum.

Üye
    murat48 Avatarı

Gerçek Adı
    murat yıldız
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Muğla

murat48

Slm şu an nasıl durumu benim oglumda ayni 40 hün oldu uogun bakim

Üye
    H.Nur Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    konya

H.Nur

Görsel işitsel uyaranları farkediyor, bazen sesler çıkarıyor. başını tutabiliyor, hatta bazen belden yukarısını da tutuyor. Öğürme öksürme refleksi var, yutma yok hala. solunumu iyi ama yutma olmadığı için ben makineden çıkmasını istemiyorum. çünkü ciğerine sürekli tükrük kaçıyor aspire ediyoruz. eğer makine çıkarsa bana tıkanıklığı alarm verecek hiçbirşey olmayacak Allah korusun gece uyurken tıkansa anlık gidebilir. Solunum ayarları çok düşükte ventilatör ile devam ediyoruz.
    Adnan bey yardım istemiş ama bunun eğitimini doktorların size vermesi gerekirdi. Bize yoğunbakımda kaldığı sürece gösterdiler eve çıktığımızda zorluk yaşamadık.
    Ayakta durdurma cihazı yaptırdık onu kullanıyoruz. Onun haricinde sanki beyni kilitli gibi, sanki vücudunda hapis gibi.. bence herşeyin farkında. Yapacak birşey yok sabırla bakmaya devam. Fotoğraf yüklememe izin vermiyor yoksa buraya koyardım

ayrıca yutdışında kökhücre ile iyileşen hastalar var. isteğe bağlı olduğu için bakanlığa müracat etmek gerekiyor. yalnız türkiyedeki doktorlar tedavinin takibini üstlenmek istemiyor. Çocuk nöroloji profösörünüzle konuşun. kabul edeceğini zannetmiyorum ama ederse bana da haber verin nerede olsa götürürüm inşaallah. buraya link yapıştırıyorum. Almanyada kalpkrizi sebebiyle beyni oksijensiz kalan bir çocuk bitkisel durumdan kökhücre tedavisi ile kurtulmuş. tedavinin faydasını gören başka serebral palsili çocuklar da var. tedaviyi yurtdışında yapıyorlar Almanyadaki bir arkadaşıma sordum 500bin tl ye tekabül eden uçuk fiyatlarla yapıyorlar. Çinde 100bin tl civarı. En uygun Panamada bir kökhücre merkezi yapıyor 30-50bin tl civarı. yalnız böyle makineye bağlı hastaların ülkeler arası uçak yolculuğunda sıkıntılar var, herşeyi göze alıp gideceğim deseniz bile doktordan yolculuk için onay raporu gerekiyor.

Boy is the first to have cerebral palsy 'successfully treated' using stem cells, taking him from a vegetative state to walking and talking | Mail Online

Tuna tuna

Yakın tanıdıklarımdan birisi , alkol ve uyuşturucu alımı sonrasında beyin kanaması geçirip hastaneye kaldırıldı , hastanede yatarken ikinci kanamayı geçirdi ve ameliyata alındı , sonrasında sağ tarafı felç oldu , bilinç kapalı ve konuşma yoktu , gata da rehabilitasyon bölümünde tedavi gördü fakat fayda etmedi , 3-5 yıl sonra bozuk olarak konuşmaya başladı , ve bazı olayları hatırladı , fakat tam olarak gelişemedi , 12 yıl sonra 40 yaşında hayatını kaybetti , Allah rahmet eylesin , beyinde oluşan hasara göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum , doktorlar bu konuda en yetkili kişiler , doğrusunu onlar biliyor neticede !.

anestezi

Allah sifa versin hepinizin hastalarina allah sifa versin.

Üye
    murat48 Avatarı

Gerçek Adı
    murat yıldız
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Muğla

murat48

slm
    çinde ve panamada yazmışsınız ama nasıl irtibata geçeriz benim oğlum makinaya baglı degill yardımcı olurmusunuz bu bilgilere nasıl ulaşabilirim.
    saygılarımla

murat YILDIZ
    05337763267

anestezi

Arkadaslar allah yardınız olsun .Burada ben sizleri yönlendirmek istemiyorum sadece bu bitkisel ürünler vesiledir.yuzde yuz faydasi var veya mutlaka kullanin kesinlikle hayir boyle bir şey söyleyemem.Allah kimseyi bu şekilde sınav etmesin saygılarımla.

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Merhaba benım babam da kalp krizi sonucu sonucu beyni oksijensız kaldı hipoksik iskemik ensefolapati teşhisi kondu beynının 10 dakıka cıvarı oksıjensız kaldıgını dusunuyoruz bır bucuk ay oldu yogun bakımdan cıktı ılk zamanları gozlerı kapalıydı ve agzından su akıyodu yutkunma refleksı yoktu bize komada oldugu soylendı şimdi bitkisel hayatta göZlerı açık ve benı duyuyor musun dedıgın de kırpıyor gozlerıyle izleme var ama hala bilinci kapalı amantadin sülfat isimli bir ilaç duydum bılıncte duzelmeler yapabılıyomuş ama bugune kadar hıc verılmedı zaten norologun gelıp baktıgı yok yatalak göZüyle bakıyolar al evde bak dıcekler yakında ben fızyoterapistin gelıp hareketler yaptırmasını ıstıyorum pozısyonunu degıstırıyolar ama bu yeterlı degıl yaralar cıkmaya basladı evde mı yoksa bakım yerlerınde bakılması mı daha bu konuda deneyimlerınızı paylasır mısınız ıyılesen hastanız var mı ıyı bakım yerlerı doktorlar var mı ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer

Sculptor

elanur. ablana ALLAH acil şifalar verir inşallah ve yardım eder inşallah. hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum. hangi hastalık bölümüne giriyor bilmiyorum. beyin ve sinir cerrahisi ise şu sayfadan bakabilirsin.
    Ankara Beyin ve Sinir Cerrahisi doktorları

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

nöroloji alanına giriyor şehir istanbul bildiğiniz doktor var mı iyi

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer

Sculptor

devlet hastaneleri hastayla ilgilenemiyor ya da ingilenmiyor. açıkçası hemen bir şeyler söyleyip oldu bittiye getiriyorlar. nörolojide yatarken beni bir kere hastaneden taburcumu yapmışlarda haberim yok. maddiyatınız yeterse özele gidin.

2 doktor buldum ama ne kadar iyiler bilemem. yorumlara bakarak hareket edebilirsin.
    bu özel olan
    1. Uzm.Dr. İsmail Söbe - Randevu Al - Doktor Hakkında Bilgiler - İstanbul

bu doktoru da çok öven var.
    2. Prof. Dr. Mehmet Saraçoğlu - Randevu Al - Doktor Hakkında Bilgiler - İstanbul

istanbuldaki tüm nörologlar
    İstanbul Nöroloji doktorları

Üye
    Elanura Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Elanura

Böyle olupta ıyılesen hastası var mı bıze uç bes gun sonra alın evınıze goturun dıcekler anadolu yakasında bıldıgınız ıyı bakım evı var mı

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer

Sculptor

ben yozgatta yaşıyorum. "alın, götürün" derlerse yapılacak bir şey olmadığındandır. Yüce ALLAH inşallah şifalar verir. Doktordan doktora fark var. Bence Mehmet Saraçoğlu'na bir gösterin derim.

Üye
    sahipata Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    konya

sahipata

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben de konyadayım benım babam aynı durumda

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.03-2015, 18:31
  2. 07.11-2010, 00:57